Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποτέ δεν με ξετρέλανε το HALO , αλλά έχω τελειώσει τα campaign του HALO:combat evolved , HALO 3 και HALO4. Μάλλον ο λόγος είναι ότι ήμουν πάντα χάλια στο multiplayer.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν με ξετρέλανε το HALO , αλλά έχω τελειώσει τα campaign του HALO:combat evolved , HALO 3 και HALO4. Μάλλον ο λόγος είναι ότι ήμουν πάντα χάλια στο multiplayer.  

με το Halo 3 ειχε πεσει τρελο καψιμο για 2 χρονια...απιστευτες στιγμες! ελπιζω το 5 να το γυρισουν σε hardcore οπως στο 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Garden Warfare μάλιστα: ωραιο αποκλειστικό, φρέσκια ιδέα, και πως το παθανε, δε βαλανε micro transactions. Αυτό είναι για μένα system seller και όχι το Titanfall. Αλλά μου έχει γυρίσει τ' αντερα η Msoft τόσο πολύ τους τελευταίους μηνες που μονο χαρισμενο θα πάρω Xbone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντιθέτως φίλε Κωστα μόνο χαρισμενο θα έπαιρνα το Ps4 Συμφωνώ οτι η ms έκανε πολλές βλακειες αλλα αν το δούμε καθαρά τις διόρθωσε όλες και έχει βγάλει και 4 παιχνίδια να παίξεις στην κονσόλα σε αντίθεση με τη κονσόλα της Sony που πέρα απο ενα κουτσουρεμενο Killzone δεν έχει τίποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντιθέτως φίλε Κωστα μόνο χαρισμενο θα έπαιρνα το Ps4 Συμφωνώ οτι η ms έκανε πολλές βλακειες αλλα αν το δούμε καθαρά τις διόρθωσε όλες και έχει βγάλει και 4 παιχνίδια να παίξεις στην κονσόλα σε αντίθεση με τη κονσόλα της Sony που πέρα απο ενα κουτσουρεμενο Killzone δεν έχει τίποτα.

Φετος ειναι η τελευταια της ευκαιρια να δειξει πραγματικο next gen line up παιχνιδιων(περυσι χτυπησε με την τιμη)αλλα τωρα δεν υπαρχουν αλλες δικαιολογιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

time exclusive ειναι το garden warfare, νομιζω οτι ειναι να βγει παντου....

 

παντως μεχρι τωρα αν παιζετε μονο fps(μπλιαχ) σιγουρα το x1 ειναι καλυτερη επιλογη για εσας...

 

η ΕΑ λογικα θα κοψει τα exclusives για το x1 λογω των πωλησεων των 2 κονσολων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

time exclusive ειναι το garden warfare, νομιζω οτι ειναι να βγει παντου....

 

1) παντως μεχρι τωρα αν παιζετε μονο fps(μπλιαχ) σιγουρα το x1 ειναι καλυτερη επιλογη για εσας...

 

2) η ΕΑ λογικα θα κοψει τα exclusives για το x1 λογω των πωλησεων των 2 κονσολων...

1) ισα-ισα που η βασικη first party προσπαθεια της SONY, ητανε FPS.

απλα δε φτουραει σε σχεση με ΟΛΑ τα υπολοιπα που υπαρχουν μεχρι στιγμης στις νεες κονσολες..

το ειχαμε προβλεψει και αυτο...

 

2) απο που και εως που ειναι "λογικο" αυτο που λες?

εσυ πότε νομιζεις οτι ειναι πιο δυσκολο για τη microsoft να κλεισει ας πουμε τα μεγαλα παιχνιδια ή τα dlc για τα μεγαλα παιχνιδια?

στο καλημερα μιας νεας γενιας, οπου για να κλεισεις αποκλειστικοτητα ας πουμε του titanfall, εχεις να αποκλεισεις 80 εκατομμυρια ps3 και 5 εκατομμυρια ps4, ή του χρονου-παραχρονου που τα 80 εκατομμυρια δεν θα υπαρχουν πλεον, και θα μιλαμε μονο για τα 10-15-20 του ps4?

γιαααααα σκεψου το λιγο..... ;)

...γιατι εγω βλεπω οτι απο εδω και μπρος, θα ειναι πιο ΕΥΚΟΛΟ για τη microsoft -εαν θελει- και οχι πιο δυσκολο..

 

να υπενθυμισω οτι για shooter, το xbone πηρε με το καλημερα, και μεχρι στιγμης:

time exclusive ολα τα dlc στο COD

time exclusive ολα τα dlc στο BF4

time exclusive το garden warfare

καρα-exclusive το TITANFALL

 

αυτα για να τα κλεισει πρωτη μερα, ηταν πολυ πιο δυσκολο απο οτι θα ειναι απο εδω και περα και για ολοκληρη τη διαρκεια αυτης της γενιας.

