Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με συγχωρείτε για το παρακάτω έντονο παραλήρημα, καθώς ψάχνομαι λίγο για αγορά PS 4 για τον αδερφό μου αλλά βλέπω ότι οι υψηλές πωλήσεις της κονσόλας είναι εχθρικές για την τσέπη του καταναλωτή. Αν κάποιος δεν έχει βάλει ποτές PS Plus ή δεν είχε στο παρελθόν κονσόλα της Sony δεν συμφέρει τιμολογιακά να προβεί σε κάποια κίνηση. Τα 2 games που παρέχονται με την συνδρομή plus τους τελευταίους μήνες για PS 4 είναι απογοητευτικά με ελάχιστες εξαιρέσεις (Helldivers, Grim Fandango). Επίσης, θέλω να αγοράσω retail το Until Dawn, The Last of Us, και Bloodborne GOTY και οι τιμές κυμαίνονται πάνω κάτω στα 35 (στο ebay τρώγεται), 45 και 68 ευρώ αντίστοιχα που όσο καλά παιχνίδια και να είναι δεν δικαιολογούν την τιμή τους μετά από τόσο καιρό(μαμημένα capital controls). Δηλαδή όποιος αγόρασε την περίοδο των Χριστουγέννων είδε τον Κύριο και μετά γιοκ;

 

 Δεν ξέρω αν φταίνε τόσο οι πωλήσεις αλλά από την μεριά του Xbox One δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Μπορείς δηλ. να πετύχεις ένα καλό bundle σε πιο δελεαστική τιμή, η Gold συνδρομή προσφέρει πιο ''βαριά'' games για τα λεφτά που δίνεις ενώ και οι τιμές σε εσωτερικό και εξωτερικό είναι αρκετά καλύτερες. Πολλά από τα αποκλειστικά games του One ή ακόμα και τα console exclusives βρίσκονται σε πιο γενναιόδωρες τιμές χωρίς έντονο ψάξιμο. 

 

 Συγνώμη που είμαι απότομος με αυτό το post και σίγουρα δεν κρίνω την ''παικτική'' αξία του κάθε μηχανήματος βάσει των παραπάνω αλλά αισθάνομαι ότι η Sony το έχει καβαλήσει το καλάμι με το PS 4 τλχ. στην χώρα μας.Damn!!! δηλαδή...

Καλως ή κακως στο Play καλο ειναι να κανεις αυτο που κανουν αρκετοι για τα παιχνιδια που τους ενδιαφερουν και να βαζεις ξερω γω ειδοποιησεις στο skroutz. Εν μερη καταλαβαινω απολυτα αυτο που γραφεις γιατι το εχω πετυχει και σε αλλα παιχνιδια αυτο πχ στο Final Fantasy που αγορασα και το βλεπω τωρα αρκετα ακριβοτερα και παει λεγοντας,αλλα απο την σχεδον καθε μερα εισαι στο insomnia και βλεπεις και τις προσφορες που παιζουν κλπ κοινως εν μερη και εσυ εισαι ψιλο αδικαιολογητος μιας και μου γραφεις για αγορα κονσολας την επομενη μερα απο το τελος των επισημων τουλαχιστον προσφορων :(

 

Τωρα αναγκαστικα ή περιμενεις μεχρι το Πασχα ή τα σκας για οποιο bundle σας αρεσει ή αγοραζεις απο αγγελιες για καπως φθηνοτερα δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παραπανω το μονο που εχω να πω σε αυτους που τα βγαλανε ειναι ''Κερδιζουν,χανουν ή χανονται τα παλικαρια'''.Πολλα καμμενα εγκεφαλικα κυταρα.

