Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αντε να δουμε τι αλλο θα αγορασει αυτη η ms...Ετσι για την ιστορια πριν χρονια ηθελε να αγορασει την activision...

χεχε, εχεις ενα δικιο, αλλα αν το σκεφτεις, προς το παρον η ms καταφερε με τον ενα ή τον αλλο τροπο και πηρε απο την activision το διαμαντι τους, την σημερινη respawn, και οχι μονο αυτο, αλλα χωρις να σκασει χοντρα λεφτα (για πληρη εξαγορα κλπ) τους εχει βαλει και δουλευουνε και exclusively πανω σε ...microsoft προϊοντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω γιατι ποτε δεν μου αρεσε το uncharted, εκτος αν ελεγα για αυτο το λογο να ασχοληθουν με κατι αλλο.. :P Τι καλυτερη αλλαγη συνταγης απο να το αναθεσουν σε εντελως διαφορετικο developer??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι για νεα IP ελεγες και last of us 2(εξι μηνες μετα το 1 :P ).

 

Εγω απο την black tusk περιμενω το stealth game και γι αυτο ρωτησα.Το ερωτημα ειναι που θα δωσουν προτεραιοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε, εχεις ενα δικιο, αλλα αν το σκεφτεις, προς το παρον η ms καταφερε με τον ενα ή τον αλλο τροπο και πηρε απο την activision το διαμαντι τους, την σημερινη respawn, και οχι μονο αυτο, αλλα χωρις να σκασει χοντρα λεφτα (για πληρη εξαγορα κλπ) τους εχει βαλει και δουλευουνε και exclusively πανω σε ...microsoft προϊοντα ;)

Αν το titanfall πιασει εμπορικα βλεπω να αγοραζει τα δικαιωματα του... γενικα η ms ετσι θα παιξει μπαλα αυτον τον καιρο θα αγοραζει studio η δικαιωματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα!!! να και κατι απο αυτα τα ..πικαντικα που εγω προσωπικα γουσταρω..

εγραψα πιο πριν, οτι μαζι με το gears of war, η microsoft πηρε μαζι και τον ανθρωπο-κλειδι, τον κ. fergusson, ο οποιος ητανε executive producer και director στα gears of war 1, 2 και 3.

 

με λιγο ψαξιμο ομως, τι βρηκα? ο fergusson μαλλον ητανε ..hostile acquirement.

που το ξερω? πολυ απλα, ψαχνοντας βρηκα οτι ο κ. fergusson, μετα το τελος του gears 3, εφυγε και πηγε στην irrational για να κανει το ..bioshock infinite, και μολις 4 μηνες πριν, το περασμενο φθινοπωρο,  η 2K games του ανεθεσε, τον εβαλε επι κεφαλης σε ενα ολοκαινουργιο studio..

 

κοιταξτε τι ανακοινωνε στα τελη σεπτεβριου:

twitter link

χεχε I like this game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran, ίσως, και μακάρι, να είναι έτσι όπως λες. Ωστόσο, η θεματολογία παραμένει. Και επειδή συνήθως στα πολύ μεγάλα ονόματα παίζουν όλοι εκ του ασφαλούς, δυσκολεύομαι πολύ να δω αισιόδοξα ένα τέτοιο νέο. Οπως και με το νέο Uncharted, περιμένω τα λιγότερα μέχρι απόδειξης του εναντίου. 

 

Δεκτό, μια νέα γενιά δίνει δυνατότητα κι ελπίδες για αναζωογόνηση ή επαναπροσέγγιση, αλλά έχουμε ήδη δει σε μια γενιά ότι αυτό δε γίνεται με τα καθιερωμένα ονόματα συνήθως (God of War, Halo - αν και αυτό φάνηκε να αναζωογονήθηκε κάπως στο 4, δεν το έχω παίξει ακόμα, οπότε δεν το βάζω μέσα στο επιχείρημα) ή γίνεται προς το χειρότερο (Splinter Cell, για παράδειγμα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole μετα απο ολο αυτον τον τζερτζελε που εχει γινει η ms θα χωσει πολυ χρημα σε γνωστα ονοματα για να γινουν αριστα και να ανεβασει πωλησεις μεχρι και τους καταλληλοτερους ανθρωπους θα παρει γιαυτη την δουλεια...Εχει χρημα για να κανει οτι θελει...Τωρα μεχρι spielberg εβαλε για την halo σειρα που ετοιμαζει. Δεν ξερω πως βλεπουν καποιοι τον συγκεκριμενο αλλα εχει τρελη εμπειρια σε sci-fi ο ανθρωπος και γενικα ξερει πως να γυρισει μια θεματολογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran, ίσως, και μακάρι, να είναι έτσι όπως λες. Ωστόσο, η θεματολογία παραμένει. Και επειδή συνήθως στα πολύ μεγάλα ονόματα παίζουν όλοι εκ του ασφαλούς, δυσκολεύομαι πολύ να δω αισιόδοξα ένα τέτοιο νέο. Οπως και με το νέο Uncharted, περιμένω τα λιγότερα μέχρι απόδειξης του εναντίου. 

