Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ρωτήσεις σε αποθήκες (παρα)φαρμακευτικών ειδών όλο και κάτι θα βρεις. Πάνε περίπου 24€ το λίτρο PG με περιεκτικόττα 20mg αν θυμάμαι καλά.

 

Ωστόσο το δύσκολο είναι να βρει νικοτίνη σε VG με άνω των 20mg περιεκτικότητα. Για αυτό χρησιμοποιώ αυτές που βρίσκω σε μαγαζιά ηλεκτρονικού τσιγάρου.

εχεις παρει PG η VG του συνδεσμου (chemco) που να περιειχε νικοτινη? η απλα υποθετεις??

ρωταω γιατι αν ισχυει 100% θ αρχησω το ψαξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχεις παρει PG η VG του συνδεσμου (chemco) που να περιειχε νικοτινη? η απλα υποθετεις??

ρωταω γιατι αν ισχυει 100% θ αρχησω το ψαξιμο

 

Η αποθήκη που έχω ρωτήσει πριν καιρό, δεν εμπορεύεται Chemco από όσο θυμάμαι.

Αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορώ να ρωτήσω και να σας ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 σου κάνουν αν έχεις Subtank Mini, απλά από ένα σημείο και μετά, άλλαξε η εταιρία την επισκευάσιμη κεφαλή και την βελτίωσε. Όποιο και να πάρεις θα δουλέψει, εγώ την v2 θα έπαιρνα.

Έχω τον plus (7μλ)... τελικά πειρα την V2 και περιμένω...PLUS-MINI ίδιο deck δεν έχουν???

δηλαδη βιδωνει το rba??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω chemco δεν υπάρχει νικοτίνη όπως επισης νικοτίνη μόνο στα ατμομάγαζα

HALF EVIL

οι ατμοποιτές σμοκε είναι ο ορισμός της πνευμονικής και μόνο, τσιγαρήσια τζούρα με τίποτα αλλά γεύση λες και το τρως

 

kjtzemis

βασικά η αντίσταση σου λέει που παίζει και μετα εσυ ρυθμίζεις τα βατ εκεί που σου αρέσει περισότερο και δεν έχει καμία σχέση το πόσο γρήγορα θα καεί άμα είσαι μέσα στα όρια.

 

Απλώς να υπενθημήσω όταν πέρνουμε καινούργεια κεφαλή την ποτίζουμε με λιγο υγρό πριν την κουμπώσουμε ανοίγουμε την ροη αέρα στο τέρμα και ρουφάμε κανα δύο τρεις μεγάλες τζούρες χωρίς να πατάμε το κουμπί την αφήνουμε να κάτσει κανά δεκάλεπτο και έσι ήμαστε σίγουροι ότι έχει ποτίσει καλά η κεφαλή μας και μπορούμε να αρχισουμε να ατμίζουμε άμα είναι να πάιξουμε σε μεγάλα βατ <50 την στρώνουμε σιγά σιγά απο χαμηλα 20-30 βατ

 

m0i

 

Θα μπορύσες όμως να αρχίσεις να καβατζώνεσε είπαμε από τον Μάρτιο τρελές αυξήσεις

 

gkarabid

το γαμάτω με το άτμισμά είναι ότι όλά είναι υποκειμενικά με το πως μας αρέσει εμας και μόνο. Αν εσένα σου αρέσει έτσι πιως και γιατί να σου πει ότι κάνεις λάθος το βασικότερό από όλα είναι η δική σου απόλαυση όπως εσυ γουστάρεις

 

Επίτέλους μετά από δυό μήνες έφτασα στην τυπική μου κατανάλωση με 2μγ από 3 συνήθως δεν μου έπερνε τόσο πολύ όταν κατέβαζα ας πουμε απο 5 σε 4 μεσα σε δυο βδομάδες ήμουν εντάξει

Ναι αλλα δεν εχει κάποιες διάφορες στην τζούρα ξέρω εγώ ή σε οτιδήποτε αλλο ανάλογα τα watt που παίζουμε;

 

Όταν κες έρχονται τρελές αυξήσεις από τον Μάρτιο περνούν αύξηση τα υγρά;και αν ναι ποσό πάνε γνωρίζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον plus (7μλ)... τελικά πειρα την V2 και περιμένω...PLUS-MINI ίδιο deck δεν έχουν???

