Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για κάθε ενδεχόμενο δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος πως ενδύκνεινται για υγρά.

γυαλινο ειναι. για γαλα ειναι(τροφιμα). μην αγχωνεσε!!

αυτο που θελω να τονισω ειναι να προσεξεις τα ΚΑΠΑΚΙΑ! σκουριαζουν ευκολα. οποτε εχε το νου σου και βρες καινουργια να βαζεις που και που. 

Για πείτε δοσολογία σε ml για κρέμα φράουλα. Και τα 2 της atmoslab.

γενικα 10% με 20% αρωμα.

εσυ ξεκινα με 15% συνολικα. και δωσε παραπανω βαρύτητα στη φραουλα.

στη θεση σου για 100ml συνολικου υγρου , θα εβαζα 85 ml βαση , 7 ml κρεμα , 8 ml φραουλα. μην σου πω 6,5 και 8,5.

 

αν δεις οτι δεν ειναι αρκετα εντονο το αρωμα προσθετεις ενα 5% αρωματων ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5% λεει προτεινομενη διαλυση. Εγω οσα εχω φτιαξει με πανω απο 10% δν μου άρεσαν, παραηταν εντονα. Λεω να παιξω στο 10% μαξιμουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5ml ειναι λιγα ρε συ. δυσκολο να βγαλεις αναλογιες σωστες σε τοσο λιγο υγρο.

 

10-20 ml ειναι για δοκιμη , προσωπικα :) (συνηθως τωρα τελευταια κανω 30ml για δοκιμη..)

 

τα 5ml τα κανω μονο για να δοκιμασω ξεχωριστα μια-μια γευση , για να δω τι περιπου γευση βγαζουν.

το να κανεις mix 2-3-5 αρωματα σε 5ml ειναι ανουσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα ,πηρα την μεγαλη αποφαση μετα απο 35 χρονια καπνιστης να ξεκινησω ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα ομολογω εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια με την πληθωρα που υπαρχει.Θα ηθελα την γνωμη σας για το παρακατω που βρηκα μιας και δεν με παιρνει για παραπανω χρηματα (κοντα στα 40€ διαθετω) να μου πειτε αν αξιζει ,σας ευχαριστω και αν εχετε προτεινετε μου κατι .

 

http://www.alterego.gr/alter-ego-a1-compact.html#product-tabs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα ,πηρα την μεγαλη αποφαση μετα απο 35 χρονια καπνιστης να ξεκινησω ηλεκτρονικο τσιγαρο αλλα ομολογω εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια με την πληθωρα που υπαρχει.Θα ηθελα την γνωμη σας για το παρακατω που βρηκα μιας και δεν με παιρνει για παραπανω χρηματα (κοντα στα 40€ διαθετω) να μου πειτε αν αξιζει ,σας ευχαριστω και αν εχετε προτεινετε μου κατι .

 

http://www.alterego.gr/alter-ego-a1-compact.html#product-tabs

 

Για τσιγάρα πόσα δίνεις το μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω με τον φίλο nikoskon όπως νομίζω ότι το πάει.

 

Ναι με αυτήν την συσκευή κάτι μπορείς να κάνεις

και εγώ με μια τέτοια ξεκίνησα και απλά στο μήνα επάνω έψαχνα για κάτι καλύτερο

για μένα η  καλύτερη λύση για τα λεφτάτου είναι ένα pico σαν μοντάκι και έναν ατμοποιητή για τσιγαρίσιες ή πνευμονικές.

 

Σίγουρα σου ανεβάζω το μπάτζετ αλλά σκέψου ότι αν σου κάτσει μετά δεν θα χρειάζεσε αναβάθμηση .

 

 

discoboyminimal

Senior Member

  • av-216670.jpg?_r=0
  • Members
  • 1.797 μηνύματα
  • LocationΘεσσαλονίκη - Κουλιακιά

Δημοσίευση Χθες, 13:23

5ml ειναι λιγα ρε συ. δυσκολο να βγαλεις αναλογιες σωστες σε τοσο λιγο υγρο.

 

10-20 ml ειναι για δοκιμη , προσωπικα  :) (συνηθως τωρα τελευταια κανω 30ml για δοκιμη..)

 

τα 5ml τα κανω μονο για να δοκιμασω ξεχωριστα μια-μια γευση , για να δω τι περιπου γευση βγαζουν.

το να κανεις mix 2-3-5 αρωματα σε 5ml ειναι ανουσιο.

 

 

 

¨ενα δίκιο το έχει άμα μιλάμε για 3-5 αρώματα αλλα ο φίλος ήθελε να δοκιμάσει με 2.

Εγώ γενικα όταν φτίαχνω με ένα άρωμα παίζω στο 10% με δύο στο σύνολο 15%  και μετά άμα είνια 4-5 αρώματα το πολύ να φτάσω στο σύνολο όλα μαζι το 18%-20%

 

Τώρα 30μλ για να δοκιμάσω γεύση συγνώμη αλλα το βρίσκω λίγο υπερβολικό αλήθεια πόσα μλ καταναλώνεις την μέρα

Επεξ/σία από palasd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα παραγγειλει 2 μπαταριες LG HB6 αλλα μπερδευτηκε το καταστημα και μου εστειλε 2 HG2.Θα εχω θεμα στο alien(δεν ηρθε ακομα για να δοκιμασω)?Να τις επιστρεψω η να τις κρατησω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα παραγγειλει 2 μπαταριες LG HB6 αλλα μπερδευτηκε το καταστημα και μου εστειλε 2 HG2.Θα εχω θεμα στο alien(δεν ηρθε ακομα για να δοκιμασω)?Να τις επιστρεψω η να τις κρατησω? 

 

Όχι, δεν θα 'χεις κανένα πρόβλημα, είναι από τις καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανα σαιτ για μπαταριες που να στελνουν ελλαδα; Συγκεκριμενα ψαχνω τις VTC6.

 

http://www.teomav.gr/2016/12/sony-vtc6-3000mah.html#.WJm8Mm997cs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους υστερα απο 2 πακετα Marlboro lights αποφασισα να κοψω το τσιγαρο και να παρω αυτο το ηλεκτρονικο τσιγαρο....

Ακουω γνωμες για πρωτο μου ηλεκτρονικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους υστερα απο 2 πακετα Marlboro lights αποφασισα να κοψω το τσιγαρο και να παρω αυτο το ηλεκτρονικο τσιγαρο....

Ακουω γνωμες για πρωτο μου ηλεκτρονικο.....

 

Αν δεν κάνω λάθος ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι ΠΟΛΥ αεράτος. Είναι κυρίως για ντουμάνια, με αισθητά ίσως μειωμένη γεύση σε σχέση με αυτό που λέμε «τσιγαρίσιους», με πιο σφιχτή τζούρα.

 

Δεν είναι δεδομένο πως δεν θα σου αρέσει, πολλοί ξεκίνησαν με αεράτους, αλλά για μια πιο κοντινή αίσθηση στο τσιγάρο (και πιο έντονη γεύση για να σε κρατήσει) ίσως να κοιτάξεις (και) κάποιον άλλο. Δεν ξέρω πως διαμορφώνεται η αγορά στους τσιγαρίσιους οπότε περίμενε και άλλες προτάσεις :)

 

Επίσης έχε υπόψιν σου πως το συγκεκριμένο μοντάκι είναι γνωστό πως ξεβάφει, οπότε θέλεις οπωσδήποτε και μια απλή θήκη για προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...