Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18ευρω στο Γερμανο ποτε δεν ειχε επισημα.Οπως ανεβηκε την ιδια ωρα στο site ηταν μια ζωη εξαντλημενο και στα καταστηματα. Επισης αυτα που γραφεις παραπανω δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα.Τι παει να πει δηλαδη ή η μια ή η αλλη στα παιχνιδια??

 

Στο Wii U τωρα που μπηκαν τιτλοι τελους με την Nortec,πως υπαρχουν στα καταστηματα τα παιχνιδια εστω και με μικρη διαθεσιμοτητα??

Μια χαρά έχουν σχέση με την πραγματικότητα. Υπάρχει κόσμος που το πήρε στις τιμές που ανέφερα. Επειδή δεν το πρόλαβες εσύ ή κάποιος άλλος δεν σημαίνει κάτι. Απλά δεν υπήρχε στοκ για όλους. Και στο Wii U τα πιο δημοφιλή έφυγαν αμέσως (π.χ. Super Mario 3D World). Κι αυτό εξαντλημένο, όσα F5/refresh και να έκανες. Κάποιοι το πρόλαβαν όμως, έστω κι αν ήταν 5 άτομα από όλη την Ελλάδα.

 

Κάποιοι κιόλας έτρεχαν σε μαγαζιά στην άλλη άκρη της Αθήνας για να το βρουν (ο καναπές/η καρέκλα και το web surfing δεν είναι πάντα η καλύτερη λύση αν καίγεσαι να βρεις ένα παιχνίδι σε προσφορά). Παίρνεις τηλ απευθείας σε μαγαζιά και όπου σου κάτσει.

 

Για το κλειδάδικο δεν έχεις να πεις κάτι;

 

 

Σε κλειδάδικο δηλαδή;

 

Όπως αγοράζεις κλειδιά για PC games, έτσι βρίσκεις και για κονσόλες (πιο περιορισμένη ποικιλία σαφώς). Στην Αμερική κάθε PS4 έρχεται πακέτο με το TLOUR σε ψηφιακή μόρφη χωρίς επιπλέον χρέωση. Ε μερικοί ανοίγουν τα κουτιά και τα πουλάνε ξεχωριστά, ενίοτε και σε εξευτελιστικές τιμές.

Ένα παράδειγμα: http://www.hotukdeals.com/deals/last-remastered-ps4-psn-digital-download-game-usa-psn-required-8-90-10-surprise-2306016

 

Τίμια τιμή για ψηφιακό νομίζω.

 

Κλαιγόμαστε-κλαιγόμαστε για τις τιμές στην Ελλάδα, αλλά δεν ψάχνουμε λιγάκι παραέξω τι γίνεται...

 

Ακόμα και στο ελληνικό PS store είχε πέσει σε κάποια φάση στα 17,90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά έχουν σχέση με την πραγματικότητα. Υπάρχει κόσμος που το πήρε στις τιμές που ανέφερα. Επειδή δεν το πρόλαβες εσύ ή κάποιος άλλος δεν σημαίνει κάτι. Απλά δεν υπήρχε στοκ για όλους. Και στο Wii U τα πιο δημοφιλή έφυγαν αμέσως (π.χ. Super Mario 3D World). Κι αυτό εξαντλημένο, όσα F5/refresh και να έκανες. Κάποιοι το πρόλαβαν όμως, έστω κι αν ήταν 5 άτομα από όλη την Ελλάδα.

 

Κάποιοι κιόλας έτρεχαν σε μαγαζιά στην άλλη άκρη της Αθήνας για να το βρουν (ο καναπές/η καρέκλα και το web surfing δεν είναι πάντα η καλύτερη λύση αν καίγεσαι να βρεις ένα παιχνίδι σε προσφορά). Παίρνεις τηλ απευθείας σε μαγαζιά και όπου σου κάτσει.

