Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα χθες το avocado 24

Στησιμο (έφαγε πλύσιμο με γάλα βόλτα νερά κλπ αφού είχε μυρωδιά επεξεργασμένο σίδηρο) με Κλάπτον 24 (έτοιμες 0,5) βαμβάκι (πρέπει να έβαλα πολύ) και μετά από 10-15 τζουρες μία γεύση χαλιά.... λαστιχιλα

Δεν ασχολήθηκα άλλο λόγου χρόνου αλλά σήμερα θα δοκιμάσω με απλό σύρμα 26 σε 3 πυρινα να βγάλω καμιά 0,70Ω μήπως και γίνει ποιο ανθρώπινος τουλάχιστον για τα πνευμόνια μου.

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας ποιο είναι το ποιο καλό στήσιμο για τον ατμ και για ποιο λόγο είχα τόσο πολύ ζεσταμα του ατμ.

Να αναφέρω ότι το έπαιζα κοντά στα 24w με την ποιο μικρή εισαγωγή αέρα.

Για το τελευταίο να αναφέρω ότι θέλω τσιγαρισια τζούρα (διάλεξα ατμ ο μπαγασας :) ) και μάλλον είμαι για αγορά ποιο μικρο επιστομιο αφού με τα δύο που έχει μέσα μου φαίνεται ότι τραβάω αέρα....

Υπάρχει παίδες επιστομια καθαρά για σφικτες τζουρες (μικρά σε διάμετρο) όπως πχ kayfun;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

nikoskon

Αυτες που σου έβαλά είναι καθαρότερες η δικιά σου έχει πενταπλάσια βαρλεα μέταλα αυτο είναι το θέμα .  ΝΑΙ κάνει να την ατμίσης 

 

 

gkarabid

Αρχηγέ μου μήπως την πάτησες από ότι έχω διαβάσει ο avocado είναι φουλ πνευμονικές

 

 

m0i

απο που τόσο φτηνά?

Γαμώ το μοντάκι σου αλλά μια θηκούλα πήρες είχανε λίγο ένα θεματάκι με το χρώμα τους 

 

kaklikos

Έχεις δύο λύσεις είτε χωρίς την βελόνα  είτε η θεική λύση του φίλου Batoor  κλείνεις την κάτω τρύπα με το δάχτυλο και γεμίζεις από πάνω (απλά τέλειο) :-)  :-)  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απ το Μαρτιο του 14 προσπαθησα αρκετες φορες να κοψω το τσιγαρο (30 χρονια καπνιστης) και ειχα αγορασει Ηλεκτονικο Τσιγαρο με:

aspire Triton mini ατμοποιητη

και

iStick TC40W Eleaf μπαταρια.

Ομως ισως τις γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης που εχω, δεν τα καταφερα με τα υγρα και ειχα προβλημα.

Δοκιμασα αρκετες γευσεις, αν θυμαμε καλα ηταν E-Liquid και Natura.

Αυτα, δεν θυμαμε καποια αλλη μαρκα. 

Με φρουτο, αρωματα κτλ νομιζω με πειραζε περισσοτερο (μια ξυνιλα στο λαιμο και στο στομαχι ειδικα το βραδυ που ξαπλωνα) και αν θυμαμαι καλα μου ταιριαζε λιγο περισσοτερο μια καπνικη γευση με λιγο καφε η σκετο καπνικη.

Μπορειτε να μου προτινεται κατι για την περιπτωση μου, καποια μαρκα και καποια σελιδα να δοκιμασω να παραγγειλω απ το ιντερνετ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απ το Μαρτιο του 14 προσπαθησα αρκετες φορες να κοψω το τσιγαρο (30 χρονια καπνιστης) και ειχα αγορασει Ηλεκτονικο Τσιγαρο με:

aspire Triton mini ατμοποιητη

και

iStick TC40W Eleaf μπαταρια.

Ομως ισως τις γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης που εχω, δεν τα καταφερα με τα υγρα και ειχα προβλημα.

Δοκιμασα αρκετες γευσεις, αν θυμαμε καλα ηταν E-Liquid και Natura.

Αυτα, δεν θυμαμε καποια αλλη μαρκα. 

Με φρουτο, αρωματα κτλ νομιζω με πειραζε περισσοτερο (μια ξυνιλα στο λαιμο και στο στομαχι ειδικα το βραδυ που ξαπλωνα) και αν θυμαμαι καλα μου ταιριαζε λιγο περισσοτερο μια καπνικη γευση με λιγο καφε η σκετο καπνικη.

