Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία απάντηση σε αυτά που είπα, όλο υπεκφυγές. :)

 

Θα ήθελες πολύ να ήταν multiplatform το Uncharted 4 α λα Rise of The Tomb Raider (περιέργως εκεί δεν σε ενοχλεί το cinematic gaming? Γιατί άραγε?) για να μας αποδείξεις την ανωτερότητα ενός PC των €1200 λόγω brute force...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία απάντηση σε αυτά που είπα, όλο υπεκφυγές. :)

 

Θα ήθελες πολύ να ήταν multiplatform το Uncharted 4 α λα Rise of The Tomb Raider (περιέργως εκεί δεν σε ενοχλεί το cinematic gaming? Γιατί άραγε?) για να μας αποδείξεις την ανωτερότητα ενός PC των €1200 λόγω brute force...

 

μια χαρά σταράτα απαντάω με αριθμούς και εικονα οχι με τι θεωρητικά πιστεύω

 

ειναι αστειο να πιστεύετε οτι ps4= GTX 970 μια κάρτα που το witcher 3 με υψηλες ρυθμισεις το τρέχει 60fps

 

λεει ο Καρμακ μια βλακεια και επειδη ειναι γνωστος "αα αρα αυτο που λεει ειναι σωστο!" λες και ειναι ο θεος, αλάθητος.

 

δεν με πολυενδιαφέρει ουτε το ROTR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"αυτη η ερώτηση λιγη λογική έχει, γιατι μου συγκρινεις ένα πολυεργαλειο με κάτι αλλο που κάνει μονο ένα πράμα."

 

Δεν ξέρω, εσύ θα μας πεις.

 

Θυμάσαι ένα βίντεο που έλεγε ότι το Fallout 4 τρέχει καλύτερα σε PC των $300;

 

Για πες μου εσύ τι νόημα έχει αυτό, δηλαδή να χτίσεις PC με μηδέν future proofness, το οποίο ούτε στα 20 fps 900p δεν θα έτρεχε Uncharted 4.

 

Δηλαδή οκ, έτρεξες ένα multiplatform χωρίς τα performance patches καλύτερα από το PS4 και μετά τι; Σκοπός ήταν μόνο να ρουπώσεις τους console peasants δείχνοντας την ανωτερότητα της ράτσας σου;

 

Ο κονσόλας φίλε μου θέλει να επενδύσει σε ένα μηχάνημα για αρκετά χρόνια gaming και το PC των $300 δεν σε βγάζει ούτε χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κονσόλας φίλε μου θέλει να επενδύσει σε ένα μηχάνημα για αρκετά χρόνια gaming και το PC των $300 δεν σε βγάζει ούτε χρόνο...

 

φίλε μου αν ο "κονσολας" θελει να επενδυσει σε μηχανημα αρκετών χρονων  (πάνω απο 5 ξερω γω) θα παιρνει και αναλογης ποιοτητας γραφικά, frame rate και αναλυσεις σε τιμές ακριβοτερες απο ένα pc. Δεν μπορώ να το εξηγήσω πιο απλά ουτε φυσικά λεω πως κάτι τέτοιο ειναι κακό, τον καθένα οτι τον βολεύει

 

υγ: το υπογραμμισμένα έχουν σημασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα τι εννοει ο αλλος.Οτι το ps4 ειναι ισοδυναμο ας πουμε με ενα pc που εχει για καρτα μια 970?Και καλα ο pds να το λεει αυτο μιας και νομιζει οτι το ps4 τρεχει 4κ 60fps παιχνιδια αλλα οχι και ο bedasled που δειχνει να εχει τιγκα γνωσεις.Απλα επεσε η Naughty Dog πανω στο μηχανημα και εκανε θαυματα.Εκμεταλλευτηκε μεχρι εσχατων το hardware.Ειναι πρωτα θεμα εταιρειας και μετα hardware.Αν ειχε 970 μεσα το ps4 αυτα που θα βλεπαμε δε θα τα πιστευαμε.Αν αναλαμβανε δηλαδη η Naughty Dog να βγαλει ενα Uncharted σε pc αποκλειστικο πιστευετε οτι δε θα πεταγαν φωτιες τα ματια μας με αυτα που θα βλεπαμε;Ελεος ρε παιδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα τι εννοει ο αλλος.Οτι το ps4 ειναι ισοδυναμο ας πουμε με ενα pc που εχει για καρτα μια 970?Και καλα ο pds να το λεει αυτο μιας και νομιζει οτι το ps4 τρεχει 4κ 60fps παιχνιδια αλλα οχι και ο bedasled που δειχνει να εχει τιγκα γνωσεις.Απλα επεσε η Naughty Dog πανω στο μηχανημα και εκανε θαυματα.Εκμεταλλευτηκε μεχρι εσχατων το hardware.Ειναι πρωτα θεμα εταιρειας και μετα hardware.Αν ειχε 970 μεσα το ps4 αυτα που θα βλεπαμε δε θα τα πιστευαμε.Αν αναλαμβανε δηλαδη η Naughty Dog να βγαλει ενα Uncharted σε pc αποκλειστικο πιστευετε οτι δε θα πεταγαν φωτιες τα ματια μας με αυτα που θα βλεπαμε;Ελεος ρε παιδες.

