Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σαν να ρωτάς αν συμφέρει την Valve να αγοράζουν απευθείας από το Steam σε φουσκωμένες τιμές...

 

Έτσι δουλεύει το παρόν οικονομικό σύστημα με το λιανεμπόριο (φυσικό + ηλεκτρονικό).

 

ΥΓ: Το δισκάκι μια φορά το διαβάζει για install.

 

Και το street fighter 5 και το the last of us θέλουν δισκάκι για να παίξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και; Θα έπρεπε να μην ζητάει δισκάκι μέσα; Αν ήταν έτσι, θα νοικιάζαμε όλοι παιχνίδια και θα τα παίζαμε για πάντα.

 

Εγώ άλλο πράγμα λέω, αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός: στις νέες κονσόλες μια φορά διαβάζει όλο το δισκάκι για installation και μετά απλά κάνει ένα check ότι το έχεις μέσα.
 

Δεν είναι σαν τα PS2/PS3 που διάβαζε συνέχεια από τον δίσκο και σου έσκιζε το laser... εκεί έγκειται η βελτίωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και; Θα έπρεπε να μην ζητάει δισκάκι μέσα; Αν ήταν έτσι, θα νοικιάζαμε όλοι παιχνίδια και θα τα παίζαμε για πάντα.

Παλιες καλες Pc εποχες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και; Θα έπρεπε να μην ζητάει δισκάκι μέσα; Αν ήταν έτσι, θα νοικιάζαμε όλοι παιχνίδια και θα τα παίζαμε για πάντα.

 

Εγώ άλλο πράγμα λέω, αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός: στις νέες κονσόλες μια φορά διαβάζει όλο το δισκάκι για installation και μετά απλά κάνει ένα check ότι το έχεις μέσα.

 

Δεν είναι σαν τα PS2/PS3 που διάβαζε συνέχεια από τον δίσκο και σου έσκιζε το laser... εκεί έγκειται η βελτίωση.

 

Αφού συνεχίζει και το διαβάζει. Μία ώρα έπαιζα χθες και όλο το άκουγα που βούηζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού συνεχίζει και το διαβάζει. Μία ώρα έπαιζα χθες και όλο το άκουγα που βούηζε.

Μαλλον το ανεμιστηρακι θα βουιζει(σε κανενα παιχνιδι που εχω δοκιμασει και παιξει στο δικο μου μηχανημα δεν παιζει συνεχως το δισκακι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το ανεμιστηρακι θα βουιζει(σε κανενα παιχνιδι που εχω δοκιμασει και παιξει στο δικο μου μηχανημα δεν παιζει συνεχως το δισκακι)

 

Θα το ξανακοιτάξω αύριο αλλά νομίζω ακούγεται απο το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για να κάνει το installation και authentication διαβάζει το ps4 από το δισκάκι. Με το που γίνει η επαλήθευση και βρει το license, σταματάει και αναλαμβάνει ο hdd. Δεν έχετε προσέξει μάλλον ότι κάθε παιχνίδι πλέον μπαίνει ολοκληρωτικά στον hdd; Τα έχουμε ξαναγράψει (πολλές φορές) Ο θόρυβος που ακουγεται (στις πιο παλιές εκδόσεις της κονσόλας) είναι από το fan και μόνο όταν η κονσόλα ανεβάζει θερμοκρασία.

 

Ξεχάστε εποχές ps2, ps3, άσχετα αν βόλευε όλο αυτό, όταν νοικιάζαμε. Ειδικά το ps3 σου έδινε την επιλογή αν θέλεις να το βάλεις το game στον hdd και είχες καλύτερο loading και ξεκουραζες και την κονσόλα.

 

Μόνο σε ταινίες/μουσικη κτλ(προφανως) διαβαζει συνέχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να έρθουν σε αντιπαράθεση με τις μεγάλες αλυσίδες; Θα είναι σαν να αυτοκτονούν.

Αυτο!Μετα ποιος θα πουλησει τις κονσολες της Sony και της MS? Ξερουνε πολυ καλα τι κανουνε οι εταιριες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω hype ή καθολου ενδιαφερον ομως για ενα exclusive που κυκλοφορει αυριο,και σε πολυ καλη τιμη

https://www.skroutz.gr/s/8206925/Ratchet-Clank-PS4.html?from=catspan&keyphrase=ratchet+%26+clank

 

Πως και ετσι??

 

Το δε θεμα που ανοιχτηκε για το παιχνιδι πρεπει να ειναι ισως και το μοναδικο που εχω πετυχει στο Insomnia χωρις καμια απαντηση απο την στιγμη που ανοιχτηκε μεχρι και την ημερα κυκλοφοριας

http://www.insomnia.gr/topic/492573-ratchet-and-clank-into-the-nexus/?hl=ratchet+and+clank

 

Ισως τελικα αυτα που βλεπουμε και κραζουμε(μερικοι)για τις πωλησεις/ενδιαφεροντα στην Ελλαδα  να ειναι τελικα εντονα και στο insomnia

http://www.gameslife.gr/top-10-greece-games-best-46381

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ βγαίνει διάδοχος του symphony of the night και έχει πέσει νέκρα, to ratchet & clank θα χε κίνηση; :lol:

Και για ποιο λογο δηλαδη το ratchet and clank να μην εχει κινηση ειδικα απο την στιγμη που βγαινει και ταινια για αυτο???

 

Ασε που ουτε ειναι να πεις οτι το Playstation 4 ως τωρα εχει και την τεραστια ποικιλια ποιοτικων exclusive και απο την στιγμη που Jak and daxter δεν προκειται να ξαναδουμε(εκτως απροοπτου)στο Ps4,ειναι η μονη σειρα που εχει μεινει απο τις ps2 εποχες μεχρι σημερα.

 

Και το σημαντικοτερο ολων,απιστευτα χαμηλη τιμη για day one  exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι Day Zero το Ratchet. Μην σου πω πως θελω χθες κιολας. Απλα τι να πεις? Δεν μπενω επιτηδες σε θεματα/posts του Ratchet για να μη φαω κανα spoil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...