Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άκουσα, δυστυχώς δεν είχα PS4 τότε.

 

Οι fan της Naughty Dog ας ετοιμαζόμαστε για Last of Us 2 και Crash Bandicoot remastered στην Ε3 2016, το μαρτυρήσανε στο Uncharted 4 B)

αν τυχον κανουν remaster το crash, τουλαχιστον να κανουν ολο το πακετο με crash bash, crash cart κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το άκουσα, δυστυχώς δεν είχα PS4 τότε.

 

Οι fan της Naughty Dog ας ετοιμαζόμαστε για Last of Us 2 και Crash Bandicoot remastered στην Ε3 2016, το μαρτυρήσανε στο Uncharted 4 B)

Μην ξεχνάς ότι το Crash ανήκει στην Activi$ion.

 

Aν το πάρει πρέφα ότι ο κόσμος θέλει Crash  :X  , θα μας τρελάνει σε κυκλοφορίες αλα CoD. Και μην ξεχνιόμαστε... DLC, Season Pass, micro transaction και τα γνωστά.

 

Δεν νομίζω να θες/θέλουμε κάτι τέτοιο?

 

Ωστόσο, υπήρξε κίνηση πάνω στο θέμα του Crash την προηγούμενη εβδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάς ότι το Crash ανήκει στην Activi$ion.

 

Aν το πάρει πρέφα ότι ο κόσμος θέλει Crash  :X  , θα μας τρελάνει σε κυκλοφορίες αλα CoD. Και μην ξεχνιόμαστε... DLC, Season Pass, micro transaction και τα γνωστά.

 

Δεν νομίζω να θες/θέλουμε κάτι τέτοιο?

 

Ωστόσο, υπήρξε κίνηση πάνω στο θέμα του Crash την προηγούμενη εβδομάδα.

Βγήκε και είπε ότι δεν εννοούσε τον Crash μετά από το χαμό που δημιούργησε με αυτή τη δήλωση..  Έχουν βγει αρκετοί και κάνουν δηλώσεις ότι θα έχουμε σύντομα νέο Crash (πχ ένας τυπάς που φτιάχνει τα κουκλάκια-φιγουρες της Sony) και άλλοι διάφοροι αλλά μετά τα παίρνουν καπάκι πίσω.  Δεν είμαι μέντιουμ αλλά επειδή ελπίζω και το έχω ψάξει το θέμα, νομίζω νομικά δεν μπορούν να πουν κάτι μέχρι να γίνει η επίσημη δήλωση στην Ε3

 

Υποτίθεται ότι ανήκει στην Activision, αλλά στο easter egg του Uncharted δεν δίνουν πουθενά credit σε αυτήν, άρα κάτι μπορεί να έχει αλλάξει...

Όλοι το ξέρουν ότι ο κόσμος θέλει Crash και δεν νομίζω να μην το εκμεταλευτούν.. Μπορεί η Sony άνετα να κάνει συμφωνία και να πληρώσει όσο όσο για να τα βρουν με την Activision.. (Η Naughty Dog δεν είχε ποτέ δικαιώματα Crash, το development έκαναν.. Τα δικαιώματα τα είχε η Universal τις καλές εποχές που παίζαμε τέλη 90)

 

 

 

Φέτος κλείνουν 20 χρόνια από το πρώτο Crash, δεν νομίζω να μην έχουμε κάτι μέχρι τα χριστούγεννα

Επεξ/σία από jest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αμήχανη στιγμή όταν το ορίτζιναλ στο pc είναι κλάσεις ανώτερα από το remaster στις κονσόλες...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αμήχανη στιγμή όταν το ορίτζιναλ στο pc είναι κλάσεις ανώτερα από το remaster στις κονσόλες...

 

Το original, ειδικά στο Asylum, ήθελε να δώσει μια σκοτεινή αίσθηση, κάτι που στο remastered δεν υπάρχει.. Η χρωματική παλέτα έγινε πιο φωτεινή. Επίσης, τα hairs (μαλιά, γένια, γούνα) είναι χειρότερα στο remastered, πολύ μαύρα και φαίνονται λες και είναι ψεύτικα! Γενικά, κάτι παίζει με τα μαύρα τους! Το μόνο που τους "δίνω" σαν σωστό είναι το rain effect (εδώ έλειπε από την PC έκδοση του AK), το DOF, και την κάπα (ομολογουμένως φαίνεται ωραιότερη).

 

Το περίεργο είναι που το AK, δεν ήταν σε Unreal Engine 4 και κατάφεραν 2 παιχνίδια να τα μεταφέροουν από την Unreal Engine 3 στην 4. Και το αποτέλεσμα πάλι να μην είναι το καλύτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Αν θελω να πουλησω την κονσολα και εχω αγορασμενα στο account μου καποια games ψηφιακα, υπαρχει τροπος να δωθει η κονσολα με τα παιχνιδια αλλα χωρις τον λογαριασμο μου? Ειμαι ετοιμος να δωσω ολοκληρο το λογαριασμο μου μαζι στο psn αλλα καποιες λεπτομερειες με primary secondary κτλ δεν τις γνωριζω οποτε λεω μηπως υπαρχει τροπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αυτο που ρωτας δεν γινεται γιατι τα ψηφιακα παιχνιδια που εχεις αγορασει εχουν παντρευτει με το psn id σου.

