Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χωρις να θελω να σε τρομαξω..λογικα χαθηκε :D

το εχω παθει..ξεκινα να ζητας τα λεφτα σου πισω απο την fasttech..και οτι θελουν ας το κανουν το δεμα αυτοι μετα

Κατι τετοιο πιστευω και εγω . Καλα πως γινεται να χαθει ενας θεος ξερει . Μου ειπαν οτι αν δεν εχουν αποτελεσμα οι ερευνες τους θα γινει refund.. Να ξανατολμησω να παραγγειλω παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατι τετοιο πιστευω και εγω . Καλα πως γινεται να χαθει ενας θεος ξερει . Μου ειπαν οτι αν δεν εχουν αποτελεσμα οι ερευνες τους θα γινει refund.. Να ξανατολμησω να παραγγειλω παλι?

οχι φιλε δεν χαθηκε εγω στην ιδια φαση με εσενα πηρα το δεμα μετα απο 70 μερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε δεν χαθηκε εγω στην ιδια φαση με εσενα πηρα το δεμα μετα απο 70 μερες 

Απο fasttech και εσυ φιλε μου? Σου ειπαν τον λογο μηπως? Εντωμεταξυ ενας φιλος εχει το ιδιο προβλημα με αλλη εταιρια αλλα αυτου του ερχεται απευθειας απο Κινα . Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται http://www.17track.net/en/track?nums=RS341302851CN&fc=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παλιά σετ και τα 2, τις τιμές όμως δεν τις ρίξανε καθόλου.

Ακόμα και από Ελλάδα έχει πολύ καλύτερα σετ να αγοράσεις με 90 ευρώ, για Κίνα δεν το συζητάμε τι παίρνεις με αυτά τα λεφτά...

 

Θα προτιμούσα ακόμα και κάποια από τις νέες AIO συσκευές με 30 ευρώ από το να δώσω 90 και να πάρω το Mini Volt, τουλάχιστον θα μου έβγαζε την μέρα η συσκευή και δεν θα έψαχνα φορτιστή στο μισάωρο πάνω.

 

Ή φυσικά κανά Pico Mega+Melo 3 στα 70 ευρώ.

 

 

Κατ' αρχάς ευχαριστώ.

Επειδή είμαι άσχετος με αυτά θα μπορούσατε να μου υποδείξετε ένα αξιόλογο σετ/κιτ από Ελλάδα, γιατί αν πάω σε ένα μαγαζί έτσι, θα μου πουλήσουν ότι θέλουν αυτοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο fasttech και εσυ φιλε μου? Σου ειπαν τον λογο μηπως? Εντωμεταξυ ενας φιλος εχει το ιδιο προβλημα με αλλη εταιρια αλλα αυτου του ερχεται απευθειας απο Κινα . Πραγματικα δεν ξερω τι γινεται http://www.17track.net/en/track?nums=RS341302851CN&fc=0

φιλε μου το προβλημα ειναι στην nl post οχι στο μαγαζι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο καλο σε αυτο ειναι το στυλ ειναι kayfun 5.Το smok ειναι καλο αλλα πολυ αερατο,το cubis pro δεν το ξερω αλλα διαβασα οτι εχει αρκετα θεματα οποτε καλυτερα τον απλο cubis που δεν εχει και θεματα με leaks.Για τον kanger απλα εχω να πω οτι ολoi τον θεωρουν σχετικα καλο αλλα εχω ακουσει και εχει για leaks.

 

 

Μόλις περιέγραψες τον Kayfun 5.

Ωστόσο, καλή εναλλακτική και ο Fodi F2.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους 2 σας.

Είδα και τους 2 ατμοποιητές απλά το μόνο λίγο που με κράτησε είναι πως είναι επισκευάσιμοι και οι 2 η κάνω λάθος; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τέτοια απλά και δεν ξέρω....Αν πάω σε απλό ατμοποιητή με έτοιμες αντιστάσεις έχουμε κάτι;

 

http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_374022.html?wid=21

 

http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_428975.html?wid=21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους 2 σας.

