Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θέμα είναι να μην έχει προβλήματα στην αρχή και απογοητευτη 

το πίκο το ξαναλέω για την τιμή του καλό είναι (και το βασικότερο με αποσπόμενη μπαταρία) αλλά άμα μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο γιατί όχι

-και για μένα ipv και smoke είναι από τα καλύτερα και όσο για τα 200 βατ είναι ότι έχεις δύο μπαταρίες και σου φτάνει σίγουρα όλοι μέρα 

 

να κάνω και εγώ μια ερώτηση τι πιστευετε  είναι καλύτερο

 

4mg 5 ml

2mg 12 ml

1mg 15ml

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το θέμα είναι να μην έχει προβλήματα στην αρχή και απογοητευτη 

το πίκο το ξαναλέω για την τιμή του καλό είναι αλλά άμα μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο γιατί όχι

-και για μένα ipv και smoke είναι από τα καλύτερα και όσο για τα 200 βατ είναι ότι έχεις δύο μπαταρίες και σου φτάνει σίγουρα όλοι μέρα 

 

να κάνω και εγώ μια ερώτηση τι πιστευετε  είναι καλύτερο

 

4mg 5 ml

2mg 12 ml

1mg 15ml

4mg 5ml αν κανεις πανω απο 12ml εισαι ολη μερα με το τσιμπουκι στο στομα ασε και λιγο αυτα τα πνευμονια να ηρεμησουν.

Εγω προσωπικα πηρα το pico μετα το rx 2/3 γιατι το μεγεθος του ειναι ιδανικο για τσεπη και για εξω.Και για την μπαταρια την λυση μου την εχω βρει στην δουλεια επειδη ειμαι με υπολογιστη το κοτσαρω να φορτιζει οποτε και σπιτι να παω στις δωδεκα το βραδυ με βγαζει.Η μπαταρια οσο και να καταπονειται παραπανω χαλαλι της στους 6μηνες την αλλαζω και προληπτικα αμα λαχει.Δεν εχω μπορεσει να δουλεψω καποιον ατμοποιητη πανω απο τα 80 watt περα απο μια-δυο φορες που το εστησα εναν στα 160 που δεν μου αρεσε κιολας οποτε τι να τα κανω τα 200-300 watt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με την μπαταρία έχείς ένα δίκιο αλλα και πάλι σε συνθήκες δουλείας στον δρόμο και πολλές φορές χωρίς usb προτειμώ να νιώθω σίγουρος αν και με το δευτερό που περιμένω όταν δεήσει να το στείλουν θα παίρνω την δευτερη μπαταρία πακέτο μαζί μου

 

 

 Τα 12μλ τα κάνω χωρις πιπιλα ανά μισή ώρα εφτα λεπτα πνευμονικές στα 25 watt tc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιστημονας δεν ειμαι ερευνες δεν υπαρχουν για αυτο θα προτιμουσα μεχρι να ειμαι 100% σιγουρος να παιρνω οσο λιγοτερο ατμο γινεται οποτε παλι θα επιμεινω στα 5ml δεν ειναι αναγκη να καταπονεις τα πνευμονια σου παραπανω απο οσο χρειαζεται εφοσον εχεις αυτην την επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθαν ολα τα απαραιτητα υλικα για να φτιαξω δικα μου υγρα και ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1) Βελονα μεγεθους G18 κανει η θελω πιο φαρδια (G16/G14)?

2) Καθαριζετε καπως την βελονα μεταξυ των υγρων (δλδ βαζετε vg, μετα την καθαριζεται και μετα βαζεται pg κτλ) η οχι?

3) Πως καθαριζεται τα μπουκαλακια (γυαλινα), τις συριγγες και τις βελονες?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)παλια τα ξεπλενα με νερο. πλεον ,οχι. μονο στο τελος , πριν τα αποθηκευσω στο ντουλαπι τα καθαριζω.

3)νερακι σε ολα και στεγνωμα με χαρτι / πετσετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθαν ολα τα απαραιτητα υλικα για να φτιαξω δικα μου υγρα και ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1) Βελονα μεγεθους G18 κανει η θελω πιο φαρδια (G16/G14)?

2) Καθαριζετε καπως την βελονα μεταξυ των υγρων (δλδ βαζετε vg, μετα την καθαριζεται και μετα βαζεται pg κτλ) η οχι?

3) Πως καθαριζεται τα μπουκαλακια (γυαλινα), τις συριγγες και τις βελονες?

 

Ευχαριστω.

