Προς το περιεχόμενο

Zorin OS γνωμες!


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μαγκακια μου..λοιπον..επεσα επανω στην παραπανω διανομη...η οποια βασιζεται επανω στο ubuntu 11.04 αν δεν κανω λαθος..το εβαλα σε virtual για δοκιμη...και ειναι "σχεδον" ακριβως σε εμφανιση με τα 7..και εχει 3 επιλογες σε θεμα εμφανισης..εχει 7..το κανονικο linux gnome νομιζω..και εχει και xp..χαχα :P εσεις τι λετε? το εχει δοκιμασει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gio οτι και να σου πω πραγματικα θα ειναι ακυρο γιατι ειμαι ασχετος! εχει και ελληνικη κοινοτητα..απλως λεει οτι ειναι βασισμενο στο ubuntu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχεις δικιο..βρηκα σημερα και μια αλλη διανομουλα την pear os! ειναι στο στυλ του osx...καλο μου φανηκε και αυτο!

Απο τη στιγμη που μιλαμε για ενα ακομα ubuntu, θα σου προτεινα κατι διαφορετικο. Κανε εγκατασταση το κλασικο,"σκετο",ubuntu και μαθε να του περνας οτι theme σου τραβαει την προσοχη.

Δεν θα σου παρει πολυ ωρα, θα μαθεις 5 πραγματα και δεν θα χρειαζεται να μπαινεις στον κοπο να αλλαζεις διανομες σαν τα πουκαμισα.

My 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gio εχω ενα προβλημα συγκεκριμενο..και μενω σαν μακακας με windows μονο για εναν λογο...οοοοσες διανομες και να εβαλα..linux mint, xubuntu, ubuntu, opensuse και debian..θελω να δω ενα βιντεο στο youtube οκ? οταν παταω να το δω σε 1080...αρχιζει τα κολληματα..ενω ο οδηγος απτην καρτα γραφικων ειναι ενεργοποιημενος. και εκτος απο αυτο..προσπαθησα να βρω το παραθυρακι που λεει για το flash player 3d hardware accelerator..και δεν το εβρισκα..και μου εχει σπασει τα νευρα....γιαυτο και μενω ακομα με windows..μπορεις να μου πεις τι στο καλο γινεται και το παθαινω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν προσπαθω να σε πεισω να γυρισεις σε linuxwink.gif Επειδη ειδα οτι το ψαχνεις το θεμα, γι αυτο σου προτεινα τα παραπανω.

Με το flash εχει ενα θεμα το linux (..και ο υπολοιπος κοσμος για την ακριβεια). Κατα τ αλλα εαν ειναι μονο αυτο το προβλημα σου, ενα dual boot θα ηταν μια καλη αρχη για να "παιξεις" με το ubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν προσπαθεις να με πεισεις...εγω απο μονος μου θελω να γυρισω σε linux :P απλως αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα και εχω αγανακτησει..καταλαβαινεις..τελος παντων θα το ψαξω το θεμα και θα πτοσπαθησω να το φτιαξω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...