 

Δεκτό, μια νέα γενιά δίνει δυνατότητα κι ελπίδες για αναζωογόνηση ή επαναπροσέγγιση, αλλά έχουμε ήδη δει σε μια γενιά ότι αυτό δε γίνεται με τα καθιερωμένα ονόματα συνήθως (God of War, Halo - αν και αυτό φάνηκε να αναζωογονήθηκε κάπως στο 4, δεν το έχω παίξει ακόμα, οπότε δεν το βάζω μέσα στο επιχείρημα) ή γίνεται προς το χειρότερο (Splinter Cell, για παράδειγμα). 

εεε τι να σου πω... αλλαξε μερια, αλλαξε θεση, να το δεις καλυτερα. ειναι και γαμω τα θετικα νεα!

τι να πουμε, σαν να ανακοινωνε η sony οτι πηρε αποκλειστικοτητα αντιστοιχα μεγαλα games στην πλατφορμα της.. final fantasy? metal gear? και αυτα, last year/gen, γιατι η αληθεια ειναι οτι την προηγουμενη γενια δεν καρποφορησαν αυτα τα IP's ως αναμενοταν...

παρτο και αναποδα για να το καταλαβεις καλυτερα: πως θα σου φαινοταν, αν ως παλιος xboxακιας και νυν playstationακιας, μαθαινες οτι ειναι απο τα αγαπημενα σου games, το gears, θα βγει και για playstation 4?

;)

 

 

 

btw το splinter cell το τελευταιο, το επαιξα στο pc και το βρηκα αρκετα-εως πολυ καλο. αφου σχεδον το τελειωσα να φανταστεις. προς τα που προς τα χειροτερα το ειδες εσυ να πηγαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

btw το splinter cell το τελευταιο, το επαιξα στο pc και το βρηκα αρκετα-εως πολυ καλο. αφου σχεδον το τελειωσα να φανταστεις. προς τα που προς τα χειροτερα το ειδες εσυ να πηγαινει?

Στο Conviction αναφερόμουν περισσότερο. Το τελευταίο δεν το έχω παίξει, μόνο από βίντεο το έχω δει, οπότε δεν είμαι σε θέση να το κρίνω. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δε φαίνεται όπως τα παλιά, αλλά δε φαίνεται κι όπως το Conviction. 

 

Βέβαια, το SC δεν είναι του βεληνεκούς των Halo/GoW/GeoW, οπότε ίσως να μην είναι και η καλύτερη ένδειξη. Οπως και να έχει, ίδωμεν. Το Gears τη δουλειά του την έκανε στην περασμένη γενιά, άφησε τεράστια κληρονομιά, κι αυτό είναι που έχει σημασία. Αν τα επόμενα βγουν "άψυχα", σίγουρα θα υπάρξουν άλλα tps που θα πατάνε πάνω στη φόρμα τους και θα είναι πιο φρέσκα, οπότε μικρό το κακό, υποθέτω. Αν προκύψουν αντιστοίχως καλά μεγάλο το καλό, σίγουρα (και θα πρέπει να βάζω στο πρόγραμμα αγοράς και Χ1 μετά) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μαθαινες οτι ειναι απο τα αγαπημενα σου games, το gears, θα βγει και για playstation 4?

 

 

 

 

btw το splinter cell το τελευταιο, το επαιξα στο pc και το βρηκα αρκετα-εως πολυ καλο. αφου σχεδον το τελειωσα να φανταστεις. προς τα που προς τα χειροτερα το ειδες εσυ να πηγαινει?

