Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγάζω την αντίσταση  https://www.aliexpress.com/item/Jomo-Royal-30w-Tank-Evaporator-Electronic-Cigarette-Atomizer-Core-Interchangeable-Coil-SSOCC-0-6ohm-Coil-Atomizer/32720641122.html?spm=2114.10010108.1000023.11.cuoX3Lαπότον ατμοποιητη και την βάζω  σε ένα φιλτζάνη όπου ρίχνω νερό μέχρι να την καλυψω και λίγο παραπάνω ανακατεύω καλά περιμένω να κρυώσει το νερό φυσάω από πίσω και επαναλαμβάνω μέχρι  το νερό στο φυλτζάνι να μείνει καθαρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βγάζω την αντίσταση https://www.aliexpress.com/item/Jomo-Royal-30w-Tank-Evaporator-Electronic-Cigarette-Atomizer-Core-Interchangeable-Coil-SSOCC-0-6ohm-Coil-Atomizer/32720641122.html?spm=2114.10010108.1000023.11.cuoX3Lαπότον ατμοποιητη και την βάζω σε ένα φιλτζάνη όπου ρίχνω νερό μέχρι να την καλυψω και λίγο παραπάνω ανακατεύω καλά περιμένω να κρυώσει το νερό φυσάω από πίσω και επαναλαμβάνω μέχρι το νερό στο φυλτζάνι να μείνει καθαρό

Οκ!!!!

Εσύ μιλουσες για κεφαλές εγώ για τα υγρά.... Είμαστε αλλού φίλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω και αυτο που λες για  τα υγρα θα μπορούσε να γίνει με προσοχή και ανοιχτό καπάκι αν και δεν νομίζω ότι αξίζει. :-D  :-D

 

Εγώ τα υγρά μου όταν τα φτιάχνω τα αφήνω μερικές ωρες πάνω στο καλοριφέρ με κλεισό το καπάκι B) ανανεώνω μετα τον αερα και ο βάζω στο ράφι για μερικές μέρες (εκτός αμα είναι φρουκτένια μονή γεύση όπου δεν νομίζω ότι χρειάζετε ωρήμανση πάνω από μέρα0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυουν σε ολοκληρη την ΕΕ; Ειμαι καινουριος στην ολη φάση, εξαιρετικά καινούριος και δεν ξερω αν οι τιμες των βασεων που βλεπω π.χ. στο pink mule ειναι προ-φορου ή μετά φορου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές όχι. Αλλά επειδή εδώ φορολογούνται, από το νόμο απαγορεύεται να εισάγεις pink mule (ή οποιαδήποτε βάση ή υγρό) από εξωτερικό (φαντάζομαι βλέπεις τις τιμές στη σελίδα τους). Θεωρητικά πάντα.

Φθηνές, δηλαδή με την παλιά τιμή, έχει στο www.cleansmoke.gr αλλά δεν ξέρω αν έχει απόθεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν διαφορες στις vg/pg των φαρμαρκειων με αυτες των καταστηματων που τις πουλανε αποκλειστικα και μονο για diy παρασκευη υγρων HT; Γενικα αποφευγουμε να αγοραζουμε απο φαρμακεια βασεις μηδενικης νικοτινης η δεν υπαρχει προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με αγορές βάσεων από φαρμακεία. Δεν ξέρω από μάρκες γενικά, κάποιες είναι πιο κατάλληλες για άτμισμα από άλλες (λόγω καθαρότητας φαντάζομαι) αλλά αν βρεις βάσεις VG ή PG Συνδέσμου (CHEMCO) τσίμπα τες άφοβα, είναι και πάμφθηνες (πάει γύρω στα €4 το 1 κιλό, περίπου 800ml)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη εχεται για τον ατμ aspire cleito..

Το έχει γνωστό μου και τον δίνει για κάποιο επισκευασιμο..

Τραβιξα δύο τρεις τζουρες και επαθα πλακα από θέμα ντουμάνι ,όπως βλέπω μερικά βίντεο και λέω ψέματα είναι.

Φυσικά καταπίνει το υγρό σαν μην υπάρχει το αύριο και έχει ψιλοακριβες κεφαλές (αν και όλες εκεί παίζουν :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά την καλύτερη. Στα μείον εγώ είχα ελάχιστη διαρροή υγρού στο κέντρο της αντίστασης από τη μέσα πλευρά ακριβώς μετά το γέμισμα (λύνεται με λίγο σκούπισμα) και είχα ακούσει αναφορές για vacuum lock (λύνεται ξεβιδώνοντας λίγο το πάνω καπάκι) κάτι που εμένα όμως δεν μου είχε συμβεί.

