Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ΄ότι συμπεραίνω(για την ώρα τουλάχιστον) στο neogaf το έχουν σχεδόν επιβεβαιώσει......θα πέσει μεγάλο κράξιμο αν όντως επαληθευτεί απο πολύ λαό αφού μιλάμε για σχεδόν 40 εκατομμύρια κατόχους ps4 με σταθερή (ή και κατά περιόδους αυξητική) τἀση πωλήσεων και σχεδόν διπλάσιες συνολικές πωλήσεις σε σχέση με το X1.

Εν πάσει περιπτώσει εαν είναι να οδηγηθούμε σ'ένα μοντέλο hardware upgrades κάθε 2-3 χρόνια και στον χώρο των κονσολών ειλικρινά δεν βλέπω κανέναν ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ πλέον λόγο ν'αγοράζει κανείς κονσόλες(πέραν 2-3 καλών/ποιοτικών exclusives που ενδεχομένως να έχουν εκάστοτε σε ολόκληρη όμως την διάρκεια μιας γενιάς 6/7 ετὠν) και να μην πάει στο pc gaming με το confirmed πλέον on line cross platform που θα γενικευτεί σε ελάχιστα χρόνια(2 το αργότερο κατ'εμέ) όπως φημολογείται πολύ έντονα τελευταία.Btw, στο πολὐ πρόσφατο SFV που είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα λειτουργεί υποδειγματικά το cross platform(PC-PS4).

Ο μόνος κερδισμένος απο όλα αυτά επαναλαμβάνω(ειδικά αν το λεγόμενο upgrade γίνεται κάθε 2-3 χρόνια και στις 2 κονσόλες)....????PC και πάλι PC και καλό "ψόφο" στις αγαπημένες μας κονσόλες που θα "χαίρονται" τα 2-3 ποιοτικά exclusives σε σύνολο/βάθος χρόνου 6-7(ή και παραπάνω) ετών.

Θα πέσει πολύ γέλιο(ή μπορεί και κλάμα απο νυν κατόχους) στην φετινή E3......μακάρι πάντως να μην επιβεβαιωθεί το σενάριο,αν και απ'ότι διαβάζω η "πηγή" είναι ιδιαίτερα αξιόπιστη βάσει ιστορικού....οψόμεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θέλει να αυτοκτονήσει η Sony ας το πράξει, κάποιοι προφανώς και θα το αγοράσουν, (και θα προπαραγγείλουν) κάποιοι απλά θα το προσπεράσουν αλλά για μένα αυτό λέγεται damage στον χώρο του console gaming και μας γυρίζει πίσω σε ιστορικές γκάφες που δεν θέλω να θυμάμαι..

 

Ευτυχώς τότε ήμουν πολύ μικρός σε ηλικία.

 

Anw, φήμες είναι, αν δεν βγει η ίδια η Sony ή κάποιο στέλεχος της να το επιβεβαιωσει, όλα τα άλλα είναι απλά για να γεμίσουμε ανούσια σελίδες σε υποθετικά κείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να βγάλει ότι θέλει. Μετά το PS4 τέρμα η αγορά οποιουδήποτε μελλοντικού HW απο εμένα. Είτε αυτό λέγεται PS 4.5 ή σκέτο 5. Έτσι και αλλιώς το μέλλον είναι στο PC και στο γενικότερο unification/globalisation όλων των υπηρεσιών, και προς τα εκεί πάνε ολοι. Ότι αγοράσαμε-αγοράσαμε απο κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ανυπομονω να δω τι θα είναι. Δική μου ταπεινή άποψη είναι πως μιλάμε για ενα πιο δυνατό ps4 για να παιζει άνετα μελλοντικούς τιτλους σε 1080/60 όσο και να λένε κάποιοι οτι οι κονσολακηδες προτιμούν καλυτερα γραφικά απο frame rate.Το πόσο δυνατό δε ξέρω αλλά αυτά που λένε περί 4K gaming είναι απλα γραφικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι ένα αναβαθμισμένο ps4 που θα παίζει ότι και το απλό ps4 με μεγαλύτερο framerate και ανάλυση. Και μάλλον το κάνει για να υποστηρίξει καλύτερα το vr της. Και εννοείτε ότι θα αντικαταστήσει το υπάρχον πσ4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να βγάλει ότι θέλει. Μετά το PS4 τέρμα η αγορά οποιουδήποτε μελλοντικού HW απο εμένα. Είτε αυτό λέγεται PS 4.5 ή σκέτο 5. Έτσι και αλλιώς το μέλλον είναι στο PC και στο γενικότερο unification/globalisation όλων των υπηρεσιών, και προς τα εκεί πάνε ολοι. Ότι αγοράσαμε-αγοράσαμε απο κονσόλες.

