Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον Chrome. Ανοίγω την σελίδα ενός site ειδησεογραφικού και μου βγάζει τα γράμματα κομμένα.

Γνωρίζετε πως να το διορθώσω;;;; Σας ευχαριστώ, έχω προσπαθήσει να επισυνάψω φωτογραφία.

viber image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα την σημερινη ενημερωση του chrome στην εκδοση 70, ο browser δεν μπαινει πλεον σε σελιδες που εχουν το certificate της symantec λογω αυτου
https://sites.google.com/a/chromium.org/dev/Home/chromium-security/symantec-legacy-pki
https://security.googleblog.com/2018/03/distrust-of-symantec-pki-immediate.html

Επειδη δεν εμφανιζεται πλεον το advanced > continue anyway, υπαρχει κανενας αλλος τροπος για δουλεψουν στον chrome οσες σελιδες το χρησιμοποιουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το flash στο chrome.. Αρχικά δε μου απομνημονεύει τις επιλογές, πρέπει κάθε φορά που επισκέπτομαι το ίδιο σαιτ να "επιτρέπω" το flash. Επίσης, τυχαίνει αν έχω 2 καρτέλες ανοιχτές και τις εναλλάσω, αυτή που κάνει χρήση flash να κολλήσει και να πρέπει να κάνω ανανέωση και όλο πάλι απ'την αρχή. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Όταν βάζεις φίλτρα στο skroutz π.χ. για τις μητρικές αλλά κάποια στιγμή ενώ είσαι σε μια συγκεκριμένη μητρική και κάνεις κλικ στο Μητρικές Κάρτες για να γυρίσεις σε όλες τις μητρικές κρατάει ακόμα τα φίλτρα. Αυτό συμβαίνει εδώ και δυο μέρες. Είναι κάποιο bug του chrome ή κάποια παπαρίτσα του skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, polaki είπε

Παρακαλώ βοήθεια με αυτό...

https://prnt.sc/lfnxss

Σε κινητο εισαι ή σε κανονικο pc?

Το παραπανω συμβαινει οταν ο browser δεν εχει τη συγκεκριμενη γραμματοσειρα που θελει η σελιδα, οποτε χρησιμοποιει μια αλλη, παραπλησια, γραμματοσειρα για να δειξει οτι χρειαζεται, οσο γινεται πιο καλα. Στην περιπτωση σου απλα πηρε το "π" απο το μαθηματικο συμβολο (π=3,14...) και τα υπολοιπα γραμματα απο την κανονικη γραμματοσειρα, γιαυτο τα εκανε μπαχαλο.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jim_p είπε

Σε κινητο εισαι ή σε κανονικο pc?

Το παραπανω συμβαινει οταν ο browser δεν εχει τη συγκεκριμενη γραμματοσειρα που θελει η σελιδα, οποτε χρησιμοποιει μια αλλη, παραπλησια, γραμματοσειρα για να δειξει οτι χρειαζεται, οσο γινεται πιο καλα. Στην περιπτωση σου απλα πηρε το "π" απο το μαθηματικο συμβολο (π=3,14...) και τα υπολοιπα γραμματα απο την κανονικη γραμματοσειρα, γιαυτο τα εκανε μπαχαλο.

Είναι σε desktop Chrome αυτό.. μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί δεν άλλαξα κάτι απ'όσο θυμάμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με τον Chrome.

Πήρα καινούργιο SSD και έκανα εγκατάσταση των Windows (7 64bit). Παράλληλα έχω ακόμα τον άλλον SSD συνδεδεμένο στο σύστημα.

Πέρασα τον Chrome και άλλα προγράμματα στη νέα εγκατάσταση, και παρατήρησα ότι τα χρώματα είναι πιο σκούρα και κάπως πιο "dull". Ψάχνοντάς το, και αφού πέρασα και Firefox στη νέα εγκατάσταση, είδα ότι τελικά δεν είναι κάποια ρύθμιση των Windows, και η διαφορά στα χρώματα υπάρχει μόνο στον Chrome στη νέα εγκατάσταση, αφού έκανα και πολλαπλά boot μεταξύ των δίσκων.

Η έκδοση είναι η ίδια και στις δύο περιπτώσεις, η τελευταία: Version 70.0.3538.102 (Official Build) (64-bit).

Κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις και δε βρήκα κάτι σχετικό με appearance.

Το έχει συναντήσει άλλος; Έχετε καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

29 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με τον Chrome.

Πήρα καινούργιο SSD και έκανα εγκατάσταση των Windows (7 64bit). Παράλληλα έχω ακόμα τον άλλον SSD συνδεδεμένο στο σύστημα.

Πέρασα τον Chrome και άλλα προγράμματα στη νέα εγκατάσταση, και παρατήρησα ότι τα χρώματα είναι πιο σκούρα και κάπως πιο "dull". Ψάχνοντάς το, και αφού πέρασα και Firefox στη νέα εγκατάσταση, είδα ότι τελικά δεν είναι κάποια ρύθμιση των Windows, και η διαφορά στα χρώματα υπάρχει μόνο στον Chrome στη νέα εγκατάσταση, αφού έκανα και πολλαπλά boot μεταξύ των δίσκων.

Η έκδοση είναι η ίδια και στις δύο περιπτώσεις, η τελευταία: Version 70.0.3538.102 (Official Build) (64-bit).

Κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις και δε βρήκα κάτι σχετικό με appearance.

Το έχει συναντήσει άλλος; Έχετε καμιά ιδέα;

Στον Chrome, το hardware acceleration , είναι ενεργοποιημένο και στις δύο εγκαταστάσεις;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι ωραίος. Λογικά αυτό ήταν γιατί το απενεργοποίησα στη νέα εγκατάσταση και έστρωσε.

Φαντάζομαι στην παλιά θα είναι απενεργοποιημένο.

Δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου σε αυτό.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χρησιμοποιώ την έκδοση (Έκδοση 70.0.3538.110 ) , σε μερικές ιστοσελίδες μου κόβει τη τρέχουσα σελίδα , σάν τα γραφικά να βγάζουν 3 χρώματα πράσινο και μπλε.

Από πρόσθετα έχω το Ad Block εάν κάνω ανανέωση της σελίδας εξακολουθεί το πρόβλημα. Μόνο εάν κλείσω το πρόγραμμα και το ξανά ξεκινήσω δεν μου το παρουσίαζει.

Το μυαλό μου πηγαίνει σε θέμα της ιστοσελίδας , γιατί εάν ηταν του υπολογιστή(κ.γραφικών) θα το έκανε και σε άλλα προγράμματα.

Του έχει τύχει κάποιου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...