Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υπενθύμιση:

 

Ακόμα (ίσως τυπικά τουλάχιστον) τα περί PS 4.5/Neo είναι φημολογία.

 

Οπότε εξακολουθεί να ισχύει ότι τη συζήτηση αυτή θα την κάνετε στο thread της σχετικής είδησης:

Το PlayStation 4.5 θα διαθέτει AMD Polaris GPU με 2304 stream processors (νέο thread)

Sony: Φημολογείται ότι ετοιμάζει το Playstation 4.5 για 4K gaming

 

Δεν θα επαναληφθεί η υστερία που είχαμε πριν μόλις μερικές μέρες για το προηγούμενο κύμα φημολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που είναι από την άποψη ενός φαν και όχι κάποιου επαγγελματία (δημοσιογραφου).

Δε νομίζω πως υπάρχει επαγγελματίας σε αυτόν τον χώρο στη χώρα μας.

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, επαγγελματίας σε φάση Geoff εννοώ που ξέρει πολύ καλά τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω kostiger ναι ειναι αρκετα λιτο σαν review (τωρα ετοιμαζω Quantum Break :D ) , οποιος εχει μπει στο τρυπακι να πιαστει με review , unbox , news κλπ ακομα και το να στησει μια σελιδα (ακομα και με ετοιμο σχεδον template) ξερει οτι ειναι λουκι. Εχω ριξει ξενυχτι γιατι ευτυχως ειμαι εργαζομενος και το κανω απο κ*υλα. Ελπιζω ισως και σε κατι καλυτερο αλλα οκ , θελει πολυ δουλεια και χρονο...Και οπως πολυ σωστα το πιασες

 

*σου ευχομαι και αν ειναι δυνατον να συνεχισεις την εδω παρουσια σου,

 

Γι αυτο και δεν εχω παρει μερος τον τελευταιο καιρο...Εχω ριξει τοσο διαβασμα αυτο το καιρο οσο δεν εριξα σε ολα μου τα σχολικα χρονια... :D , εφοσον δεν παραβιαζω κανονες που και που ισως να ανεβαζω κανα review εδω για να περνω γνωμες..

 

Ontopic θεωρω πως ειμαι απο τους απαραδεκτους αλλα δικαιολογημενα , που ειχα δωσει σημασια το Ratchet & Clank... τι παιχνιδαρος ειναι αυτος???

Δεν το ξερω το εν λογω παιχνιδι αρα δεν μπορω να πω που συμφωνω και διαφωνω με αυτα που γραφεις.

 

3 μονο παρατηρησουλες πανω στο review.

 

1)Δεν γινεται να λες οτι τα γραφικα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και να βαζεις στο παιχνιδι 9/10 :P

 

9/10 στην ουσια ειναι κατι σαν αριστα,ενω ετσι οπως το εννοεις απο αυτα που γραφεις ειναι πιο πολυ για ενα 7/10 στην καλυτερη.Ελπιζω να με καταλαβαινεις 

 

2)Μια απο τα ιδια και στον ηχο και τη μουσικη.Μου την αναφερεις σαν κατι το αρνητικο(κοινως οτι δεν σου πολυ αρεσε) και βαζεις βαθμολογια 8/10 :D Παλι πιο πολυ με βαση αυτα που γραφεις θα ελεγα οτι ειναι περισσοτερο για ενα 6-6.5/10 στην καλυτερη.

 

Και 

 

3)Οσον αφορα εκει που αναφερεις τα θετικα και αρνητικα θα προτεινα στο καθε κομματι να τα τοποθετεις το ενα κατω απο το αλλο οπως πχ το ign ενα πραγμα http://www.ign.com/articles/2016/03/24/trackmania-turbo-review?watch

 

Σαν πρωτη προσπαθεια για να σου βαλω και εγω μια βαθμολογια θα ελεγα οτι σου βαζω ενα 7.5-8/10 μιας και δεν με κουρασε σαν review αν αναλογιστουμε και το ειδος του παιχνιδιου :D(παραπανω δεν εβαλα γιατι θα με λεγανε γλυφτη :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα λόγω θεμάτων με τα ρεύματα στο σπίτι και επειδή την έχω πάθει ξανά με corrupted data στο ps θέλω να πάρω ένα ups για να μπορεί να μου κρατήσει το ps4 και την tv ανοιχτά μέχρι να μπορέσω να τα κλείσω ανθρώπινα.

 

Για το pc πρόσφατα πήρα αυτό. https://www.skroutz.gr/s/6234034/APC-Back-UPS-1400VA-IEC.html Λέτε να πάω για το ίδιο με τα λιγότερα VA; Ας πούμε αυτό https://www.skroutz.gr/s/2287826/APC-Back-UPS-650VA-IEC.html

 

Προφανώς για το ps4 και την tv (SONY BRAVIA KDL50W809C) δεν θα χρειάζεται τόσο μεγάλο ups, προτείνετε παρακαλώ και εσείς κάποιο.