 

 

Οσο για το τι πουλαει στην Ελλαδα στο Play τα εχουμε πει και καθε μηνα τα ιδια και τα ιδια :P

http://www.gameslife.gr/greece-videogames-sales-january-2016

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να ενημερώνεστε για τις προσφορές του PSN αυτή η σελίδα είναι πολύ χρήσιμη https://psprices.com/region-tr/index?platform=PS4

 

Σαν χώρα (μιας και δεν έχει Ελλάδα  :mad:  ) επιλέξτε Τουρκία. Οι περισσότερες προσφορές τις Τουρκίας είναι ίδιες με τις Ελλάδας, αν επιλέξετε άλλη χώρα οι περισσότερες προσφορές θα είναι διαφορετικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείτε για το παρακάτω έντονο παραλήρημα, καθώς ψάχνομαι λίγο για αγορά PS 4 για τον αδερφό μου αλλά βλέπω ότι οι υψηλές πωλήσεις της κονσόλας είναι εχθρικές για την τσέπη του καταναλωτή. Αν κάποιος δεν έχει βάλει ποτές PS Plus ή δεν είχε στο παρελθόν κονσόλα της Sony δεν συμφέρει τιμολογιακά να προβεί σε κάποια κίνηση. Τα 2 games που παρέχονται με την συνδρομή plus τους τελευταίους μήνες για PS 4 είναι απογοητευτικά με ελάχιστες εξαιρέσεις (Helldivers, Grim Fandango). Επίσης, θέλω να αγοράσω retail το Until Dawn, The Last of Us, και Bloodborne GOTY και οι τιμές κυμαίνονται πάνω κάτω στα 35 (στο ebay τρώγεται), 45 και 68 ευρώ αντίστοιχα που όσο καλά παιχνίδια και να είναι δεν δικαιολογούν την τιμή τους μετά από τόσο καιρό(μαμημένα capital controls). Δηλαδή όποιος αγόρασε την περίοδο των Χριστουγέννων είδε τον Κύριο και μετά γιοκ;

 

 Δεν ξέρω αν φταίνε τόσο οι πωλήσεις αλλά από την μεριά του Xbox One δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Μπορείς δηλ. να πετύχεις ένα καλό bundle σε πιο δελεαστική τιμή, η Gold συνδρομή προσφέρει πιο ''βαριά'' games για τα λεφτά που δίνεις ενώ και οι τιμές σε εσωτερικό και εξωτερικό είναι αρκετά καλύτερες. Πολλά από τα αποκλειστικά games του One ή ακόμα και τα console exclusives βρίσκονται σε πιο γενναιόδωρες τιμές χωρίς έντονο ψάξιμο. 

 

 Συγνώμη που είμαι απότομος με αυτό το post και σίγουρα δεν κρίνω την ''παικτική'' αξία του κάθε μηχανήματος βάσει των παραπάνω αλλά αισθάνομαι ότι η Sony το έχει καβαλήσει το καλάμι με το PS 4 τλχ. στην χώρα μας.Damn!!! δηλαδή...

 

Από την μια μεριά έχεις κ συ το δίκιο σου αλλά από την άλλη έχουν παίξει τόσες προσφορές το προηγούμενο  3 - 4 μήνο που ήταν δύσκολο κάποιος να τις αγνοήσει , στις κονσόλες και στα παιχνίδια και κάθε λογής εκπτώσεις 299 σκέτη κονσόλα , 329 με δεύτερο χειριστήριο , 349 με uncharted συν 3 μήνες ps plus , goty bloodborne digital 35 ευρώ νομίζω ,(ακόμα χτυπιέμαι που δεν το πήρα) , Gta 35 , Diablo ,Need for speed , Assasins και άλλα , όλα αυτά digital βέβαια , 28 ευρώ Until Dawn retail .

Δυστυχώς είναι δύσκολοι καιροί για όλους και ιδίως για όσους ασχολούνται κ με το gaming .

Αλλά δεν αξίζει νομίζω η πολύμηνη αναμονή μόνο και μόνο να γλυτώσει κάποιος λίγα ευρώ (κ άν τα γλυτώσει), άν κάτι το θέλει.