 

α, και αγορασε για παντα το GEARS, πανω που ολοι περιμενανε να ανακοινωθει στο ps4...

 

το <<λογικα>> λοιπον, δεν ειναι καθολου λογικo τελικα, αλλα ειναι περισσοτερο <<ευχομαι>> νομιζω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν περιμενε τετοια διαφορα στις πωλησεις μεταξυ των δυο κονσολων οταν εγινε η συμφωνια για το titan fall...το xbox live ειχε μεγαλη βαση χρηστων, πιστευαν οτι οι αυτοι θα μεναν πιστοι στην κονσολα...η σονι ομως εβγαλε ενα μηχανημα λιγο ή αρκετα ισχυροτερο(θα φανει) αλλα αρκετα πιο φθηνο και με πολυ καλυτερες προσφορες στο plus απο το gold...

 

τεσπα σε ενα χρονο απο τωρα θα φανει η διαφορα...

 

o molyneux εφυγε, η rare διαλυθηκε οπως τη ξεραμε, το gears of war το αφησε η επικ, το halo το αφησε η bungie, μεχρι και η double helix εφυγε...κενα ονοματα εμειναν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν περιμενε τετοια διαφορα στις πωλησεις μεταξυ των δυο κονσολων οταν εγινε η συμφωνια για το titan fall...το xbox live ειχε μεγαλη βαση χρηστων, πιστευαν οτι οι αυτοι θα μεναν πιστοι στην κονσολα...η σονι ομως εβγαλε ενα μηχανημα λιγο ή αρκετα ισχυροτερο(θα φανει) αλλα αρκετα πιο φθηνο και με πολυ καλυτερες προσφορες στο plus απο το gold...

 

τεσπα σε ενα χρονο απο τωρα θα φανει η διαφορα...

 

o molyneux εφυγε, η rare διαλυθηκε οπως τη ξεραμε, το gears of war το αφησε η επικ, το halo το αφησε η bungie, μεχρι και η double helix εφυγε...κενα ονοματα εμειναν...

τι να πω..ετσι ειναι αμα ετσι το θελεις να ειναι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε, ο παχτερ και ο καθε παχτερ, πριν 5 χρονια μπορει να εκανε ισολογισμους σε εταιρια με βενζιναδικα (ψαξτο), και τωρα πηγε εκει που ειναι τα λεφτα, και πρεπει να παιρνει ο ανθρωπος λεφτα και καθε μηνα...

το μοναδικο πλεονεκτημα που εχει ο παχτερ αναμεσα σε αλλους, ειναι οτι εχει καταλαβει οτι ειναι ασχετος με την ουσια αυτης της αγορας οποτε προσπαθει και πιανει το ρυθμο απο αλλους πιο σχετικους ανθρωπους..

το μονο που εχει αξια στα reports του, ειναι καποια hard data τα οποια δεν βρισκουμε ευκολα απο αλλου χωρις πληρωμη, ενω συνηθως τα παρερμηνευει κιολας :D

 

εαν ο παχτερ λεει οτι το να κλεισει η microsoft στο μελλον exclusives ειναι πιο δαπανηρο απο οτι ηταν στην αρχη, οπου επρεπε να "ταπωσει" οχι απλα για την αναδυομενη νεα αγορα των μερικων εκατομμυριων, αλλα και για ολοκληρη την πληρως ανεπτυγμενη υπαρχουσα αγορα των 80 εκατομμυριων, τοτε να του πουμε να γυρισει πισω στα βενζιναδικα καλυτερα.... ;)

 

ας του κανω και εγω υποθετικα μια ερωτηξη, αφου εχει και το background στα οικονομικα...

εαν θεωρει οτι ειναι δυσκολο για τη microsoft μια φορα να κλεισει οποιο επερχομενο παιχνιδι εκτιμησει οτι θα ειναι μπομπα,

-και λαμβανοντας υποψην τα τωρινα στοιχεια και των δυο εταιρειων-

ποσο πιο δυσκολο θα ειναι για τη sony να εξασφαλισει -υπερπληρωνοντας και τη microsoft- αποκλειστικοτητα στο ιδιο επερχομενο παιχνιδι-μπομπα? 2Χ φορες? 4Χ φορες? 10Χ φορες? 100X φορες? θα ηθελα μια αριθμητικη προσεγγιση αναλογη των τιτλων σας, και οχι γενικολογιες.. dr pacther :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...