Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπα γενικα δεν εχω εμπειρια με τετοια παιχνιδια, οποτε δεν ζητησα οπωσδηποτε γνωμη για ενα απο τα 2 αλλα γενικα προταση σε αυτο το ειδος ωστε να δω αν μου αρεσει το στιλ και αργοτερα να επενδυσω στα βαρια οπως το ds 3 ας πουμε :P

 

Οποτε το ds 2 στα 30 μου μοιαζει καλη προταση για αρχη, θα το χω υποψιν λοιπον. Ευχαριστω!

Στα χρηματα του Dark Souls 3 πολυ απλα αγορασε το Dark Souls 2 και το Bloodborne τωρα που εχει πεσει η τιμη τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χρηματα του Dark Souls 3 πολυ απλα αγορασε το Dark Souls 2 και το Bloodborne τωρα που εχει πεσει η τιμη τους.

Για bloodborne με βλέπω μόνο, για αρχή. Για DS2 έχω ακούσει ότι από τη σειρά είναι το χειρότερο (χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακό), και το DS3 θα το τσιμπήσω όταν πέσει λίγο η τιμή και εφόσον δω ότι με κρατάει το bb, το οποίο πρέπει να είναι και το μικρότερο σε διάρκεια από τα άλλα 2.

Οπότε πάμε τεστ με bloodborne και βλέπουμε. Θενκ γιουυ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ισχυει αυτο.Το Dark Souls 2 πηγε με την λογικη quantity>quality βεβαια και παλι σαν παιχνιδι γενικα ειναι καλο.Η διαφορα ομως ειναι οτι οπως και στο Bloodborne μιλαμε για την GOTY εκδοση που ειναι τωρα και σαν πακετο το Dark Souls 2 με ολα τα dlc ειναι πολυ καλο αρα χτυπα το με την πρωτη ευκαιρια.Για το 3 ουτως ή αλλως μεχρι να βγουν τα Dlc εχουμε καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι για το PS4.5. το μεγαλο ζητημα για μενα ειναι τι θα κερδισουμε οσοι εχουμε 1080p τηλεορασεις η αν αξιζει να επενδυσει κανεις σε 4κ τηλεοραση

4k τηλεόραση δεν αξίζει ακόμα. Εκτός αν μιλάμε για OLED τηλεοράσεις, αυτές αξίζουν,αλλά είναι ακριβές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για bloodborne με βλέπω μόνο, για αρχή. Για DS2 έχω ακούσει ότι από τη σειρά είναι το χειρότερο (χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακό), και το DS3 θα το τσιμπήσω όταν πέσει λίγο η τιμή και εφόσον δω ότι με κρατάει το bb, το οποίο πρέπει να είναι και το μικρότερο σε διάρκεια από τα άλλα 2.

Οπότε πάμε τεστ με bloodborne και βλέπουμε. Θενκ γιουυ

 

Σωστή επιλογή.

Για το 2 αυτό που λέει ο Fulgore για την ποσότητα/ποιότητα ισχύει. Τα έχουμε πει πολλές φορές: καλό παιχνίδι μεν αλλά ξενέρωτο/uninspired για *souls δεδομένα. 

Οπότε τσιμπάς ΒΒ να δεις αν σου αρέσει το πώς παίζει το παιχνίδι και πώς σου σερβίρουν την ιστορία και αργότερα τσιμπάς και οποοιοδήποτε από τα άλλα... Αν σου αρέσει το ΒΒ θα σου αρέσουν και τα άλλα  :ph34r:

 

Μην υποτιμάς το 1 όμως, ακόμα και τώρα στέκει ανετότατα - για εμένα πολύ περισσότερο από το 2...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να πω κατι. το xbox one ειναι η χειροτερη κονσολα που εχω αγορασει ποτε. την πουλησα πριν λιγες μερες υστερα απο 1 μηνα αγορας…εχει το χειροτερο gamepad ειδικα στον σταυρο που κανει συνεχως κλικ, ειναι μεγαλη σε μεγεθος η κονσολα + το τεραστιο τροφοδοτικο, το 80% των παιχνιδιων παιζουν 900pi ενω αντιστοιχα στο ps4 ειναι σχεδον ολα 1080. θελει μπαταριες η φορτιστη..το xbox360 που ειχα ηταν πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις απο το xbox one. γενικα η ποιο αθλια κονσολα που ειχα, το ps4 δεν συγκρινεται ειναι 100 σκαλια πανω…καλυτερα να τα παρατησει η microsoft ετσι και αλλιως μια ζωη δευτερη ηταν απο την πρωτη μερα που ασχοληθηκε με κονσολες..ας κατσει μονο εκει στα αθλια λειτουργικα οπου και εκει δευτερη ειναι αφου την παταει η apple….γενικα η microsoft ειναι καπου top? ας μου πει καποιος….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσφορά ένα πολύ ωραίο πακέτο.

https://store.playstation.com/#!/en-gr/games/saints-row-metro-double-pack/cid=EP4062-CUSA01106_00-REELECTEDGATMETR

 

Saints Row 4 και Metro (όλα) σε ένα πακέτο στα 19.99

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι για το PS4.5. το μεγαλο ζητημα για μενα ειναι τι θα κερδισουμε οσοι εχουμε 1080p τηλεορασεις η αν αξιζει να επενδυσει κανεις σε 4κ τηλεοραση

4k τηλεόραση δεν θα αγόραζα. Αν όντως θα βγει PS Neo και μου χαλάσει το 4, εννοείται ότι θα πάρω το πιο καινούριο. Αλλιώς όχι. 

