Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τον τσιμπισο δηλαδή :) ,στα 20€ τον δίνει σε αριστη κατάσταση.

Δεν κοίταξα μόνο αν έχει να ρυθμίσεις τον αέρα για ποιο σφικτή τζουρα,γιατι σαν να ήταν πολύ αερατος για εμένα.Ασε που παρολου την χαμηλή νικοτίνη 3mg με θέρισε τον λαιμό.

Για την επισκευασιμη που αναφέρει ο φίλος λίγο που κοίταξα ήταν να βγει αλλά έμειναν στα λόγια...

 

Αν τυχόν είναι φίλος σου πες του να σου τον δώσει για μια μέρα να τον ατμίσεις ώστε να δεις τα ...χούγια του. Αν και τα ξέρεις ήδη, πίνει υγρό σαν να μην υπάρχει αύριο, θέλει τουλάχιστον 3ρα νικοτίνη, και τα λοιπά. Στη χειρότερη να έχεις vacuum lock και ελάχιστη διαρροή μετά το γέμισμα, για γενικότερες διαρροές εγώ δεν είχα θέμα (και είχα και αρκετά λεπτόρρευστο υγρό). 

 

Η τζούρα σφίγγει, αλλά μη φανταστείς σε επίπεδα τσιγαρίσιου, ελάχιστα ανοιχτή αν θυμάμαι καλά είναι σαν την εισαγωγή αέρα του Triton, ορθάνοιχτη :D

 

Επισκευάσιμη έχει βγει αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

 

Α, και προτίμησε τις 0.4 κεφαλές. Δεν ξέρω αν τις έχουν αλλάξει από τότε, αλλά σε σχέση με τις 0.2 ήταν πολύ καλύτερες, και σε απόδοση και σε διάρκεια. Τις SS316 δεν τις δοκίμασα.

 

από το site της pink mule όμως μπορείς να κάνεις παραγγελία, και καθότι είναι από Ε.Ε. δεν περνάνε τελωνείο.

οπότε, πως καταλαβαίνουν αν έχω βάση ατμιστικού υγρού?

Θεωρητικά πάντα, το ίδιο το κατάστημα απαγορεύεται να στέλνει σε εμάς, αφού εδώ απαγορεύεται η αγορά από το εξωτερικό. Βέβαια είναι μπλέξιμο, γιατί πάλι θεωρητικά θα πρεπει να το προβλέπει και η νομοθεσία της χώρας, να τους απαγορεύει δηλαδή να στέλνουν σε χώρες που απαγορεύουν την εισαγωγή. Και αυτό ισχύει από 20/9, όχι από 1/1. Οπότε, όπως πολλές επιχειρήσεις (όπως η Totally Wicked) στη Μεγάλη Βρετανία σταμάτησαν να στέλνουν Ελλάδα, έτσι -θεωρητικά- θα πρέπει να κάνει και η PM. Το «πρέπει» όσον αφορά το νόμο τουλάχιστον. 

 

Πολλή θεωρία και απαγόρευση έπεσε :D

 

Κοίτα, τελωνείο δεν περνάνε, αλλά ελέγχονται, λογικό είναι. Τα κούριερ νομίζω σκανάρονται με ακτίνες. Τώρα το τι και πως παίζει με έλεγχο δεν το γνωρίζω. Αν πάρεις μπορεί να περάσει χωρίς θέμα, μπορεί όμως να πέσεις πάνω σε έλεγχο και εκεί παίζει α) να φύγει πίσω β) να καταστραφεί (πάλι υποθετικά, δεν ξέρω πως λειτουργούν). Στην πρώτη περίπτωση χάνεις τα μεταφορικά μόνο (επιβεβαιωμένο από Pink Mule αυτό, αν επιστραφεί προϊόν σε αυτούς παίρνεις τα λεφτά σου πίσω εκτός από τα μεταφορικά), στη δεύτερη χάνεις τα λεφτά σου τελείως.