 

Για να τα δωσεις λοιπον πρεπει να δωσεις υποχρεωτικα και το λογαριασμο σου.

 

Εκτος αν μοιραστεις μεσω του psn primary id share games τα παιχνιδια που εχεις αγορασει ψηφιακα με αυτον που θα αγορασει τη κονσολα και το νεο psn id που θα φτιαξει σε αυτην.

Ειναι λιγο μπερδεμα η ολη διαδικασια.

Χοντρικα κανεις primary στη δικη σου κονσολα το δικο του psn id και αυτος κανει primary στη δικη του κονσολα το δικο σου psn id.

 

Αν τωρα δεν θελεις να δωσεις το λογαριασμο σου και να δωσεις τη κονσολα λες και την αγορασε καποιος απο μαγαζι κανεις τα παρακατω:

 

Αρχικα κανεις deactivate οτι λογαριασμους εχεις στη κονσολα σου και μετα πολυ απλα κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων της κονσολας και το ατομο που θα την αγορασει απο εσενα θα ειναι σαν να την αγορασε απο μαγαζι χωρις τιποτα δικο σου στο δισκο της κονσολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είχα καταλάβει ότι είναι μπέρδεμα η διαδικασία!

Οκ κατάλαβα, θα το δώσω όπως είναι να μην μπλέκουμε :)

 

Ευχαριστώ φίλε!

Ξενερωμενο σε βλεπω,πως και ετσι???Η μηπως περιμενεις και εσυ για ps4.5 neo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωμενο σε βλεπω,πως και ετσι???Η μηπως περιμενεις και εσυ για ps4.5 neo :P

Στιγμιαία ξενέρωσα, όταν διάβασα κάτι για το NFS online στο PC, εδώ νομίζω.

Γενικά το έχω ψιλολιώσει το NFS αλλά ονλαιν δεν έχω δοκιμάσει επειδή δεν πληρώνω ps plus, και σκέφτηκα ότι δηλαδή πληρώνω το game μια φορά, αλλά αν θέλω να παίξω και ονλαιν(που είναι ένα μεγάλο μέρος των παιχνιδιών τη σήμερον ημέρα ) πρέπει να πληρώσω και συνδρομή, όταν στο PC το αγοράζεις πιο φθηνά,είναι καλύτερο οπτικά και έχεις free ονλαιν για πάντα. Γίνεται και όλο αυτό με τις φημολογίες για το ps4.5, βγαίνουν και οι νέες gpu σε λίγο καιρό και έπεσαν οι τιμές στις τωρινές, οπότε όλα αυτά συνέβαλαν στην απόφαση μου.

Και με τα λεφτά του PS4 χτυπάω μια gtx 970 σε εξευτελιστική τιμή που κυκλοφορούν τώρα, παίρνω κι ένα χειριστήριο για PC και μου μένουν και κάτι ρέστα να πάρω κανένα παιχνιδάκι και ηρεμώ. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληρωμένο online είναι «άρμεγμα».Τα παιχνίδια Plus που δίνει η Sony δεν το δικαιολογούν.Δεν έχω κρατήσει ούτε 1 στο PS4.Αυτά που άξιζαν είναι το Abe's και λιγότερο το Escape Plan.Που για κακή μου τύχη τα είχα αγοράσει.Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο που να άξιζε,έδωσε και πολλά hipsteroindies.

 

Μόνο στο PS3 έχει δώσει καλά games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληρωμένο online είναι «άρμεγμα».Τα παιχνίδια Plus που δίνει η Sony δεν το δικαιολογούν.Δεν έχω κρατήσει ούτε 1 στο PS4.Αυτά που άξιζαν είναι το Abe's και λιγότερο το Escape Plan.Που για κακή μου τύχη τα είχα αγοράσει.Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο που να άξιζε,έδωσε και πολλά hipsteroindies.

 

Μόνο στο PS3 έχει δώσει καλά games.

Αν έχεις όλες τις κονσόλες της Σονυ αξίζει, και ναι στο 4 δεν έχει δώσει τίποτα σε σχέση με το 3 και το βιτα. Και ναι το να παίξεις ονλαιν είναι άρμεγμα όπως επίσης και τα ριμαστερ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις όλες τις κονσόλες της Σονυ αξίζει, και ναι στο 4 δεν έχει δώσει τίποτα σε σχέση με το 3 και το βιτα. Και ναι το να παίξεις ονλαιν είναι άρμεγμα όπως επίσης και τα ριμαστερ

Εγώ κυρίως online παίζω,οπότε έχω πάντα συνδρομή.Το σωστό θα ήταν να το είχαν free οπως στο PS3 που το είχα ευχαριστηθεί για 8 χρόνια.Το offline δεν έχει διάρκεια,το τερματίζεις 1-2 φορες και μετά θα το αφησεις στο ράφι;Δεν βγάζει τα χρήματά του.

 

Αρμεγμα για το online προφανώς εννοείς τα Dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...