Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν εισαι παντρεμενος,και εχει καβατζωσει η κυρα την τηλεοραση...χαχαχαχαχα

Δεν νομιζω ομως οτι πιανει χωρο αν αγορασεις ενα 23-24αρι tv monitor και παλι κανεις την δουλεια σου(λεω tv monitor προφανως λογω των ηχειων).Υποθετω βεβαια οτι σαν παντρεμενος δεν θα μενεις σε γκαρσονιερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Τι κακό κάνω;

Κανενα κακο δεν κανεις.Απλα στην Ελλαδα δυστηχως αρκετοι λειτουργουν με στερεοτυπα/προκαταληψεις,κοινως αν εισαι παντρεμενος τοτε αυτοματως αν πεις σε αλλους οτι παιζεις παιχνιδια,τους πιανουν τα γελια ή και σε αλλες περιπτωσεις μπορει να κοροιδεψουν κιολας.

 

Δυστηχως δεν ειμαστε τοσο ανοιχτομυαλοι στον τομεα αυτο οπως οι περισσοτερες χωρες του εξωτερικου(το βλεπουμε αλλωστε και σε αλλα πραγματα/αγορες,ειναι το ρητο που εχουμε βγαλει οτι ο Ελληνας δεν ειναι του Ειναι,αλλα της φιγουρας και της επιδειξης).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχει προκατάληψη όπως και σε άλλα θέματα.Αν παίζεις games απο κάποια ηλικία και πάνω μπορεί να σε χαρακτηρίσουν ανώριμο και οτι άλλη *** τους κατέβει.

Ναι,παίζω games.Αλλά δουλεύω απο πιτσιρικάς,δεν πίνω,δεν καπνίζω και δεν ασχολούμαι με τζόγο.Ούτε ζήτησα απο κανέναν γνωστό η συγγενή χρήματα.Κυρίως δεν ενοχλώ κανέναν.

Απόψεις του στύλ:Παίζεις games άρα είσαι παιδάκι η έχεις μακρύ μαλλί άρα είσαι αλήτης είναι οπισθοδρομικές.Πρώτα ας κοιτάξουν την καμπούρα τους αν έχει μεγαλώσει. :-D

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι 47 και παιζω παρεα με τον γιο μου που ειναι 23 και τους φιλους του πρεπει να ειμαι εντελως διεστραμενος !!

Εσύ θα καείς στην κόλαση. :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν μεγαλωσεις να φανταστω σταματας να διαβαζεις βιβλια,να αθλησαι,να πηγαινεις γηπεδο, να βλεπεις ταινειες....

 

-Τι? Τι εννοεις αυτα ειναι πιο σοβαρα hobby?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι 47 και παιζω παρεα με τον γιο μου που ειναι 23 και τους φιλους του πρεπει να ειμαι εντελως διεστραμενος !!

Βασικα παιζει αυτο που σημειωνω παραπανω να ειναι χειροτερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming οπως και να το κανουμε ειναι χομπι πιτσιρικαδων.Μπορεις να το ασκεις και μεγαλυτερος δεν ειναι κακο αλλα οι προτεραιοτητες ειναι αλλες εκτος αν εχεις λυσει τα προβληματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming οπως και να το κανουμε ειναι χομπι πιτσιρικαδων.Μπορεις να το ασκεις και μεγαλυτερος δεν ειναι κακο αλλα οι προτεραιοτητες ειναι αλλες εκτος αν εχεις λυσει τα προβληματα σου.

Πως γινεται το gaming να ειναι hobby πιτσιρικαδων οταν τα περισσοτερα παιχνιδια λογω βιας ειναι για ηλικιες ανω των 18???

Κλασσικο παραδειγμα σε αυτο ειναι το Grand Theft Ayto(και εν μερη και το Call of Duty).Ειναι το Grand Theft Ayto για τις περισσοτερες ηλικιες που βλεπουμε να παιζουν στην Ελλαδα που ειναι κατω των 18,μην πω και 15,τις περισσοτερες φορες???

 

Απλα στις μικροτερες ηλικιες οι γονεις(εχοντας και αυτοι τις κακες τους νοοτροπιες/στερεοτυπα)δεν σε ενοχλουν τοσο οσο πχ μετα τα 18-19.