 

Για το κλειδάδικο δεν έχεις να πεις κάτι;

 

 

 

Όπως αγοράζεις κλειδιά για PC games, έτσι βρίσκεις και για κονσόλες (πιο περιορισμένη ποικιλία σαφώς). Στην Αμερική κάθε PS4 έρχεται πακέτο με το TLOUR σε ψηφιακή μόρφη χωρίς επιπλέον χρέωση. Ε μερικοί ανοίγουν τα κουτιά και τα πουλάνε ξεχωριστά, ενίοτε και σε εξευτελιστικές τιμές.

Ένα παράδειγμα: http://www.hotukdeals.com/deals/last-remastered-ps4-psn-digital-download-game-usa-psn-required-8-90-10-surprise-2306016

 

Τίμια τιμή για ψηφιακό νομίζω.

 

Κλαιγόμαστε-κλαιγόμαστε για τις τιμές στην Ελλάδα, αλλά δεν ψάχνουμε λιγάκι παραέξω τι γίνεται...

 

Ακόμα και στο ελληνικό PS store είχε πέσει σε κάποια φάση στα 17,90.

Ναι εκτως αν μιλαμε για προσφορα που οπως ειπα δεν ηταν ποτε προσφορα μην τα λεμε 100φορες.Αν δηλαδη ανεβει απο καταστημα playstation 4 στα 120ευρω και το παρει μονο 1 ατομο τι παει να πει αυτο.Θα λεμε μετα οτι το Ps4 επαιζε και στα 120ευρω??

 

Οσο για τα περι γυριζω ολη την Αθηνα για να γλυτωσω 5ευρω απο ενα παιχνιδι ελπιζω να καταλαβαινεις(αν και αμφιβαλω απο τα λεγομενα σου)ποσο τραγικη ειναι η ολη κατασταση.1000φορες να μην βγω μια φορα για καφε και να το παρω απο διπλα να τελειωνει παρα να κανω το παραπανω.Ειπαμε δηλαδη.

 

Για το κλειδαδικο τι να πω με ρωτησε καποιος?

Οσο για τα κλειδαδικα μονο στο pc για μενα προσωπικα πλεον,μετα τις χαζομαρες της sony με το Psn στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε τι το κουράζουμε; Το παίρνεις στα 40 και τέλος.

 

ΥΓ: Προσφορά ήταν στα 17,90 και τόσο είχε και το Until Dawn. Ναι, και 1 άτομο να τα πήρε, ήταν προσφορές. Τέλος.-

 

Θες να δεις πόσο έχει τώρα; -> https://www.germanos.gr/product/until-dawn-extended-edition-ps4/20306169/

Δεν είναι €5 μόνο η διαφορά... εν πάσει περιπτώσει, ο καθένας τα αξιολογεί όπως νομίζει. π.χ. αν για κάποιον η εργατοώρα αξίζει €100, τότε δεν συμφέρει να τρέχει στην άλλη άκρη της Αθήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε τι το κουράζουμε; Το παίρνεις στα 40 και τέλος.

?? Ποιος κουραζει τι?? Και δεν πουλαω ολοκληρο το Ps4 μου που θα δωσω 40ευρω για παιχνιδι remastered σχεδον 2ετιας ??lol

Και μαρεσει που το γραψα και παραπανω οτι το εν λογω παιχνιδι απο Γερμανο το κοιταζα για φιλο που δεν το ειχε προλαβει στο ps3 οπως εγω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι αλλα νταλων γραφεις.Το σταματαω εδω γιατι ακρη δυστηχως δεν βγαζουμε.Το'' remastered 2ετιας'' πηγαινει στην ημερομηνια κυκλοφοριας του The last of us για ps4 που κολλαει αυτο με το Wii U μονο εσυ ξερεις. 