Είδα και τους 2 ατμοποιητές απλά το μόνο λίγο που με κράτησε είναι πως είναι επισκευάσιμοι και οι 2 η κάνω λάθος; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τέτοια απλά και δεν ξέρω....Αν πάω σε απλό ατμοποιητή με έτοιμες αντιστάσεις έχουμε κάτι;

 

http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_374022.html?wid=21

 

http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_428975.html?wid=21

παρε τον cubis τον απλο η 1,5ohm αντισταση ειναι πολυ σφιχτη η 1,0 ειναι αρκετα αερατη και μπορεις να παιζεις με το airflow.φθηνος καλουτσικη γευση δεν σταζει και χωραει αρκετο υγρο.νομιζω 18ευρω κανει στο fasttech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια..την joye την ειχα πιο ποιοτικη, ενω την eleaf λιγο πιο κατω. τουλαχιστον με οτι εχει παρουσιασει μεχρι στιγμης (εποχες ego-c,t Κλπ)

εχω καποια χρονακια σαν ατμιστης , οπως και στο νημα αυτο ,αν πας καποιες δεκαδες σελιδες πισω θα με δεις :)

 

κοιτα , δεν ειχα κανενα απο τα 4 που λες , αλλα τα ειχαν φιλοι και γνωστοι μου (εκτος του cloupor)

με το wismec rx, το μεγαλο προβλημα με το balance charge, αλλα και πολλες καμενες πλακετες απο το τιποτα.

το snow wolf , βγαζει errors , με το παραμικρο ( εχανε απο καπου ο ατμοποιητης , καπως πηρε υγρο μεσα , φαε ενα ερρορ και ξεκινα το dissasebly για να καθαριζεις το mod). επισης , ευθραυστο.

το kbox ειναι λειψο mod. προβληματακια και κακη διαχειρηση.

 

θα μου πεις ποιο mod δεν εχει θεματα..ολα εχουν απο ενα κουσουρι. απλα σαν καταναλωτης προσπαθεις να αποφυγεις τα χειροτερα.

 

εντελως φιλικα ολ αυτα , δεν νομιζω να αρπαχτηκες

Κακό πράγμα είναι να συμβιβάζεσαι με τα χειρότερα, διαφωνώ με τη σκέψη ότι όλα τα mod εχουν πρόβλημα, πριν αγοράσετε οτιδήποτε κάντε μία σωστή έρευνα αγοράς, νομίζω θα σας βοηθήσει αρκετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό πράγμα είναι να συμβιβάζεσαι με τα χειρότερα, διαφωνώ με τη σκέψη ότι όλα τα mod εχουν πρόβλημα, πριν αγοράσετε οτιδήποτε κάντε μία σωστή έρευνα αγοράς, νομίζω θα σας βοηθήσει αρκετά

πρωτα απο ολα που πηγες ρε θηριο και ξεφαψες απαντηση απο τον αυγουστο.Δευτερο σχολιο ειναι οτι οσοι ειχαν θεμα με το rx συγκεκριμενα με το rx2/3 ηταν ατομα που το αγορασαν απο ελλαδα για καποιο λογο οπως και με τις αντιστασεις δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται αγοραζουν φθηνοτερα ελλατωματικα?ειναι μαιμου?Απο εξωτερικο λιγοι ειχαν θεμα.

Εγω παντως το 2/3 το φορτιζω με usb του φοραω επισκευασιμο ο οποιος τρεχει ανελεητα και το μοντακι τρεχει υγρο μεχρι και απο κατω.Ουτε unbalanced μου εχει βγαλει ποτε ουτε πλακετα εχει θεμα ουτε error.

Επισης ελλαδα παιζει πολυ μαιμου μπαταρια οποτε να υπολογιζετε και αυτο φιλος αγορασε για lg δυο μαιμου καφε μπαταριες χωρις να γραφουν τιποτα επανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άλλαξα την αντίσταση στο melo 3 με ipico και έβαλα aspire atlantis. Στην πρώτη προσπάθεια έβαλα υγρό στο κέντρο και στις τρύπες και το άφησα με το ζούμί δέκα λεπτά. Μόλις ρούφηξα με έκαψε, το ίδιο και οι επόμενες τζούρες. Ξανά αλλάζω αντίσταση κάνω τα ίδια με τέσσερις σταγόνες στο κέντρο και στις υπόλοιπες τρύπες το αφήνω πέντε λεπτά, ρουφάω χωρίς το κουμπί και μετά από τρεις τζούρες ξανακαίγομαι. Κάνω κάτι λάθος ή να ξαναρχίσω το τσιγάρο; Η αντίσταση είναι 0.5ωμ και το έχω στα 25 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό πράγμα είναι να συμβιβάζεσαι με τα χειρότερα, διαφωνώ με τη σκέψη ότι όλα τα mod εχουν πρόβλημα, πριν αγοράσετε οτιδήποτε κάντε μία σωστή έρευνα αγοράς, νομίζω θα σας βοηθήσει αρκετά

ας μην μιλησω προσωπικα , το τι ερευνα κανω για να αγορασω κατι.