δηλαδη βιδωνει το rba??

 

Ναι, ίδιο, θα βιδώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis

Με τα βατ ρυθμίζεις πόσο ζεστός θα είναι ο ατμός σου επίσης περισσότερα βατ περισσότερα ντουμάνια.

 

Αυξήσεις από 01/03 10 λεπτα στο μλ + 24% φπα  δηλαδή χονδρικά 12,4 λεπτά  στο μλ και επίσης θα απαγορεύετε τα έτοιμα υγρά να είναι παραπάνω από δέκα μλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

discoboyminimal

 

Τελικά υπάρχει αλλά την πουλάνε είται χονδρική σε φαρμακεία είτε πρέπει να συνεννοηθεις με τον αντιπρόσωπο άμα είσαι Αθήνα εάν ενδιαφέρεστε να βάλω και περισσότερες πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανενας τα oring για τον kayfun v5 ποια ειναι η θεση τους ? (καποιο σχεδιο με διαστασεις ισως να βοηθουσε)

Τα εχω αλλαξει καμποσες φορες και αλλες φορες ξεβιδωνε δυσκολα αλλες πολυ ευκολα.Το σετακι μεσα εχει αρκετα σε διαφορα μεγεθη τα οποια αυτα στον κορμο δεν ξερω ποια μπαινουν.Τα μεγαλα oring και τα πολυ μικρα ειναι ευκολα.....

(καθε φορα που αλλαζω παντα τα ποτιζω με υγρο )

Ενα αλλα που με εχει τρελανει ειναι (παντα μετα απο καλο πλυσιμο) οταν τον δενω και τον εχω στησει η καμπανα οταν την βιδωνο τερμα ωστε να βαλω υγρο το σημα MS μια φορα ειναι αριστερα μια φορα δεξια.

Και εχω παρατηρησει καλυτερη τροφοδοσια και καλυτερο δεσιμο ειναι οταν ειναι στα αριστερα (οπως κοιταμε απο μπροστα το mod)

@Nikoskon εσυ που εχεις τον γνησιο οταν ειναι η καμπανα βιδωμενη (κλειστη) τερμα που βλεπεις το σημα; :) Ελπιζω μονο να μην εχεις επανω το μεταλλικο μερος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Πηρα προσφατα το kit Smok Alien και Baby Beast.Ειμαι ευχαριστημενος απο τον Baby αλλα καταναλωνει πολυ υγρο και ειναι και μικρος οποτε καθε λιγο και λιγακι γεμιζω.Θελω να μου προτεινετε εναν που θα εχω για 2ο που να εχει μικροτερη καταλανωση και να δεχεται λογικα και μεγαλυτερες αντιστασεις.Θελω οσο το δυνατον καλυτερη γευση(απο ντουμανι με καλυπτει ο baby) και φυσικα χωρις προβληματα κτλ.Μπατζετ πραγματικα δεν ξερω ποσο να ορισω αλλα ας πουμε ενα 50αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.Πηρα προσφατα το kit Smok Alien και Baby Beast.Ειμαι ευχαριστημενος απο τον Baby αλλα καταναλωνει πολυ υγρο και ειναι και μικρος οποτε καθε λιγο και λιγακι γεμιζω.Θελω να μου προτεινετε εναν που θα εχω για 2ο που να εχει μικροτερη καταλανωση και να δεχεται λογικα και μεγαλυτερες αντιστασεις.Θελω οσο το δυνατον καλυτερη γευση(απο ντουμανι με καλυπτει ο baby) και φυσικα χωρις προβληματα κτλ.Μπατζετ πραγματικα δεν ξερω ποσο να ορισω αλλα ας πουμε ενα 50αρι

 

Steam Crave - Aromamizer Supreme

28$

 

https://www.fasttech.com/products/3028/10018387/6091601

 

H Limited edition που έχει και δεύτερο postless deck.