Χερι που σε ταιζει δεν το δαγκωνεις λενε....Οποτε ηταν απιθανο να βγει στο ps4 αλλα επειδη ειναι bussiness η ms το αγορασε και εξασφαλισε οτι ποτε δεν θα δεις gears ps4 version... Εμενα παντως αν μου ελεγες βγαινει στο ps4 δεν θα μπορουσα να το συλλαβω γιατι gears και xbox πανε μαζι...

 

Το splinter cell φανατικος με αυτη την σειρα το blacklist ειναι επος...Α και μιας και το ανεφερες το συγκεκριμενο name πρωτοβγηκε στο xbox καποτε και οταν η ubi ειδε επιτυχια το μοιρασε και αλλου

 

Vole το conviction ηταν απαραδεκτο μεχρι και η ubi το παραδεχτηκε πλαγιως αλλα το blacklist ειναι αυθεντικο splinter cell..Ακουσε τους fan και ετσι εβγαλε σωστο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χερι που σε ταιζει δεν το δαγκωνεις λενε....Οποτε ηταν απιθανο να βγει στο ps4 αλλα επειδη ειναι bussiness η ms το αγορασε και εξασφαλισε οτι ποτε δεν θα δεις gears ps4 version... Εμενα παντως αν μου ελεγες βγαινει στο ps4 δεν θα μπορουσα να το συλλαβω γιατι gears και xbox πανε μαζι...

 

Το splinter cell φανατικος με αυτη την σειρα το blacklist ειναι επος...Α και μιας και το ανεφερες το συγκεκριμενο name πρωτοβγηκε στο xbox καποτε και οταν η ubi ειδε επιτυχια το μοιρασε και αλλου

 

Vole το conviction ηταν απαραδεκτο μεχρι και η ubi το παραδεχτηκε πλαγιως αλλα το blacklist ειναι αυθεντικο splinter cell..Ακουσε τους fan και ετσι εβγαλε σωστο παιχνιδι

Ποτέ δεν έδωσα βάση στις φήμες που ξεφύτρωναν κατά καιρούς ότι θα έβγαινε Gears σε PS :P

 

Εν τω μεταξύ, θυμάμαι την πλάκα που είχα πάθει όταν είχα πρωτοπαίξει το SC στο πρώτο Χμποχ. Και πόσο ακόμα μία από τις 3 ευχές μου στο Videogames Genie θα ήταν να βγει μια διασταύρωση SC με MGS, με το gameplay του πρώτου και το γράψιμο του δεύτερου :P

 

Θα το έχω στα υπόψη μου το Blacklist αν λέτε ότι το έφτιαξαν πάλι το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θετικό της υπόθεσης είναι ότι άρχισαν και βλέπουν πιο σοβαρά τα πράγματα με τα exclusives και ξανανοίγουν internal studios όπως παλιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν έδωσα βάση στις φήμες που ξεφύτρωναν κατά καιρούς ότι θα έβγαινε Gears σε PS :P

 

Εν τω μεταξύ, θυμάμαι την πλάκα που είχα πάθει όταν είχα πρωτοπαίξει το SC στο πρώτο Χμποχ. Και πόσο ακόμα μία από τις 3 ευχές μου στο Videogames Genie θα ήταν να βγει μια διασταύρωση SC με MGS, με το gameplay του πρώτου και το γράψιμο του δεύτερου :P

 

Θα το έχω στα υπόψη μου το Blacklist αν λέτε ότι το έφτιαξαν πάλι το παιχνίδι. 

Και εγω ειχα παρει το demo απο ενα περιοδικο και το ειχα παιξει κανα 2000 φορες μεχρι να βγει το game το οποιο μιλαμε πηγα 9 το πρωι να το παρω τοσο μπροστα ηταν το game...

Το mgs ξεκινησε την ιστορια το splinter την τελειοποιησε... Για να δουμε βεβαια το καινουργιο πως θα ειναι γιατι απο τα διαφορα video φερνει πολυ σε splinter...

To blacklist ειναι αυθεντικο παιχνιδι και εχει διαφορα καλουδια μεσα.... Γενικα σου παιρνει καιρο να ασχοληθεις....

το θετικό της υπόθεσης είναι ότι άρχισαν και βλέπουν πιο σοβαρά τα πράγματα με τα exclusives και ξανανοίγουν internal studios όπως παλιά.

Καπου διαβασα πριν καιρο οτι μαλλον θα φερει και exclusives απο την πρωτη κονσολα αλλα ισως τα βγαλει σαν Indie αλλα αργοτερα αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...