Θα κερδίσεις σταθερό frame rate στα 60 και τα παιχνίδια σε ωραίο 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες επειδη σηκωσα site και δεν εχω την διαθεση να ξεκινησω τα παρακάλια αλλά ουτε και την διαφήμιση . Θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να δεί το 1ο μου review και να μου πει την άποψη του.Εν ολίγης θα ήθελα ένα feedback γενικότερο από κόσμο ο οποίος δεν με γνωρίζει προσωπικά και δεν θα κρύψει αυτό που έχει να πεί. Αν έιμαι κακός σε κάτι ή υπερβολικός και ούτω καθεξής. Το βάζω εδώ γιατί και εγώ έχω μεγαλύτερη παρουσία σε αυτήν την κατηγορία του forum αλλα και γιατί το review αφορα έκδοση του ps4.

 

*Προς διαχειριστές : Αν παραβιάζω κανόνες παρακαλώ διαγράψτε το χώρις να φάω κάποιο ban κλπ....

 

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση , ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να πω κατι. το xbox one ειναι η χειροτερη κονσολα που εχω αγορασει ποτε. την πουλησα πριν λιγες μερες υστερα απο 1 μηνα αγορας…εχει το χειροτερο gamepad ειδικα στον σταυρο που κανει συνεχως κλικ, ειναι μεγαλη σε μεγεθος η κονσολα + το τεραστιο τροφοδοτικο, το 80% των παιχνιδιων παιζουν 900pi ενω αντιστοιχα στο ps4 ειναι σχεδον ολα 1080. θελει μπαταριες η φορτιστη..το xbox360 που ειχα ηταν πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις απο το xbox one. γενικα η ποιο αθλια κονσολα που ειχα, το ps4 δεν συγκρινεται ειναι 100 σκαλια πανω…καλυτερα να τα παρατησει η microsoft ετσι και αλλιως μια ζωη δευτερη ηταν απο την πρωτη μερα που ασχοληθηκε με κονσολες..ας κατσει μονο εκει στα αθλια λειτουργικα οπου και εκει δευτερη ειναι αφου την παταει η apple….γενικα η microsoft ειναι καπου top? ας μου πει καποιος….

Καλη προσπαθεια....slide_22.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες επειδη σηκωσα site και δεν εχω την διαθεση να ξεκινησω τα παρακάλια αλλά ουτε και την διαφήμιση . Θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να δεί το 1ο μου review και να μου πει την άποψη του.Εν ολίγης θα ήθελα ένα feedback γενικότερο από κόσμο ο οποίος δεν με γνωρίζει προσωπικά και δεν θα κρύψει αυτό που έχει να πεί. Αν έιμαι κακός σε κάτι ή υπερβολικός και ούτω καθεξής. Το βάζω εδώ γιατί και εγώ έχω μεγαλύτερη παρουσία σε αυτήν την κατηγορία του forum αλλα και γιατί το review αφορα έκδοση του ps4.

 

*Προς διαχειριστές : Αν παραβιάζω κανόνες παρακαλώ διαγράψτε το χώρις να φάω κάποιο ban κλπ....

 

Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση , ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλη αρχη φιλος. Καλοστημενη η σελιδα σου. Σε οτι αφορα το review σου, ισως θα επρεπε να δωσεις λιγο παραπανω χρονο στην αναλυση των επιμερους τομεων του παιχνιδιου, ομως ολα καλα για σπασιμο της παρθενιας..Καλη συνεχεια σου ευχομαι και αν ειναι δυνατον να συνεχισεις την εδω παρουσια σου, χρειαζονται μετριοπαθεις φωνες σαν τη δικη σου στο ινσομνια (στο console gaming thread εννοω στο οποιο ειμαι πιο ενεργος και ειμαι σε θεση να εχω αποψη)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω kostiger ναι ειναι αρκετα λιτο σαν review (τωρα ετοιμαζω Quantum Break :D ) , οποιος εχει μπει στο τρυπακι να πιαστει με review , unbox , news κλπ ακομα και το να στησει μια σελιδα (ακομα και με ετοιμο σχεδον template) ξερει οτι ειναι λουκι. Εχω ριξει ξενυχτι γιατι ευτυχως ειμαι εργαζομενος και το κανω απο κ*υλα. Ελπιζω ισως και σε κατι καλυτερο αλλα οκ , θελει πολυ δουλεια και χρονο...Και οπως πολυ σωστα το πιασες

 

*σου ευχομαι και αν ειναι δυνατον να συνεχισεις την εδω παρουσια σου,

 

Γι αυτο και δεν εχω παρει μερος τον τελευταιο καιρο...Εχω ριξει τοσο διαβασμα αυτο το καιρο οσο δεν εριξα σε ολα μου τα σχολικα χρονια... :D , εφοσον δεν παραβιαζω κανονες που και που ισως να ανεβαζω κανα review εδω για να περνω γνωμες..

 

Ontopic θεωρω πως ειμαι απο τους απαραδεκτους αλλα δικαιολογημενα , που ειχα δωσει σημασια το Ratchet & Clank... τι παιχνιδαρος ειναι αυτος???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...