Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο πράγμα που μοσχοπουλάει είναι, είναι δυνατόν να μην βγάλουν

Έτυχε και μοσχοπουλάει. Αν δεν λειτουργούσε έτσι η MS θεωρώ οτι θα είχαμε καλή κόντρα μεταξύ των δύο, γιατί οι τιμές είναι παραπλήσιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε και μοσχοπουλάει. Αν δεν λειτουργούσε έτσι η MS θεωρώ οτι θα είχαμε καλή κόντρα μεταξύ των δύο, γιατί οι τιμές είναι παραπλήσιες :)

Γενικά για το PlayStation αναφέρομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καραγκιοζιλικια της sony συνεχίζονται..φήμη ότι θα καθυστερήσει το horizon για να βγει και στο ps4k.. Πραγματικά τι να πει κανείς για αυτήν την γενιά..η e3 που μας έρχεται είναι πολύ κομβική για το που πάει η βιομηχανία..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μένει πλέον είναι οι Sony και MS να βγάζουν τα παιχνίδια τους σε PC και απλώς η κάθε μία να έχει το δικό της Store. Η MS το ξεκίνησε αυτό ήδη μάλιστα.

 

Αυτή η τακτική των γρήγορων αναβαθμίσεων δεν ανήκει στην φιλοσοφία των κονσολών. Ως hardware, στην ουσία πρόκειται για κάτι σαν "Steam Boxes" με μόνη διαφορά τη στάμπα της καθεμίας επάνω. Είναι ήδη PC's με διαφορετικό OS. Ε ας κάνουν τότε το PC την βασική πλατφόρμα ανάπτυξης να μην το κουράζουμε και να μείνουμε όλοι ευχαριστημένοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Square Enix ανακοίνωσε ότι θα παραξει περισσότερες Ultimate Collector's Editions για το Final Fantasy XV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Square Enix ανακοίνωσε ότι θα παραξει περισσότερες Ultimate Collector's Editions για το Final Fantasy XV.

Τρεχω να τα σταξω τα 270δολλαρια(δεν ξερω αν ειναι μαζι με τα μεταφορικα),που ειναι το κοστος αγορας σχεδον ολοκληρης της κονσολας για ενα αμφιλεγομενο παιχνιδι,και ειδικα με την προιοστορια του 13.

 

Και πολυ  φοβαμαι οτι λιγες απο αυτες τις παραγγελιες πανε πραγματικα σε οπαδους,και αρκετες αλλες οπως αποδειχτηκε μαλλον θα πανε για αγγελιες/ebay....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στέλνουν Ελλαδιστάν απο το επίσημο store τους. :P

Το ξέρω απο πρώτο χέρι..

Εγώ τις στέλνω σε συγγενή.

Επισης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε forwader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες, μια αποψη θελω κι απο εσας.

Για καποιον που δεν εχει εμπειρια σε soul παιχνιδια πως ειναι καλυτερα να ξεκινησει?

Θα παρω καποιο παιχνιδι να ασχοληθω τωρα 2 βδομαδες που θα ειμαι εκτος και σκεφτομουν για dark souls 3 με ολο αυτο το hype, αλλα υπαρχει και το bloodborne που δεν εχω παιξει. Γενικα σε τετοιο στιλ ποιο θα προτεινατε για αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες, μια αποψη θελω κι απο εσας.

Για καποιον που δεν εχει εμπειρια σε soul παιχνιδια πως ειναι καλυτερα να ξεκινησει?

Θα παρω καποιο παιχνιδι να ασχοληθω τωρα 2 βδομαδες που θα ειμαι εκτος και σκεφτομουν για dark souls 3 με ολο αυτο το hype, αλλα υπαρχει και το bloodborne που δεν εχω παιξει. Γενικα σε τετοιο στιλ ποιο θα προτεινατε για αρχη?

Το gameplay του Bloodborne δεν είναι ακριβώς ίδιο με αυτό των Souls game. Και στα 2 θα πεθάνεις πολλές φορές πάντως :P Το πρώτο είναι πιο γρήγορο το δεύτερο πιο υπομονετικό. Αν δεν έχεις παίξει κανένα, 2 βδομάδες δεν θα σου φτάσουν! Ξεκίνα με το DS 2 Scholars of the First Sin που το βρίσκεις στα 32 ευρώ διότι μπορεί να μην σου αρέσει σαν παιχνίδι και θα χάσεις 70αρι αν πας στο 3. Και το Bloodborne από 30 το βρίσκεις αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο όπως είπα. Αν θες κάποια στιγμή να πας στο DS 3 πιάσε το 2 πρώτα, η γνώμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gameplay του Bloodborne δεν είναι ακριβώς ίδιο με αυτό των Souls game. Και στα 2 θα πεθάνεις πολλές φορές πάντως :P Το πρώτο είναι πιο γρήγορο το δεύτερο πιο υπομονετικό. Αν δεν έχεις παίξει κανένα, 2 βδομάδες δεν θα σου φτάσουν! Ξεκίνα με το DS 2 Scholars of the First Sin που το βρίσκεις στα 32 ευρώ διότι μπορεί να μην σου αρέσει σαν παιχνίδι και θα χάσεις 70αρι αν πας στο 3. Και το Bloodborne από 30 το βρίσκεις αλλά δεν είναι ακριβώς το ίδιο όπως είπα. Αν θες κάποια στιγμή να πας στο DS 3 πιάσε το 2 πρώτα, η γνώμη μου.

Οπως ειπα γενικα δεν εχω εμπειρια με τετοια παιχνιδια, οποτε δεν ζητησα οπωσδηποτε γνωμη για ενα απο τα 2 αλλα γενικα προταση σε αυτο το ειδος ωστε να δω αν μου αρεσει το στιλ και αργοτερα να επενδυσω στα βαρια οπως το ds 3 ας πουμε :P

 

Οποτε το ds 2 στα 30 μου μοιαζει καλη προταση για αρχη, θα το χω υποψιν λοιπον. Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...