Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω το eleaf nano, ποιον ατμοποιητη προτεινεται να παρω;(εχω τον K3 και δεν ειμαι τοσο ευχαριστημενος) ~40-50ευρω max

θα προτιμουσα να παιρνει και επισκευασιμες και εργοστασιακες

 

@gkarabid δε ξερω αν ελεγες εμενα, αλλα δε βρηκα κατι σε ~20-30 απο εξωτερικο(εχει ενα αγγλος αλλα δε στελνει ελλαδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κλασσικος ελληναρας μια ζωη στην αρπαχτη και τη λαμογια

 

οταν δεν μπορεις να σκασεις τα 150 για κατι το γνησιο , θεοποιεις την  μαιμου για να λες στον εαυτο σου καλα εκανα και πηρα την αντιγραφη

Ε ή αυτο ή εσύ προσπαθείς να εκμηδενίσεις την ποιότητα του κλώνου για να μην φανείς μαλακας που έσκασες 150  ευρώ όταν παρόμοιο αποτέλεσμα μπορείς να πάρεις και με 10 

/s

Και στην τελικη ρε μαγκα, τι οπλίζεσαι; Σου είπε κανείς να πάρεις κλώνο; Αφού τα έχεις τα 150 μπράβο σου και μαγκιά σου. Εμείς οι φτωχομπινέδες ελληναράδες που δεν τα έχουμε και θέλουμε να πάρουμε μια γεύση απο τον οριτζινάλε θα τον προτιμήσουμε. 

 

Επισης: 

  • ειναι αρπαχτη και λαμογια να παιρνεις εναν κλωνο με 10 ευρω 
  • οι κλωνοι ειναι υποδεεστεροι ατμοποιητες απο τους οριτζιναλ

pick one.

edit:

 

Μια χαρα δεν ειναι 

ειναι κατι που το εχουν αντιγραψει οπως παντα οι κινεζοι , ειναι μια ιδεα κλεμενη , ειναι κατι που μονο για σκουπιδια εχει θεση , 

ειναι κατι που παει να αντιγραψει το γνησιο , οσο και λες στον εαυτο σου οτι εχεις πχ το doggystyle , doggystyle  δεν ειναι 

το ιδιο ισχυει για ολους τους κλωνους

 το μισος που βγαζεις για εναν κλωνο ειναι πραγματικα απολαυστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχουμε splitback σε επισκευάσημο και δεν έχει καθόλου νερό το υγρό μας συνηθως τι φταίει

 

nikoskon

για πες πωσ σου βγήκαν τα πρώτα σου υγρα

 

spitback

  • υπερτροφοδοσία
  • speaced coils σχετικά ψηλά προς το επιστόμιο/καμπάνα
  • λεπτόρευστα υγρά αναπλήρωσης
  • πολύ βαμβάκι

 

Τα υγρά δεν βγήκαν όπως θα ήθελα, γιατί το παραέκανα με την αραίωση (16% και στα δύο)

 

Το δεύτερο (μπισκοτο/μπανάνα) φαίνεται να την παλεύει και ατμίεζεται άνετα, αλλά θα το δοκιμάσω ξανά αυτό το ΣΚ, τέλος 3η εβδομάδας δηλαδή.

 

Το μόνο σίγουρο, πως μάλλον δεν θα ξαναπάρω βάση Pink Mule γιατί και στα δύο υγρά παίρνω μια ιδιαίτερη γεύση πλαστικίλας! :)

 

Θα τα αφήσω λοιπόν στα γυάλινα μπουκαλάκια τους και θα δοκιμαστούν ξανά το ΣΚ.

 

Τώρα έφτιαξα ένα υγρό 90VG/10PG χρησιμοποιώντας βάση VG και νικοτίνη 36mg VG(target nic 2.7mg/ml) από Atmoslab με άρωμα το Djeby (RVT) σε αραίωση 10%.

Έκανα ένα 20ml και το αφήνω και αυτό στο γυάλινο μπουκαλάκι του.

