Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες επειδη σηκωσα site και δεν εχω την διαθεση να ξεκινησω τα παρακάλια αλλά ουτε και την διαφήμιση . Θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να δεί το 1ο μου review και να μου πει την άποψη του.Εν ολίγης θα ήθελα ένα feedback γενικότερο από κόσμο ο οποίος δεν με γνωρίζει προσωπικά και δεν θα κρύψει αυτό που έχει να πεί. Αν έιμαι κακός σε κάτι ή υπερβολικός και ούτω καθεξής. Το βάζω εδώ γιατί και εγώ έχω μεγαλύτερη παρουσία σε αυτήν την κατηγορία του forum αλλα και γιατί το review αφορα έκδοση του ps4.

 

*Προς διαχειριστές : Αν παραβιάζω κανόνες παρακαλώ διαγράψτε το χώρις να φάω κάποιο ban κλπ....

 

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση , ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το review δεν πρόλαβα να το διαβάσω, αλλά έριξα μια ματιά στα games with gold του Απρίλη και για τους τίτλους τέλους του xbox 360 και θα ήθελα να σου πω δύο πραγματάκια. Πρώτον, η MS δεν έδωσε με τα games with gold το Dead Space 3 όπως γράφεις αλλά το πρώτο, και δεύτερον βγάλε από το λεξιλόγιο σου τη λέξη "στρατόπεδο" γιατί παραπέμπει σε fanboyσμούς(και τα δύο κείμενα που διάβασα είχαν την λέξη στρατόπεδο, και επειδή έχω δει ότι και εδώ χρησιμοποιείς συχνά την λέξη γι αυτό στο λέω). Για να σε προλάβω, ναι ξέρω δεν το κάνεις, αλλά αυτή η εντύπωση μπορεί να δημιουργηθεί σε έναν νέο επισκέπτη στο site σου. Επίσης, βρήκα εντελώς περιττό στους τίτλους τέλους του 360 να αναφέρεις τις ευχάριστες ώρες που πέρασες και στο αντίπαλο στρατόπεδο όπως γράφεις, μου δίνει μια αίσθηση σαν να προσπαθείς να απολογηθείς για κάτι. Τέλος, πολύ ωραία η σχεδίαση του site σου αλλά ίσως θα ήθελα λίγο περισσότερο χρώμα γιατί πρόκειται για gaming site. Αυτά από μένα και πάντα φιλικά. Καλή αρχή φίλε στο νέο σου ξεκίνημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το review δεν πρόλαβα να το διαβάσω, αλλά έριξα μια ματιά στα games with gold του Απρίλη και για τους τίτλους τέλους του xbox 360 και θα ήθελα να σου πω δύο πραγματάκια. Πρώτον, η MS δεν έδωσε με τα games with gold το Dead Space 3 όπως γράφεις αλλά το πρώτο, και δεύτερον βγάλε από το λεξιλόγιο σου τη λέξη "στρατόπεδο" γιατί παραπέμπει σε fanboyσμούς(και τα δύο κείμενα που διάβασα είχαν την λέξη στρατόπεδο, και επειδή έχω δει ότι και εδώ χρησιμοποιείς συχνά την λέξη γι αυτό στο λέω). Για να σε προλάβω, ναι ξέρω δεν το κάνεις, αλλά αυτή η εντύπωση μπορεί να δημιουργηθεί σε έναν νέο επισκέπτη στο site σου. Επίσης, βρήκα εντελώς περιττό στους τίτλους τέλους του 360 να αναφέρεις τις ευχάριστες ώρες που πέρασες και στο αντίπαλο στρατόπεδο όπως γράφεις, μου δίνει μια αίσθηση σαν να προσπαθείς να απολογηθείς για κάτι. Τέλος, πολύ ωραία η σχεδίαση του site σου αλλά ίσως θα ήθελα λίγο περισσότερο χρώμα γιατί πρόκειται για gaming site. Αυτά από μένα και πάντα φιλικά. Καλή αρχή φίλε στο νέο σου ξεκίνημα!

Το οτι εχουμε διαφορετικες αντιληψεις δε σημαινει κατι. Ευχαριστω για τις παρατηρησεις και τονιζω οτι την ευγενεια η την και καλα κατανοηση δεν τα δειχνω για το θεαθηναι...ειμαι συνειδητοποιημενος για την κινηση που εκανα και περιμενα τετοιου τυπου κρητικες για να ξερω πως θα προχωραω.για το dead space 3 προφανως και εχεις δικιο αν και τα διαβαζα απο τα νεα του xbox. Οπως και να χει ευχαριστω πολυ. Οσον αφορα το στρατοπεδο εχεις δικιο γιατι εγω ειλικρινα δεν τομειδα απο την δικη σου οπτικη γωνια και οντως εχει βαση αυτο που λες, ασχετα αν εγω παιζω μπαλα και στα δυο. Απ την αλλη ομως εγω ηθελα να ειμαι Στα πιςτευω μου και να μην χαιδευω κανενος τα αφτια ισα ισα να μαζεψω κοσμο.αυτος ισως να με χαντακωσει κ ισως να με παει ψηλα , δε ξερω.... Παντως εγω το κανω απο κα*λα και χομπι παρα να ελπιζω να βγαλω λεφτα η κατι παρομοιο..αν ειναι ετσι, καλως να ερθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία το review.