 

LOL. Δεν θέλω να στο χαλάσω, αλλά το μέλλον δεν είναι ούτε PC, ούτε κονσόλες, αλλά cloud/streaming με συνδρομή α λα PS Now. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως πιστέψουμε όσα λέει τότε γιατί αγχώνεστε;

Είπε ότι δεν πρέπει να πανικοβληθούν όσοι ήδη έχουν ps4, οπότε no problem.

 

Αν είσαι (γενικά σαν χρήστης) από εκείνους που θέλουν πάντα το τελευταίο μηχάνημα, άρα και στο pc gaming θα σκας πολλά λεφτά στις αναβαθμίσεις συχνά, τότε να το καταλάβω ότι νιώθεις προδομένος αλλιώς δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


-you don't have to fork over more money!
-your existing ps4 will still be the base for ps4 games!
-this is not a new gen, they have 30m+ userbase on existing ps4 consoles!
-there are only some issues if you're jealous! :P

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=198654597&postcount=4818

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως πιστέψουμε όσα λέει τότε γιατί αγχώνεστε;

Είπε ότι δεν πρέπει να πανικοβληθούν όσοι ήδη έχουν ps4, οπότε no problem.

 

Αν είσαι (γενικά σαν χρήστης) από εκείνους που θέλουν πάντα το τελευταίο μηχάνημα, άρα και στο pc gaming θα σκας πολλά λεφτά στις αναβαθμίσεις συχνά, τότε να το καταλάβω ότι νιώθεις προδομένος αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

Αυτό είναι το θέμα. ΑΝ ήμασταν έτσι θα είχαμε τέρατα pc για να παίζουμε τα βιντεοπαιχνίδια μας και όχι PS4...Με αυτό που πάνε να κάνουν καταργούν την έννοια και την επιτυχία της παιχνιδοκονσόλας...Αν γίνει κάτι τέτοιο ποιος μου λέει εμένα ότι οι εταιρίες θα δείχνουν την ίδια "αγάπη" και για τις 2 εκδόσεις; Την ίδια προσοχή και εργατοώρες στο optimisation? Για να μην σκεφτούμε καν από τη μεριά της SONY η οποία πια θα έχει 2 "παιδιά" με ίσως διαφορετικές αποδώσεις κέρδους το καθένα-σημαντικό...Άπατο θα πάει πιστεύω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω με αυτό. Αν και το βρίσκω απίθανο για την ώρα.

Βέβαια και η nintendo έχει βγάλει παιχνίδι όπου λειτουργεί καλύτερα στο new 3ds και δεν είναι n3ds exclusive. (για το hyrule warriors legends λέω).

 

Θα δούμε στην ε3 τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς μιλάνε για indie παιχνίδια σε 4k που και παλι δύσκολο το βλέπω. Πρεπει να είναι αρκετά δυνατό το μηχάνημα άρα και ακριβό. Πιστεύω 1080/60 είναι ο στόχος και ταινιες για να πουληθούν τηλεοράσεις και 4k blu ray players όπως αναφέρει και ο bedazled.Να φτιάχνει δυνατότερο μηχάνημα για 1080/30 αλλά με περισσότερα εφέ το αποκλειω. Πιστεύω οτι στοχεύει στο 1080/60.Αν είναι έτσι προφανώς και δεν ασπάζονται οι developers οτι ενα σταθερό 30αρι είναι μια χαρά όπως υποστηρίζουν πολλοί. Θα δειξει. Το καλό είναι οτι εκεί που περιμέναμε το NX τώρα περιμένουμε νέα και από τις αλλες δυο. Η αγωνία για την E3 χτυπάει ταβάνι πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...