Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φερανε δωρακι χθες baby beast, λογω οτι ειμαι διακοπες Ελλαδα ειμαι μονο με πικο, νταξει μια μπαταρια και 56 watt δεν τραβαει με τπτ, εχει κανεις να προτεινει μοντ με ντουο μπαταριες ? ειμαι μεχρι τωρα αναμεσα σε snow wolf, wismec 2/3, αν και τεινω περισσοτερο σε wismec, εχει κανεις καποια απο τα 2 να μου πει γνωμες ? 

 

λεφτα πες μας! ποσα δινεις!! :devil:  :devil:

Δες για smok alien με 2 μπαταριες. Βαλε 2 της MXJO στα 3000mah και είσαι κομπλε.

γιατι τις mxjo ???

υπαρχουν πολυ καλυτερες μπαταριες....

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/mxjo-yellow-silver-35a-3000mah-18650-bench-test-results-only-a-15a-20a-battery-but-near-an-hg2.710690/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

^ haha το ξεχασα, αναλογως, το wismec fasttech βγαινει 40 περιπου, ο λυκος 80-+, εννοειται λιγοτερα καλυτερα αλλα εχω ακουσει και παρα πολλα θετικα για το 2/3, υπαρχει κατι καλυτερο να κοιταξω ?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το Smoant Battlestar αν σκέφτεσαι για το 2/3, πολύ καλύτερο και δεν βγάζει τα προβλήματα με τον πόλο 510 και το "no atomizer found" που βγάζουν τα μισά 2/3.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10022491/6211103-authentic-smoant-battlestar-200w-tc-vw-apv-box-mod

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ αρκετο καλο μου φαινεται τωρα που το ειδα κ εψαξα ρεδιτ για προβληματα δε βρηκα κατι, εχεις εμπειρια η απλα το προτεινεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να δοκιμασω να φτιαξω μονος μου τα υγρα και εχω κανει μια μικρη ερευνα σχετικα με το τι χρειαζομαι, αλλα εχω καποιες αποριες που πιθανον να μπορειτε να μου τις λυσετε. Απο οτι εχω καταλαβει χρειαζομαι τα παρακατω:

 

1) Μια βαση PG, μια βαση VG, και μια βαση με νικοτινη κατα προτιμηση 50% PG/50% VG για ευκολια στη μιξη.

- Ποσα ml προτεινετε να παρω απο την καθε μια, ποσα mg νικοτινης (σκοπευω για 6mg το καθε υγρο) και ποιες μαρκες να κοιταξω?

 

2) 1-3 συριγγες διαφορετικων ml(1-5-10ml), μπουκαλακια (10-20-30-50ml).

- Τα μπουκαλακια να ειναι πλαστικα ή γυαλινα? Σκεφτομαι μηπως το πλαστικο απελευθερωσει καμια ουσια αν το βαλω σε ζεστο νερο. Επισης χρειαζεται καποιο αλλο εργαλειο (γαντια, δοχειο κτλ?)

 

3) Αρωματα που ζηταει η καθε συνταγη.

Απο που συμφερει να αγοραζω? Απο Ελλαδα ή απο καποιο ευρωπαικο vendor?

 

Τα παραπανω που εγραψα ειναι οτι χρειαζομαι ή λειπει κατι? Συμφερει να παρω καποιο starter kit? Ευχαριστω εκ των προτερων. :-)

 

Υ.Γ. Εκανα search το θεμα αλλα εχασα την μπαλα με τοσες σελιδες. Συγχωρεστε με αν εχουν ειπωθει τα ιδια ξανα και ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παίρνω ανάποδα. Αρώματα παίρνω απο όπου βρω φθηνότερα, συνήθως tpa. Απ'έξω ξέρω αυτούς

https://e-dym.pl/en/

https://www.chefsflavours.co.uk/

 

Ίδιες σύριγγες έχω, μπουκαλάκια γυάλινα, τα παίρνω απο φαρμακείο 0,5€ Γάντια να πάρεις οπωσδήποτε. Δεν παίζεις με νικοτίνη.

 

Βάσεις μέχρι τώρα έπαιρνα abuelos μηδενικές και 40άρα νικοτίνη που την κάνω 6αρα. Στα 110ml βγαίνουν. Με τη νέα φορολογία δεν έχω ψωνίσει ακόμα, σίγουρα θα γυρίσω σε γλυκερίνη φαρμακείου και για νικοτίνη βλέπουμε.

 

Αν θες να έχεις απόθεμα για καιρό μπορείς να πάρεις μεγάλης περιεκτικότητας νικοτίνη απο εδώ.

http://www.mixnmatcheliquids.com/el/

 

Και πάλι προσοχή με τη νικοτίνη. Γάντια και γυαλιά ειδικά αν παίξεις σε μεγάλη συγκέντρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα ένα άδειο μπουκάλι από βάση pink mule (100ml) και έβαλα:

- 30 ml βάση pink mule green label (50/50) 18mg

- 30 ml vg συνδέσμου από φαρμακείο

- 40 ml pg συνδέσμου από φαρμακείο

 

η βάση που προκύπτει είναι κάτω από 6mg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το χάνω!

 

Για 100ml υγρού 80/20 VG/PG και νικοτίνης 2-3mg και 15% περιεκτικότητα σε αρώματα και έχοντας VG χωρίς νικοτίνη, πόσης περιεκτικότητας νικοτίνης βάση PG θα χρειαστώ; Εκεί το χάνω.

 

15ml σε αρώματα. ΟΚ.

Μένουν 85ml πχ για την βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15% το λες και overkill :P

Γύρω στο 5% βάζω για μονά αρώματα και 7% σε μίξεις.

