Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ευχαριστω πολυ!! Αυτο εκανα και ο θεος βοηθος :P Ποσες μερες πρεπει να το αφησω να ωριμάσει? (20 μλ)

 

Όσο περισσότερο, τόσο καλύτερο. 

 

Εγώ σε 1-2 μέρες τα δοκιμάζω. Τέλεια δεν είναι, αλλά ατμίζονται μια χαρά. Γενικά, δεν έχω πολλές απαιτήσεις προσωπικά, όντως βελτιώνεται πολύ η γεύση του υγρού όσο περισσότερο καιρό το αφήσεις, αλλά δεν με απασχολεί τόσο ώστε να περιμένω 1 μήνα π.χ.

 

Αναλόγως και το υγρό βέβαια, αν κάνεις π.χ. κάτι πολύ απλό, φράουλα, μπανάνα...το κουνάω και το ατμίζω, ούτε ωρίμανση, ούτε τίποτα.

 

Κάποιες πολύπλοκες συνταγές όντως δεν καταλαβαίνεις τίποτα στις 24 και στις 48 ώρες. Οι απλές μια χαρά είναι.

 

Γνώμη μου; Δοκίμαζε άφοβα, βγαίνει τόσο φτηνά που άντε και δεν έμεινες ικανοποιημένος στις 48 ώρες, έχασες 1-2 ml, δηλαδή μηδέν κόστος. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ, όπως είπα, η γεύση όντως βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός, αλλά ποτέ δεν έφτιαξα κάτι που ακόμα και στην 1 μέρα να πω "πωωω, αηδία, δεν ατμίζεται αυτό το πράγμα, νεροχύτη!" (και να φταίει η καθαρά ωρίμανση για αυτό, δεν μιλάμε να είναι χάλια η συνταγή εξαρχής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα εχω το nobaco apyron και καιρό τωρα ατμίζω με τα υγρα και τις αντιστασεις τις nobaco,ειπα λοιπον να δοκιμασω κατι πιο δυνατο (αντισταση) και πήρα μια της nochcoil sta 2.5 Ω 30-70w και το δουλέυω για αρχη στα 35 w( δεν εχω παιξει ποτε με θερμοκρασιες ,μονο με W) και παρατηρω οτι ζεστενεται πολυ ασχημα σε φαση να μην μπορω να βάλω τα χείλοι μου να τραβηξω...Να φοβηθω τπτ? η ειναι φυσιολογικο σε αυτες τις αντιστασεις? Να ενημερώσω οτι η συσκευη μαζι με τον ατμοποιητη (nobaco cupa) ειναι 2-3 μηνων. Ευχαριστω.Να ενημερωσω οτι το υγρο που βάζω ειναι 60/40 VG/PG

Επεξ/σία από bandicoot92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις ατμιστικη βαση NicSelect η PureNic? Εχουν εξαντλιθει οι pink mule και σκεφτομαι μηπως παρω καμια απο αυτες.

 

Τις έχω πάρει αλλα επειδή έχω κάμποσες pink mule θα αργήσω να τις χρησιμοποιήσω.Πάντως έχω ακούσει καλά λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω βρει ενα vtc mini στο ιντερνετ για αγορα απλα γραφει οτι ειναι oem ,

Συμαινει κατι αυτο ειναι διαφορερικο ?

oem=original equipment manufacter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κίνα έχετε παραγγείλει τελευταία?

με τελωνείο όλα καλά?

ελαβα σημερα απο fasttech....στις 20-25 μερες

 

Αναμενω εξισου απο nkon μπαταριες και ακομα βλεπω οτι ειναι στο τελωνειο το πακετο με δυο μπαταριες μη χεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα ο NaRda (κλώνος από FT). Τον έχει κάποιος να προτείνει κάποιο στήσιμο με γνώμονα την γεύση και όχι πολύ χοντρά σύρματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε εταιρεία που εισάγει και διαμοιράζει υγρά

Επειδή είναι σα να δουλεύεις σε ζαχαροπλαστείο και να μην τρως γλυκά, σκέφτομαι να αρχίσω να ατμίζω 0mg :P

Τον καπνό τον κατεβάζετε σαν τσιγάρο ή τον κρατάτε στο στόμα σαν πούρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε εταιρεία που εισάγει και διαμοιράζει υγρά

Επειδή είναι σα να δουλεύεις σε ζαχαροπλαστείο και να μην τρως γλυκά, σκέφτομαι να αρχίσω να ατμίζω 0mg :P

Τον καπνό τον κατεβάζετε σαν τσιγάρο ή τον κρατάτε στο στόμα σαν πούρο?

 τον κατεβαζουμε

Ερωτηση. Χθες αλλαξα αντισταση στο ijust s και σημερα με λιγη χρηση εχω γευση απο καμενο. τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε εταιρεία που εισάγει και διαμοιράζει υγρά

Επειδή είναι σα να δουλεύεις σε ζαχαροπλαστείο και να μην τρως γλυκά, σκέφτομαι να αρχίσω να ατμίζω 0mg :P

Τον καπνό τον κατεβάζετε σαν τσιγάρο ή τον κρατάτε στο στόμα σαν πούρο?

 

Δεν έχει νόημα! Προτιμώ να φάω ένα κομμάτι μηλόπιτα από το να την ατμίσω!

Τον καπνό είτε τον κατεβάζει σαν το τσιγάρο/πούρο (MTL = mouth to lung), είτε τον κατευάζεις "μονοκόματα" (Direct Lung).

 

 

 τον κατεβαζουμε

Ερωτηση. Χθες αλλαξα αντισταση στο ijust s και σημερα με λιγη χρηση εχω γευση απο καμενο. τι μπορει να φταιει?

 

Απάντηση:

1. Παχύρευστο υγρό

2. Δεν την "έβρεξες" καλά πριν τραβήξεις την 1η σου τζούρα και "άρπαξε" το βαμβάκι

3. Ελαττωματική αντίσταση

4. Μεγάλη διάρκειας τζούρες που οδηγούν σε ελλιπή τροφοδοσίας της αντίστασής σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...