Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα παρέλαβα το XONE+RYSE, για να παώ στο σπίτι αργά το βράδυ και να το ανοίξω :)

Kαλορίζικο και καλό λιώσιμο. Οταν θα εχεις όρεξη για muti στο ryse add me ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν μπορώ να πω ότι το XONE είναι ένα μικρό διαμάντι...στιβαρή κονσόλα , απίστευτα όμορφα και άψογο control pad , το UI είναι καταπληκτικό και το RYSE να μου βγάζει τα μάτια έξω από την οπτική πανδαισία...ναι τα fps σε κάποια σημεία πέφτουν αισθητά , ναι τα γραφικά δεν είναι τόσο τέλεια όσο μας έδειξαν στην Ε3... ΑΛΛΑ δεν παύει να είναι ΙΣΩΣ το ποιο όμορφο παιχνίδι κονσόλας που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια...αιματηρό, γραφικά που αμφιβάλλω ειλικρινά εάν το PS4 θα μπορέσει να ξεπεράσει, το story καταπληκτικό και οι μάχες έντονες.

 

Δεν ξέρω γιατί το έχουν θάψει έτσι, κάποτε το ψιλοκατηγορούσα κι εγώ σαν χαζός, με παρέσυραν τα διάφορα hateboys αλλά δαγκώνω την γλώσσα μου τώρα.

 

Το XONE θα είναι η 2η κονσόλα μου , μαζί με το Wii U στο οποίο θα σκάσω αρκετά Ευρώ αλλά ΜΟΝΟ για τα exclusives του.

 

Πιστεύω ότι η MS έχει ένα μικρό θηρίο στα χέρια της και μακάρι να το αξιοποιήσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μπορώ να πω ότι το XONE είναι ένα μικρό διαμάντι...στιβαρή κονσόλα , απίστευτα όμορφα και άψογο control pad , το UI είναι καταπληκτικό και το RYSE να μου βγάζει τα μάτια έξω από την οπτική πανδαισία...ναι τα fps σε κάποια σημεία πέφτουν αισθητά , ναι τα γραφικά δεν είναι τόσο τέλεια όσο μας έδειξαν στην Ε3... ΑΛΛΑ δεν παύει να είναι ΙΣΩΣ το ποιο όμορφο παιχνίδι κονσόλας που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια...αιματηρό, γραφικά που αμφιβάλλω ειλικρινά εάν το PS4 θα μπορέσει να ξεπεράσει, το story καταπληκτικό και οι μάχες έντονες.

 

 

Πρώτα απ' όλα καλορίζικο και καλοπαίχνιδο!

 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το ότι αμφιβάλλεις ότι το PS4 δεν θα μπορέσει να ξεπεράσει γραφικά launch τίτλου μιας λίγο πιο αδύναμης κονσόλας.

Ένα πράγμα θα σου πω μόνο: Naughty Dog  ;)

 

Δεν θέλω να ανοίξω flame ή τίποτα τέτοιο αλλά είναι εμφανές πως σε έχει συνεπάρει λίγο ο αρχικός ενθουσιασμός της καινούργιας κονσόλας και το ότι έχει προφανώς ξεπεράσει τις προσδοκίες σου αλλά εγώ που έχω και τις δυο κονσόλες, συμφωνώ ότι το Ryse έχει τα καλύτερα γραφικά μέχρι στιγμής αλλά το Killzone σε native 1080p και με πολύ καλό AA δεν είναι πολύ πίσω, πίστεψέ με.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλες άκρη? είδα που στο είχε σαν activity,τι συνδεσες πάνω?

εκανα μια προσπαθεια αλλα τιποτα. Εχουμε δορυφορικη με Coax στο τελος και το xone δεχεται μονο hdmi. Σκεφτηκα λοιπον να χρησιμοποιησω το αποκωδικοποιητη της  nova μια και εχει coax In hdmi out. To συνδεσα κανονικα το βρηκε σαν συσκευη αλλα μεχρι εκει. Μετα δεν γινοταν απολυτως τιποτα. Ειναι κριμα να εχεις τετοια δυνατοητα και να μην μπορεις να την χρησιμοποιησεις! 

μακαρι να βγαλουμε ακρη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ' όλα καλορίζικο και καλοπαίχνιδο!

 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το ότι αμφιβάλλεις ότι το PS4 δεν θα μπορέσει να ξεπεράσει γραφικά launch τίτλου μιας λίγο πιο αδύναμης κονσόλας.

Ένα πράγμα θα σου πω μόνο: Naughty Dog  ;)

 

Δεν θέλω να ανοίξω flame ή τίποτα τέτοιο αλλά είναι εμφανές πως σε έχει συνεπάρει λίγο ο αρχικός ενθουσιασμός της καινούργιας κονσόλας και το ότι έχει προφανώς ξεπεράσει τις προσδοκίες σου αλλά εγώ που έχω και τις δυο κονσόλες, συμφωνώ ότι το Ryse έχει τα καλύτερα γραφικά μέχρι στιγμής αλλά το Killzone σε native 1080p και με πολύ καλό AA δεν είναι πολύ πίσω, πίστεψέ με.

