Προς το περιεχόμενο

Σε ανοδική τροχιά η επισκεψιμότητα του Google+


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απροσδόκητα αυξημένη ήταν η κίνηση στο Google+ τον περασμένο μήνα, καθώς το κοινωνικό δίκτυο της Google σημείωσε πάνω από 49.000.000 επισκέψεις. Πρόκειται για το μήνα με το μεγαλύτερο αριθμό επισκέψεων από τη στιγμή που άνοιξε επίσημα τις πύλες του για όλους τον περασμένο Σεπτέμβριο, και ύστερα από δοκιμαστική περίοδο 90 ημερών.

 

Αν και το Google+ τα πάει καλά από τον αριθμό εγγεγραμμένων μελών, το τελευταίο χρονικό διάστημα επικρατούσε η αντίληψη ότι πρόκειται για “έρημο” μέρος, καθώς οι χρήστες του δεν το χρησιμοποιούν ιδιαίτερα ύστερα από την εγγραφή τους. Πέρα από την αυξημένη κίνηση το Δεκέμβριο αξίζει να αναφερθεί ότι το Νοέμβριο το Google+ σημείωσε 55% αύξηση στην κίνησή του.

 

capturevyg.png

 

Κατά τη διάρκεια της δοκιμαστικής περιόδου το καλοκαίρι όπου για να γίνει κανείς μέλος θα έπρεπε να κατέχει πρόσκληση, το Google+ χαρακτηριζόταν αρκετά ενεργό. Ύστερα από τη δημόσια κυκλοφορία του φάνηκε ότι όλο και λιγότεροι χρήστες το χρησιμοποιούσαν καθημερινά.

 

Η υπηρεσία πρόσφατα συμπλήρωσε πάνω από 62.000.000 εγγεγραμμένους χρήστες, ενώ η τελευταία άνοδος στην κίνησή της, της δίνει ελπίδες ανάπτυξης σε συνδυασμό με την ενσωμάτωση της σε ολοένα και περισσότερες υπηρεσίες της Google.

 

Link.png Site: neowin.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύξηση χρηστών android = αύξηση του google +.Τώρα το fb ειναι αντικατάστατο.

Άλλωστε το λεει ξεκάθαρα 49.000.000 επισκέψεις = επισκέψεις όχι ενεργοί χρήστες.Άρα τίποτα σπουδαίο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σταμάτησα να κάνω search με google γιατί έχω τον λογαριασμό μέσα και δεν λέει να κάνω log in & log out συνέχεια για να μην το αφήνω ανοιχτό...

 

Είμαι με μια πάπια εδώ και λίγο καιρό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σταμάτησα να κάνω search με google γιατί έχω τον λογαριασμό μέσα και δεν λέει να κάνω log in & log out συνέχεια για να μην το αφήνω ανοιχτό...

 

Είμαι με μια πάπια εδώ και λίγο καιρό :lol:

 

 

Εγώ, έχω βάλει στο www.google.gr και www.google.com να μπλοκάρονται τα coocies.

 

Έτσι,στο google search είμαι αποσυνδεδεμένος ενώ στις λοιπές υπηρεσίες της google είμαι loged in.

 

Στον chrome οι ρυθμίσεις αλλάζουν από chrome://settings/contentExceptions#cookies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Αυτό", που με το ζόρι η Google βάζει παντού το G+ θα το πληρώσει.

το πώς (θα την πληρώσει) δεν βλέπω

πάντως στον επαγγελματικό χώρο πέρασε με την μία με τον παραπάνω τρόπο, σε μια μέρα σχεδόν όλοι οι συνάδελφοι είχαν g+ και μου έστελναν προσκλήσεις

γενικά ο αέρας με τον οποίο περνάει δεν είναι σαν social αλλά ως υπηρεσία της google περισσότερο

Επεξ/σία από oneofthem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην ηταν δύσκολα να εμπιστευτείς τα πάντα σε μια εταιρία κινητό gps internet search,email ads,google earth,videos, & social. Θα έρθει ομως η κακιά στιγμή κάποτε μακάρι οχι.Δώσε θάρρος στο χωριάτη να σου ανέβει στο κρεβάτι...

Τωρα την πάπια μια 5αρια search που είχα κάνει έβγαζε οτι να ναι. 1000 φορές bing.αλλά και πάλι...σαν το google nothing. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και θα εχει ανωδικη επισκεψιμότητα βρε παιδια,αφου ειναι Google(βαζουν ενα λινκακι στην αρχικη τους σελιδα που ειναι νουμερα 1 λεγοντας κανε Google+ λογαριασμο και εχουν ξεμπερδεψει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...