Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με BackTrack 5


8anos94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άλλη μια χρονιά σπασίματος δυκτίων άρχισε ...

 

σόρρυ φίλε , αλλά αυτά που σου λέει να κάνεις ο jemadux είναι το αντίστοιχο του να σου πει:

 

βάζεις το κλειδί στην μίζα , το στρίβεις , πατάς συμπλέκτη κλπ κλπ ...

 

αν δεν ξέρεις αυτά πως θα τρέξεις σε ράλλυ .

 

και πάλι σόρρυ , και καλή διασκέδαση με το σπάσιμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με βοηθαει αυτο ομως .....υπαρχει καπου μια λιστα για να ξερω πια καρτα κανει σε backtrack5 γιατι σε διαφορα σιτε που βρισκω δεν λενε κατι σιγκεκριμενο .Παντος για να μπορω να την γυρισω σε monitor mode δεν σημενει οτι κανει?? δεν καταλαβενω γιατι δεν βρισκει κανενα δικτυο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγα λογια.

 

Αν ολα δουλευουν οπως πρεπει, o driver που χειριζεται την καρτα σου ειναι ο rt2800usb, ο οποιος (ευτυχως) μπορει να κανει monitor mode.

Εφοσον φορτωθηκε, θα φαινεται στο lsmod ή κατω απο την ασυρματη καρτα σου στο lsusb -t.

 

Επισης, θα επρεπε να εχεις και ενα interface wlan0. Αυτο μπορεις να το δεις με ενα ifconfig, διπλα στα lo και eth0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok θα το κοιταξω σε λιγο γιατι δεν βρισκομαι στο σπιτι αυτη τη στιγμη.Αμα μπορω να το δω μετα τι θα πρεπει να κανω???

 

δεν εχω ιδεα υι εγινε αλλα πατησα τις εντολες και τωρα μου δηχνει τα δυκτια ευχαριστω πολυ ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ακομα ερωτηση που θα φανει κουφει εχω την worldlist που πηγενει ετσι πχ 2580ΥΧΧΧΧΧ12580ΥΧΧΧΧΧ22580ΥΧΧΧΧΧ3.......2580Υ999999

Δηλαδη χωρις κενα ειναι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειναι η καθε λεξη σε αλλη γραμμη

 

Το προβλημα ειναι μαλλον ο ειδικος χαρακτηρας (η χαρακτηρες αναλογα με το λειτουργικο) που συμβολιζουν το τελος γραμμης.

 

Και απο το backtrack στο δειχνει ετσι η μονο στο notepad των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...