 

Δεν υπάρχουν κανόνες σε αυτά τα πράγματα, είναι στην ευχέρεια του καθενός πως θα το κάνει και πόσο σχολαστικός θα είναι.

Άλλοι έχουν μια σύριγγα για τα πάντα που την κρατάνε έναν χρόνο, άλλοι έχουν μια σύριγγα για κάθε άρωμα που την πετάνε αφού φτιάξουν το υγρό.

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ καν βελόνες. Τί νόημα έχει; Κλείνω το κάτω μέρος της σύριγγας με το δάχτυλο μου, γεμίζω από πάνω με το άρωμα όσο θέλω και μετά το αφήνω να πέσει μέσα στο μπουκαλάκι που φτιάχνω το υγρό βγάζοντας το δάχτυλο. Έχοντας βελόνα, ειδικά με μεγάλη διάμετρο, πως θα γίνει η δουλειά; 

 

Από 'κει και πέρα, στο θέμα καθαριότητας, κάνεις ό,τι νομίζεις. Ξανά, προσωπικά θεωρώ υπερβολή να πετάω τις σύριγγες κάθε φορά που φτιάχνω υγρά (ή να έχω ξεχωριστή σύριγγα για κάθε άρωμα, έχω 80 αρώματα, δεν θα γεμίσω σύρριγες παντού!), που και που τις αλλάζω αλλά όχι και κάθε φορά. Ένα ξέπλυμα στην βρύση αφού τελειώσω, στέγνωμα με λίγο χαρτί και τέλος.

 

Το ίδιο και τα μπουκαλάκια, πλύσιμο με νεράκι της βρύσης, τα αφήνω να στεγνώσουν καλά και τέλος. Ούτε βότκες, ούτε pg, ούτε τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τους από επάνω και εγω τα ξεπλένω με νεράκι και στέγνωμα σε χαρτοπετσέτα και πάντα γαντάκια μην ξεχνάμε τα γαντάκια ρε παιδία

 

Ωραίο το κόλπο με το δαχτυλάκι δεν το είχα σκεφτεί καν και χρησημοποιούσα ενδιάμεσο ή βελόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα tips παιδια. Κατι ακομα. Για βαση 100ml που εχει 12mg νικοτινη χρειαζομαι γαντια? Δεν ειναι αρκετα μικρη ποσοτητα νικοτινης για να με βλαψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πείτε μου ένα καλό ηλεκτρονικό μέχρι 50€ να πάρω καπνίζω 1-2 πακέτα την ημέρα πήγα στην nobaco και μ είπαν ένα 100€

Το apyron S με τον cupa και 0.5ohm ss της Nobacco που δοκίμασα πάντως που φάνηκε ότι με καλύπτει ως εντελώς newbie ατμιστής.

 

Μια απορία που έχω. Όταν τελειώνει το υγρό και θέλεις να βάλεις άλλου τύπου πρέπει να αλλάξεις αντίσταση;

Συγγνώμη αν ρωτάω ανόητα πράγματα, αλλά έχω άγνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα το παρακάτω ηλεκτρονικό τσιγάρο Kanger Subox Mini-C Starter Kit 50W Mod Protank 5 Atomizer 0.5ohm SSOCC.θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερεις κάποιος να μου απαντήσει στα παρακατω 1ον σε τι watt να ατμιζω με την συγκεκριμένη αντίσταση και 2ον τι μπαταρία να αγορασω;Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα με 15 βατ και βλέπείς που σου αρέσει όσο ανεβάζεις μπαταρίες samsung 30q sony vtc5

 

Παντώς γενικά πιστευώ ότι άμα κάποιος απόφασιση να το γυρίσει σε η.τ. τον συμφέρει να πληρώσει την διαφορά τιμής σε ένα εληνικό μαγαζί και να το πάρει αμέσως από το να πληρώνει τσιγάρα μέχρι να έρθει ή αλλιως αγοράζει ένα ΑΙΟ που είναι φθηνό από ελλάδα και περιμένει το καλύτερο από έξω απλά μαθηματικά


μερικές προτάσεις από ελλάδα

http://www.k110.eu/el/%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%83/1651-set-ipv-d2-75w-%CE%BC%CE%B5-nautilus-assy-aspire.html

http://www.k110.eu/el/%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%83/1953-set-smok-xpro-m65-smoktech-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83-triton-mini-aspire-1-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-18650-3000mah-35a-efest-.html

http://www.k110.eu/el/%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%83/1951-set-ipv-d2-version-3-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83-cubis-pro-mini-joyetech-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-18650-3000mah-35a-efest.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...