Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτό δεν μιλάμε;

 

https://www.fasttech.com/products/0/10021368/4625301-subox-mini-75w-styled-tc-vw-apv-box-mod

 

Εδώ λέει ότι έχει tc.

 

Edit: Μάλλον υπάρχουν 2 εκδόσεις Subox Mini, η μία έχει tc, η άλλη (πιο παλιά; ) όχι.

 

Το παλιό κιτ που ερχόταν με τον Subtank Mini, δεν έχει.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10014058/2385501-authentic-kangertech-subox-mini-black-starter-kit

 

Στην νέα έκδοση, έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για αυτό δεν μιλάμε;

 

https://www.fasttech.com/products/0/10021368/4625301-subox-mini-75w-styled-tc-vw-apv-box-mod

 

Εδώ λέει ότι έχει tc.

 

 

μαλλον επεσες στον κλωνο B)

 

λεει styled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον επεσες στον κλωνο B)

 

λεει styled

 

Περίεργο να έχει ο κλώνος tc και όχι το αυθεντικό αλλά μάλλον έτσι είναι.

Και το Subox Mini C επίσης δεν βλέπω να έχει tc, άρα όντως αυτήν την σειρά την βγάζει χωρίς tc η Kanger.

My bad!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά βγάζει την σειρα 75 w pro  η οποια έχει και tc

 

http://www.vapo.co.nz/products/kanger-subox-subtank-mini-kit?variant=13809520964

 

επειδη εμένα η απορία μου έχει μείνει το nichrome  παίζει και εκτός tc ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι μαζί με μία μικρή παραγγελία από fasttech να βάλω και ένα δεύτερο (θα πάρει μάλλον 1 θέση) mod.

Τώρα έχω ένα πραγματικό σκυλί vtc mini 75w και θέλω κάποιο με 2 ή τρεις μπαταρίες (αρκεί να μην θέλω XL τσέπη για κουβαλημα ) και αυτό μόνο και μόνο για αυτονομία.

Περισσότερα watt από ότι έχω τώρα δεν νομίζω πότε να τα εξαντλήσω (18- 25w ατμιζω)

Κάποιο ποιοτικό και σχετικά οικονομικό....

Κατι τέτοιο Reuleaux RX200 ;

Η Smoant Battlestar 200w TC ;

Επεξ/σία από gkarabid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι μαζί με μία μικρή παραγγελία από fasttech να βάλω και ένα δεύτερο (θα πάρει μάλλον 1 θέση) mod.

Τώρα έχω ένα πραγματικό σκυλί vtc mini 75w και θέλω κάποιο με 2 ή τρεις μπαταρίες (αρκεί να μην θέλω XL τσέπη για κουβαλημα ) και αυτό μόνο και μόνο για αυτονομία.

Περισσότερα watt από ότι έχω τώρα δεν νομίζω πότε να τα εξαντλήσω (18- 25w ατμιζω)

Κάποιο ποιοτικό και σχετικά οικονομικό....

Κατι τέτοιο Reuleaux RX200 ;

Η Smoant Battlestar 200w TC ;

Δες και 1 σε 2 .Vtc dual.Σπαει στην μεση με ανταπτορα και παιρνει 1 μπαταρια στα 80 watt και 2 μπαταριες παει στα 150

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το alien λέγε τίποτα φίλε αξίζει να το πάρω σαν σετακι ή όχι και αν έχεις ακουσει για την χαλιά του βαφή τίποτα.

Ο ατμό που έχει επάνω φαντάζομαι ότι είναι πνευμονικος και όχι στο τζιγαρισιο που κάνω...

Τέλος αν δέχεται επάνω 25 ατμοποιητη χωρίς να εξέχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το alien λέγε τίποτα φίλε αξίζει να το πάρω σαν σετακι ή όχι και αν έχεις ακουσει για την χαλιά του βαφή τίποτα.

Ο ατμό που έχει επάνω φαντάζομαι ότι είναι πνευμονικος και όχι στο τζιγαρισιο που κάνω...

Τέλος αν δέχεται επάνω 25 ατμοποιητη χωρίς να εξέχει

Φοβερο μοντακι ειναι,Εγω το εχω σε ασπρο δεν εχει ξεβαψει.Απλα τα πλαστικα του δεν ειναι και τοσο ποιοτικα,κανε κρακ κρουκ συνεχεια εκει που ειναι η οθονη .O beast που εχει ειναι φοβερος ,αλλα να ξερεις αν βαλεις κατι μεγαλυτερο[δεν ξερω το μεγεθος του],σιγουρα θα εξεχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι μαζί με μία μικρή παραγγελία από fasttech να βάλω και ένα δεύτερο (θα πάρει μάλλον 1 θέση) mod.

