Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω ότι φταίει το βαμβάκι γιατί έχω βάλει και άλλη αντίσταση και πάλι το ίδιο μου κάνει.. Πιστεύω ότι είναι το υγρό.. Θα δοκιμάσω την παλιά γεύση που έκανα για να δω πως θα πάει.. Ευχαριστώ πάντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • photo-thumb-431343.jpg?_r=1486016743
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 54 μηνύματα

Δημοσίευση Χθες, 20:24

SOCRATIS1000, on 18 Feb 2017 - 12:23 AM, said:snapback.png

Νανο μιλαμε για πολυ μικρη μπαταρια αδυναμο και επισης κ3 ειναι 1.8 οποτε μιλαμε για σφιχτες τζουρες.Καμια σχεση με το πικο και τον μελο 3 που αν θελει παιρνει μια 1.8 και την κανει σφιχτη και αν θελει νοτυμανια εχει 0.3 και 0.5 ,μικρο κομψο και βαζει και μια 3000 μπαταρια και τελειωσε.Να παρει τωρα 220 watt νεος χρηστης να κανει τι?Οι περισσοτεροι αν τους βαλεις αντισταση 0.5 η δεν ξερουν πως να το ρουφανε [το κανουν σαν τσιγαρο] και αν ξερουν πνιγονται γιατι δεν το εχουν συνηθησει.

  1.8 αντισταση ξεκινα φιλος να μπεις στην ιδεα και μετα που θα γουσταρεις και θα θες ντουμανια χωνεις αλλη αντισταση.Το πιο value for money μοντακι ειναι.ΤΟ πικο απο εξω το βρισκεις κατω απο 40 ευρω

Το οτι ειναι 220w δε σημαινει οτι θα το δουλευει σε τοσα watt, απο τη στιγμη που εχουν το ιδιο κοστος δε βλεπω το λογο να μη το κανει αφου αυριο μεθαυριο θα θελει να παει σε κατι μεγαλυτερο απο αυτο που εχει...Δεν ειμαστε σε εποχες που μας τρεχουν τα λεφτα απο τις τσεπες και δεν ξερουμε τι να τα κανουμε  :)

ΥΓ. To gearbest παλι το εβγαλε σε προσφορα το Smok Alien στα 57-58ευρω.

 

βάλε και τα λέφτά για τα τσιγάρα μέχρι να έρθει και θα δεις που θα πάει , δηλαδή εσύ το δικό σου που θα το παίζεις

 

SOCRATIS1000

Το πιο value for money μοντακι ειναι.ΤΟ πικο

 

 

Σίγουρα όμως δεν μπορείς να συγκρίνεις eleaf με άλλες εταιρείες
 

θα συμφωνήσω μαζί σου πρέπει ναι είναι θέμα υγρού αφού είσαι νέος θα σου πρότεινα να βρεις ένα μαγαζί όπου να μπορείς να δοκιμάσεις την γεύση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να φτιαξω μια αντίσταση νικελίου στον kayfun v5 μιας και ειχα ενα καρουλι ξεχασμένο εκανα λοιπον 6 σπείρες κανονικα έπρεπε να την διαβαζει το vtc mini 0.66 ohm αλλα επειδή διαβαζει παντα μεγαλύτερες τις αντιστασεις μου την διαβασε 0.9 το βαλα στα 25watt στους 160.. Μπορώ να πω οτι μου δωσε την καλυτερη γευση μεχρι τωρα αρκετα καλη ανάλυση πλέον χωρις να μπουκωνει τα αρωματα... Το μόνο που δεν ξερω ειναι αν υπαρχει προβλημα που την διαβάζει μεγαλύτερη την αντισταση μιας και μιλαμε για νικελιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά....επειδή από 1η Μαρτίου δεν θα πωλούνται υγρά των 30ml πολλά μαγαζιά αυτή την εποχή ξεστοκάρουν σε πολύ χαμηλές τιμές αυτές τις συσκευασίες.
Σήμερα λοιπόν πήγα και πήρα από το vapormania της atmos lab , 1 superior 12αρι και 2 carpe diem 6αρι με 4 ευρώ το καθένα !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PseudonimoEl

