Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω τι λέτε για παλιούς και τσιγαρίσιους, εγώ δεν βλέπω να βαριέμαι ποτέ τον Ναυτίλο και τις 1.8 του. :-)

 

Να υποθέσω νικοτίνη πάνω από 9mg ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, 6άρα κάνω.

 

Κι έχω και τον desire yuri (μετά από δική σου προτροπή τον πήρα nikoskon <3) για το σπίτι και το άραγμα και συνήθως τον στήνω με μονή αντιστασούλα και τον βγάζω 1.6 με 2.

 

Απ' τον Αύγουστο που ατμίζω πάντως, εγώ προσωπικά μέχρι στιγμής προτιμώ πάνω από 1,5 Ω γενικά και χαμήλα W και γεύση και τσιγαρίσιες τζούρες. Σίγουρα μπορεί με τον καιρό να αλλάξω-δοκιμάσω και κάτι πιο extreme πνευομονικό αλλά έως τώρα την έχω καταβρεί όπως είμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, 6άρα κάνω.

 

Κι έχω και τον desire yuri (μετά από δική σου προτροπή τον πήρα nikoskon <3) για το σπίτι και το άραγμα και συνήθως τον στήνω με μονή αντιστασούλα και τον βγάζω 1.6 με 2.

 

Απ' τον Αύγουστο που ατμίζω πάντως, εγώ προσωπικά μέχρι στιγμής προτιμώ πάνω από 1,5 Ω γενικά και χαμήλα W και γεύση και τσιγαρίσιες τζούρες. Σίγουρα μπορεί με τον καιρό να αλλάξω-δοκιμάσω και κάτι πιο extreme πνευομονικό αλλά έως τώρα την έχω καταβρεί όπως είμαι

 

Κομπλέ είσαι! Απλά όσους ξέρω να κάνουν με καθαρά τσιγαρίσιους παίζουν ακόμα σε υψηλές νικοτίνες. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκατσα και έστησα τον avocado με 26 σε 3 πυρήνα 6 στροφές με αποτέλεσμα να βγει κοντά στο 1.01Ω.

Μονή τρύπα και αρκετά καλά στην τζούρα που θελω.

Ίσως παίδες να είναι λάθος το στήσιμο του συγκεκριμένου ατμ (βλέπε πνευμονικος) αλλά εκεί μπορώ να τον παλεύω... :)

Η ανακάλυψη όμως είναι άλλου για εμένα.

Η αγορά υγρού (διάβασα για προσφορές στα 30mlκαι τσιμπίσα ένα) DanLucas Signature Creme Royale ,όπου με απλά λόγια είναι τρομερό με απαλή κρέμα με καστανή ζάχαρη....

Σε συνδιασμό με τον avocado πέρνει 9/10 από εμενα......

Τετάρτη πάω για δοκιμή κάποιου άλλου υγρού :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον triton 2 θα πω και εγώ, τον οποίο χρησιμοποιώ περίπου μια εβδομάδα με το Joyetech eVic VTwo mini.

Αντίσταση έχω βάλει την 1,8 στα 12w.Υγρό dinner Lady lemon tart 0,3 νικοτίνη. Καλή γεύση δίνει αν και θα την ήθελα λίγο πιο έντονη. Αν και τσιγαρισιος ατμοποιητης και χρόνια πολλά μετριος καπνιστης, αφενός δεν ξανακάπνισα τσιγάρο, αφετέρου η χαμηλή νικοτινη με καλύπτει τόσο πολύ που στο άμεσο μέλλον θα περάσω σε μηδενική.

 

Για ανταλλακτικό ατμοποιητή τι θα μου προτείνατε;

Από τα λίγα που διάβασα οι Smok είδα να έχουν καλή φήμη και στο site της aspire είδα ότι βγήκε ο Nautilus 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι θα σε καλύψει, θα σε καλύψει, πάλι νικοτίνη παίρνεις. Με το "θα νιώσεις όπως όταν έκανες τσιγάρο", δεν ξέρω τι εννοείς. Πάλι ατμίζεις, απλά ρουφάς με διαφορετικό τρόπο, δεν είναι κάτι το περίεργο σε σχέση με το πως ατμίζεις τώρα. Αν καλύπτεσαι τώρα με το άτμισμα, δεν θα αλλάξει κάτι.

 

Ό,τι βγάζουν πολύ περισσότερο ντουμάνι, είναι γεγονός. Άλλοι πολύ περισσότερο, σε σημείο που να μην είναι για χρήση μέσα σε μια καφετέρια π.χ., άλλοι λιγότερο και τους χρησιμοποιείς άνετα παντού. Εξάλλου, πνευμονικός δεν σημαίνει πως πρέπει κάθε τζούρα σου να είναι των 10 δευτερολέπτων, αυτά στα βίντεο είναι αρκετά υπερβολικά για να δείξουν τις ικανότητες του ατμοποιητή, παίρνε πιο κοφτές τζούρες εσύ.

 

Ο Toptank παίρνει αντιστάσεις παρόμοιες με του δικού σου, όχι βέβαια τις ίδιες ακριβώς, έχει τις δικές του. Η τιμή είναι ίδια με αυτές που παίρνεις και θα μπορέσεις να τις βρεις παντού καθώς είναι ένας από τους πιο δημοφιλείς ατμοποιητές.

 

Ο Triton 2 είναι ένας άλλος κλασικός τσιγαρίσιος ατμοποιητής, επίσης τρομερά δημοφιλής και γενικά όσοι τον έχουν, ευχαριστημένοι είναι. Παμπάλαιος βέβαια.