Τώρα έχω ένα πραγματικό σκυλί vtc mini 75w και θέλω κάποιο με 2 ή τρεις μπαταρίες (αρκεί να μην θέλω XL τσέπη για κουβαλημα ) και αυτό μόνο και μόνο για αυτονομία.

Περισσότερα watt από ότι έχω τώρα δεν νομίζω πότε να τα εξαντλήσω (18- 25w ατμιζω)

Κάποιο ποιοτικό και σχετικά οικονομικό....

Κατι τέτοιο Reuleaux RX200 ;

Η Smoant Battlestar 200w TC ;

 

Για τριπλή μπαταρία RX200s. Τίμια, ποιοτική επιλογή και η πιο εργονομική. Το μέγεθος δεν θα σε ξενίσει. Το βάρος ίσως.

Για διπλή έχεις πολλές επιλογές.

Αν δεν ανεβαίνεις σε πολλά Watts, οποιοδήποτε DNA 75 με διπλή μπαταρία (τις παίρνει σε παραλληλία) θα σου δώσει πέραν των κορυφαίων ρευμάτων και TC, την καλύτερη δυνατή αυτονομία.

Το Therion DNA75 που προτάθηκε είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις και οικονομικές επιλογές που έχεις.

 

Πολύ καλή περίπτωση είναι το Pioneer4You iPV8 για διπλή μπαταρία απο πλευράς οικονομικών YiHi ICCs 

και φυσικά το Sigelei Fuchai Plus 213W με την έγχρωμη οθόνη.

 

 

 

Γιατί προτείνεις iPV 6x την στιγμή που υπάρχει το iPV 8 ;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το alien το αφήνω στην άκρη αφού όπως αναφέρει ο φίλος υπάρχουν τριγμει κάτι που απεχθανομαι αφάνταστα.

Όπως επίσης και το RX200s αφού αν κατάλαβα σωστά η μπαταρίες παράλληλα είναι περισσότερο για δύναμη.

Το Therion DNA75 το γουστάρο πολύ αλλά όπως ανέφερα πολλά τα λεφτά στην παρούσα φάση.

Άρα κοιτάω επιλογές Sigelei Fuchai Plus 213W (πολύ όμορφο φαίνεται) και το pionner ...

 

((iPV 6x την στιγμή που υπάρχει το iPV 8 ;!))

Τι είναι αυτό παιδιά και τι κοιτάμε :)

Pioneer4You iPV 8 καλά αυτό φαίνεται σούπερ και η τιμή του άλλου!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkarabid γενικά να ξες πως ΟΛΑ* τα μοντάκια μεταλλικής κατασκευής κάποια στιγμή θα ξεβάψουν. Άλλα πολύ, άλλα λίγο, άλλα πιο γρήγορα, άλλα σε βάθος χρόνου.

Γενικά το Alien είναι πολύ καλή επιλογή.

Αυτό με τις μπαταρίες κλάειν. 3 μπαταρίες θα είναι πάντα 3 μπαταρίες.

Είχα το RX200 και το Cuboid. To RX200 κρατούσε ~1 ημέρα περισσότερο.

 

*Εξαιρούνται τα άβαφα ανοξείδωτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε απόλυτος ως προς το θέμα βαφής αλλά αλλο να το δεις της πρώτες ημέρες και άλλο στο βάθος χρόνου...

Πάντως το δικό μου μέχρι τώρα χρώμα δεν έφυγε μόνο μερικές γρατσουνιές από το βίωμα - ξεδιβωμα ατμ.

Για τον alien μόνο που έγραψε ο φίλος ότι τρίζουν τα κουμπιά έφυγε από της αγορές μου.

Για τα άλλα δύο που προτείνεις ποιο είναι αυτό που θα δωση καλύτερη αυτονομία + ρεύματα ;

Συμφωνούμε απόλυτος ως προς το θέμα βαφής αλλά αλλο να το δεις της πρώτες ημέρες και άλλο στο βάθος χρόνου...

Πάντως το δικό μου μέχρι τώρα χρώμα δεν έφυγε μόνο μερικές γρατσουνιές από το βίωμα - ξεδιβωμα ατμ.

Για τον alien μόνο που έγραψε ο φίλος ότι τρίζουν τα κουμπιά έφυγε από της αγορές μου.

Για τα άλλα δύο που προτείνεις ποιο είναι αυτό που θα δωση καλύτερη αυτονομία + ρεύματα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...