Προς το περιεχόμενο

Απενεργοποιημένη συσκευή και ξυπνητήρι


cd2matheos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

ειμαι και γω ενας απο τις 700000 νεους των android που εγιναν τις μερες των γιορτων.

Οι διακοπες ομως τελειωσαν και καιρος να επιστρεψουμε στην δουλεια.

Πως ομως πανε στην δουλεια αν στο htc explorer το ξυπνητυρι δεν χτυπαει οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

Υπαρχει τροπος να χτυπησει με κλειστο το κινητο βεβαια.

Επισης εκανα εγγραφη στο htcsense.com για να βλεπω την γεωγραφικη θεση του κινητου στο πι σι και τα αλλα καλουδια που προσφερει

Περιμενω 2 μερες να μου φορτωσει τον λογαριασμο και ακομη τιποτα .Χρεωνομαι κατι γι αυτο?Δεν πιστευω γιατι το επομενο ποστ θα το κανω απο την ψυρρου.Εχω δικιο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν γινεται να χτυπησει το ξυπνητηρια με κλειστη συσκευη. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το εχεις σε flight mode το βραδυ...

Για το αλλο που λες δεν γνωριζω, αλλα δεν νομιζω να χρεωνεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να χτυπησει το ξυπνητηρια με κλειστη συσκευη[...]

 

μη περιμενεις να χτυπησει το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο...

Μην είστε τόσο σίγουροι και απόλυτοι. Νομίζω πως σε αρκετά κινητά χτυπάει το ξυπνητήρι όταν αυτά είναι κλειστά, αρκεί βέβαια να έχουν αποθέματα μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον στα ΚΙΝΗΤΑ με εχουν ANDROID για να ξυπνησουν με το ξυπνητιρη τπυ κηνιτου τους θα πρεπει να ειναι ανοιχτος

Σε αλλα κινητα με λογισμικο java χτυπα και κλειστο .

 

ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΗΚΟ ΤΟ ΞΕΡΩ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είστε τόσο σίγουροι και απόλυτοι. Νομίζω πως σε αρκετά κινητά χτυπάει το ξυπνητήρι όταν αυτά είναι κλειστά, αρκεί βέβαια να έχουν αποθέματα μπαταρίας.

 

σε κανένα κινητό με ios, android και windows phone που πέρασαν από τα χέρια μου δεν δούλευε το ξυπνητήρι όταν η συσκευή ήταν κλειστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και καλη χρονια σε ολους

ειμαι και γω ενας απο τις 700000 νεους των android που εγιναν τις μερες των γιορτων.

Οι διακοπες ομως τελειωσαν και καιρος να επιστρεψουμε στην δουλεια.

Πως ομως πανε στην δουλεια αν στο htc explorer το ξυπνητυρι δεν χτυπαει οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

Υπαρχει τροπος να χτυπησει με κλειστο το κινητο βεβαια.

Επισης εκανα εγγραφη στο htcsense.com για να βλεπω την γεωγραφικη θεση του κινητου στο πι σι και τα αλλα καλουδια που προσφερει

Περιμενω 2 μερες να μου φορτωσει τον λογαριασμο και ακομη τιποτα .Χρεωνομαι κατι γι αυτο?Δεν πιστευω γιατι το επομενο ποστ θα το κανω απο την ψυρρου.Εχω δικιο ετσι?

Δε σου εστειλαν email,για να μπορεσεις να κανεις την ενεργοποιηση μεσο του link που σου δινου στο email?

Και τι εννοεις κλειστο?Κλειστη μονο η οθονη(lock) ή τελειως κλειστο το κινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 15 χρονια κινητο το οποιο καθε βραδυ κλεινω πραγμα απο τις απαντησεις των φιλων μεχρι τωρα πρεπει να ξεχασω.

τωρα οσον αφορα την εγγραφη στο sense ολα εχουν γινει κανονικα εχω λαβει mail για ενεργοποιιση αλλα η εικονα που παιρνω εδω και 2 μερεςpost-73530-0-96223300-1325513165_thumb.jpg ειναι η παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 15 χρονια κινητο το οποιο καθε βραδυ κλεινω πραγμα απο τις απαντησεις των φιλων μεχρι τωρα πρεπει να ξεχασω.

 

Για να μην σε ενοχλούν όποτε δεν θέλεις και να μην καταναλώνει (πολύ) μπαταρία μπορείς να το βάλεις σε flight mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 15 χρονια κινητο το οποιο καθε βραδυ κλεινω πραγμα απο τις απαντησεις των φιλων μεχρι τωρα πρεπει να ξεχασω.

τωρα οσον αφορα την εγγραφη στο sense ολα εχουν γινει κανονικα εχω λαβει mail για ενεργοποιιση αλλα η εικονα που παιρνω εδω και 2 μερεςpost-73530-0-96223300-1325513165_thumb.jpg ειναι η παρακατω

Κανε log-out και προσπαθησε να ξανα μπεις πιο μετα!

Και σιγουρευτου οτι εχεις κανει τις καταλληλες ρυθμησεις για να συγχρονιστει με το τηλ. σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τελικά το κάνεις να χτυπήσει όντας κλειστό, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία, αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω τις αμφιβολίες μου.

 

Btw, το μόνο smartphone που χτυπούσε κλειστό (νομίζω) ήταν το Samsung Omnia II παρόλο που είχε WinMo 6.x. Από όσο ξέρω, μόνο τα Symbian χτυπάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο κάνει κ σε μένα,τελικά!Αλλά θα το αφήσω λίγη ώρα να δω τι γίνεται!

 

Λύση:

Πας στα settings ,μετά επιλέγεις το account&sync και μετά HTC sync και επιλέγεις να γίνουν όλα sync.

Όταν τελιωσει μ'αυτό πας στο σάιτ της HTC sense και ακολουθας τις οδηγίες που θα σου εμφανησει και τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...