Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πρώτα ητ είχαν αντιστάσης της νύχτας για να υπάρχει οξίδωση στο nichrome πρέπει να φτάσει σε τρελες θερμοκρασίες θυμάμαι 1000 αλλα δεν θυμάμαι μονάδα 

 

Τώρα πιο δίνει καλύτερη γεύση δυστηχως δεν μπορω να απαντήσω εγω μόνο νικελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

discoboyminimal

http://vaping.gr/index.php/topic,31555.0.html

 

θα βρεις πολλές πληροφορίες για το στύσημο dna πλακέτας όπως επίσης και firmware

 

τα εχω ηδη τσεκαρει , αλλα thanks :)

SS.zip

 

Εδώ είσαι. Σου έκανα export όλα τα ατσάλια.

νικολη!! θενκς!! τα δοκιμαζω και σου λεω αν εχω διαφορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και παλι στην ομαδα με καποιες νεες αποριες.

ετσι πληροφοριακα θα ηθελα να μαθω, η λειτουργια bypass τι ακριβως ειναι μπορει να με κατατοπισει καποιος?

 

και κατι τελευταιο, εχω διαβασει και μου εχετε προτεινει αρκετους ατμοποιητες απο την στιγμη που εγραωα στο συγκεκριμενο thread ειχα καταληξει στον triton 2 γιατι διαβασα εδω μεσα ενω ειναι πνευμονικος με καποια συγκεκριμενη αντισταση (δεν θυμαμαι αν ειναι η 1.8) εχεις κανονικες τσιγαρισιες τζουρες οπως και με τους οχι πνευμονικους ατμοποιητες. ισχυει κατι τετοιο?

προχθες χρειαστηκα οδικη βοηθεια μιας και μου εμεινε το αμαξι να μην τα πολυλογο το παλικαρι που ηρθε ειδα οτι καπνιζε ηλεκτρονικο τσιγαρο και ετσι πιασαμε λιγο την κουβεντα, τον ρωτησα για ατμοποιητη που χρησιμοποιει κλπ και μου ειπε οτι γιαυτον ο καλυτερος ειναι ο melo 3.

Το ερωτημα μου λοιπον ειναι triton 2 ή melo 3, ποιος ειναι καλυτερος?ποιος σου δινει πιο τσιγαρισιες τζουρες?

ρωτησα και το παλικαρι στο καταστημα που πηρα το μοντακι και μου ειπε μην πας σε τετοιους ατμοποιητες, οσους τριτον 2 εδωσα μου λεει ηρθε ο κοσμος και παραπονιοτανε οτι εκτος οτι τρωνε πολυ περισσοτερο υγρο απο τους κανονικους τους εφτυνε και υγρα συνεχεια.εχει καποιος απο εσας τετοιο προβλημα ισχυει κατι τετοιο?μου λεει να εχω αλλον εναν εδω αν τον θες στον δινω και με 25Ε γτ δεν  τον προτεινω σε κανεναν μου λεει και τον εχω εδω να καθετε (σφραγισμενος εννοειται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τον Ναυτίλο για τσιγαρίσιες, θα μπεις ομαλά στο άτμισμα αφού είναι ιδανικός για αρχάριο. Εγώ με αυτόν ξεκίνησα, μέχρι και τώρα είναι το all day vape μου, κυρίως στη δουλειά και συνήθως και έξω.

Παίρνει κυρίως 1.8 και 1.6 αντιστάσεις, εγώ έχω ευχαριστηθεί τις 1.8. Παίρνει και άλλες μικρότερες, αλλά μείνε μακριά.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10009821/1861800-authentic-aspire-nautilus-mini-bvc-clearomizer

 

Επίσης μπορείς να τον κάνεις ομορφότερο και ανθεκτικότερο με τούτα τα δύο:

https://www.fasttech.com/products/0/10009954/1950503-authentic-aspire-stainless-steel-glass-hollow-out

https://www.fasttech.com/products/3023/10009954/1930807

 

Υπάρχει και μεγαλύτερος με 5 ml.

