Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony είχε υποσχεθεί 1080p για το PS3. Αποτέλεσμα -> Τρίχες κατσαρές

 

Η Sony είχε υποσχεθεί 1080p@60fps για το PS4.  Αποτέλεσμα -> Τρίχες κατσαρές

 

Η Sony υπόσχεται (όχι ακόμα, αλλά ας περιμένουμε λίγο) ξανά 1080p@60ftps ή 4k για το νέο.... PS4. Αποτέλεσμα -> ????

 

 

Διακρίνω ένα μοτίβο στα παραπάνω....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To Uncharted 2 με το the last of us είχαν διαφορα ομως, στα μοντελα και οχι μονο, σημαντικα μεγαλη.

Δες τον joel και δες τον drake.

 

 

 

δε νομιζω, και το Uncharted 3 αλλά και το Last of Us στα γραφικά έχουνε μικρές βελτιώσεις σε σχέση με το Uncharted 2 με αντιτιμο τις πτώσεις στο frame rate, ενώ στο Uncharted 2 ήταν σχεδον πάντα στα 30 fps.

 

μην περιμενετε και θαυματα, σε συγκεκριμενο hardware δουλευουν το οποιο δεν έχει ανεξάντλητες δυνατοτητες, δεν θα φτιάξουν το επομενο τους παιχνιδι σε τρεις φορές καλυτερο hardware αλλα στο ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγουρα δεν θα εχουν διαφορες στην αρχιτεκτονικη οπως ειχε το ps3 με το ps4, αλλα να υπενθυμισω οτι δεινοπαθησαν να μεταφερουν το the last of us στο ps4.

 

Κάτσε ρε συ, όταν εγώ έλεγα πριν από πολύυυυυυυ καιρό ότι είναι εντελώς βλακώδες να χαλάνε πόρους να κάνουν remaster ενός game που δεν είχε κλείσει ούτε χρόνο (από την κυκλοφορία του στο PS3) αντί να ασχοληθούν με κάποιο νέο project, μου έλεγες τότε ότι το TLoU ήταν να κυκλοφορήσει ούτως ή άλλως στο PS4 ή κάτι τέτοιο, αν θυμάμαι καλά. Τώρα λες ότι δεινοπάθησαν; Από που το συμπεραίνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για να σπασω λιγο τον παγο να μερικες καλες προσφορες που πετυχα στο Πλαισιο

 

Final Fantasy Type Zero Steelbook limited Edition 19.90ευρω

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Square-Enix-Final-Fantasy-XV-Steelbook-Ltd-Edition-PS4-PS4X-0098.htm

 

Στο Skroutz μονο 1 καταστημα το φερνει στα 70ευρω και το κανονικο παιχνιδι ξεκιναει απο 35ευρω

 

 

Dead Or Alive 5 25ευρω

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Square-Enix-Final-Fantasy-XV-Steelbook-Ltd-Edition-PS4-PS4X-0098.htm

στο Skroutz ξεκιναει απο 30ευρω

 

Borderlands The Handsome collection 20ευρω

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Borderlands-The-Handsome-Collection-PS4.htm

Σκρουτζ ξεκιναει απο 30

 

Dynasty Warriors 8 Complete Edition 15ευρω(stockhouse)

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/TECMO-KOEI-Dynasty-Warriors-8-Xtreme-Legends-Complete-Edition-PS4-PS4X-0028.htm

Σκρουτζ απο 30

 

Tropico 5 20ευρω

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Kalypso-Tropico-5-Limited-Special-Edition-PS4-E110896.htm

Σκρουτζ απο 25ευρω

 

Toukiden Kiwami 20ευρω

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Temco-Koei-Toukiden-Kiwami-PS4-PS4X-0101.htm

Σκρουτζ απο 32ευρω

 

Απλα κοιταξτε γιατι αρκετα ειναι μονο σε συγκεκριμενα καταστηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλές προσφορές.

 

το Borderlands The Handsome collection ειναι και στο PSN προσφορα στα 25 μεχρι 6/4(για αυτους που προτιμουν digital).

Εμενα με βλεπω να αγοράζω την προσφορα πλαισιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα , μπορεί να βγω και λάθος φυσικά αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος για αναβάθμιση από την sony ούτε για τις επιδόσεις, ούτε για κανέναν λόγο. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εγώ, αν και για μένα που δεν είχα ps3 μου αρέσει, είναι ότι υπάρχουν ελάχιστα games στην ουσία και αν ήμουν κάτοχος ps3, με το ζόρι ίσως αγόραζα φέτος. Επίσης δεν νομίζω, του χρόνου να ανακοινωθεί καινούργιο μηχάνημα. Το 2019-20 που θα έχουν κάνει μερικά relase παραπάνω οι μεγάλες εταιρίες, όπως naughty dog ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με emulation; Ή να βάλουν Cell/RSX; Χλωμά και τα 2, IMHO.