Το λέω εγώ που ασχολούμαι λίγο καιρό με ps4 ερχόμενος από pc , στο οποίο δεν είχα συνηθίσει να πληρώνω τρελά ποσά σε παιχνίδια είτε λόγω steam είτε λόγω torrents !

Τα δώρο παιχνίδια του plus σίγουρα δεν είναι ΑΑΑ αλλά δε μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό ούτε και την υπεραξία που πληρώνουμε στα περισσότερα τα games , το μόνο που μπορούμε είναι να έχουμε το νου μας στις προσφορές κ να κρίνουμε αν κάτι αξίζει ή όχι .

Τα λέω κ για να το ακούω κ γω δηλαδή , διότι όλοι μας την έχουμε πατήσει λίγο-πολύ κ δεν είναι εποχές για τέτοια λάθη

Περίμενε λίγο καιρό αν δεν βιάζεσαι κ βλέπεις , καθόλου καλές τιμές δεν παίζουν τώρα για κονσόλα ps4.

Συγνώμη για την μεγάλη απάντηση οφ τοπικ , αλλά τα γράφω για να προσέχουμε-προσέχουν κ άλλα παιδιά στο μέλλον , δεν αξίζει να δίνουμε παραπάνω χρήματα ενώ υπάρχουν ευκαιρίες , διότι εκεί που πας να γλυτώσεις πληρώνεις παραπάνω ή το ίδιο αλλά με μεγάλη αναμονή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες το Alien Isolation Season Pass περιερχει τα παντα..οσα εχει το Alien Isolation Collection εκτος απο το game φυσικα;

 

Διοτι προτιμω να παρω retail το game και το season pass απο store και οχι ολο το Collection σε digital μορφη.

 

Edit: To Season Pass δεν περιεχει το crew expendable/last survivor DLC, μονο τα survivor mode.

Επεξ/σία από DTsuras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γνωρίζω για τις προσφορές που έγιναν την Χριστουγεννιάτικη περίοδο διότι αν θυμάστε είχα αγοράσει PS 4 δώρο για φίλο (ο οποίος το πούλησε ο μλκς). Εγώ προσωπικά δεν θέλω ακόμα να πάρω PS 4 αλλά για τον brother είναι άλλο θέμα. Αυτές τις μέρες το PS 4 του κίνησε το ενδιαφέρον αλλά είδα τιμές και woot woot. Τέλος πάντων, δεν είναι και κανά τρομερό ζήτημα, απλώς που έκανε εντύπωση η όλη κατάσταση στην Ελλάδα. Κρίση, κρίση αλλά τις τιμές σε καθημερινό πλαίσιο (πλην εορτών) τα καταστήματα ξέρουν να τις έχουν ψηλά στα πιο δημοφιλή games. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είμαι σε plus.Ο λογαριασμός είναι primary στην κονσόλα μου. Έχω κάποια ψηφιακά παιχνίδια και θέλω να τα παίζει και ένας φίλος. Πρέπει να κάνει primary αυτός το λογαριασμό μου για να παίξει ή απλώς παίζει ως secondary αν του δώσω το λογαριασμό μου;

Επίσης αν λήξει το plus που έχω χάνεται η δυνατότητα να παίζουν δύο άτομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γνωρίζω για τις προσφορές που έγιναν την Χριστουγεννιάτικη περίοδο διότι αν θυμάστε είχα αγοράσει PS 4 δώρο για φίλο (ο οποίος το πούλησε ο μλκς). Εγώ προσωπικά δεν θέλω ακόμα να πάρω PS 4 αλλά για τον brother είναι άλλο θέμα. Αυτές τις μέρες το PS 4 του κίνησε το ενδιαφέρον αλλά είδα τιμές και woot woot. Τέλος πάντων, δεν είναι και κανά τρομερό ζήτημα, απλώς που έκανε εντύπωση η όλη κατάσταση στην Ελλάδα. Κρίση, κρίση αλλά τις τιμές σε καθημερινό πλαίσιο (πλην εορτών) τα καταστήματα ξέρουν να τις έχουν ψηλά στα πιο δημοφιλή games. 

