Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε είναι γενικο το πρόβλημα σήμερα τι διάολο πάθανε όλοι? Είχε και το τουιτερ πρόβλημα...

 

Εμένα μου βγάζει message ότι είμαι offline και έχει θέμα Internet Connection...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου βγάζει message ότι είμαι offline και έχει θέμα Internet Connection...

 

και δυο φιλους μου αποψε δεν τους αφηνε να συνδεθουν καθολου απο ενα σημειο και μετα..

οποτε υποθετω ημουν αρκετα τυχερος σημερα..

20140312_033534_resizv3lpp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το θέμα είναι ότι ήθελα να παίξω Forza offline και αναγκαστικά μου ζήταγε sign in με το profile μου. Πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις ή να φτιάξω και guest profile για να παίξω offline?

 

2) Με το ps4 με ένα button πολύ γρήγορα και απλά κάνω take screenshot και upload photo ή video... στο one πως γίνεται?

 

Rumour: No PC Drivers For Xbox One Controller

http://nextingaming.com/2014/03/11/rumour-no-pc-drivers-for-xbox-one-controller/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το θέμα είναι ότι ήθελα να παίξω Forza offline και αναγκαστικά μου ζήταγε sign in με το profile μου. Πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις ή να φτιάξω και guest profile για να παίξω offline?

 

2) Με το ps4 με ένα button πολύ γρήγορα και απλά κάνω take screenshot και upload photo ή video... στο one πως γίνεται?

 

Rumour: No PC Drivers For Xbox One Controller

http://nextingaming.com/2014/03/11/rumour-no-pc-drivers-for-xbox-one-controller/

Eβγαλα το ethernet απο την κονσόλα (η απενεργοποίησε το wifi της) και εκανα sign in offline.

Eκτος αν το forza το εχεις digital copy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι οι "insiders" επειδη δεν εχω ασχοληθεί τι θεσεις εχουν στη βιομηχανια?? Εννοω ειναι σε θεση να γνωριζουν πραγματα η απλα πετανε random δικες τους εκτιμήσεις??

δεν εχουν καμια θεση στη βιομηχανια, ο ενας νομιζω ειναι ..βοηθος νοσοκομος :D και ο αλλος ουτε καν!

και οι δυο αυτοι, ΚΑΜΙΑ-ΜΑ-ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτο που λεμε insider.

 

απλα παπαγαλακια, που με το ζμπρωξιμο καποιων και την ανοχη καποιων αλλων εχουνε γινει μοχλοι παραπληροφορησης..

και επειδη μου αρεσει οταν μπορω χωρις να κουραστω να ψαχνω λινκς να σου δειξω τι γινεται, παρε ενα σημερινο:

 

βγαινει η naughty dog και λεει για το ps4 σε μια παρουσιαση. μεσα σε ολα τα αλλα, λενε για το ποση μνημη εχουν διαθεσιμη, η οποια ειναι 5gb.

ε, το μισο gaf ηταν σιγουρο οτι ΟΛΑ τα νεα παιχνιδια στο ps4 θα εχουν διαθεσιμα 6gb μνημη και κατι αλλα ψιλα.

ποιος τους το ειχε πει αυτο? ποιος αλλος? ο ...μαγικος insider νοσοκομος, ο thuway, και μαλιστα το ειχανε προσυπογραψει και moderators απο το gaf.

 

 

ολα τα πραγματα εχουν καποιο πρισμα να τα δει κανεις: ...εκεινο τον καιρο, η microsoft ανακοινωνε τι εχει κανει με το μηχανακι της, και αυτα τα βλητα ηθελαν με καθε τροπο να φαινεται οτι η sony εχει σοβαρο προβαδισμα παντου.

και φυσικα, οι χανοι...... χαβουνε ;)

 

δες μονος σου:

NAUGHTYDOG ΣΗΜΕΡΑ:

"Even in the PlayStation 4 you have 5 gigs, which seems like a lot but you’ll be amazed by how quickly it fills up."