Μπορειτε να μου προτινεται κατι για την περιπτωση μου, καποια μαρκα και καποια σελιδα να δοκιμασω να παραγγειλω απ το ιντερνετ; 

 

Αν δοκίμαζες έναν παραδοσιακά σφιχτό ατμοποιητή πχ Aspire Nautilus mini ίσως να μην είχες θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δοκίμαζες έναν παραδοσιακά σφιχτό ατμοποιητή πχ Aspire Nautilus mini ίσως να μην είχες θέμα.

Θα κοιταξω να παρω παλι υγρα με αυτον τον ατμοποιητη που εχω για να φυγω απ το καπνισμα, και στην πορεια θα δοκιμασω τον Aspire Nautilus mini, ευχαριστω.

Για υγρα μπορω να βρω καποια συζητηση εδω στο φορουμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σου μάλλον οφείλεται στην παραγωγή ατμού του Triton mini.

Τουλάχιστον αν πάρεις υγρά πάρε 50/50(VG/PG) μπας και γλιτώσεις λίγο ατμό.
Πραγματικά δεν ξέρω τί να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες το avocado 24

Στησιμο (έφαγε πλύσιμο με γάλα βόλτα νερά κλπ αφού είχε μυρωδιά επεξεργασμένο σίδηρο) με Κλάπτον 24 (έτοιμες 0,5) βαμβάκι (πρέπει να έβαλα πολύ) και μετά από 10-15 τζουρες μία γεύση χαλιά.... λαστιχιλα

Δεν ασχολήθηκα άλλο λόγου χρόνου αλλά σήμερα θα δοκιμάσω με απλό σύρμα 26 σε 3 πυρινα να βγάλω καμιά 0,70Ω μήπως και γίνει ποιο ανθρώπινος τουλάχιστον για τα πνευμόνια μου.

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας ποιο είναι το ποιο καλό στήσιμο για τον ατμ και για ποιο λόγο είχα τόσο πολύ ζεσταμα του ατμ.

Να αναφέρω ότι το έπαιζα κοντά στα 24w με την ποιο μικρή εισαγωγή αέρα.

Για το τελευταίο να αναφέρω ότι θέλω τσιγαρισια τζούρα (διάλεξα ατμ ο μπαγασας :) ) και μάλλον είμαι για αγορά ποιο μικρο επιστομιο αφού με τα δύο που έχει μέσα μου φαίνεται ότι τραβάω αέρα....

Υπάρχει παίδες επιστομια καθαρά για σφικτες τζουρες (μικρά σε διάμετρο) όπως πχ kayfun;

Επειδη ειχα τον avocado 24 δεν προσφέρεται για τσιγαρισια τζουρα ειναι καθαρά πνευμονικος αλλιως χανει σε γεύση.. Δοκιμασε να στήσεις με ss316l

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σου μάλλον οφείλεται στην παραγωγή ατμού του Triton mini.

Τουλάχιστον αν πάρεις υγρά πάρε 50/50(VG/PG) μπας και γλιτώσεις λίγο ατμό.

Πραγματικά δεν ξέρω τί να πω.

Ας πουμε (επειδη δεν γνωριζω) μπορω να ζητησω υγρα (E-Liquid) που το μειγμα τους να ειναι 50/50 VG/PG;

Οπως λες θα φταιει και ο ατμος του Triton mini, οταν μπορεσω θα το αλλαξω.

Τωρα το θεμα ειναι να βρω και να δοκιμασω το υγρο 50/50 VG/PG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πουμε (επειδη δεν γνωριζω) μπορω να ζητησω υγρα (E-Liquid) που το μειγμα τους να ειναι 50/50 VG/PG;

Οπως λες θα φταιει και ο ατμος του Triton mini, οταν μπορεσω θα το αλλαξω.

Τωρα το θεμα ειναι να βρω και να δοκιμασω το υγρο 50/50 VG/PG.

 

50/50 υγρά βγάζουν σίγουρα οι

 

Five Pawns

Eliquid France

T-Juice

Thenancara (δεν είμαι σίγουρος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες το avocado 24

Στησιμο (έφαγε πλύσιμο με γάλα βόλτα νερά κλπ αφού είχε μυρωδιά επεξεργασμένο σίδηρο) με Κλάπτον 24 (έτοιμες 0,5) βαμβάκι (πρέπει να έβαλα πολύ) και μετά από 10-15 τζουρες μία γεύση χαλιά.... λαστιχιλα

Δεν ασχολήθηκα άλλο λόγου χρόνου αλλά σήμερα θα δοκιμάσω με απλό σύρμα 26 σε 3 πυρινα να βγάλω καμιά 0,70Ω μήπως και γίνει ποιο ανθρώπινος τουλάχιστον για τα πνευμόνια μου.

