Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πλήρη δισκάκια διαρκεί έως και 45 λεπτά η εγκατάσταση (χοντρικά 1GB το λεπτό), αλλά ναι, δεν είναι πρόβλημα, γιατί ξεκινάς να παίζεις σε δευτερόλεπτα.

 

Στο Xbox δεν ξέρω αν το έχουν φτιάξει αυτό, εκεί περίμενες για εγκατάσταση και κατέβασμα updates, δεν σε άφηνε να ξεκινήσεις πιο πριν.

 

 

Τα ιδια χαλια εχει ακομα .

Πλεον και το ΟΝΕ κανει οτι και το PS4, απλως δεν εχω μετρησει ποσο συντομα γινεται η εγκατασταση απο το δισκακι. Σε αφηνει αμεσως να παιξεις παντως..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες βοηθεια.. Αγορασα ενα digital παιχνιδι απο ενα παιδι (μαλλον απο αμειρικανικο psn). Το εβαλα στην κονσολα μου και μου ζητησε system update  διαφορετικα δεν θα μπορουσα να κατεβασω τα παιχνιδια, κατεβαινει το update, κανει install και κλεινει. Το ανοιγω, κανει παλι install και ξανακλεινει. Απο τοτε καθε φορα που την αναβω μου αναβοσβηνει το μπλε φως για λιγα δευτερα και κλεινει η κονσολα. Εχω απελπιστει, βοηθεια παρακαλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες βοηθεια.. Αγορασα ενα digital παιχνιδι απο ενα παιδι (μαλλον απο αμειρικανικο psn). Το εβαλα στην κονσολα μου και μου ζητησε system update  διαφορετικα δεν θα μπορουσα να κατεβασω τα παιχνιδια, κατεβαινει το update, κανει install και κλεινει. Το ανοιγω, κανει παλι install και ξανακλεινει. Απο τοτε καθε φορα που την αναβω μου αναβοσβηνει το μπλε φως για λιγα δευτερα και κλεινει η κονσολα. Εχω απελπιστει, βοηθεια παρακαλω..

Τελικα ειχε προβλημα το κουτι τροφοδοσιας. Γυρισα την κονσολα αναποδα, την πιεσα στο κεντρο και δουλεψε. Ενιωσα τρελη ανακουφιση μολις ειδα να ξεκιναει κανονικα. Παντως μου φαινεται περιεργο που εμφανιστηκε τετοιο προβλημα μετα απο αναβαθμιση, ξερει κανεις τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ολοι οι developers εβγαζαν παιχνιδια οπως η Blizzard/rockstar τοτε δεν θα υπηρχε το ολο vs που βλεπουμε τα τελευταια χρονια στις κονσολες.

 

Τελευταιο παραδειγμα το overwatch. 1080p 60fps και σε playstation 4 και σε XboxOne(και φυσικα στο pc)

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-overwatch-console-beta-performance-analysis

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως με το ιδιο προβλημα(παταγα το power εκανε ενα τσακ και αναβε το μπλε φως και στο καπακι εσβηνε)χρειαστηκε να το παω για service...

Στο service τι σου ειπαν οτι ειχε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπε τωρα ο αδερφος μου στο τηλ οτι εκανε ενα update η κονσολα οταν την ανοιξε,ξερουμε ποιο ειναι? Νεα features κλπ?

Firmware 3.50 με highlight το remote play to pc δλδ να πεζεις ps4 στο pc με streaming, εγω παντως με 24 cyta ειχα αρκετή αργοπορία και ψιλο λαγκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον και το ΟΝΕ κανει οτι και το PS4, απλως δεν εχω μετρησει ποσο συντομα γινεται η εγκατασταση απο το δισκακι. Σε αφηνει αμεσως να παιξεις παντως..

To One ξεκινάει το παιχνίδι όταν φτάσει γύρω στο 15%,εξαρτάται βέβαια και από το παιχνίδι. Ας πουμε το evolve σε άφηνε σχεδόν άμεσα.

 

Αν ολοι οι developers εβγαζαν παιχνιδια οπως η Blizzard/rockstar τοτε δεν θα υπηρχε το ολο vs που βλεπουμε τα τελευταια χρονια στις κονσολες.

 

Τελευταιο παραδειγμα το overwatch. 1080p 60fps και σε playstation 4 και σε XboxOne(και φυσικα στο pc)

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-overwatch-console-beta-performance-analysis

 

Το Overwatch είναι bound on account; Δηλαδή άμα το αγοράσω στον λογαριασμό μου της blizz θα το παίζω και στο πισι και στην κονσόλα; Ή θέλει ξεχωριστη αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το The Old Hunters ειναι στο κομματι του βασικου παιχνιδιου και αν το αγορασεις, απλα το ξεκλειδωνεις? 

Εστω οτι ισχυει το παραπανω που λες εχει σημασια???Αν δεν παρεις την Goty edition ή αν δεν το αγορασεις ψηφιακα απο το playstation store,τα επιπλεον bosses δεν μπορεις να τα φας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από τα seven.το GoW και το last of us δεν είναι οι ελληνικές εκδόσεις και φυσικά δεν τα πήρα.Πως θα ξεχωρίσω την ελληνική έκδοση καθώς και Εάν έχει το left behind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...