 

επισης δεν ειπα ποτε να συμβιβαζεται καποιος με τα χειροτερα. η κατι τετοιο.

 

διαφωνεις που ολα τα mod εχουν καποιο κουσουρι (μικρο η μεγαλο?) γιατι? αφου ειναι η αληθεια. αν εβγαινε το τελειο mod δεν θα ειχαμε 300 συσκευες εκει εξω. θα υπηρχαν 5 με , απλα , διαφορετικο design.

 

κατακαιρους υπαρχουν mod, με σοβαρα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις άλλαξα την αντίσταση στο melo 3 με ipico και έβαλα aspire atlantis. Στην πρώτη προσπάθεια έβαλα υγρό στο κέντρο και στις τρύπες και το άφησα με το ζούμί δέκα λεπτά. Μόλις ρούφηξα με έκαψε, το ίδιο και οι επόμενες τζούρες. Ξανά αλλάζω αντίσταση κάνω τα ίδια με τέσσερις σταγόνες στο κέντρο και στις υπόλοιπες τρύπες το αφήνω πέντε λεπτά, ρουφάω χωρίς το κουμπί και μετά από τρεις τζούρες ξανακαίγομαι. Κάνω κάτι λάθος ή να ξαναρχίσω το τσιγάρο; Η αντίσταση είναι 0.5ωμ και το έχω στα 25 watt.

το με εκαψε ειναι σχετικο μπορει να σε τσιμπησε στο λαιμο η νικοτινη.Πολλοι ξεκινανε με 12αρα αλλα εμενα η 12αρα με τσιμπουσε τον λαιμο(με εκαιγε απο την αρχη), οποτε ξεκινησα με 6αρα.Δοκιμασε να πεσεις στην νικοτινη

 

υγ εχει να κανει και με την γλυκερολη-προπυλογλυκερολη(vg-pg) αν εχεις κατι σε πολυ υψηλο pg τσιμπαει πολυ περισσοτερο απο το vg

ας μην μιλησω προσωπικα , το τι ερευνα κανω για να αγορασω κατι.

 

επισης δεν ειπα ποτε να συμβιβαζεται καποιος με τα χειροτερα. η κατι τετοιο.

 

διαφωνεις που ολα τα mod εχουν καποιο κουσουρι (μικρο η μεγαλο?) γιατι? αφου ειναι η αληθεια. αν εβγαινε το τελειο mod δεν θα ειχαμε 300 συσκευες εκει εξω. θα υπηρχαν 5 με , απλα , διαφορετικο design.

 

κατακαιρους υπαρχουν mod, με σοβαρα προβληματα.

καλα στην ουσια οι περισσοτερες εχουν ιδια πλακετα με διαφορετικο design και updates

Επεξ/σία από chrisxkar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους 2 σας.

Είδα και τους 2 ατμοποιητές απλά το μόνο λίγο που με κράτησε είναι πως είναι επισκευάσιμοι και οι 2 η κάνω λάθος; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τέτοια απλά και δεν ξέρω....Αν πάω σε απλό ατμοποιητή με έτοιμες αντιστάσεις έχουμε κάτι;

 

http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_374022.html?wid=21

 

http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_428975.html?wid=21

 

 

παρε τον cubis τον απλο η 1,5ohm αντισταση ειναι πολυ σφιχτη η 1,0 ειναι αρκετα αερατη και μπορεις να παιζεις με το airflow.φθηνος καλουτσικη γευση δεν σταζει και χωραει αρκετο υγρο.νομιζω 18ευρω κανει στο fasttech

 

Απλά επειδή για τις κεφαλές των Cubis ακούω πως έχουν θεματάκι με spit back και μπουρμπουλήθρες,

θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις Protank 4 από Kangertech που έχει τις "κλασικές" κεφαλές των Subtank series.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή για τις κεφαλές των Cubis ακούω πως έχουν θεματάκι με spit back και μπουρμπουλήθρες,

θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις Protank 4 από Kangertech που έχει τις "κλασικές" κεφαλές των Subtank series.

 

Για ολόκληρο το mod(μπαταρία, ατμοποιητή) της kanger το subox mini που ανέφερα πιο πάνω και έχει 45 ευρώ δεν αξίζει ;;; Με κλειστό αέρα που το δοκίμασα ήταν καλούτσικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...