Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια στα παιδια. Απο βαμβακια τι αποψη εχετε; Αυτην την στιγμη ατμιζω τα υγρα danlucas που ειναι καπως παχυρευστα και βαμβακι πηρα το cotton bacon της wick n vape. Εχουν διαφορα βαμβακι με βαμβακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα παιδες και καλη χρονια σε ολους σας ..εχω κανα 2 μερες τωρα που βλεπω πως ο ατμοποιητης μου (subtank mini) εχει διαροες, εχω προσεξει οτι βγαζει υγρο απο της  τρυπες στο πλαι.γνωριζει καποιος απο που οφειλεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες και καλη χρονια σε ολους σας ..εχω κανα 2 μερες τωρα που βλεπω πως ο ατμοποιητης μου (subtank mini) εχει διαροες, εχω προσεξει οτι βγαζει υγρο απο της  τρυπες στο πλαι.γνωριζει καποιος απο που οφειλεται;

δεν υπάρχει απάντηση, συμβαίνει κατακόρον και δεν υπάρχει λύση από ότι φαίνεται, εγώ περιμένω και ένα ακόμα airflow μπας και είναι εκεί το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω  πολυ για την απαντηση , αρα συμβαινει συχνα αυτο που περιγραφω  ..απλα επειδη 3 μηνες  που το χρησιμοποιω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και δεν ειχα διαρροες εκτος απο τωρα τελευταια κανα 2 μερες που το κανει συχνα. απο την στιγμη που αλλαξα υγρο  για δοκιμη αρχισανε οι διαρροες και σκεφτομουνα μην παιζει ρολο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Authentic Innokin Cool Fire IV Plus 70W 3300mAh Battery + iSub G Clearomizer

αυτό φαίνεται καλη επιλογή απο πολλες μεριες. Μπαταρία, ατμοποιητη και τα watt για τζουριες σατανικες.ειδα σχόλια και review απ αυτό. Εψαξα για αντιστασεις σε πακετα των 5. Υπάρχουν ελλαδα με παραγγελία μόνο . Κανε ενα τελευταίο κοπο να μου πεις απ τον κινεζο ποιες να βαλω. Να χτυπήσω 2-3 πενταδες η να βαλω για ολη τη χρονιά?

 

Φτάσαμε στο τέλος της αρχής. Σευχαριστω φιλε για όλα.

 

Αυτές

https://www.fasttech.com/products/0/10005988/5097800-authentic-innokin-isub-ss-bvc-replacement-coil

ή αυτές

https://www.fasttech.com/products/0/10005988/5171100-authentic-innokin-isub-replacement-ti-coil-head-5

 

Οι δεύτερες είναι από τιτάνιο που σημαίνει δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας. Θα προτιμούσα τις πρώτες για αρχή που δεν παίζει να κάνεις κάποιο λάθος.

 

2 5άδες νομίζω φτάνουν, παραπάνω είναι υπερβολή, ήδη με 2 πεντάδες και κανά-δυο που θα έχει μέσα η συσκευή είσαι καλυμμένος για μήνες.

 

Για το βαμβάκι που ρώτησες, είναι για επισκευάσιμους ατμοποιητές που δεν παίρνουν έτοιμες ανταλλακτικές αντιστάσεις σαν αυτές από πάνω. Στρίβεις μόνος σου σύρμα και περνάς μέσα βαμβάκι. Δεν είναι κάτι που σε απασχολεί δηλαδή προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά..!! Ανάλογα σε τι ατμοποιητή ατμίζεις, εγω προτιμώ το Kendo (Gold Edition)

 

Αυτην την στιγμη ατμιζω με εναν kangertech subbtank mini και περιμενω να μου ερθει σε λιγο καιρο ο Fodi F2. Επισης θελω να παω και σε αλλον επισκευασιμο να δοκιμασω διαφορους ατμοποιητες και κοιταω για τους OBS Crius. Θα ηθελα την αποψη σου σε βαμβακι για αυτα τα κομματια καθως και σε τι συρμα να παιξω. Τωρα χρησιμοποιω kanthal A1 26ga.

