Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι καπνιστης και σκεφτομαι να το αλλαξω με ηλεκτρονικο 2 ερωτησεις τι ισχυει με το "pop-corn lungs" και η 2η υπαρχουν γευσεις πχ μαλμπορο γκολντ που καπνιζω εγω? τουλαχιστον να ειναι κοντα 

καλησπερα.

 

κοιτα για το diacetyl. αν το κοιταξουμε λογικα , οι ποσοτητες που επερναν αυτοι στα εργοστασια , ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ σε σχεση με τους καταναλωτες του Popcorn και των διαφορων τροφων που τα περιεχουν. (ακομα τρωμε τετοια , και δεν το ξερουμε ).

ομως νομιζω εχει απαγορευτει στο ατμισμα.παρ ολ αυτα , εγω προσεχω τι αγοραζω , δεν περνω υγρα που περιεχουν μεσα διακετυλιο (99% αναγραφετε στην συσκευασια του υγρου) και αν δεν ειμαι σιγουρος ρωταω τον καταστηματαρχη να μου δωσει την χημικη αναλυση του υγρου. υπαρχουν αναλυσεις για ολα τα υγρα.τωρα το ποσο ευκολο ειναι να τα βρεις ειναι αλλο θεμα.

 

και οχι , δεν υπαρχουν γευσεις malboro , η καποιας αλλης μαρκας. ουτε καν φτανουν σε κανονικο τσιγαρα.

ισως ομως βρεις μια γευση που να 'θυμιζει' καπως τσιγαρο.

 

Teh fuck?!

μλκ τι τερας ειναι αυτο?!?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενα αξιοπιστο ας πουμε καταστημα ειναι το nobacco λογικα δν γινεται να εχουν μεσα τα υγρα του diacetyl το σκεφτομαι πιο πολυ να σου πω απο αποψη οικονομιας αλλα κ υγειας στην τελικη γιατι βλεπω οτι οσο παει το τσιγαρο σε χειροτερευει κ ανεβαινει κ οι τιμη του η οποια ειναι δυσαναλογη της ποιοτητας, εσυ ησουν καπνιστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβό αλλα καλό το Tribeca.

Aromatic Tobacco El Greco.

Honey Tobacco La vape

Manhattan - El Greco.Γεύση πουράκι πολύ καλό

Soho - Flavor Art

Captain Jack - Halo

 

Ολα καπνικά

 

27 χρόνια καπνιστής και το 95% των υγρών που φτιάχνω και ατμίζω είναι φρουτένια και γλυκά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αξιοπιστο ας πουμε καταστημα ειναι το nobacco λογικα δν γινεται να εχουν μεσα τα υγρα του diacetyl το σκεφτομαι πιο πολυ να σου πω απο αποψη οικονομιας αλλα κ υγειας στην τελικη γιατι βλεπω οτι οσο παει το τσιγαρο σε χειροτερευει κ ανεβαινει κ οι τιμη του η οποια ειναι δυσαναλογη της ποιοτητας, εσυ ησουν καπνιστης?

αν θα μπορουσα να χαρακτηρισω ενα καταστημα nobacco με επιθετα , το 'αξιοπιστο' δεν θα ηταν ουτε στα τελευταια.

μαρκια απο αυτους , απο την αρχη.για πολλους και διαφορους λογους.

 

υπαρχουν απειρα καταστηματα , που ειναι επαγγελματιες. και βοηθουν κυριολεκτικα τον πελατη ,χωρις να θελουν απλα να του πουλησουν.

 

εγω ημουν καπνιστης , 5-6 χρονια σιγουρα.με 1 καπνο (τοτε 20g) να μην μου φτανει την μερα , καθ ολη την διαρκεια των ετων που καπνιζα

 

γνωμη μου ειναι να το παρεις αποφαση. να δωσεις ενα σεβαστο , αλλα οχι τεραστιο ποσο. και να παρεις ενα σετακι που θα σε κρατησει στο ηλεκτρονικο και στο βημα να απεξαρτηθεις απο το τσιγαρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι θελω ηλεκτρονικο κ μετα σιγα σιγα να το κοψω τελιως γτ καπνιζω περιπου 2 πακετα την ημερα ποιο καταστημα θεωρειτε αξιοπιστο εντος αττικης για αγορα ηλεκτρονικου τσιγαρου αλλα και υγρων αναπληρωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα μια ερευνα και κατεληξα στο SMOK Alien και στον Cubis Pro τα οποια παρηγγειλα χθες. Ελπιζω οσα διαβασα να ισχυουν και να αποδειχτουν και τα δυο πολυ καλα. Εχει κανενας σας καποιο απο τα δυο να μου πει εντυπωσεις? Επισης μπαταριες πηρα μια τετραδα LG HG2 απο το nkon.nl.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου πει καποιος πως μετραμε τη νικοτινη που λαμβανουμε απο το ηλεκ.?

Π.χ Εγω που κανω lucky strike με 0.8 το τσιγαρο στα 20 βγαινει 16mg ολη μερα.

Στο ηλεκ. τσιγ. πως το μετραμε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, αν θέλετε κανονίζουμε μια συνάντηση Αθήνα (οι Αθηναίοι), Σαλονίκη (οι βόρειοι) και μετά χαράς να βοηθήσουμε όσους σκέφτονται να ξεκινήσουν το άτμισμα ή χρειάζονται βοήθεια!