Επισης ειναι τελειως για γελια να κατηγορεις το Wii U και την Nintendo για 2 παιχνιδια remastered που εβγαλε σε σχεση με την βιβλιοθηκη του ps4,αλλα ειπαμε κατι πρεπει να γραψουμε απλα για να υπαρχει.... :rolleyes:  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ για γέλια είναι να πουλάς Wii U €500 και μετά να κλαίγεσαι για τις τιμές στις αγγελίες των άλλων, αλλά είπαμε, 2 μέτρα και 2 σταθμά...  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Εγώ είπα πως μπορεί να βρει κάποιος φτηνά το TLOU, αρκεί να έχει τα μάτια του ανοιχτά. Κάτι αντίστοιχο δύσκολα θα βρεθεί για Wii U.

 

Δεν κατηγορώ τίποτα. Για μένα καλοδεχούμενα είναι όλα τα remasters σε ποιοτικά παιχνίδια (είτε λέγεται TLOU, είτε Zelda), κι ας κάνουν και €40. Δεν κάθομαι να κλαίγομαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ για γέλια είναι να πουλάς Wii U €500 και μετά να κλαίγεσαι για τις τιμές στις αγγελίες των άλλων, αλλά είπαμε, 2 μέτρα και 2 σταθμά...  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Εγώ είπα πως μπορεί να βρει κάποιος φτηνά το TLOU, αρκεί να έχει τα μάτια του ανοιχτά. Κάτι αντίστοιχο δύσκολα θα βρεθεί για Wii U.

 

Δεν κατηγορώ τίποτα. Για μένα καλοδεχούμενα είναι όλα τα remasters σε ποιοτικά παιχνίδια (είτε λέγεται TLOU, είτε Zelda), κι ας κάνουν και €40. Δεν κάθομαι να κλαίγομαι...

Μαρεσει που το πας και σε προσωπικο τωρα και εκτως θεματος ειδικα μιας και στο συγκεκριμενο παραδειγμα ειδικα οταν δεν γνωριζεις καν με ποσα extra δινεται μαζι.Αλλα οπως ειπα και παραπανω γραφουμε απλα για να γραφουμε....Για την ιστορια παντως,καλυτερα μου βγηκε που τα πουλησα τα κομματια ξεχωριστα :)

 

Οσο για τα αλλα ειδες να πω πουθενα οτι δεν αξιζει καποιος να αγορασει ψηφιακα??Το ιδιο ειχα πει και στην περιπτωση Bloodborne αλλα και Uncharted collection προφανως και οποιος τα θελει οικονομικα και δεν τον πειραζουν οτι θα ειναι ψηφιακα τα τιμαει που κολλαει αυτο.

 

Οσο για τα remastered με αυτη την λογικη ας βγαλει η sony ολα τα γνωστα απο το ps3 και να τα πουλησει στα 45ευρω αντι να δωσει εξ αρχης backwards compatibility.

Gow 3 remastered μόνο 19,90 όσοι το ζαχαρώνατε ορίστε.Εγώ το τίμησα μιας και στα 20 δεν το έβρισκα.για το store αναφέρομαι

Η ολη κουβεντα απο εδω ξεκινησε και φτασαμε να αναφερει καποιος για το Wii U που ειχα βαλει πιο παλια για πωληση....Μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαίωμα σου να πουλήσεις όσο θες, αρκεί να μην σχολιάζεις τους άλλους (και το κάνεις συχνά)... με €500 δεν πουλάς ούτε PS4 (όσα extra και να έχει), πόσο μάλλον Wii U. Το έριξες στο μισό και όλα καλά. Έτσι είναι κι αυτοί που κράζεις: αν δεν πουλήσουν, θα ρίξουν την τιμή. Ελεύθερη/αυτορυθμιζόμενη αγορά λέγεται αυτό. Δεν μπορεί να μπει διατίμηση σε είδη πολυτελείας (video games), παρά μόνο σε είδη πρώτης ανάγκης (νερό). Τέλος εδώ το offtopic.