καλα gkalas εχεις φαει τοσες φάπες και ακόμα βγαίνεις να μιλήσεις?

 

Γι αυτο μίλας για ''μαγείες'' που και σε...κινητό η ND θα έκανε θαύματα..( ;)), για να κρύψεις πως οτι ελεγες τοσα χρονια ήταν μπούρδες και αυτά που έλεγα ηταν πραγματικότητες?. Για σαπάκια δεν έλεγες κτλ?

Εσυ δεν τα έλεγες?

 

Φυσικά και δεν πιστεύω οτι το ps4 τρέχει σε 4k 60fps και ποτέ δεν είπα κατι τέτοιο ,αλλα απο την σύγχυση σου μονο με ad hominem μπορείς δουλεψεις πλέον απένταντι στην πραγματικότητα και σε όσα σου έμαθα.(με γνωσεις δημοτικού φυσικά, δεν το παίζω κάποιος. απλά δεν τiς έχεις ουτε αυτες στο gaming)

 

YΓ, Δεν χρειάζεται να διαβάζεις οτι γράφω εγώ και ο κάθε bedasled

Δες τι λένε οι ίδιοι οι devs αλλα και πιο έμπειροι pc gamers απο εσένα οπως ο  Psycho_Warhead.

Αν και σε ξεπερναω σε εμπειρία pc gaming, αλλα αφου λες μετα απο τοσες ήττες οτι δεν γνωρίζω μη με εμπιστέυεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για 4k60;

 

Απλούστατα αν το Uncharted 4 έβγαινε και για PC, θα ζητούσε πολύ ακριβότερο/ισχυρότερο hardware από το PS4 (πχ i5, 16GB RAM, GTX 970). Αυτό λέει ο Carmack.

 

Κάτι i3 και 750 Ti ούτε για αστείο και αναφέρω αυτό το rig, γιατί υπάρχει σε πολλά multiplatform benchmarks του Digital Foundry.

 

Εσύ τι λες gkalas;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά σταράτα απαντάω με αριθμούς και εικονα οχι με τι θεωρητικά πιστεύω

 

ειναι αστειο να πιστεύετε οτι ps4= GTX 970 μια κάρτα που το witcher 3 με υψηλες ρυθμισεις το τρέχει 60fps

 

λεει ο Καρμακ μια βλακεια και επειδη ειναι γνωστος "αα αρα αυτο που λεει ειναι σωστο!" λες και ειναι ο θεος, αλάθητος.

 

δεν με πολυενδιαφέρει ουτε το ROTR

Μπορει να μην εχει την υποδυναμη της συγκεκριμενη gpu!!!αλλα με τα λεφτα που την αγοραζεις!!  μια χαρα την κανει την δουλεια της η κονσολα.Η διαφορα ειναι οτι στο ps4 τα παιχνιδια απο τα first party studios  θα αξιοποιησουν πληρως την δυναμη της,με αποτελεσμα να βλεπεις παιχνιδια που σου ριχνουν κατω τα σαγονια(βλεπε uncharted the order infamous killzone horizon)Με την 970 αντιθετως,μεν θα εχεις καλυτερο performance πανω σε παιχνιδια απο τριτους κατασκευαστες(βλεπε witcher 3 tomb raider)αλλα δυστυχως ποτε δεν θα παρεις το maximun της δυναμη της απο εκει.Πειτε μου εναν λογο να παω να σκασω τωρα 400 ευρω σε μια 970? δηλαδη για να παιζω μονο και μονο τα πορτ τον κονσολων?Οταν βγουν παιχνιδια που θα αξιοποιησουν πληρως το pc hardware μονο τοτε θα μπω σε σοβαρες σκεψεις να αναβαθμισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε 970 μεσα το ps4 αυτα που θα βλεπαμε δε θα τα πιστευαμε.Αν αναλαμβανε δηλαδη η Naughty Dog να βγαλει ενα Uncharted σε pc αποκλειστικο πιστευετε οτι δε θα πεταγαν φωτιες τα ματια μας με αυτα που θα βλεπαμε;Ελεος ρε παιδες.