Πρώτος εγώ πχ, χρειάζομαι βοήθεια με τα την ιδιοκατασκευή υγρών!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αξιοπιστο ας πουμε καταστημα ειναι το nobacco λογικα δν γινεται να εχουν μεσα τα υγρα του diacetyl το σκεφτομαι πιο πολυ να σου πω απο αποψη οικονομιας αλλα κ υγειας στην τελικη γιατι βλεπω οτι οσο παει το τσιγαρο σε χειροτερευει κ ανεβαινει κ οι τιμη του η οποια ειναι δυσαναλογη της ποιοτητας, εσυ ησουν καπνιστης?

 

 

Το Nobacco απλά έχει χώσει πολλά λεφτά σε διαφήμιση, είναι και αλυσίδα και είναι το μόνο που γνωρίζει ο κόσμος. Κατά τ' άλλα οι πιο ακριβές συσκευές της αγοράς, οι πιο άσχετοι υπάλληλοι και η μικρότερη ποικιλία συσκευών με πολλές από αυτές να είναι αρχαίες. Στο ηλ. τσιγάρο πάνω κάτω όλοι τα ίδια πράγματα πουλάνε, τις ίδιες συσκευές. Ρωτάς κανέναν που ξέρει τι να πάρεις, αποφασίζεις και μετά μπαίνεις σε ένα μαγαζί όποιο να 'ναι και το αγοράρεις (ή από το Ίντερνετ). Αν βρεις και κανέναν υπάλληλο που είναι εξυπηρετικός και μπορεί να σου λύσει και καμιά απορία, ακόμα καλύτερα.

 

Μπορει να μου πει καποιος πως μετραμε τη νικοτινη που λαμβανουμε απο το ηλεκ.?

Π.χ Εγω που κανω lucky strike με 0.8 το τσιγαρο στα 20 βγαινει 16mg ολη μερα.

Στο ηλεκ. τσιγ. πως το μετραμε αυτο?

 

Δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε. Μπορείς να υπολογίσεις με παρόμοιο τρόπο, όπως έκανες με τα τσιγάρα, πόσα mg νικοτίνης κάνεις (π.χ. τόσα ml την μέρα που έχουν τόσα mg νικοτίνης το καθένα), αλλά η απορρόφηση της νικοτίνης από το τσιγάρο με αυτής από το άτμισμα δεν είναι η ίδια. Κάνοντας π.χ. εσύ ένα πακέτο Lucky Strike την μέρα, αν καταναλώνεις 1 ml 16άρας νικοτίνης την μέρα, δεν θα σε καλύπτει με τίποτα. Απλά βρίσκεις την νικοτίνη που σε καλύπτει και ξεχνάς ό,τι έχει να κάνει με το τσιγάρο και πόσο κάπνιζες πριν. Εξάλλου, όλοι ξεκινάνε από υψηλή και πολύ γρήγορα την ρίχνουν, δεν έχει νόημα να το υπολογίζεις με τσιγάρα. Απλά βρες την περιεκτικότητα νικοτίνης που σε καλύπτει και δεν σου λείπει το τσιγάρο.

 

 

 

 

Καλά, με το TFV12 το παραχέσανε λίγο, στο TFV4 είπαμε υπερβολή, στον 8 ρε μάγκες τι είναι αυτό το πράγμα, και τώρα και 12;

Αντίσταση με μίνιμουμ προτεινόμενα βατ 200 και σηκώνει μέχρι 350; Απλά δεν έχει λόγο ύπαρξης αυτό το πράγμα, πέρα το ότι θα είναι τζούρα και 5 ml υγρού και συσκευή με 4 18650 θα σου βγάζει μισή ώρα. Τρελές υπερβολές, και πόσο ντουμάνι να βγάλεις πια, ήδη ο 8άρης είναι τρένο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, με το TFV12 το παραχέσανε λίγο, στο TFV4 είπαμε υπερβολή, στον 8 ρε μάγκες τι είναι αυτό το πράγμα, και τώρα και 12;

Αντίσταση με μίνιμουμ προτεινόμενα βατ 200 και σηκώνει μέχρι 350; Απλά δεν έχει λόγο ύπαρξης αυτό το πράγμα, πέρα το ότι θα είναι τζούρα και 5 ml υγρού και συσκευή με 4 18650 θα σου βγάζει μισή ώρα. Τρελές υπερβολές, και πόσο ντουμάνι να βγάλεις πια, ήδη ο 8άρης είναι τρένο.

εχω ψηθει να τον παρω , μονο και μονο για το παιζω θεωρια χαχαχα

χωρις πλακα , το σκεφτομαι. δεν κατειχα ποτε εναν τετοιο ΤΟΣΟ ντουμανατο ατμοποιητη ποτε , και εχω κολλησει εδω και πολυυυ καιρο σε rta και mouth to lung τζουρες

 

ηρθε ο καιρος για μια αλλαγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το σκέφτομαι, αν και στον 8 με την τετραπλή έχω μείνει και με το ζόρι παίζω πάνω από τα 120. Τις κεφαλές τις βλέπω φουλ αεράτες σε σχέση με του 8, ειδικά η τετραπλή... καλοκαιράκι θα ρουφάς τζούρα και θα πρέπει να έχεις σίτες στην εισαγωγή :D

Αν βγει σε καλή τιμή FT θα ψηθώ άσχημα. Τέλη Γενάρη θα κυκλοφορήσει διαβάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...