Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα την κάναμε του χρόνου. Σιγά τη διαφορά.

 

Όπως είπε και ο Shadows, το πρόβλημα είναι στα παιχνίδια όχι στο hardware. Έχουμε καταλείξει όλοι να περιμένουν με αγωνία για το επόμενο re-skinned παιχνίδι της Ubisoft. 

 

Βασικά στα 28nm δεν μπορούσε να γίνει κάτι δραματικά καλύτερο, ούτε με €100 παραπάνω.

 

Για τεχνολογία του 2012 (τότε έγινε tape out η APU) έκαναν ό,τι καλύτερο μπορούσαν.

 

Στα 14nm θα δούμε διαφορά όπως φαίνεται και με νέου τύπου μνήμες (HBM2)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αντε να βγει το ratchet(και μακαρι να ειναι και καλο)https://www.skroutz.gr/s/8206925/Ratchet-Clank-PS4.html?keyphrase=ratchet+%26+clank

 

Ακομη μονο 4 καταστηματα το εχουν διαθεσιμο και δεν μου αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη μονο 4 καταστηματα το εχουν διαθεσιμο και δεν μου αρεσει...

Καλα αυτο δεν εχει να λεει.Οταν ειναι να βγει το παιχνιδι θα δεις και τις γνωστες αλυσιδες σιγουρα μιας και μιλαμε για playstation exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην τρελαινεστε το πιο πιθανο ειναι οτι η sony θα βγαλει καποιου ειδους κονσολα με built in scaler για να υποστηριξει 4κ αναλυση σε τηλεορασεις η αναλυση των παιχνιδιων θα μεινει 1080p η 900p αυτη τη στιγμη το ps4 σε 4κ τηλεοραση εχει max αναλυση 1080p και το hardaware της εκαστοτε 4κ τηλεορασης κανει αυτοματα scaling σε 4κ με αποτελεσμα input lag και μαλιστα τεραστιο (εκτος απο καποια μοντελα πανακριβα) και πολλες φορες παραμορφωμενη εικονα.το ps4 μεσω ενος καλου scaler λυνει και το προβλημα input lag αλλα κ της εικονας αλλα ουσιαστικα δεν παμε σε 4κ gaming πιο πολυ θα ελεγα support για 4κ τηλεορασεις.....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,επειδη το PsPlus topic δεν ειναι τοσο "active" λεω να πω το προβλημα που εχω εδω περα,τουλαχιστον σε spoiler,οποτε οποιος γνωριζει τα παντα με το psplus ας απαντησει: 

 

 

Εχουμε και λεμε,ειχα πολλους μηνες να βαλω Ps+ στο Main account μου (αλλα εχω μεσα τουλαχιστον 9 games κατεβασμενα απο ενεργο Ps+ απλα δεν μπορουσα να τα παιξω επειδη εληξε το Ps+),και τωρα προσφατα ηρθα μονιμα Αγγλια οποτε απο οσο γνωριζα και εγω για να κανω αγορες τωρα με τις λιρες δεν υπαρχει αλλος τροπος παρα να εφτιαχνα new account . Εφτιαξα λοιπον νεο account,δειχνει τωρα τις τιμες σε λιρες ολα κομπλε,και αφου παιζει και η προσφορα εδω με 26.8GBP ειπα να βαλω αυτην για 12 μηνες,πιστευοντας οτι θα εχω εννοειται κανονικα τα games του MAIN account μου.

 Ελα ομως που επεσα τελειως εξω !!! Κανω την αγορα του Ps+ στο 2ο μου λογαριασμο (μου βγαζει μνμα στο τελος αν θελω να κανω Activate ως Primary την κονσολα μου,ενω πιστευα οτι την ειχα wtf,και παταω να γινει primary) και ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ να βλεπω ολα τα games της κονσολας μου κλειδωμενα!! Παω καπακι να κατεβασω το BROFORCE,κατεβαινει στο 2nd account μου και κανω log in μετα με το Μain μου,οπου εκει παρατηρω οτι το BROFORCE ΜΠΟΡΩ να το παιξω!! Οποτε εξηγήστε μου αν μπορειτε γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει,γινεται καπως να παιξω τα MAIN παιχνιδια μου στο 2ο account μου που εχει active Ps+ ?!?!

 

Sum up:

Main account= Εχει ολα μου τα games, αλλα δεν μπορω να παιξω κανενα λογο μη active Ps+ λογικα.

2ο account= Εχει Ps+ active αυτο το account,αλλα ολα τα games ειναι κλειδωμενα ενω περιμενα οτι δεν θα ηταν αφου υπαρχει ενεργο Ps+.Κατεβαινει το Broforce,ολοι οι λογαριασμοι μπορουν να το παιξουν ,ενω τα games του Main Account μου δεν μπορουν να παιξουν πουθενα αλλου εκτος του Main διοτι μου γραφει οτι πρεπει να τα αγορασω -.- Οποτε καταλαβατε πανω κατω τι εχει παιχτει?Τι φαση τωρα να εχω χασει ολα τα free games που ειχα τοσο καιρο?!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κατάλαβει με τα licenses δλδ τι παίζει.. Δλδ οταν αλλάξει ο μηνας και βγουν τα αλλα games τα αλλα 2 non ps+ account που έχω δεν θα μπορούν να τα παίξουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άδεια του παιχνιδιού είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό και όχι με την κονσόλα.

 

Εφόσον δεν ανανέωσες την συνδρομή στον πρώτο σου λογαριασμό, οι άδειες έληξαν. Στον δεύτερο λογαριασμό ξεκινάς εκ του μηδενός και δεν μπορείς να μεταφέρεις άδειες από αλλού. Αυτό εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω καταλαβα.Σε ευχαριστω...Αρα ΟΝΤΩΣ εχασα ολα μου τα παιχνιδια....Αν ειναι δυνατον....Ξενερα μεγαλη...Και μια τελευταια απορια. Αν εβαζα πχ τωρα PS+ στο Main Account Μου (το Ελληνικο) οπου τα games θα δουλεψουν κομπλε,στο 2nd account μου(το UK δλδ που εχει ηδη Ps+) τα games του Main μου θα μπορω να τα παιξω μετα και στο αγγλικο account ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...