 

Το KNACK με απογοήτευσε , το Killzone ποτέ δεν μου άρεσε , σίγουρα το PS4 έχει καλύτερο HW αλλά δεν έχω δει την super διαφορά στα multiplatform, μην μιλήσουμε για BF4, GHOSTS κτλπ γιατί προτιμώ το PC μου ασυζητητί.

 

Είδα το Infamous όμως και γλυκάθηκα....το PS4 θα το αγοράσω προς Christmas μεριά , θέλω να έχει κάνα δύο exclusives ακόμη και αδημονώ να βγει το God of War στο Ps4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν μας αρέσει ή όχι ένα παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με τα γραφικά του και το hardware μιας κονσόλας.

Το KZ το ανέφερα ως μέτρο σύγκρισης γραφικών και τίποτα άλλο.

 

Έπειτα άδικα βάζεις το PC στα multiplatform. Το θέμα μας δεν είναι το PC.

Προσωπικά έχω δει τα AC4 και COD και στις δυο κονσόλες και η διαφορά είναι εμφανείς. Το COD χάνει περισσότερα frames στο PS4 βέβαια αλλά το AC4 είναι σχεδόν κλειδωμένο με 1080p.

 

"Super" διαφορές? Σίγουρα όχι (ποιος το περίμενε άλλωστε αφού τα specs είναι κοντά). Αξιοσημείωτες? Σίγουρα ναι και προς το παρόν δείχνουν ότι το PS4 έχει ξεκάθαρο προβάδισμα στα multiplatform δικαιολογόντας το λίγο καλύτερο spec του.

Το πως θα εκμεταλλευτούν οι devs αυτές τις διαφορές μένει να το δούμε στο μέλλον όταν κυκλοφορήσουν και περισσότερα exclusives.

 

 

 

 

Τεχνικά πάντως το Infamous θα έχει πολύ ενδιαφέρον καθώς είναι και open world.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσόλες = exclusives

Όπως το infamous/god of war/kz uncharted/order θα έχουν γραφικάρες έτσι θα είναι και τα halo/gears/quantum/fable/ryse κτλ

Μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει το X1, λογικό απο την μία βέβαια γιατι εχω killer instinct,ryse,forza,dead rising συγκριτικα με το kz μόνο στο ps4 (to knack δεν το έπαιξα και δεν με ενδιαφέρει) και τα Multi τα παίζω στο pc καλύτερα και 20 ευρω φθηνότερα ;)

Το καλό με τα παραπάνω σχόλια είναι οτι αρκετοί ειστε προσγειωμένοι χρήστες και παίζεται τα παιχνίδια και όχι "νούμερα" των κατασκευαστων, κάτι που είναι σπάνιο σήμερα.

Καλορίζικο και πάλι στους "νεους" κατόχους του x1 και σίγουρα δεν θα το μετανιώσετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά έχω δει τα AC4 και COD και στις δυο κονσόλες και η διαφορά είναι εμφανείς. Το COD χάνει περισσότερα frames στο PS4 βέβαια αλλά το AC4 είναι σχεδόν κλειδωμένο με 1080p.

 

"

@D.Luffy επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα, και επειδη κάτι διάβασα και αλλού,

Το COD στο Χ1, στο multiplayer πάντα, έχει ποίο σταθερό framerate ?

Παίζω Ghosts στο PS4 αλλά το ΒΟ2 στο  Χ360 έχει καλύτερη απόκριση και ποιό fluid gameplay (ναι, μη γελάτε,στο multiplayer πάντα)

Τι να τα κάνω τα 1080 όταν δεν έχω gameplay.

Αν θέλεις πες μου την άποψη σου γιατί ως (σχεδόν) αποκλειστικά on line fps-muliplayer gamer με ενδιαφέρει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες όπου υπάρχει κράξιμο μετά έρχεται και η διόρθωση, Ιδίως στην ms. Οπότε ας γίνουν τσαμπουκάδες τώρα για να θερίσουμε μετα εμείς ;)

Αναμένω strider demo και ελπίζω σε κάτι καλό ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@D.Luffy επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα, και επειδη κάτι διάβασα και αλλού,

Το COD στο Χ1, στο multiplayer πάντα, έχει ποίο σταθερό framerate ?

Παίζω Ghosts στο PS4 αλλά το ΒΟ2 στο  Χ360 έχει καλύτερη απόκριση και ποιό fluid gameplay (ναι, μη γελάτε,στο multiplayer πάντα)

Τι να τα κάνω τα 1080 όταν δεν έχω gameplay.

Αν θέλεις πες μου την άποψη σου γιατί ως (σχεδόν) αποκλειστικά on line fps-muliplayer gamer με ενδιαφέρει το θέμα.

 

 

Το παιχνίδι είναι πιο fluid στο One αλλά όχι με μεγάλη διαφορά.

Η απόδοση δεν είναι μέρα με τη νύχτα για να σου πω με σιγουριά 100% ποια είναι η καλύτερη έκδοση. Αλλά το παιχνίδι είναι σίγουρα λίγο πιο θολό στο One ως ποιότητα απεικόνισης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...