Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ποιος ενδιαφερεται ειναι θεμα του καθενα ξεχωριστα ...Εγω ειπα απλα για τα 100 ευρω παραπανω σε σχεση με το ps4 που δεν δινει καμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιος ενδιαφερεται ειναι θεμα του καθενα ξεχωριστα ...Εγω ειπα απλα για τα 100 ευρω παραπανω σε σχεση με το ps4 που δεν δινει καμερα.

 

Και ας μη τα μπερδευουμε...Το ενα ειναι καμερα, το αλλο ειναι το Kinect..:P

 

Αν διαβασει καποιος 1-2 σελιδες πισω θα δει οτι τη πρωτη μερα που το ειχα στα χερια μου ξενερωσα...Πλεον, βλεποντας το τι κανει το κινεκτ, μια χαρα ειναι τα 100 ευρω παραπανω. Τουλαχιστον δειχνει να αξιοποιηται σε σχεση με του 360... :)

 

 

Τελικα δεν αντεξα, αυριο το περιμενωωω!!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100e αξιζει μονο και μονο το titanfall και τελος!

 

να και ενα video απο την alpha που τελειωσε, απο ενα τυπο που φαινεται οτι εχει πιασει λιγο το πραμα πως δουλευει.. αρκετο wall riding και vertical playing..

 

https://www.youtube.com/watch?v=14qaHc9YlZE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα με shotgun

 

http://www.youtube.com/watch?v=2KThO6glpGs

 

 

zapee, με γειες! πρεπει να ομολογησεις δε, οτι μερικοι που σε ξερουνε ειχαν προβλεψει απο την αρχη τι θα συνεβαινε :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις τα grunts? αυτα υπαρχουν στη λογικη των moba (και δινουν το 1/5 των βαθμων) απλα για να βοηθηθουν οι νεοι παιχτες να μαζεψουνε ποντακια.

παρ'ολα αυτα ειδες οτι τονε φαγανε οσες φορες πηγε εντελως γιουρουσι :)

υπαρχει τουλαχιστον αλλη μια κατηγορια ai, οι spectre ή καπως ετσι, οι οποιοι ειναι λιγο πιο γατοι και εχουνε και jetpacks και δινουν 10% περισσοτερους ποντους.

 

βασικα εγω γουσταρω πολυ πως δουλευει το ολο θεμα, οι πιστες με τα διαγωνια jumps, το verticality της υποθεσης αλλα και η ταχυτητα..  καθαρα quake 3 rocket arena vibes..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει την καμερα αλλα το πσ4 με 500 το πακέτο ήτανε 2 μοχλοί , καμερα, killzone άρα βγαίνει παραπάνω. εγώ λόγο ότι ποιο πολυ με νιάζουνε τα παιχνίδια και gameplay μοχλοι κλπ και όχι τόσο τα γραφικά λόγο ότι με κονσόλα ποτέ δεν θα έχεις τα ubew γραφικά και οτι τι 900p τι 1000p εν μέρη είχα μια ελπίδα μπας και πέσει η τιμή του αλλά αφου ακόμα πουλάει μια χαρά δυσκολο να παίσει η τιμή του :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να δω τι θα λέτε για το Kinect σε κάνα εξάμηνο, που θα έχει φύγει ο αρχικός ενθουσιασμός και που τα μόνα παιχνίδια γι' αυτό θα είναι είτε αδιάφορες καζουαλιές είτε unplayable. Το να μιλάς στην κονσόλα παλιώνει γρήγορα (από προσωπική εμπειρία το λέω αυτό, για να προλάβω την όποια απάντηση τύπου "αν δεν το έχεις κάνει δεν ξέρεις").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να δω τι θα λέτε για το Kinect σε κάνα εξάμηνο, που θα έχει φύγει ο αρχικός ενθουσιασμός και που τα μόνα παιχνίδια γι' αυτό θα είναι είτε αδιάφορες καζουαλιές είτε unplayable. Το να μιλάς στην κονσόλα παλιώνει γρήγορα (από προσωπική εμπειρία το λέω αυτό, για να προλάβω την όποια απάντηση τύπου "αν δεν το έχεις κάνει δεν ξέρεις").

Και το fitness μια χαρά είναι πάντως, το Kinect σου προσφέρει πολλά παραπάνω, φυσικά αν τα χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το fitness μια χαρά είναι πάντως, το Kinect σου προσφέρει πολλά παραπάνω, φυσικά αν τα χρειάζεσαι.

Και αυτό, ναι, καλό είναι. Βασικά, είναι καλό για πολύ συγκεκριμένα πράγματα, τα οποία συνήθως δεν εντάσσονται στο παραδοσιακό gaming πλαίσιο. Αυτό, φυσικά, δεν είναι κακό από μόνο του, απλώς θεωρώ ότι είναι καλό να διευκρινίζεται. Μη νομίζει δηλαδή κανείς ότι με το Kinect θα έχει καμιά σοβαρή διαφορετική εμπειρία σε κανονικά παιχνίδια και καταλήξει να απογοητευτεί.

 

Εγω πιο πολυ ειχα λιωσει σε kinect adventures με τη παρεα παρα σε GoW (που ηταν και το αγαπημενο μου game). :P :P :P

Δεκτό. Κι εγώ είχα διασκεδάσει πολύ πέρυσι με το Kinect Party που είχαν βγάλει δωρεάν προς τα Χριστούγεννα, αλλά για κάνα 3ωρο κράτησε η φάση. Το θέμα είναι να ξέρεις τι παίρνεις και γιατί. Αν κάνεις συνειδητοποιημένη κι ενημερωμένη αγορά χαμένος δεν πρόκειται να βγεις, ακόμα και με το πρώτο Kinect. 

 

 

Εν μέρει off-topic, αλλά δεν ξέρω πόσοι διαβάζουν πλέον το 360 topic, γι' αυτό τη ρίχνω εδώ την ερώτηση. Εχουν δείξει πουθενά ώς τώρα καθόλου το Titanfall στη 360 version;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100e αξιζει μονο και μονο το titanfall και τελος!

 

να και ενα video απο την alpha που τελειωσε, απο ενα τυπο που φαινεται οτι εχει πιασει λιγο το πραμα πως δουλευει.. αρκετο wall riding και vertical playing..

 

https://www.youtube.com/watch?v=14qaHc9YlZE

Δεν μου λες απο specs το παιχνιδι τι παιζει ξερουμε ? 60fps οr 30 fps ? Aναλυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο σιγουρο ειναι τα 60hz κλειδωμενα. δηλωμενο εδω και καιρο.

αναλυση, αφου δεν εχει γινει καμια επισημη αναφορα μεχρι στιγμης, θα ελεγα 720p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...