Υπάρχουν καλές τιμές σε εξωτερικό και στο store αν δεν σε ενδιαφέρουν τα cd. Εγώ κυρίως αγοράζω από το PSN store ψηφιακά και βρίσκω πολύ καλές τιμές, απλά δεν πρέπει να καίγεσαι να αγοράσεις κάτι συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γνωρίζω για τις προσφορές που έγιναν την Χριστουγεννιάτικη περίοδο διότι αν θυμάστε είχα αγοράσει PS 4 δώρο για φίλο (ο οποίος το πούλησε ο μλκς). Εγώ προσωπικά δεν θέλω ακόμα να πάρω PS 4 αλλά για τον brother είναι άλλο θέμα. Αυτές τις μέρες το PS 4 του κίνησε το ενδιαφέρον αλλά είδα τιμές και woot woot. Τέλος πάντων, δεν είναι και κανά τρομερό ζήτημα, απλώς που έκανε εντύπωση η όλη κατάσταση στην Ελλάδα. Κρίση, κρίση αλλά τις τιμές σε καθημερινό πλαίσιο (πλην εορτών) τα καταστήματα ξέρουν να τις έχουν ψηλά στα πιο δημοφιλή games. 

Εκτως απο τον Γερμανο που ειναι ο μονος που παρολο το κραξιμο που εχει φαει σε αλλα θεματα,μας δινει μια μικρη γευση του Black friday καθε Γεναρη με εκπτωσεις ποιο αλλο καταστημα εχει κανει εκπτωσεις ακομα και σε εορτες ή και τωρα τον Γεναρη που μας περασε??

 

Εδω η συνδρομη πριν και τωρα στα capital σταθερα στο 50ευρω.Και αυτο γιατι μαλλον πουλανε αυτα .

Επισης τι εννοεις οταν λες κριση,κριση???Το Iphone καθε χρονο ερχεται στην Ελλαδα ακριβοτερο απο το προηγουμενο και παντα ειναι Sold out. Πηγα σε μικρο σκρουτζομαγαζο σημερα κοντα στο σπιτι ενως φιλου και οι 6/10θηκες ηταν για iphone,οι 3/10 για Samsung και τα ρεστα για κανενα LG και Sony.

 

Το ιδιο βλεπεις και σε αλλα ακριβα πραγματα οπως καρτες γραφικων 400+ευρω να συνεχισουν να πουλανε καλα,ακριβους επεξεργαστες και η λιστα συνεχιζεται.

 

Γιατι λοιπον τα καταστηματα να ριξουν τις τιμες στο gaming οταν ουτως ή αλλως καθε μηνα μονο τα γνωστα πουλανε??

http://www.gameslife.gr/greece-videogames-sales-january-2016

 

Και ξερεις γιατι βλεπεις στην λιστα παιχνιδια του ps3 ακομα και σημερα οπως πχ το Call Of Duty ghosts???

Πρωτον γιατι το βρισκεις τσαμπα (6ευρω καινουργιο και μολις 4.5ευρω μτχ,κοινως 1-2καφεδες)και το σημαντικοτερο γιατι ειναι Τσαμπα το online.

 

μια απο τα ιδια και με το GTA V για Ps3.Καινουργιο κοστιζει μιση τιμη απο του Playstation 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

νέος κάτοχος PS4 έκδοση 1ΤΒ από χθες και επειδή δεν έχω προηγούμενη εμπειρία θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

  1. Αγόρασα το Fifa 16 και για να παίξω πρέπει να έχω το cd μέσα στη κονσόλα. Δεν γίνεται να γίνει εγκατάσταση το παιχνίδι και να μην χρειάζεται να έχω συνέχεια το cd μέσα?
  2. Υπάρχει κάποιο site για αγορά φθηνής συνδρομής ps plus για χρόνο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...