 

Επίσης μπορείς να τσεκάρεις τον Ναυτίλο 2 που μόλις κυκλοφόρησε,

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis

η λειτουργεια bybass στην ουσία μετατρέπει το μοντάκι σου σε μηχανικό (τι σου λέω τώρα) δηλαδή εσυ δεν κάνεις καθόλου ρυθμίσεις αλλά αυτό αναλόγως το πόσο φορτησμένη είναι  η μπαταρία σου  δίνει ΜΟΝΟ του και τα ανάλογα ρευματα όπως καταλαβένεις το ατμισμα του δεν θα είανι το ίδιο όλη μέρα .

 

¨οσο αφορά τον μέλο μακρια άμα προτημάς καθαρά τσιγαρήσιες τότε ο ναυτηλος που πρότεινε και ο από πάνω είναι από τις καλύτερες επιλογες αλλα δεν έχει καθόλου πνευμονικές με αυτόν . Θυμισέ μου με ποιόν είσαι τώρα

 

tidus666

ένα μείον που είδα στον ναυτηλο 2 ειναι φτιαγμένος από αλουμήνιο το οποίο λειωνει πολύ πιο γρήγορα από το ατσάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα είμαι με τον gs air-ms

Καμία σχέση με αυτό που πρότεινε ο φίλος δηλαδή.

Προχωρά άφοβα φίλε στην αγορά του Nautilus

(Όχι ότι είναι άσχημος αυτός που έχεις :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr_ChEeTaH

 

Από ελλάδα το φθηνότερο που θα σου κάνει δουλεία είναι 

 

http://www.skroutz.gr/s/9466933/Joyetech-eGo-AIO.html 

 

 

kjtzemis

 

το θέμα είναι εσύ τι θες άμα θες μόνο τσιγαρήσιες ο ναυτηλός (ο παλιος όχι ό 2 ) είναι από τους καλύτερους εργοστασιακους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ένα ΑΙΟ που έχει 21.39  θα σου δώσει κάποια ικανοποιητικά ντουμάνια και μπορεί άνετα να σε βάλει στο άτμισμα και εγώ με αυτό ξεκίνησα όπως επίσης και άλλοι δυό φίλοι μου.

Βέβαια εγώ σε κανένα μήνα το 'εδωσα και πήρα κάτι καλύτερο του αλλουνού του χάλασε και μου πήρε το πίκο και ο τρίτος είναι με αυτό έξι μήνες.

Επίσης λογικό είναι ότι τα 20 ευρω δεν θα αποδόσουν (γευση ντουμάνια) όσο τα 50  και αυτα όσο τα 100 αλλά ο καθένας πορευέται με ότι έχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτος ο fodi F2. Οσο μου αρεσε σε γευση και τζουρα τοσο με ξενερωσε που μολις πηγα να ξεβιδωσω την βιδα για να αλλαξω συρμα εσπασε ολο το παξιμαδι απο κατω. Αδικαιολογητο αν σκεφτει κανεις οτι ειναι η δευτερη φορα που πηγα να του αλλαξω το συρμα. Και ποτε δεν ασκησα πολυ δυναμη στο βιδωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτος ο fodi F2. Οσο μου αρεσε σε γευση και τζουρα τοσο με ξενερωσε που μολις πηγα να ξεβιδωσω την βιδα για να αλλαξω συρμα εσπασε ολο το παξιμαδι απο κατω. Αδικαιολογητο αν σκεφτει κανεις οτι ειναι η δευτερη φορα που πηγα να του αλλαξω το συρμα. Και ποτε δεν ασκησα πολυ δυναμη στο βιδωμα.

 

Αυτό το έπαθα και εγώ μετά από μήνες χρήσης αλλά έχω την τάση να σφίγγω πολύ (κακώς) τις βίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mr_ChEeTaH

 

Από ελλάδα το φθηνότερο που θα σου κάνει δουλεία είναι 

 

http://www.skroutz.gr/s/9466933/Joyetech-eGo-AIO.html 

 

 

 

kjtzemis

 

το θέμα είναι εσύ τι θες άμα θες μόνο τσιγαρήσιες ο ναυτηλός (ο παλιος όχι ό 2 ) είναι από τους καλύτερους εργοστασιακους

Είπα να δοκίμαζα και κάποιον πνευμονικό να δω αν με καλύπτει καλυτερα.και αν δεν μου κάνει τουλάχιστον να μπορεί να μου δώσει τσιγάρισιες τζουρες ετσι ώστε να μην πάει και χαμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...