Για τα remastered, δεν είπε κανείς να βγάλει όλα τα PS3 games στο PS4. Δηλαδή π.χ. το Twisted Metal γιατί να το κάνει remaster; Το ζήτησε κανείς; Αδιάφορο ήταν και τότε, αδιάφορο είναι και τώρα. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με ποιοτικούς τίτλους όπως τα Uncharted, TLOU, Tearaway κλπ.

Τώρα εσένα για κάποιον λόγο (που δεν γνωρίζω) σε πειράζουν μόνο τα remastered της Sony, ακόμα κι όταν μιλάμε για καλά παιχνίδια, όχι τίποτα φόλες. Εμένα δεν με πειράζουν, όποιος κι αν τα βγάζει (Sony/MS/Ninty). Να κράξεις κανά Dishonored/Deadpool/Prototype (εννοώ παιχνίδια που πέρασαν και δεν ακούμπησαν), να το καταλάβω, αλλά αυτά δεν τα βγάζει η Sony. Όπως είπα όμως, στην ελεύθερη αγορά ό,τι δεν πουλάει, πέφτει γρήγορα η τιμή του (π.χ. το Dishonored έξω έχει κάτω από 10 λίρες).

 

Στην τελική αν δεν σε ικανοποιεί το PS4, το πουλάς πολύ εύκολα και παίρνεις κάτι άλλο...


Οσο για τα remastered με αυτη την λογικη ας βγαλει η sony ολα τα γνωστα απο το ps3 και να τα πουλησει στα 45ευρω αντι να δωσει εξ αρχης backwards compatibility.

 

Θες να μας πεις σε προγραμματιστικό επίπεδο πόσο εφικτό είναι το emulation του Cell; Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω αυτή την καραμέλα...

 

Ναι, η MS έδωσε 360 BC και μπράβο της, άσχετα αν δεν είναι εντελώς δωρεάν (τα 360 cloud saves απαιτούν XBL Gold), αλλά άλλο Cell/RSX και άλλο Xenon/Xenos. Ακόμα και σε PC των €3000 είναι αδύνατο να κάνεις emulate π.χ. το Uncharted 2 έστω και σε 720p/30fps (δεν λέω για 1080p60 που πιάνει το remastered σε PS4 των €300).
 

Μπορεί η Sony να έκανε βλακεία που έβαλε δύστροπη CPU, αλλά τώρα αυτό δεν αλλάζει... δεν είναι κάποια συνωμοσία για να πουλήσουν PS Now, είναι όντως δύσκολο το emulation.


Οσο για τα κλειδαδικα μονο στο pc για μενα προσωπικα πλεον,μετα τις χαζομαρες της sony με το Psn στο ps3.

 

Τώρα εξηγείται η φοβία σου για τα digital... εννοείς ότι θα χακάρουν ΠΑΛΙ το PSN;

 

5 χρόνια έχουν περάσει από τότε, έχουν αυξηθεί τα μέτρα ασφαλείας. Ακόμα και να γινόταν αυτό, τι θα σου έκλεβαν;

 

Όπως στο Steam βάζεις key από κλειδάδικο, έτσι και στο PSN και στο XBOX Live. Δεν χρειάζεται κάρτα στο PSN για να κάνεις redeem code.

 

Έχουν χακαριστεί ένα σωρό υπηρεσίες τα τελευταία χρόνια, έχουν γίνει ένα σωρό ευτράπελα (πρόσφατα στο Steam διέρρευσαν στοιχεία χρηστών χωρίς hack, αλλά από βλακεία της Valve) κι εσύ έχεις κολλήσει με την Sony μόνο... περίεργα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή του GoW remastered είναι χαμηλότερη από του δίσκου , είτε από αγγελία είτε από μαγαζί.Είμαι υπέρ των δισκακίων αλλά πλέον και το ευρώ το υπολογίζουμε καθώς και το ότι το κατεβάζεις με δυο κλικ και δεν τρέχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα remastered με αυτη την λογικη ας βγαλει η sony ολα τα γνωστα απο το ps3 και να τα πουλησει στα 45ευρω αντι να δωσει εξ αρχης backwards compatibility.