Οι κεφαλές πάντως μου έβγαζαν άνετα δεκαπενθήμερο με 8-10μλ τη μέρα, αν και τις άλλαζα προληπτικά στο 10ημερο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη εχεται για τον ατμ aspire cleito..

Το έχει γνωστό μου και τον δίνει για κάποιο επισκευασιμο..

Τραβιξα δύο τρεις τζουρες και επαθα πλακα από θέμα ντουμάνι ,όπως βλέπω μερικά βίντεο και λέω ψέματα είναι.

Φυσικά καταπίνει το υγρό σαν μην υπάρχει το αύριο και έχει ψιλοακριβες κεφαλές (αν και όλες εκεί παίζουν :) )

Σε sub-ohm ατμοποιητή καλύτερα κάτι που να παίρνει και έτοιμη αλλά και επισκευάσιμη αντίσταση. Μακροχρόνια βγαίνει πιο φθηνά. Νομίζω υπάρχει και για τον cleitο επισκευάσιμη, αλλά δεν ξέρω αν την έχει μέσα στο κουτί πακέτο όπως την είχε ο toptank που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές όχι. Αλλά επειδή εδώ φορολογούνται, από το νόμο απαγορεύεται να εισάγεις pink mule (ή οποιαδήποτε βάση ή υγρό) από εξωτερικό (φαντάζομαι βλέπεις τις τιμές στη σελίδα τους). Θεωρητικά πάντα.

 

Φθηνές, δηλαδή με την παλιά τιμή, έχει στο www.cleansmoke.gr αλλά δεν ξέρω αν έχει απόθεμα. 

 

από το site της pink mule όμως μπορείς να κάνεις παραγγελία, και καθότι είναι από Ε.Ε. δεν περνάνε τελωνείο.

οπότε, πως καταλαβαίνουν αν έχω βάση ατμιστικού υγρού?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά την καλύτερη. Στα μείον εγώ είχα ελάχιστη διαρροή υγρού στο κέντρο της αντίστασης από τη μέσα πλευρά ακριβώς μετά το γέμισμα (λύνεται με λίγο σκούπισμα) και είχα ακούσει αναφορές για vacuum lock (λύνεται ξεβιδώνοντας λίγο το πάνω καπάκι) κάτι που εμένα όμως δεν μου είχε συμβεί.

 

Οι κεφαλές πάντως μου έβγαζαν άνετα δεκαπενθήμερο με 8-10μλ τη μέρα, αν και τις άλλαζα προληπτικά στο 10ημερο πάνω.

Να τον τσιμπισο δηλαδή :) ,στα 20€ τον δίνει σε αριστη κατάσταση.

Δεν κοίταξα μόνο αν έχει να ρυθμίσεις τον αέρα για ποιο σφικτή τζουρα,γιατι σαν να ήταν πολύ αερατος για εμένα.Ασε που παρολου την χαμηλή νικοτίνη 3mg με θέρισε τον λαιμό.

Για την επισκευασιμη που αναφέρει ο φίλος λίγο που κοίταξα ήταν να βγει αλλά έμειναν στα λόγια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tips toptank mini με επισκευασιμη κεφαλή.

Name: Toptank mini

Wraps: 5.0

Resistance: 1.355229177932401

Inner Diameter: 2.4

Legs Length: 15.0

Core 0

Wire length: 65.42256209011617

0.405

Kanthal A1/AMP

Αποστολή μέσω Vape Tool

 

Δεν ξέρω αν βγαζεται νόημα από την εφαρμογή αλλα είναι 26 σύρμα σε 2,4 κατσαβιδακι (πυρήνα) 5 σπείρες βγαίνει στα 0,69.

Μετά από μερικούς μήνες πιστεύω κατά την γνώμη μου ότι είναι ότι καλύτερο σε γεύση και ατμό.

Εχω δοκίμαση πριν από λίγο και σε 24 σύρμα αλλά επερνε φωτιά ο toptank.

Ααααααα δεν ξέρω για εσάς αλλά εδώ στην Λαρισα με -11 είχε παγώσει το υγρό με αποτέλεσμα από την κακη τροφοδοσία να έχω κάνει καμιά 4,5 στροφές τον kayfun και να είμαι λίγο πριν το λύσιμο :)

Τελικά υγρά 80/20 ή 70/30 (vg pg) δυσκολεύονται λιγο στο κρύο :) ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...