 

Αν έχετε κάποιο και είναι κομπλέ, πείτε ποιο είναι, για να είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά στην πιθανή περίπτωση της διακοπής ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150W max καίει το PS4 (125W το Chassis C), οπότε υπολόγισε πόση αυτονομία θες και πάρε το ανάλογο UPS...

 

Η TV δεν χρειάζεται να είναι σε UPS, ειδικά αν έχεις άλλη συσκευή με μπαταρία για Remote Play (κινητό, tablet, laptop κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερω το εν λογω παιχνιδι αρα δεν μπορω να πω που συμφωνω και διαφωνω με αυτα που γραφεις.

 

3 μονο παρατηρησουλες πανω στο review.

 

1)Δεν γινεται να λες οτι τα γραφικα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο και να βαζεις στο παιχνιδι 9/10 :P

 

9/10 στην ουσια ειναι κατι σαν αριστα,ενω ετσι οπως το εννοεις απο αυτα που γραφεις ειναι πιο πολυ για ενα 7/10 στην καλυτερη.Ελπιζω να με καταλαβαινεις 

 

2)Μια απο τα ιδια και στον ηχο και τη μουσικη.Μου την αναφερεις σαν κατι το αρνητικο(κοινως οτι δεν σου πολυ αρεσε) και βαζεις βαθμολογια 8/10 :D Παλι πιο πολυ με βαση αυτα που γραφεις θα ελεγα οτι ειναι περισσοτερο για ενα 6-6.5/10 στην καλυτερη.

 

Και 

 

3)Οσον αφορα εκει που αναφερεις τα θετικα και αρνητικα θα προτεινα στο καθε κομματι να τα τοποθετεις το ενα κατω απο το αλλο οπως πχ το ign ενα πραγμα http://www.ign.com/articles/2016/03/24/trackmania-turbo-review?watch

 

Σαν πρωτη προσπαθεια για να σου βαλω και εγω μια βαθμολογια θα ελεγα οτι σου βαζω ενα 7.5-8/10 μιας και δεν με κουρασε σαν review αν αναλογιστουμε και το ειδος του παιχνιδιου :D(παραπανω δεν εβαλα γιατι θα με λεγανε γλυφτη :P)

 

Ευυχαριστω φιλε fulgore ! 

Εννοειται οτι το εχω καποια κενα σαν 1ο review και αυτα προσπαθω να αποφυγω στο Quantum Break (καθως ενας απο τους λογους που το εθιξα το θεμα εδω . ειναι οτι εχω να κανω με γνωστες του θεματος) , επισης οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ θελω να μαι αντικειμενικος γιατι αν του εβαζα ενα 6-7 στον ηχο μπορει να με περναν με τις ντοματες , (οντως ειχα θεμα με τον ηχο επειδη κοβει το κομματι σε τακτα και τυχαια διαστηματα) , τα γραφικα ειπα οτι δεν ειναι κατι σπουδαιο οσον αφορα τα υπολοιπα racing games (και αυτο επρεπε να το τονισω στο review) αλλα τα εβαλα 9 γιατι κραταει το 1080/60 με ενα ικανοποιητικοτατο αποτελεσμα οπτικα. Αυτα και οπως λεω και στο review χτυπατε αλλα καντε υπομονη , ολο και καλυτερος θα γινομαι σιγουρα οχι χειροτερος. :D Και παλι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιο και αν πάρεις φρόντισε οι υποδοχές πρίζας να είναι σουκο.

 

https://www.skroutz.gr/s/6234173/APC-Back-UPS-700VA-Schuko.html

Ωραία παρήγγειλα και εγώ, για παν ενδεχόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει το alpha demo του nioh!το δοκιμασα και μπορώ να πω ότι μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις..δοκιμαστε το!!

 

Link.png Site: PS4 Exclusive Nioh Lets You Choose to Improve Frame Rate or Resolution

Nioh offers two different modes that alter the game's performance and visuals.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: PS4 Exclusive Nioh Lets You Choose to Improve Frame Rate or Resolution

Nioh offers two different modes that alter the game's performance and visuals.

 

Πολυ καλο και το ντεμο και η φαση αυτη να διαλεγεις fps ή γραφικα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασία και στα δύο modes!! Όντως βελτιώνει το frame rate το game mode αλλά θα προτιμησω τα καλύτερα γραφικά που έχει το movie mode..όχι ότι είναι και τίποτα σπουδαίο απλά να χαμε να λέγαμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...