 

Κάποιοι έγραφαν πως σε εισαγωγή μεγάλης ποσότητας παίζει κάποιος να μπλέξει με το νόμο ως... λαθρέμπορος (!) αλλά θεωρώ επιεικώς αδύνατο (έως τρομολαγνικό) να συμβεί κάτι τέτοιο.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κοψει το καπνισμα 5 μηνες μαχαιρι αλλα τωρα τελευταια αρχιζω και το ζηταω ισως λογο οτι θελω να απασχολω τα χερια μου λογο βαρεμαρας δε ξερω,ειμαι και σε ανεργια τωρα μιας και λογο ειδικοτητας δουλευω μονο σεζον,ειμαι σπιτι σχεδον ολη μερα και φοβαμαι μη κυλισω παλι.

 

Αν παρω ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο με υγρο μηδενικο σε νικοτινη πιστευετε θα με καλυψει και θα ξεχνιεμαι απο το να ξαναρχισω το κανονικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοψει το καπνισμα 5 μηνες μαχαιρι αλλα τωρα τελευταια αρχιζω και το ζηταω ισως λογο οτι θελω να απασχολω τα χερια μου λογο βαρεμαρας δε ξερω,ειμαι και σε ανεργια τωρα μιας και λογο ειδικοτητας δουλευω μονο σεζον,ειμαι σπιτι σχεδον ολη μερα και φοβαμαι μη κυλισω παλι.

 

Αν παρω ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο με υγρο μηδενικο σε νικοτινη πιστευετε θα με καλυψει και θα ξεχνιεμαι απο το να ξαναρχισω το κανονικο?

Θα 'λεγα να ξεκινήσεις με μικρή νικοτίνη, γιατί με καθόλου νικοτίνη ίσως ξαναγυρίσεις στο κανονικό τσιγάρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/starter-kits/pp_415008.html

Αγόρασα το συγκεκριμένο, έπειτα από βίντεο που είδα από τον SotosGL, και είμαι φοβερά ικανοποιημένος, αν και είμαι πρωτάρης. Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα, απλά το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος πρωτάρης σαν εμένα, ψάχνει μια vfm επιλογή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα 'λεγα να ξεκινήσεις με μικρή νικοτίνη, γιατί με καθόλου νικοτίνη ίσως ξαναγυρίσεις στο κανονικό τσιγάρο.

 

Με τη μηδενικη υπαρχει εστω μικρο χτυπημα στο λαιμο να μου δινει την ψευδαισθηση του κανονικου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μηδενικη υπαρχει εστω μικρο χτυπημα στο λαιμο να μου δινει την ψευδαισθηση του κανονικου?

Προσωπικά, κάπνιζα karelia πορτοκαλί, όχι πάρα πολύ-ενα καπνό την εβδομάδα, και ξεκίνησα με 6 mg και μου είναι κάτι παραπάνω απο ικανοποιητικό.. Δηλαδή και το τσίμπημα στο λαιμό, και όλα.. Αλλά όταν πάρεις το ηλεκτρονικό, πήγαινε σε ένα κοντινό μαγαζί της γειτονιάς σου, και δοκίμασε ώστε να βρεις και την καταλληλη γευση και πόσα mg σου κάνουν. Έχε στα υπ όψιν ότι από αυτά που θα δοκιμάσεις, στο δικο σου ηλεκτρονικού το αποτέλεσμα θα είναι αρκετα πιο βαρύ, ή τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Αυτη τη στιγμη βρισκομαι με ενα itc40w της eleaf και τον nautilus 5ml της aspire. Θελω να κανω μια αναβαθμιση και στα δυο και να παω σε κατι καλυτερο. Οσον αφορα το θεμα mod θελω καποιο με αποσπωμενη μπαταρια και να παιζει απο 60w και πανω (οχι οτι τα χρειαζομαι, αλλα ποτε δεν ξερεις μελλοντικα), ενω απο θεμα ατμοποιητη θελω αν υπαρχει κατι που να ειναι κοντα στον nautilus (να εχει δηλαδη τσιγαρισια τζουρα και μικρη καταναλωση υγρου) και να παιρνει 3-5ml. Αν δεν υπαρχει με βλεπω να παιρνω παλι τον nautilus να εχω δυο. Θα ηθελα οι πιο εμπειροι να μου προτεινετε κατι αν μπορειτε. Σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε nautilus X ποσο σας κρατανε οι αντιστασεις?