 

Μέχρι να τελειώσει και αυτό, δεν μαγειρεύω τπτ. Αντ' αυτού θα κάτσω να φτιάξω έναν αναδευτήρα μεταβλητών στροφών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spitback

  • υπερτροφοδοσία
  • speaced coils σχετικά ψηλά προς το επιστόμιο/καμπάνα
  • λεπτόρευστα υγρά αναπλήρωσης
  • πολύ βαμβάκι

Τα υγρά δεν βγήκαν όπως θα ήθελα, γιατί το παραέκανα με την αραίωση (16% και στα δύο)

 

Το δεύτερο (μπισκοτο/μπανάνα) φαίνεται να την παλεύει και ατμίεζεται άνετα, αλλά θα το δοκιμάσω ξανά αυτό το ΣΚ, τέλος 3η εβδομάδας δηλαδή.

 

Το μόνο σίγουρο, πως μάλλον δεν θα ξαναπάρω βάση Pink Mule γιατί και στα δύο υγρά παίρνω μια ιδιαίτερη γεύση πλαστικίλας! :)

 

Θα τα αφήσω λοιπόν στα γυάλινα μπουκαλάκια τους και θα δοκιμαστούν ξανά το ΣΚ.

 

Τώρα έφτιαξα ένα υγρό 90VG/10PG χρησιμοποιώντας βάση VG και νικοτίνη 36mg VG(target nic 2.7mg/ml) από Atmoslab με άρωμα το Djeby (RVT) σε αραίωση 10%.

Έκανα ένα 20ml και το αφήνω και αυτό στο γυάλινο μπουκαλάκι του.

 

Μέχρι να τελειώσει και αυτό, δεν μαγειρεύω τπτ. Αντ' αυτού θα κάτσω να φτιάξω έναν αναδευτήρα μεταβλητών στροφών.

....φτιάξω έναν αναδευτήρα μεταβλητών στροφών....εκεί θέλουμε το DIY σε βίντεο και όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....φτιάξω έναν αναδευτήρα μεταβλητών στροφών....εκεί θέλουμε το DIY σε βίντεο και όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά :)

 

Όταν καταλήξω στο σχέδιο/υλοποίηση θα ανεβάσω σχέδια/κόστη κλπ. Σαν ένα mini projectάκιον.

Απλά πρέπει να βρω χρόνο να ασχοληθώ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξω και εγώ ένα βίντεο για μαγνητικό αναδευτήρα αλλα με σύνδεση στον υπολογιστή και όχι εξωτερικό τροφοδοτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάξω και εγώ ένα βίντεο για μαγνητικό αναδευτήρα αλλα με σύνδεση στον υπολογιστή και όχι εξωτερικό τροφοδοτικό.

 

Και εγώ USB powered σκέφτομαι και αν βρω χρόνο ίσως και software controlled/programmable αλλά είναι too much.

 

btw Sigelei Fuchai Plus ή iPV8 ή κάποιο άλλο mod εκτός DNA διπλής/τριπλής μπαταρίας; max range 100$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν έχω εγώ http://www.3fvape.com/home/9712-sjmy-kayfun-v5-kayfun-5-style-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-4ml-22mm-diameter.html?search_query=Kayfun+v5&results=38

Αλλά πολύ καλά λόγια διάβασα και για αυτόν

http://www.skroutz.gr/s/9254292/Tobeco-Kayfun-V5-5ml.html

 

Τώρα αν αξίζει στα λεφτά αυτά (40€ και κατι αυτός από Ελλάδα) είναι άλλου παπά ευαγγέλιο

μαιμου και 40 ευρω εμενα μου φαινονται πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon

για το sigeli δεν ξέρω να σου πω αλλά εγώ πάντα θα έχω ένα ipv 

 

 

chrisxkar

ακριβως το ίδιο πιστεύω και εγώ

 

πάντως νομίζω ότι τα μαγαζία στην ελλάδα θα πρέπει να ξεστοκάρουν πολλά πράγματα (ατμοποιητές υγρά) μέχρι τέλος του μήνα οπότε θα  πρέπει να παίξουν σχετικά καλές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ USB powered σκέφτομαι και αν βρω χρόνο ίσως και software controlled/programmable αλλά είναι too much.

 

btw Sigelei Fuchai Plus ή iPV8 ή κάποιο άλλο mod εκτός DNA διπλής/τριπλής μπαταρίας; max range 100$

γιατι οχι dna?? εισαι hater??  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...