Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τεράστιο failure rate λόγω βιασύνης και κακού σχεδιασμού ήταν υπολογισμένο και σχεδιασμένο? 

Φυσικά, αφού η MS, είπαμε, δεν κάνει λάθη :P

 

Για το χρόνο εισαγωγής του πρώτου Χμποχ στην αγορά και την υποτιθέμενη εγκατάλειψή του λόγω χαμηλών πωλήσεων μίλησα απλώς.

Τότε γιατί το εγκατέλειψε?Γιατί μετά το 360 παιχνίδια για το 1ο δεν έβγαιναν(τουλάχιστον όσα θα έπρεπε για μια ομαλότερη μετάβαση στο 360).

Τι σημαίνει "ομαλότερη μετάβαση";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, αφού η MS, είπαμε, δεν κάνει λάθη :P

 

Για το χρόνο εισαγωγής του πρώτου Χμποχ στην αγορά και την υποτιθέμενη εγκατάλειψή του λόγω χαμηλών πωλήσεων μίλησα απλώς.

Τι σημαίνει "ομαλότερη μετάβαση";

Εννοώ ότι κάποιος που ασχολείται με τις κονσόλες και έχει ασ πούμε το πρώτο χβοχ να μην μείνει ξαφνικά χωρίς παιχνίδια με το που βγήκε η νέα κονσόλα, το 360 στην περίπτωσή μας ,και να μην είναι αναγκασμένος να αγοράσει αμέσως το 360 για να μπορέσει να συνεχίσει το χόμπι του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω, απλά δείτε το όσοι είχατε την ίδια φαεινή ιδέα μ' εμένα και γραφτήκατε στο Xbox Beta Preview...

 

Me: Hi there, I am getting a “Check Disc” error every time I try to switch games

 

Ambassador:

Hi there can I ask if you are taking part in the xbox preview programme

 

Me:

I am

 

Ambassador:

Okay the disc read error is an issue with the latest version of the dashboard. You will need to power cycle your console to fix your issue

 

Ambassador:

To do this press and hold the white power button on the front of the console for 8 seconds. Once the console has shut down please wait 2 minutes before powering the console up again

 

Me:

I ve tried that, got it working for an hour or so and then I got the error msg again

 

Me:

The thing is that I am chatting with the official MS support and they don't know anything about it

 

Ambassador:

You will need to do this everytime you change disc until the error is patched

 

Me:

How is it possible for the official support to not have a clue about this?

 

Me:

They suggested I send them my console for repair

 

Ambassador:

Because IMO they dont know as much as an ambassador will

 

EDIT: Sleep on MS Support : http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/xbox_update_preview/xbox_one_preview_support/wave_2_1404/f/4614/p/1717569/4593547.aspx#4593547

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμενο θεμα εχεις τα δικια σου αλλα μην τρελαθουμε κιολας!Μακραν το καλυτερο support εχει η Μικρομαλακη και μακαρι ολες οι εταιρειες να ακολουθουσαν το παραδειγμα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Μακραν το καλυτερο support εχει η Μικρομαλακη και μακαρι ολες οι εταιρειες να ακολουθουσαν το παραδειγμα της...

Και εγω πιστευω πως έχει καταπληκτικό suppot, η απλα ήμουν κωλόφαρδος και 3-4 φορες που τους χρειάστηκα μου έκατσαν σούπερ τυπάκια στο τσάτ ή στο τηλέφωνο και βρηκαμε άκρη.

Το τεράστιο failure rate λόγω βιασύνης και κακού σχεδιασμού ήταν υπολογισμένο και σχεδιασμένο? 

Αφκόρς!!! Φανταζεσαι ποσο βαρετή θα ήταν η ζωή μας αν ξέραμε οτι η κονσόλα θα ανοίξει την επόμενη φορά? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμενο θεμα εχεις τα δικια σου αλλα μην τρελαθουμε κιολας!Μακραν το καλυτερο support εχει η Μικρομαλακη και μακαρι ολες οι εταιρειες να ακολουθουσαν το παραδειγμα της...

 

Δεν έχω πρόβλημα με το support όσον αφορά την αποτελεσματικότητά του, όταν όμως έχεις ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα, μπορείς απλά με ένα ωραίο PM να ενημερώσεις τον χρήστη ότι υπάρχει, έτσι ώστε να μην αρχίζει να ψάχνεται για service, πακεταρίσματα και RMAs. Ειδικά όταν έχεις χτυπήσει το απόλυτο bingo των 2 out of 2 (έχω ήδη κηδέψει ένα original Xbox κι ένα 360, ασχέτως με το ότι μου τα αντικατέστησαν) και βλέπεις ότι πας για 3peat. 