 

H νικοτίνη σου πόσα mg/ml είναι και τι ποσοστό vg/pg; είναι 3mg 80/20 απο μόνη της;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να δοκιμασω να φτιαξω μονος μου τα υγρα και εχω κανει μια μικρη ερευνα σχετικα με το τι χρειαζομαι, αλλα εχω καποιες αποριες που πιθανον να μπορειτε να μου τις λυσετε. Απο οτι εχω καταλαβει χρειαζομαι τα παρακατω:

 

1) Μια βαση PG, μια βαση VG, και μια βαση με νικοτινη κατα προτιμηση 50% PG/50% VG για ευκολια στη μιξη.

- Ποσα ml προτεινετε να παρω απο την καθε μια, ποσα mg νικοτινης (σκοπευω για 6mg το καθε υγρο) και ποιες μαρκες να κοιταξω?

 

2) 1-3 συριγγες διαφορετικων ml(1-5-10ml), μπουκαλακια (10-20-30-50ml).

- Τα μπουκαλακια να ειναι πλαστικα ή γυαλινα? Σκεφτομαι μηπως το πλαστικο απελευθερωσει καμια ουσια αν το βαλω σε ζεστο νερο. Επισης χρειαζεται καποιο αλλο εργαλειο (γαντια, δοχειο κτλ?

Δε χρειάζεται να πάρεις ξεχωριστές βάσεις pg/vg (φαντάζομαι εννοείς μηδενικές), εκτός αν θες με τα κατάλληλα μαγειρέματα να φέρεις το υγρό σε ένα συγκεκριμένο ποσοστό από vg/pg. Απλά αγόρασε μια νικοτινούχα βάση της αρεσκείας σου και πρόσθεσε το συμπυκνωμένο άρωμα σύμφωνα με τα ποσοστά που δίνει ο κατασκευαστής.

 

Αφού θες 50/50 και ατμίζεις με 6άρα νικοτίνη δε θα δυσκολευτείς να βρεις βάση με τέτοια ποσοστά μιας και είναι πολύ κοινή για τις περισσότερες εταιρίες. Τα μπουκαλάκια καλύτερα να είναι γυάλινα και για την ακρίβεια σκούρα-καφέ, έχουν περισσότερη αντοχή στον χρόνο και προστατεύουν καλύτερα τα υγρά σε περίπτωση έκθεσης σε υψηλές θερμοκρασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15% το λες και overkill :P

Γύρω στο 5% βάζω για μονά αρώματα και 7% σε μίξεις.

 

H νικοτίνη σου πόσα mg/ml είναι και τι ποσοστό vg/pg; είναι 3mg 80/20 απο μόνη της;

 

Δεν έχω αγοράσει ακόμα νικοτίνη.

Απλά την Δευτέρα θα προμηθευτώ μερικά λίτρα 100% καθαρή VG και έχω και κάποια αρώματα.

Το ποσοστό αρωμάτων είναι ενδεικτικό.

 

Έχουμε λοιπον

1000ml VG base 0mg nicotine

100ml flavors

 

και θέλουμε να φτιάξουμε υγρό 100ml 80VG/20PG 3mg nic με 15% flavors.

 

Τί περιοκτικότητας και σύστασης βάση νικοτίνης θέλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να πάρεις ξεχωριστές βάσεις pg/vg (φαντάζομαι εννοείς μηδενικές), εκτός αν θες με τα κατάλληλα μαγειρέματα να φέρεις το υγρό σε ένα συγκεκριμένο ποσοστό από vg/pg. Απλά αγόρασε μια νικοτινούχα βάση της αρεσκείας σου και πρόσθεσε το συμπυκνωμένο άρωμα σύμφωνα με τα ποσοστά που δίνει ο κατασκευαστής.

 

Αφού θες 50/50 και ατμίζεις με 6άρα νικοτίνη δε θα δυσκολευτείς να βρεις βάση με τέτοια ποσοστά μιας και είναι πολύ κοινή για τις περισσότερες εταιρίες. Τα μπουκαλάκια καλύτερα να είναι γυάλινα και για την ακρίβεια σκούρα-καφέ, έχουν περισσότερη αντοχή στον χρόνο και προστατεύουν καλύτερα τα υγρά σε περίπτωση έκθεσης σε υψηλές θερμοκρασίες.

Aν βάλει και άρωμα όμως δε θα είναι 6άρα. Με 5% άρωμα βγαίνει κάτι τέτοιο. Αν ανέβει σε άρωμα θα πέσει κι άλλο.

 

Nicotine base (PG/VG) 83.33 Flavor 1 (PG) 5 VG 8.33 PG 3.33
Nicotine strength 5mg/ml

 

Δεν έχω αγοράσει ακόμα νικοτίνη.

Απλά την Δευτέρα θα προμηθευτώ μερικά λίτρα 100% καθαρή VG και έχω και κάποια αρώματα.

Το ποσοστό αρωμάτων είναι ενδεικτικό.

 

Έχουμε λοιπον

1000ml VG base 0mg nicotine

100ml flavors

 

και θέλουμε να φτιάξουμε υγρό 100ml 80VG/20PG 3mg nic με 15% flavors.

 

Τί περιοκτικότητας και σύστασης βάση νικοτίνης θέλουμε;

Δες εδώ γιατί αν δεν ξέρεις τι νικοτίνη θα πάρεις δε μπορώ να στο βγάλω. Απλά άλλαξε κάτω αριστερά το % σε mg/ml

http://www.steam-engine.org/juice.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...