άμα παίζει κανονικα και  σου δινει  ατμο χωρίς διακυμάνσης πρός τα πάνω σε θερμοκρασια  δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα άλωστε το είπες και μόνος σου ότι δείχνει όλες τις αντιστάσεις παραπάνω οποτε παίζει με τα νούμερα που έχει σαν βάση , για πες και σου βγάζει μπόλικο ντουμάνι στους 160 γιατι εγώ που το δοκίμασα ελάχιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετο ντουμανι στους 160 σχετικα χλιαρό. για γεύση εχω βαλει το white castle απο egoist εχει αρκετα καλη ανάλυση... Μπορώ να πω οτι μου βγαζει το ιδιο ντουμανι ισως και λιγο παραπάνω απο το twisted kanthal 0.40 που εφτιαχνα στα 0.7 ohm και στα 25watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα 

 

paiktaras69

όποιος αγοράζει έτοιμα υγρα και έχει λεφτά να στοκάρει είναι η καλύτερη στιγμη έρχεται πολύ ακρίβεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ! εχω 2 μαγαζια υποψην μου , και θα παω να τσιμπησω υγρακια σε καλες τιμες , τελος της αλλης εβδομαδας.

ηδη απο τωρα εχουνε εμφανιστει ελειψεις σε 'καλα' υγρα , διοτι κανενα μαγαζι δεν εισαγει/φερνει πλεον 30μελα.

το ιδιο ισχυει και με τις βασεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • photo-thumb-431343.jpg?_r=1486016743
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 54 μηνύματα

Δημοσίευση Χθες, 20:24

SOCRATIS1000, on 18 Feb 2017 - 12:23 AM, said:snapback.png

Το οτι ειναι 220w δε σημαινει οτι θα το δουλευει σε τοσα watt, απο τη στιγμη που εχουν το ιδιο κοστος δε βλεπω το λογο να μη το κανει αφου αυριο μεθαυριο θα θελει να παει σε κατι μεγαλυτερο απο αυτο που εχει...Δεν ειμαστε σε εποχες που μας τρεχουν τα λεφτα απο τις τσεπες και δεν ξερουμε τι να τα κανουμε  :)

ΥΓ. To gearbest παλι το εβγαλε σε προσφορα το Smok Alien στα 57-58ευρω.

 

βάλε και τα λέφτά για τα τσιγάρα μέχρι να έρθει και θα δεις που θα πάει , δηλαδή εσύ το δικό σου που θα το παίζεις

 

SOCRATIS1000

Το πιο value for money μοντακι ειναι.ΤΟ πικο

 

 

Σίγουρα όμως δεν μπορείς να συγκρίνεις eleaf με άλλες εταιρείες
 

θα συμφωνήσω μαζί σου πρέπει ναι είναι θέμα υγρού αφού είσαι νέος θα σου πρότεινα να βρεις ένα μαγαζί όπου να μπορείς να δοκιμάσεις την γεύση 

 

 

Δεν ειναι το ιδιο κοστος.Το ενα κανει 56 δολλαρια απο εξω το αλλο 58 ευρω απο ελλαδα.Εξω πολυ πιο φθηνο το πικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/9466753/Eleaf-Istick-Pico-Kit.html

Με την μπαταρια θα σου βγει 60

(!) Σε 3-4 μηνες θα θελει κατι καλυτερο  και απο τα 60 ευρω που του ανεφερες δε τον συμφερει να το παρει!Σαφως και με 30-40 ευρω βρισκει απο το εξωτερικο.Θα εδινεις ομως 40 ευρω και σε μερικους μηνες αλλα 50+ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOCRATIS1000

 

http://www.skroutz.gr/s/9011781/Eleaf-iStick-Pico-75Watt.html  36.90

 

http://www.skroutz.gr/s/9017950/Pioneer4You-IPV-D2-Version-3-75Watt.html?from=drop 38,90

 

http://www.skroutz.gr/s/9016324/Smok-Xpro-M65-65Watt.html 36.50

 

με αυτές τις τιμές σε συμφέρει να πάρεις πίκο δεν νομίζω

 

Ελληνικα μιλαω ρε παιδια.Ο ενας εδωσε λινκ απο εξωτερικο και συγκρινεται τιμες με ελλαδα.Το alien ελλαδα κανει 80 ευρω.ΟΠοτε 80 η 50?Εχει μια διαφορα νομιζω.Και ο φιλος ψαχνει σετακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...