 

Εγώ πάντως διαφωνώ με την ιδέα του backwards compatibility.

 

Για κάποιον που δεν έπαιξε ποτέ GOW3, Uncharted κλπ, νομίζω αξίζει και με το παραπάνω να δώσει κάτι επιπλέον για τη remastered έκδοση παρά για την original (που μπορεί να έτρεχε και χειρότερα με emulation). 

 

Γι αυτούς που τα έπαιξαν και τα χόρτασαν την προηγούμενη γενιά, δεν νομίζω να υπάρχει καν λόγος να ασχοληθούν με backwards compatibility. Υπάρχει ακόμα όμως ένας λόγος να ασχοληθούν με remaster εφόσον πέσει η τιμή τους.

 

 

Εγώ πχ γούσταρα τρελά όταν έπαιξα ξανά την σειρά Uncharted στα 1080p60. Το Last of Us πάλι, το έχασα εντελώς στο PS3 και στην ουσία ήταν καινούργο παιχνίδι για μένα στο PS4. Δεν καταλαβαίνω το κόλλημα σου με τα remasters και ειδικά όταν αυτά είναι και παιχνιδάρες αλλά και πολύ προσεγμένα τεχνικά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβετε πως τα remasters  εχουν νοημα και φυσικα εμπορικο ενδιαφερον για τις εταιρειες .Και ο λογος που εχουν εμπορικο ενδιαφερον ειναι γιατι καποιοι -που δεν ειναι  λιγοι- δεν ειχαν ps3  και πηραν το ps4 οπως εγω .

Επομενως δεν παιξαμε τα πολυ καλα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας και ετσι μας δινεται ευκαιρια να το κανουμε .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια που το έφερε και η κουβέντα, παιχνίδι που θα τα έσκαγα επί τόπου αν έβγαινε σήμερα remastered... Demon's Souls!!

Χίλιες φορές να αγόραζα αυτό στην καλύτερη μορφή του παρά τις καινούργιες φόλες της Ubi ή τις Acti.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαίωμα σου να πουλήσεις όσο θες, αρκεί να μην σχολιάζεις τους άλλους (και το κάνεις συχνά)... με €500 δεν πουλάς ούτε PS4 (όσα extra και να έχει), πόσο μάλλον Wii U. Το έριξες στο μισό και όλα καλά. Έτσι είναι κι αυτοί που κράζεις: αν δεν πουλήσουν, θα ρίξουν την τιμή. Ελεύθερη/αυτορυθμιζόμενη αγορά λέγεται αυτό. Δεν μπορεί να μπει διατίμηση σε είδη πολυτελείας (video games), παρά μόνο σε είδη πρώτης ανάγκης (νερό). Τέλος εδώ το offtopic.

 

Για τα remastered, δεν είπε κανείς να βγάλει όλα τα PS3 games στο PS4. Δηλαδή π.χ. το Twisted Metal γιατί να το κάνει remaster; Το ζήτησε κανείς; Αδιάφορο ήταν και τότε, αδιάφορο είναι και τώρα. Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με ποιοτικούς τίτλους όπως τα Uncharted, TLOU, Tearaway κλπ.

 

Τώρα εσένα για κάποιον λόγο (που δεν γνωρίζω) σε πειράζουν μόνο τα remastered της Sony, ακόμα κι όταν μιλάμε για καλά παιχνίδια, όχι τίποτα φόλες. Εμένα δεν με πειράζουν, όποιος κι αν τα βγάζει (Sony/MS/Ninty). Να κράξεις κανά Dishonored/Deadpool/Prototype (εννοώ παιχνίδια που πέρασαν και δεν ακούμπησαν), να το καταλάβω, αλλά αυτά δεν τα βγάζει η Sony. Όπως είπα όμως, στην ελεύθερη αγορά ό,τι δεν πουλάει, πέφτει γρήγορα η τιμή του (π.χ. το Dishonored έξω έχει κάτω από 10 λίρες).