 

Ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε λύση άμεσα γιατί είναι πραγματικά αστείο να τραβάς καλώδια για ν' αλλάξεις παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω, απλά δείτε το όσοι είχατε την ίδια φαεινή ιδέα μ' εμένα και γραφτήκατε στο Xbox Beta Preview...

 

Me: Hi there, I am getting a “Check Disc” error every time I try to switch games

 

Ambassador:

Hi there can I ask if you are taking part in the xbox preview programme

 

Me:

I am

 

Ambassador:

Okay the disc read error is an issue with the latest version of the dashboard. You will need to power cycle your console to fix your issue

 

Ambassador:

To do this press and hold the white power button on the front of the console for 8 seconds. Once the console has shut down please wait 2 minutes before powering the console up again

 

Me:

I ve tried that, got it working for an hour or so and then I got the error msg again

 

Me:

The thing is that I am chatting with the official MS support and they don't know anything about it

 

Ambassador:

You will need to do this everytime you change disc until the error is patched

 

Me:

How is it possible for the official support to not have a clue about this?

 

Me:

They suggested I send them my console for repair

 

Ambassador:

Because IMO they dont know as much as an ambassador will

 

EDIT: Sleep on MS Support : http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/xbox_update_preview/xbox_one_preview_support/wave_2_1404/f/4614/p/1717569/4593547.aspx#4593547

 

 

Στο συγκεκριμενο θεμα εχεις τα δικια σου αλλα μην τρελαθουμε κιολας!Μακραν το καλυτερο support εχει η Μικρομαλακη και μακαρι ολες οι εταιρειες να ακολουθουσαν το παραδειγμα της...

 

To support της Μ$ ειναι οντως μακραν το καλυτερο, τουλαχιστον απο οσα support εχω δοκιμασει εγω.

 

-Καμμενο 360=αλλαγη μεσα σε 21 μερες με ολοκαινουργιο χωρις δευτερη κουβεντα. Με διαρκες τρακινγκ πακετου και ανανεωσεις καθε 2 μερες

 

-Απενεργοποιημενος λογαρισμος λογω μη συνεχισης χβοχ γκολντ και ταυτοχρονη αλλαγη region (εν γνωση μου) με 45Κ GS= Αμεσο restore του λογαριασμου με 3 μηνες δωρεαν γολντ

 

-Προβλημα με purchase απο win 8 mobile -κατι παιχτηκε με την καρτα= λυση σε 10 λεπτα μεσα

 

- ΜΕΓΚΑΤΟΝ: Καταλαθος αγορα του GTA5 49GBP digital dnld, οπου την ωρα που με ρωταει αν θελω να πληρωσω με την καρτα η απο τα MS points (τωρα πια real currency) εγω παταω Β (Βαck-πισω, δλδ ακυρωση αγορας), εκεινο μου χρεωνει τα παντα στην καρτα και αγοραζει το παιχνιδι= FULL REFUND της καρτας και κραταω το παιχνιδι δικο μου γιατι οπως μου ειπαν ειναι πια Tied to my profile και δεν γινεται με τιποτα να ξε-αγαραστει.

 

δλδ τι αλλο πια??faith in humanity restored να πουμε.

 

Εμπειριες που εχω απο Νοκια/Acer/Dell  ηταν για γελια με αποκορυφωμα την acer. Καλα τα ειχε παει και η toshiba τωρα που το θυμαμαι.

 

PS. ολα τα παραπανω μεσα απο MS chat εκτος απο την αντικατασταση του 360 που εγινε τηλεφωνικως. Επισης οι τυποι ειναι ευγενεστατοι ως εκει που δεν παει. Ξερω πως ειναι scripted αλλα επειδη δουλευω σε τομεα υπηρεσιων γνωριζω επισης πως οσο scripted και να ειναι ενα κειμενο εαν ο αλλος δεν θελει να ειναι pro, ζησε Μαη....

 

Οπως τα γραφει ο μουνλαιτ μου φαινεται καθαρα θεμα comms/update, δλδ το official support MS δεν εχει παρει γραμμη ακομη τι παιζει με to συκεκριμενο Bug (το οποιο προερχεται απο beta ετσι). Ενα internal memo/email θα στειλουν και λυθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XBONE player rep system coming soon:

 

 

reputation_screenshot_3%2026%2014.png?h=

 

  • Penalties for “Avoid Me” – If players do not heed warnings and continue to have a negative impact on other players and the Xbox Live community, they will begin to experience penalties. For example, people with an “Avoid Me” rating will have reduced matchmaking pairings and may be unable to use certain privileges such as Twitch broadcasting.

 

http://news.xbox.com/2014/03/xbox-one-leveling-up-reputation?linkId=7809229

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...