 

Τεχνικά, δεν θα μπορούσαν να κάνουν περίπου αυτό που έχει κάνει η MS με το X360 BC; Γιατί να μπορεί να γίνει «μετάβαση» από PPC σε Jaguar και να μην μπορεί να γίνει «μετάβαση» από τον Cell σε Jaguar;

 

Δεν θα μπορούσαν να προσθέσουν ένα έξτρα μικρό και φθηνό SoC (αν χρειάζεται) που να κάνει recompile τα games που ήταν γραμμένα για τον Cell, έτσι ώστε να τα «καταλαβαίνει» το PS4; Ή λέω βλακείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρακαλώ επιστρέψτε στο θέμα, και αποφύγετε τις συζητήσεις για PCMR και σύγκριση consoles με PC. Δεν οδηγούν σε τίποτα παραγωγικό και το πιο πιθανό είναι κατ'ελάχιστον να διαγραφούν μηνύματα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador σου απάντησα σε αυτό που ρώτησες, αλλά για κάποιον λόγο σβήστηκε μαζί με όλα τα άλλα... βαριέμαι να γράφω πάλι τα ίδια, οπότε όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Σόρρυ άκυρο, τώρα είδα ότι μεταφέρθηκαν σε άλλο νήμα... μπορεί να σβηστεί το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιώντας το ps plus σε ένα ps4 θα έχουν πρόσβαση όλα τα profiles σε αυτό?
Δηλαδή,έχω με τον αδερφό μου ένα ps4 και έχει ο καθένας το δικό του profιie και συγκεκριμένα παιχνίδια σε αυτό . Μπορούμε να έχουμε μόνο μια συνδρομή ps plus ή πρέπει να αγοράσουμε δύο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιώντας το ps plus σε ένα ps4 θα έχουν πρόσβαση όλα τα profiles σε αυτό?Δηλαδή,έχω με τον αδερφό μου ένα ps4 και έχει ο καθένας το δικό του profιie και συγκεκριμένα παιχνίδια σε αυτό . Μπορούμε να έχουμε μόνο μια συνδρομή ps plus ή πρέπει να αγοράσουμε δύο ?

 

Ναι,θα έχουν πρόσβαση όλοι οι λογαριασμοί στο Plus.Επίσης οτι παιχνίδι η add on αγοράζεις με 1 λογαριασμό θα μπορούν να τα χρησιμοποιούν όλοι,ακόμα και αν είναι πχ USA η UK.

 

Ο κάθε λογαριασμός θα φαίνεται και θα έχει όλα τα αγορασμένα παιχνίδια αλλά και όσα έχει κατεβάσει δωρεάν ο λογαριασμός που αγόρασε την συνδρομή Plus.Ομως μόνο αυτός ο λογαριασμός θα μπορεί να κατεβάζει τα παιχνίδια του Plus και να αγοράζει με χαμηλότερη τιμή.

 

Για να έχει δικαιώματα καποιος λογαριασμός θα πρέπει να τον κάνεις activate as primary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,θα έχουν πρόσβαση όλοι οι λογαριασμοί στο Plus.Επίσης οτι παιχνίδι η add on αγοράζεις με 1 λογαριασμό θα μπορούν να τα χρησιμοποιούν όλοι,ακόμα και αν είναι πχ USA η UK.

 

Ο κάθε λογαριασμός θα φαίνεται και θα έχει όλα τα αγορασμένα παιχνίδια αλλά και όσα έχει κατεβάσει δωρεάν ο λογαριασμός που αγόρασε την συνδρομή Plus.Ομως μόνο αυτός ο λογαριασμός θα μπορεί να κατεβάζει τα παιχνίδια του Plus και να αγοράζει με χαμηλότερη τιμή.

 

Για να έχει δικαιώματα καποιος λογαριασμός θα πρέπει να τον κάνεις activate as primary.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μπερδεύτηκα καθώς αν κατέβαζα ένα παιχνίδι εγώ για να μπορεί να παίξει ο αδερφός μου έπρεπε να μπει στο δικό μου profile. Προφανώς στο ps plus δεν είναι έτσι. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...