Μου αρέσει που είναι από την άποψη ενός φαν και όχι κάποιου επαγγελματία (δημοσιογραφου). Εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι παρατήρησα κάνα δυο γραμματικα λάθη.

Κατά τ'αλλα πάρα πολύ καλό;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα απο γεαμματικα λαθη θελει πααααρα πολυ προσοχη.θελ να μπω σε μια γραμμη κ φυσικα το quantum break πουωετοιμαζω θα ναι πιο λεπτομερες και δομημενο(πιστευω)...ευχαριστω πολυ.

 

Και ξανα λεω το ratchet&clank τι παιχνιδι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το R&C μόλις το τερμάτισα, παιχνιδάρα και ειδικά για αυτή τη τιμή που ζητάνε (35 ευρώ) είναι απίστευτο deal. Παίζει να μου πήρε 20 ώρες να το τερματίσω (ψάχνοντας για όλα τα collectibles φυσικά).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το R&C μόλις το τερμάτισα, παιχνιδάρα και ειδικά για αυτή τη τιμή που ζητάνε (35 ευρώ) είναι απίστευτο deal. Παίζει να μου πήρε 20 ώρες να το τερματίσω (ψάχνοντας για όλα τα collectibles φυσικά).

http://www.playstationtrophies.org/forum/ratchet-and-clank/287543-ratchet-clank-trophy-guide-road-map.html

 

Ακριβως :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το R&C μόλις το τερμάτισα, παιχνιδάρα και ειδικά για αυτή τη τιμή που ζητάνε (35 ευρώ) είναι απίστευτο deal. Παίζει να μου πήρε 20 ώρες να το τερματίσω (ψάχνοντας για όλα τα collectibles φυσικά).

Eγω το πηρα ενα 30αρι παρεπιπτοντωςΤο εβγαλες και πλατινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το πηρα ενα 30αρι παρεπιπτοντωςΤο εβγαλες και πλατινα?

 

Όχι έχω και το challenge mode αλλα τα περισσότερα trophies τα ξεκλείδωσα, πολύ όμορφο παιχνίδι με χαρακτήρα και χιούμορ. Πολλά μπράβο στην Insomniac! (ήτανε και το πρώτο Ratcher & Clank που έπαιξα ever)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα μια φανταστικη κινηση της Sony με σεβασμο στους πελατες της...σκεφτομαι τις αντιδρασεις οσων πηραν προσφατα την κονσολιτσα της και διαβασαν αμεσως μετα οτι τον Οκτωβρη θα ειναι ξεπερασμενη.Ειμαι σιγουρος οτι και η MS θα κανει ακριβως το ιδιο  γιατι και οι δυο εταιρειουλες αντι να βγαλουν δυνατα μηχανηματακια απο την αρχη βγαλανε κουβαδεςκαι βλεπουν οτι δεν θα μπορουν στο αμεσο μελλον να τρεχουν τα παιχνιδια αξιοπρεπως.

 

Παντως ειναι να απορει κανεις τωρα που σχεδον εχει γινει επισημο οτι τον Οκτωβριο θα κυκλοφορησει ο Κιανου Ριβς ποιος θα παει να παρει το PS4;

 

Εγω για παραδειγμα που σκεφτομουνα να το αγορασω για το Shadow of the beast μολις εμαθα τα νεα το ακυρωσα και φαντοζομαι το ιδιο θα γινει και με πολλους αλλους...

 

Υ.Γ
Κυκλος ζωης οι κονσολιτσες πλεον 2-3 χρονια...και μετα αναβαθμιση.Η εκδικηση του PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως ειναι να απορει κανεις τωρα που σχεδον εχει γινει επισημο οτι τον Οκτωβριο θα κυκλοφορησει ο Κιανου Ριβς ποιος θα παει να παρει το PS4;

 

Εγω για παραδειγμα που σκεφτομουνα να το αγορασω για το Shadow of the beast μολις εμαθα τα νεα το ακυρωσα και φαντοζομαι το ιδιο θα γινει και με πολλους αλλους...

 

 

Eγω το πήρα μόλις την προηγουμενη εβδομαδα, σε προσφορα, απο Amazon Γερμανιας  :-) Ναι οκ, θα βγει καλύτερη κονσολα σε μερικους μηνες, 1080p/60 fps κλπ κλπ. Αλλά καποιος που καλύπτεται με αυτα που προσφερει το ps4, με τα games που εχουν ηδη βγει, θέλει να παίξει τώρα και όχι σε 6 μηνες (αν βγει τελικά το φθινόπωρο), και δε θέλει να πληρώσει 400+ δεν ειναι και τόσο παράλογο να πάει για αγορα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...