 

 

gkalas 

ποιός είπε ποτε κάτι διαφορετικό απο αυτό?

Θα μας τρελάνεις έτσι?

 

φυσικά και ισχύει αυτο που λές. Μαλλον τόσα χρόνια δεν έχεις πάρει γραμμή τι ακριβώς υποστηρίζω...για αυτό και τα 4k κτλ που λες...

Αλλα λέω άλλα καταλαβαίνεις.

 

Σε ΟΤΙ έχω πει εχω δικαιωθεί πλήρως. Σε αυτά που φανταζόσουν οτι έχω πει, μπορεί οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Για πιο λογο εγω να αναβαθμισω το πισι μου οταν εδω και μεγαλο χρονικο διαστημα τα πορτ που σου προσφερουν ειναι για τον λουτσο καβαλα?

 

για να παιζεις Witcher 3 με 60 fps και όχι 20 και πάει λέγοντας

 

υγ: μονο τα γραφικά δεν κάνουν το παιχνιδι επειδή ανέφερες order (μπάρες, 5 ωρες διάρκεια, γενικα κάτω του μετριου)  και horizon,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 750 Ti 2gb ειναι μια περιπτωση super vfm σε πολλα site και το digital foundry http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-budget-gaming-pc-guide προφανως και στα multi open world το pc με raw power εχει πλεονεκτημα. Φυσικα αν εχω επιλογη θα παω πρωτα σε pc για Fallout και Witcher και GTA και για το αναμενομενο DS3

Αλλα εδω το topic λεει ps4. Μην το θαβουμε , εχει κερδισει χρονια τωρα πολλους pc αδες σε γραφικα .Δες τις λαμπες στη βροχη του The Order , τοDriveclub, τους gothic πυργους του Bloodborne .Kαι μονο το Uncharted να δεις κανεις γκλουπ και 3-0. 

Αν εχουμε στο μελλον καποιο μετρο συγκρισης πχ το quantum ας το δουμε και με τη GTX 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παιζεις Witcher 3 με 60 fps και όχι 20 και πάει λέγοντας

 

υγ: μονο τα γραφικά δεν κάνουν το παιχνιδι επειδή ανέφερες order (μπάρες, 5 ωρες διάρκεια, γενικα κάτω του μετριου)  και horizon,

Αν ησουν ικανοποιημενος απο το pc gaming δεν θα ήσουν εδω. Τοσο απλα.

 

 

Μην το θαβουμε , εχει κερδισει χρονια τωρα πολλους pc αδες σε γραφικα .Δες τις λαμπες στη βροχη του The Order , τοDriveclub, τους gothic πυργους του Bloodborne .Kαι μονο το Uncharted να δεις κανεις γκλουπ και 3-0. 

Αν εχουμε στο μελλον καποιο μετρο συγκρισης πχ το quantum ας το δουμε και με τη GTX 970.

να βάλω κι άλλα ανα κατηγορία?

Bloodborne σε σύγκριση με souls του pc σήμερα.

MLB the show, ο καλύτερος οπτικά αθλητικός τίτλος

και έρχονται horizon, ratchet god of war , GT...

δεν θα τελειώσουμε ποτε... για ένα σύστημα που το έβγαζαν σαπάκι 3 χρόνια πριν σύμφωνα με τους αριθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ησουν ικανοποιημενος απο το pc gaming δεν θα ήσουν εδω. Τοσο απλα.

 

για να μην πηρα  "next gen" κονσολα μάλλον ειμαι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παιζεις Witcher 3 με 60 fps και όχι 20 και πάει λέγοντας

 

υγ: μονο τα γραφικά δεν κάνουν το παιχνιδι επειδή ανέφερες order (μπάρες, 5 ωρες διάρκεια, γενικα κάτω του μετριου)  και horizon,

Ενοειτε αυτο ρε συ :) ,αλλα τα συγκεκριμενα παιχνιδια δεν στα ανεφερα για το αν εχουν καλο gameplay η οχι!!!αλλα για το ποσο αρτια τεχνικα ειναι.Παρεπιπτοντως και το πρωτο crysis εριχνες σαγονια,αλλα απο gameplay δεν ηταν και τιποτα το τρομερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην πηρα  "next gen" κονσολα μάλλον ειμαι :-D

μαζοχισμός λέγεται αυτό. Να κάνει μπάμ οτι έχεις ανασφάλειες για την επιλογή σου και να μή αγοράζεις next-gen κονσόλα. :P

 

trust me I am psychologist. :P:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...