@Nikoskon εσυ που εχεις τον γνησιο οταν ειναι η καμπανα βιδωμενη (κλειστη) τερμα που βλεπεις το σημα; :) Ελπιζω μονο να μην εχεις επανω το μεταλλικο μερος ...

 

Αυτή τη στιγμή τον δουλεύω σε TC με το μεταλλικό δοχείο. Ωστόσο θα το δοκιμάσω στο επόμενο γέμισμα και θα σου στείλω φωτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steam Crave - Aromamizer Supreme

28$

 

https://www.fasttech.com/products/3028/10018387/6091601

 

H Limited edition που έχει και δεύτερο postless deck.

 

Αυτή τη στιγμή τον δουλεύω σε TC με το μεταλλικό δοχείο. Ωστόσο θα το δοκιμάσω στο επόμενο γέμισμα και θα σου στείλω φωτό.

Πρεπει να παω σε επισκευασιμο?Δεν θελω να μπλεξω η αληθεια ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παω σε επισκευασιμο?Δεν θελω να μπλεξω η αληθεια ειναι

 

A ok. To θεώρησα αυτονόητο. Για εργοστασιακούς "επιδόσεων" δεν ξέρω τι να προτείνω ειλικρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kataramenos

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Vapor-Storm-EC-II-Tank-Sub-ohm-4-5ml-RDA-Adjustable-Airflow-510-Thread-Electronic/32702555800.html?spm=2114.13010608.0.0.VaqdwX

 

ο εργοστασιακός που έχω έγω και συγκρίνεται σε γεύση με tfv4 και πέρνει ανταλακτικές κεφαλές από kangertech

palasd

Newbie

  • 3cd1eb51730ebac0f36d5828b7f25bf2?s=100&d
  • Members
  • bullet_black.png
  • 0 μηνύματα

Δημοσίευση σήμερα, 11:36

discoboyminimal

 

Τελικά υπάρχει αλλά την πουλάνε είται χονδρική σε φαρμακεία είτε πρέπει να συνεννοηθεις με τον αντιπρόσωπο άμα είσαι Αθήνα εάν ενδιαφέρεστε να βάλω και περισσότερες πληροφορίες 

Συγνώμη για την παραπληροφόρηση τα μπέρδεψα με Kertus/Fagron οι οποιά βγάζει νικοτίνη σε vg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παω σε επισκευασιμο?Δεν θελω να μπλεξω η αληθεια ειναι

 

Γενικά με έναν επισκευάσιμο θα σου βγαίνει πάρα πολύ πιο οικονομικό το θέμα των αντιστάσεων και γενικά δεν είναι δύσκολο να φτιάχνεις μόνος σου τις δικές σου αντιστάσεις.

Πιο δύσκολο πχ θεωρώ να πετύχεις ένα σωστό DIY υγρό αναπλήρωσης.

 

Και κατά γενική ομολογία θα έχεις καλύτερη γεύση ειδικά αν προσανατολιστείς σε Aromamizer Supreme που είναι safe επιλογή (και δοκιμασμένη από τον γράφοντα).

 

It's up to you...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon

Θα μου επιτρέψεις να έχω αντίθετη γνώμη όποτε βάζω το παλιοβαμβάκι νιώθω ένα σφηξιμο και τις γνωστες ανασφάλεις θα έχω μικροδιαρροές θα  έχω καλή τροφοδοσία και πόσο θα αντέξει το άτιμο ενώ με τα υγρά όλα κουλ δηλαδη πρωσοπικά άμα εξερέσουμε το μοχίτο τίποτα δεν έχει πάει νυπτήρα αρκεί να βρεις  που σου αρέσει η αναλογία αρώματος σε μονή γεύση και μετά όσο προσθέτεις αρώματα ανεβάζεις και λίγο το ποσοστό πρωσοπικά πάντα 

1 άρωμα 10%

2 αρώματα  12 % --14%

3 αρώματα κοντά στο >16 

4 αρώματα πάλι κοντα στο 16 παραπάνω με μπουχτίζει 

 

Νομίζω ότι απλά εσυ έχεις εκπεδευτει καλύτερα σε επισκευασημους ενώ εγω στα υγρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...