 

Ισα ισα που σε μεγαλυτερες ηλικιες κανεις καλυτερο κουμαντο του τι να αγορασεις και ποτε απο οτι σε μικροτερες ηλικιες που αγοραζεις κατι λογω μοδας περισσοτερο και παρεας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πρεπει να καταλαβουν μερικοί ειναι οτί πλεον τα games εχουν ωριμάσει σε μεγάλο βαθμό...τι εννοώ? πιστεύω πλέον οτι υπάρχουν παιχνίδια για όλες τις ηλικίες...το να λέμε τα games ειναι μέχρι αυτήν την ηλικία και δίαφορες τέτοιες βλακείες δεν έχει νόημα και είναι τελείως άστοχο....αυτά τα λένε κάτι τύποι που έχουν μείνει ακόμα στο pac man....εγώ που πλησιάζω τα 40 δεν παίζω τα ίδια games που έπιαζα στα 20 ας πούμε...υπάρχουν και σοβαρά games που περνάνε μυνήματα...υπάρχουν και ποιο χαλαρά...είναι κάτι σαν τις ταινίες δηλαδή...υπάρχουν διάφορα είδη για όλους....όποιος λέει ότι ειναι για παιδιά η όχι για παιδια τότε είναι άσχετος...είναι για όλους ανάλογα το παιχνίδι....προσωπική άποψη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming οπως και να το κανουμε ειναι χομπι πιτσιρικαδων.Μπορεις να το ασκεις και μεγαλυτερος δεν ειναι κακο αλλα οι προτεραιοτητες ειναι αλλες εκτος αν εχεις λυσει τα προβληματα σου.

Επειδη τυχαινει να εχω μικρο αδερφο στο γυμνασιο και εγω ειμαι πανω απο 20 θα σου λεγα οτι οι περισσοτεροι συνομηλικοι του αδερφου μου δεν ασχολουνται με το gaming οπως η δικη μας φουρνια.

Πλεον τα παιδια παιζουμε κανενα game σε κινητο η tablet(εμας μας θυμαμαι να καιμε και τα handhelds σε αυτες τις ηλικιες) και το πολυ κανενα LOL η minecraft. Εχει χαθει ολη η ποικιλια που παιζαμε εμεις. Πανε τα crash,jack και τετοια.

Προσοχη δεν λεω οτι κακως κανουνε εννοειται θα παιξουνε οτι τους αρεσει. Αλλα το παραδοσιακο gaming ακομα ειναι ζωντανο κυριως απο ατομα σε μεγαλυτερες ηλικιες. Και κακα τα ψεματα με την τρεχουσα οικονομικη κατασταση οι μεγαλοι εχουνε χρημα για ξοδεμα και οι μικροι βολευονται και με τα free to play.

 

Ολα αυτα τα λεω για να σου δειξω οτι το gaming δεν ειναι καθολου παιδικο hobby. Εχω φιλους που 40+ και παιζουμε Assetto Corsa και εχω και φιλο 30+ που εχει παιδι και παιζουμε μαζι COD οταν βρισκει χωρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming οπως και να το κανουμε ειναι χομπι πιτσιρικαδων.Μπορεις να το ασκεις και μεγαλυτερος δεν ειναι κακο αλλα οι προτεραιοτητες ειναι αλλες εκτος αν εχεις λυσει τα προβληματα σου.

 

Άστοχο. Με αυτή τη λογική μπορώ να πω και εγώ ότι "το ψάρεμα/κυνήγι/αθλήματα/κέντημα/συλλογή γραμματοσήμων/κτλ είναι χόμπι πιτσιρικάδων αλλά μπορείς να το ασκείς και μεγαλύτερος - δεν είναι κακό αλλά οι προτεραιότητες είναι άλλες εκτός αν έχεις λύσει τα προβλήμτατά σου".

Δεν πάει έτσι, το 99% δεν έχει λυμένο κανένα πρόβλημα και θα ήταν τουλάχιστον τραγικό να μην είχαν κανένα χόμπι εξ'αιτίας αυτού... απλά το gaming πάει στην κατηγορία στερεότυπου εδώ εν αντιθέσει με πιο άκυρα χόμπι του στυλ "πάω κάθε σ/κ στην καφετέρεια και βλέπω σε τηλεόραση άλλους να παίζουν ποδόσφαιρο" .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming οπως και να το κανουμε ειναι χομπι πιτσιρικαδων.Μπορεις να το ασκεις και μεγαλυτερος δεν ειναι κακο αλλα οι προτεραιοτητες ειναι αλλες εκτος αν εχεις λυσει τα προβληματα σου.

Πες τους τα.

Ολόκληροι μαντραχαλοι κάθονται και παίζουν με τα μπλιμπλικια!

Για εισοδηματιες τους κόβω!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...