 

Γενικά, για να καταλάβεις το πρόβλημα, ελάχιστοι τσιγαρίσιοι ατμοποιητές υπάρχουν στην αγορά, όλοι με τα κουσούρια τους, και για αυτό δυσκολεύεται ο νέος χρήστης να βρει κάποιον που του ταιριάζει. Τους ίδιους 3-4 προτείνουμε συνέχεια αναγκαστικά, όλοι παλιοί ατμοποιητές και κανένας που να πεις "τέλειος, αυτός και τέλος".

Οι αντιστάσεις του triton 2 είναι ακριβότερες από τις δίκαιες μου;

 

Έχω και άλλη μια απορία...η αντιδράσει λέει υποστηρίζει από 8-25w το παλικάρι στο κατάστημα μου το ρύθμισε στα 15w τι ακριβός ρόλο παίζουν αν πχ το κατεβάσω watt και το βάλω ξέρω γω 10-12w?φανταζομαι αν το ανεβάσω θα είναι πιο εύκολο να καεί η αντίσταση ειδικά τωρα για αρχή που δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα τόσο πολύ στο ατμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, που θα βρουμε PG-VG της Chemco με νικοτινη?

Ο Συνδεσμος δεν εχει ?

PG-VG ή ενα απο τα 2 τα βρισουμε και σε φαρμακεια.. Αλλα με νικοτίνη? που? Εκτος απο τα μαγαζια με H.T ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, που θα βρουμε PG-VG της Chemco με νικοτινη?

Ο Συνδεσμος δεν εχει ?

PG-VG ή ενα απο τα 2 τα βρισουμε και σε φαρμακεια.. Αλλα με νικοτίνη? που? Εκτος απο τα μαγαζια με H.T ..

 

Σε αποθήκες με (παρα)φαρμακευτικά είδη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αποθήκες με (παρα)φαρμακευτικά είδη... ;)

checko με νικοτινη ρε συ λεει

 

πρωτη φορα το ακουω ! δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

checko με νικοτινη ρε συ λεει

 

πρωτη φορα το ακουω ! δεν ξερω

 

Αν ρωτήσεις σε αποθήκες (παρα)φαρμακευτικών ειδών όλο και κάτι θα βρεις. Πάνε περίπου 24€ το λίτρο PG με περιεκτικόττα 20mg αν θυμάμαι καλά.

 

Ωστόσο το δύσκολο είναι να βρει νικοτίνη σε VG με άνω των 20mg περιεκτικότητα. Για αυτό χρησιμοποιώ αυτές που βρίσκω σε μαγαζιά ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω chemco δεν υπάρχει νικοτίνη όπως επισης νικοτίνη μόνο στα ατμομάγαζα

 

HALF EVIL

οι  ατμοποιτές σμοκε είναι ο ορισμός της πνευμονικής και μόνο, τσιγαρήσια τζούρα με τίποτα αλλά γεύση  λες και το τρως 

 

 

kjtzemis

βασικά η αντίσταση σου λέει που παίζει και μετα εσυ ρυθμίζεις τα βατ εκεί που σου αρέσει περισότερο και δεν έχει καμία σχέση το πόσο γρήγορα θα καεί άμα είσαι μέσα στα όρια.

 

Απλώς να υπενθημήσω όταν πέρνουμε καινούργεια κεφαλή την ποτίζουμε με λιγο υγρό πριν την κουμπώσουμε ανοίγουμε την ροη αέρα στο τέρμα και ρουφάμε κανα δύο τρεις μεγάλες τζούρες  χωρίς να πατάμε το κουμπί την αφήνουμε να κάτσει κανά δεκάλεπτο και έσι ήμαστε  σίγουροι ότι έχει ποτίσει καλά η κεφαλή μας και μπορούμε να αρχισουμε να ατμίζουμε άμα είναι να πάιξουμε σε μεγάλα βατ <50 την στρώνουμε σιγά σιγά απο χαμηλα 20-30 βατ 

 

 

m0i

 

Θα μπορύσες όμως να αρχίσεις να καβατζώνεσε είπαμε από τον Μάρτιο τρελές αυξήσεις

 

 

gkarabid

το γαμάτω με το άτμισμά είναι ότι όλά είναι υποκειμενικά με το πως μας αρέσει εμας και μόνο. Αν εσένα σου αρέσει έτσι πιως και γιατί να σου πει ότι κάνεις λάθος το βασικότερό από όλα είναι η δική σου απόλαυση όπως εσυ γουστάρεις

 

Επίτέλους μετά από δυό μήνες έφτασα στην τυπική μου κατανάλωση με 2μγ  από 3 συνήθως δεν μου έπερνε τόσο πολύ όταν κατέβαζα ας πουμε απο 5 σε 4 μεσα σε δυο βδομάδες ήμουν εντάξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dotshop.gr/category-1/subtank-mini-rba-v2/

http://www.dotshop.gr/category-1/subtank-mini-rba/

 

Καλημέρα χρειάζομαι μια βοήθεια...αρπαξε το rda μου ψαχνω για ανταλακτικό και δεν γνωρίζω πιο να πάρω...επίσης δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω v1 or v2 ποιες οι διαφορές??? το ένα βιδωνει στο άλλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dotshop.gr/category-1/subtank-mini-rba-v2/

http://www.dotshop.gr/category-1/subtank-mini-rba/

 

Καλημέρα χρειάζομαι μια βοήθεια...αρπαξε το rda μου ψαχνω για ανταλακτικό και δεν γνωρίζω πιο να πάρω...επίσης δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω v1 or v2 ποιες οι διαφορές??? το ένα βιδωνει στο άλλο? 

 

Και τα 2 σου κάνουν αν έχεις Subtank Mini, απλά από ένα σημείο και μετά, άλλαξε η εταιρία την επισκευάσιμη κεφαλή και την βελτίωσε. Όποιο και να πάρεις θα δουλέψει, εγώ την v2 θα έπαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...