Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης παληκαρια καποιος να μου πει εαν στο ps4 μπορουμε να παιξουμε παιχνιδια του ps3 κι αν ναι πως. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απορια για το playstation store...εχω αγορασει απο το vita το neverending nightmares και λεει playable on ps4 ps vita...αυτο σημαινει οτι αν συνδεθω με τον λογαριασμο μου μεσο του ps4 ( που θα παρω οπου να ναι) το παιχνιδι απο την στιγμη που το εχω αγορασει μου ανηκει και το κατεβαζω ΚΑΙ για το ps4 και παιζω κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παιδια απορια για το playstation store...εχω αγορασει απο το vita το neverending nightmares και λεει playable on ps4 ps vita...αυτο σημαινει οτι αν συνδεθω με τον λογαριασμο μου μεσο του ps4 ( που θα παρω οπου να ναι) το παιχνιδι απο την στιγμη που το εχω αγορασει μου ανηκει και το κατεβαζω ΚΑΙ για το ps4 και παιζω κανονικα?

Ναι, το παιχνίδι υποστηρίζει cross buy.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια τελευταια απορια επειδη θα ασχοληθω με το online κομματι αγοραζοντας ενα πακετο..συγνωμη αμα πεταξω βλακεια αλλα δεν εχω ιδεα τι παιζει με το online σε ps4,...οταν παραδειγμα αγοραζω ενα τριμηνο, απο την ημερα τις ενεργοποιησης και οταν συμπληρωσω 3 μηνες, παει γεια σας? ασχετα με το αν επαιξα μια φορα η 30 φορες μεσα σε αυτο το τριμηνο?


^ ναι, το αγοράζεις 1 φορά και το έχεις full και στα 2 μηχανήματά σου.

Φυσικα με διαφορετικη προοδο σε καθε μηχανημα, αλλα save στ ενα και αλλα στο αλλο λογικα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις χρόνο πρόσβασης στις online υπηρεσίες... αν παίζεις 24ώρες/24ωρο ή μόνο 5 λεπτά στο τρίμηνο δεν έχει καμοία σημασία. Μόλις περάσει το 3μηνο θα λήξει και η συνδρομή.

 

Ναι με διαφορετικά saves, εκτός και αν κάποιο παιχνίδι υποστηρίζει μεταφορές από cloud κτλ - δεν έχω πετύχει/ξέρω κανένα προσωπικά που να το κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πας δαγκωτο για C Chassis ή περιμενεις λιγο μπας και παιξει καμια προσφορα τωρα το Πασχα(γιατι και τον χειμωνα τις προσφορες τις ειδαμε τελη Γεναρη).

 

Να ενημερωσω και εδω μιας και δεν υπαρχει θεμα για το Overwatch(ασχολιαστο)οτι οι κατοχοι Playstation 4 θα μπορουν να δοκιμασουν το παιχνιδι στην open beta του 5-9Μαιου χωρις να χρειαζεται συνδρομη ps plus για το internet συμφωνα και με το επισημο site της Blizzard http://eu.battle.net/overwatch/en/blog/20055970

Q. Do I need Xbox Live Gold or PlayStation Plus to participate in the Open Beta? A. Due to the multiplayer nature of Overwatch, Xbox Live Gold is required to play during the Open Beta and at launch. PlayStation Plus is not required during the Open Beta, but will be required to play at launch.[/size]

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Το παιχνίδι ειναι διασκεδαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζεις χρόνο πρόσβασης στις online υπηρεσίες... αν παίζεις 24ώρες/24ωρο ή μόνο 5 λεπτά στο τρίμηνο δεν έχει καμοία σημασία. Μόλις περάσει το 3μηνο θα λήξει και η συνδρομή.

 

Ναι με διαφορετικά saves, εκτός και αν κάποιο παιχνίδι υποστηρίζει μεταφορές από cloud κτλ - δεν έχω πετύχει/ξέρω κανένα προσωπικά που να το κάνει.

ευχαριστω να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

και μια τελευταια απορια επειδη θα ασχοληθω με το online κομματι αγοραζοντας ενα πακετο..συγνωμη αμα πεταξω βλακεια αλλα δεν εχω ιδεα τι παιζει με το online σε ps4,...οταν παραδειγμα αγοραζω ενα τριμηνο, απο την ημερα τις ενεργοποιησης και οταν συμπληρωσω 3 μηνες, παει γεια σας? ασχετα με το αν επαιξα μια φορα η 30 φορες μεσα σε αυτο το τριμηνο?

 

Φυσικα με διαφορετικη προοδο σε καθε μηχανημα, αλλα save στ ενα και αλλα στο αλλο λογικα ετσι?

Αν το παιχνίδι υποστηρίζει cross save τότε μπορείς να έχεις ταυτόχρονη πρόοδο και στα 2.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παιχνίδι υποστηρίζει cross save τότε μπορείς να έχεις ταυτόχρονη πρόοδο και στα 2.

αυτο το λεει καπου αν υποστηριζει cross save? και αν ναι πως λειτουργει? γινεται μεσο καποιου ειδους cloud?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αυτο το λεει καπου αν υποστηριζει cross save? και αν ναι πως λειτουργει? γινεται μεσο καποιου ειδους cloud?

Θα το γράφει στο ps store

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με το sharing και τα DLC?

Ας πουμε οτι εχω το λογαριασμο του αδερφου μου στο δικο μου playstation ως primary. Kαι με το δικο μου λογαριασμο πλεον μπορω να παιζω στο δικο μου μηχανημα τα παιχνιδια του αδερφου μου ετσι, ωραια μεχρι εδω αυτο το ξερουμε.

Τωρα αν αυτο το παιχνιδι που επαιξα και τερματισα εγω εχει και εξτρα περιεχομενο DLC εγω μπορω να το αγορασω/μπορω να το παιξω? Δηλαδη μπορω να το παρω εγω με το δικο μου λογαριασμο ή πρεπει να αγοραστει και αρα να κλειδωσει με το λογαριασμο που εχει και το κανονικο παιχνιδι? Κι επιπλεον αν γινει αυτο, εγω μπορω να παιξω τα εξτρας με τον ιδιο ακριβως τροπο που επαιξα το παιχνιδι, ή ειναι διαφορετικοι οι οροι σε σχεση με τα DLC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...