 

Γενικοτερα ενας αναλυτικος οδηγος για τα συρματα/βαμβακια απο καποιο ατομο εμπειρο που τα εχει δοκιμασει οπως πως βγαινουν τα ohm και τους τυπους συρματων θα βοηθουσε αρκετο κοσμο εδω μεσα ! Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να γραψει 1-2 καταστηματα υγρων με αντιστοιχες τιμες του πολωνικου που αναφερθηκε στην προηγουμενη σελιδα(αν υπαρχουν)? Δεν θελω να μπλεξω με εμβασματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές

https://www.fasttech.com/products/0/10005988/5097800-authentic-innokin-isub-ss-bvc-replacement-coil

ή αυτές

https://www.fasttech.com/products/0/10005988/5171100-authentic-innokin-isub-replacement-ti-coil-head-5

 

Οι δεύτερες είναι από τιτάνιο που σημαίνει δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας. Θα προτιμούσα τις πρώτες για αρχή που δεν παίζει να κάνεις κάποιο λάθος.

 

2 5άδες νομίζω φτάνουν, παραπάνω είναι υπερβολή, ήδη με 2 πεντάδες και κανά-δυο που θα έχει μέσα η συσκευή είσαι καλυμμένος για μήνες.

 

Για το βαμβάκι που ρώτησες, είναι για επισκευάσιμους ατμοποιητές που δεν παίρνουν έτοιμες ανταλλακτικές αντιστάσεις σαν αυτές από πάνω. Στρίβεις μόνος σου σύρμα και περνάς μέσα βαμβάκι. Δεν είναι κάτι που σε απασχολεί δηλαδή προς το παρόν.

Έλεγχος θερμοκρασίας αν θες πες μου κατι για το θεμα.

Αλλαγή στις αντιστασεις καθε πότε? Χρονος ζωης είναι σχετικός με τι? Υγρο, ρύθμιση βαττ, χρηση σε τζούρες?

 

Σε εχω ζαλίσει, σορρυ είμαι υπερασχετος ενδιαφερομενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην την στιγμη ατμιζω με εναν kangertech subbtank mini και περιμενω να μου ερθει σε λιγο καιρο ο Fodi F2. Επισης θελω να παω και σε αλλον επισκευασιμο να δοκιμασω διαφορους ατμοποιητες και κοιταω για τους OBS Crius. Θα ηθελα την αποψη σου σε βαμβακι για αυτα τα κομματια καθως και σε τι συρμα να παιξω. Τωρα χρησιμοποιω kanthal A1 26ga.

 

Γενικοτερα ενας αναλυτικος οδηγος για τα συρματα/βαμβακια απο καποιο ατομο εμπειρο που τα εχει δοκιμασει οπως πως βγαινουν τα ohm και τους τυπους συρματων θα βοηθουσε αρκετο κοσμο εδω μεσα ! Ευχαριστω !

 

Ειχα 2 Subtank απ οταν ειχαν πρωτοβγει.. μετα απο ενα 6μηνο και με πολυ προσεκτικη χρηση μου χαλασε ο πολος τους :P

 

Ο Fodi πολυ καλος..!!

 

OBS Crius μακρια..!! Πολυ διαρροη, δε ξερω αν το χουν φτιαξει, αλλα ακομα κλαιω τα λεφτα του. (Εχοντας αλλαξει ποσα o-ring)

 

Γενικα για αρχη απεφυγε διπλους ατμοποιητες. Προτιμησε εναν μονο να τον μαθεις κ να χει καλη γευση και αν τυχον μετα θες ντουμανια πας κ σε διπλο.

 

Βαμβακι κ συρμα ειναι καθαρα υποκειμενικο τι γευση θα σου βγαλει, δοκιμαζεις και οποιο σου καθεται καλυτερα ως γευση κ αποδοση προτιμας.

 

Ο γενικος κανονας ειναι σε 30αρι κανθαλ πχ 4-5 σπειρες σου βγαζει 1ohm. Ειναι μια πολυ καλη τιμη αντιστασης για αρχη, τοσο ως απαιτησεις ενεργειας (μπαταρια) οσο και καταναλωσης υγρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...