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας ποιο είναι το ποιο καλό στήσιμο για τον ατμ και για ποιο λόγο είχα τόσο πολύ ζεσταμα του ατμ.

Να αναφέρω ότι το έπαιζα κοντά στα 24w με την ποιο μικρή εισαγωγή αέρα.

Για το τελευταίο να αναφέρω ότι θέλω τσιγαρισια τζούρα (διάλεξα ατμ ο μπαγασας :) ) και μάλλον είμαι για αγορά ποιο μικρο επιστομιο αφού με τα δύο που έχει μέσα μου φαίνεται ότι τραβάω αέρα....

Υπάρχει παίδες επιστομια καθαρά για σφικτες τζουρες (μικρά σε διάμετρο) όπως πχ kayfun;

avocado για τσιγαρισιες ειναι σαν να λεμε οτι ηθελες αμαξι αλλα αγορασες ποδηλατο.Ο avocado ειναι οτι πιο πνευμονικο εχω κανει.

Ασε οτι εχει και τρελη καταναλωση σε υγρο τον γεμιζεις και σε μια-δυο ωρες εχει αδειασει 4ml για πλακα

Παιδια απ το Μαρτιο του 14 προσπαθησα αρκετες φορες να κοψω το τσιγαρο (30 χρονια καπνιστης) και ειχα αγορασει Ηλεκτονικο Τσιγαρο με:

aspire Triton mini ατμοποιητη

και

iStick TC40W Eleaf μπαταρια.

Ομως ισως τις γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης που εχω, δεν τα καταφερα με τα υγρα και ειχα προβλημα.

Δοκιμασα αρκετες γευσεις, αν θυμαμε καλα ηταν E-Liquid και Natura.

Αυτα, δεν θυμαμε καποια αλλη μαρκα. 

Με φρουτο, αρωματα κτλ νομιζω με πειραζε περισσοτερο (μια ξυνιλα στο λαιμο και στο στομαχι ειδικα το βραδυ που ξαπλωνα) και αν θυμαμαι καλα μου ταιριαζε λιγο περισσοτερο μια καπνικη γευση με λιγο καφε η σκετο καπνικη.

Μπορειτε να μου προτινεται κατι για την περιπτωση μου, καποια μαρκα και καποια σελιδα να δοκιμασω να παραγγειλω απ το ιντερνετ; 

δεν εχει να κανει με το αν εχει γευση φρουτο η καφε η καραμελα και εμενα καποιες γευσεις μου φερνουν τοσα οξεα που δεν μπορω να ηρεμησω παρα μονο αν παρω αντιοξινα δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Σιγουρα δεν με πειραζει η βαση,σιγουρα δεν με πειραζει το αν ειναι φρουτωδης(δηλαδη με πειραξε μια φραουλα που ειχα παρει αλλα η ιδια μαρκα σε lime,φραουλα δεν με πειραξε),ο ατμοποιητης δεν φταιει.Ακομα το ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50/50 υγρά βγάζουν σίγουρα οι

 

Five Pawns

Eliquid France

T-Juice

Thenancara (δεν είμαι σίγουρος)

Οκ θα κοιταξω να βρω καποιο/α απ αυτα.

 

δεν εχει να κανει με το αν εχει γευση φρουτο η καφε η καραμελα και εμενα καποιες γευσεις μου φερνουν τοσα οξεα που δεν μπορω να ηρεμησω παρα μονο αν παρω αντιοξινα δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Σιγουρα δεν με πειραζει η βαση,σιγουρα δεν με πειραζει το αν ειναι φρουτωδης(δηλαδη με πειραξε μια φραουλα που ειχα παρει αλλα η ιδια μαρκα σε lime,φραουλα δεν με πειραξε),ο ατμοποιητης δεν φταιει.Ακομα το ψαχνω

Ναι πολλα οξεα, θα το ψαξω και εγω, πρεπει να κανουμε δομιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας,

Θελω λιγο τα φωτα σας γτ εχω χαθει με ολες αυτες τις σελιδες που διαβαζω.

Θελω να παρω κι εγω ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα εχω διαβασει τοσα πολλα που εχω μπερδευτει.

Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα setακι κομπλε μεχρι περιπου 60-70ευρο.

ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...