 

http://www.dualshockers.com/2014/03/11/naughty-dog-explains-ps4s-cpu-memory-and-more-in-detail-and-how-they-can-make-them-run-really-fast/

THUWAY ΠΕΡΣΙ:

I hope this puts an end to the GAF hive mind. Stop trying to compose a narrative where the RAM available on PS4 is somehow compromising next generation titles. Famousmortimer, Bruce, Verendus, and I have all heard:

 

This cannot be repeated enough. No matter how many times this was said, there is "disappointment" and an insistence that Sony is crafting a machine that isn't focused on gaming. Stop it GAF.

 

 

WITH THIS SAID: There are games in development that are using 6 GB of RAM. I will not say any more about this.

 

I will say: the RAM situation on launch, will not reflect the RAM situation in two years, and not reflect the RAM situation at the end of the console's life cycle.

 

Another hint I've been trying to drop is that there is potential for an upclock a few years into the console life cycle for both Xbox One and PS4. This can give a late generation graphics boost similar to the one on PSP. (Optimistic parrot hopes for a 2.4 TF 1 GHZ GPU)

 

 

αυτα ελεγε περσι το καλοκαιρακι ο thuway, για να "αποδειξει" το μεγαλο χασμα που εχουν τα δυο μηχανακια.... και αυτο επειδη καποιοι ειπαν οτι πανε χαμενα τα 4gb gddr5 του ps4 οταν ειναι δεσμευεμενα στο operating system. (λογικο?)

μαλιστα εταξε και overclock στα 2.4 terraflops οπως βλεπετε...

οριστε: http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=73268051&postcount=2748

παρε και πως ερχεται η ομαδα συντονισμου του gaf και δινει αξια στις αρλουμπες που ποσταρουνε thuway, famousmortimer, verendus κλπ.

<<Yes. I'll back up their source on this one.>>

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=73254796&postcount=2541

 

ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι να καταλαβεις τι παιζει.. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οτι ειχα διαβασει απο verendus τα ειχε πετυχει ολα νομιζω.

Τουλαχιστον μου εχει μεινει θετικη αποψη.

 

Τωρα για τους αλλους δεν γνωριζω(δεν καθομαι να ασχοληθω, αλλα ο thuway δεν μου βγαζει την ιδια εμπιστοσυνη για καποιον λογο).Και τα μισα να πετυχαινουν καλα ειναι.

Η αποψη μου ειναι οτι ασχολουμαστε πολυ με τι λεει ο καθενας στο gaf και οχι μονο.

Στην πραξη θα τα δουμε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειχα διαβασει απο verendus τα ειχε πετυχει ολα νομιζω.

Τουλαχιστον μου εχει μεινει θετικη αποψη.

 

Τωρα για τους αλλους δεν γνωριζω(δεν καθομαι να ασχοληθω, αλλα ο thuway δεν μου βγαζει την ιδια εμπιστοσυνη για καποιον λογο).Και τα μισα να πετυχαινουν καλα ειναι.

Η αποψη μου ειναι οτι ασχολουμαστε πολυ με τι λεει ο καθενας στο gaf και οχι μονο.

Στην πραξη θα τα δουμε ολα.

Δεν ειναι ετσι, οταν δηλωνεις "insider" πρεπει να τα πετυχαινεις ολα τι παει να πει τα μισα?? Και εσυ με την εμπειρια σου τοσα χρονια και τις γνωσεις πανω στη βιομηχανια μπορεις να αρχιζεις να κανεις προβλεψεις και να πετυχεις τα μισα ευκολα, λιγο με τη λογικη να σκεφτεις απλα χωρις να εισαι προφητης..

 

 

δεν εχουν καμια θεση στη βιομηχανια, ο ενας νομιζω ειναι ..βοηθος νοσοκομος  :D και ο αλλος ουτε καν!

και οι δυο αυτοι, ΚΑΜΙΑ-ΜΑ-ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτο που λεμε insider.

LOL βοηθος νοσοκομος aka business insider.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...