 

Στην τελική αν δεν σε ικανοποιεί το PS4, το πουλάς πολύ εύκολα και παίρνεις κάτι άλλο...

 

Θες να μας πεις σε προγραμματιστικό επίπεδο πόσο εφικτό είναι το emulation του Cell; Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω αυτή την καραμέλα...

 

Ναι, η MS έδωσε 360 BC και μπράβο της, άσχετα αν δεν είναι εντελώς δωρεάν (τα 360 cloud saves απαιτούν XBL Gold), αλλά άλλο Cell/RSX και άλλο Xenon/Xenos. Ακόμα και σε PC των €3000 είναι αδύνατο να κάνεις emulate π.χ. το Uncharted 2 έστω και σε 720p/30fps (δεν λέω για 1080p60 που πιάνει το remastered σε PS4 των €300).

 

Μπορεί η Sony να έκανε βλακεία που έβαλε δύστροπη CPU, αλλά τώρα αυτό δεν αλλάζει... δεν είναι κάποια συνωμοσία για να πουλήσουν PS Now, είναι όντως δύσκολο το emulation.

 

Τώρα εξηγείται η φοβία σου για τα digital... εννοείς ότι θα χακάρουν ΠΑΛΙ το PSN;

 

5 χρόνια έχουν περάσει από τότε, έχουν αυξηθεί τα μέτρα ασφαλείας. Ακόμα και να γινόταν αυτό, τι θα σου έκλεβαν;

 

Όπως στο Steam βάζεις key από κλειδάδικο, έτσι και στο PSN και στο XBOX Live. Δεν χρειάζεται κάρτα στο PSN για να κάνεις redeem code.

 

Έχουν χακαριστεί ένα σωρό υπηρεσίες τα τελευταία χρόνια, έχουν γίνει ένα σωρό ευτράπελα (πρόσφατα στο Steam διέρρευσαν στοιχεία χρηστών χωρίς hack, αλλά από βλακεία της Valve) κι εσύ έχεις κολλήσει με την Sony μόνο... περίεργα πράγματα.

Για το πρωτο εισαι λαθος για ευνοητους λογους και αρα δεν το σχολιαζω. Κοινως δεν γινεται να σχολιαζεις αγγελια αλλου οταν δεν ξερεις καν(επειδη ειναι παλια)τι ακριβως περιειχε μεσα και αρα αν αξιζει ή οχι τουλαχιστον απο πλευρας τιμης ή αν πχ πουλαω παραπανω απο οσο πρεπει. Εδω τελος το off topic.

 

Επισης οσον αφορα τα remastered δεν ειμαι τελειως καθετος,και το εχω ξαναπει.Αρκει ομως να πωλουνται σε σωστη τιμη,ειδικα τα exclusives οπως αλλωστε και η ολη διαφωνεια με το Last Of Us. Και πιστεψε με οτι και στο Wii U εχω σχολιασει αναλογα(αρνητικα προφανως)το τελευταιο remastered του αλλα προφανως εκει για αλλους λογους απο του playstation.

 

Οσο για τα παιχνιδια του ps3 τι παει να πει αυτο για τον cell???Δηλαδη οποια παιχνιδια τους συμφερει(μεχρι και το tomb raider)τα βγαζουν κανονικα σε remastered και τα αλλα''α ειναι δυσκολος ο επεξεργαστης??''

 

Και για το Psn το ξαναλεω οτι το προβλημα μου ειναι κυριως με τα παιχνιδια που ειχα αγορασει απο εποχης ps3 και τωρα δεν εχω προσβαση σε αυτα με τον ιδιο λογαριασμο....

Και για τα παραπανω που σχολιαζουν οι συμφορουμιτες αυτο ακριβως ειπα και ειμαι καθετος.Ας τα βγαλει ολα τα remastered(exclusive ποιοτικα και μη)αλλα οχι με τιμες The Last Of Us.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...