 

Εγω πριν τον παρω ειχα τον eleaf gs air ms και ξεχνουσα κυριολεκτικα να αλλαξω αντιστασεις. Αλλαζα μονο και μονο προληπτικα επειδη απλα ειχε περασει πολυ καιρος και χωρις να καταλαβαινω καμμενο κλπ.

 

Με τον ναυτιλο Χ εχω ξεσκιστει να αλλαζω αντιστασεις (τις 1,8). Καθε λιγο και λιγακι αλλαζω γιατι νοιωθω καμμενο. Περιπου στα 20ml υπολογιζω. Τωρα που θα ξαναλλαξω θα το μετρησω για να δω ακριβως σε ποσα ml θα παρω καμμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε nautilus X ποσο σας κρατανε οι αντιστασεις?

 

Εγω πριν τον παρω ειχα τον eleaf gs air ms και ξεχνουσα κυριολεκτικα να αλλαξω αντιστασεις. Αλλαζα μονο και μονο προληπτικα επειδη απλα ειχε περασει πολυ καιρος και χωρις να καταλαβαινω καμμενο κλπ.

 

Με τον ναυτιλο Χ εχω ξεσκιστει να αλλαζω αντιστασεις (τις 1,8). Καθε λιγο και λιγακι αλλαζω γιατι νοιωθω καμμενο. Περιπου στα 20ml υπολογιζω. Τωρα που θα ξαναλλαξω θα το μετρησω για να δω ακριβως σε ποσα ml θα παρω καμμενο.

νομιζω αλλαξα καπου στα 30-50 ml .2 φορες που του αλλαξα. για την 1.8 λεω κ εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys I need your help!

 

Τσίμπησα 100ml βάσης 3mg Pink Mule Purple 70VG/30PG.

 

Επειδή είναι το πρώτο DIY δεν θα ήθελα να μπλέξω με πολλά αρώματα.

Θα προτιμούσα ένα άρωμα που περιέχει πάνω από μια γεύση (πχ σοκολατα-μπανάνα).

 

Ποιάς εταιρείας αρώματα προτείνετε να πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω αλλαξα καπου στα 30-50 ml .2 φορες που του αλλαξα. για την 1.8 λεω κ εγω

Σου βγαζει π.χ καμμενο σε αυτα τα ml και αλλαζεις ή προληπτικα το κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capella-Tpa-Flavor west οι εταιρίες με αρώματα.Δες όμως και τα αρώματα egoist μιας και απλώς βάζεις την νικοτίνη και άρωμα στο ποσοστό που προτείνει ο κατασκευαστής.Αν και με ένα 12% θα είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capella-Tpa-Flavor west οι εταιρίες με αρώματα.Δες όμως και τα αρώματα egoist μιας και απλώς βάζεις την νικοτίνη και άρωμα στο ποσοστό που προτείνει ο κατασκευαστής.Αν και με ένα 12% θα είσαι κομπλέ

 

Την έχω τσεκάρει την Egoist μιας και λατρευα Lord of The Juice! :)

 

Τσεκάρω και τις άλλες 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βγαζει π.χ καμμενο σε αυτα τα ml και αλλαζεις ή προληπτικα το κανεις;

αρχιζει να βγαζει λιγα καμμενα. δεν ειναι και οι πιο απροβληματιστες αντιστασεις που εχω συναντησει ποτε..εχουν τα θεματακια τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Ηθελα να ρωτησω, στα 10ml βασης 50-50 pg vg εχω βαλει 1ml αρωμα ειναι πολυ; Το εχω φτιαξει αλλα δεν δοκιμασα ακομα. Συνηθως βαζω λιγοτερο αλλα τωρα μου ξεφυγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...