Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί εξαφανίστηκαν τα thumbnails του news tab page; Θα αντικατασταθούν από κάτι άλλο;

Edit: αντικαταστάθηκε από στρόγγυλα άσχημα thumbnails..

Επεξ/σία από hariskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντικατασταθηκαν απο τα κυκλικα εικονιδια που εχουν το favicon καθε σελιδας στο μεσο τους, οπως φαινεται στην εικονα μου παραπανω... Και απ' οτι φαινεται αλλαξανε σε ολους εκτος απο εμενα :P
Αν θες να τα κανεις οπως πριν, μεχρι να γινει μονιμη η αλλαγη και να καταργηθει το flag που τα παραμετροποιει, δες τι λεει στο αρθρο στο ghacks που λεω παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. Ξαφνικα και ενω υπαρχει εγκατεστημενο  και το adobe reader, και το chrome extension, οταν παω να κατεβασω στο taxis εκαθαριστικα, δηλωσεις, αντι να κατεβει σε pdf μου δινει σαν επιλογη μονο html. 

Τελικα αυτο συμβαινει μονο στο ενυπο Ν για τη δηλωση εταιρειας. Για καποιο λογο γινεται διαφορετικα η εξαγωγη του εντυπου.

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jim_p είπε

Αντικατασταθηκαν απο τα κυκλικα εικονιδια που εχουν το favicon καθε σελιδας στο μεσο τους, οπως φαινεται στην εικονα μου παραπανω... Και απ' οτι φαινεται αλλαξανε σε ολους εκτος απο εμενα :P

Στα linux δεν άλλαξαν ούτε σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βρει κανεις πως και αν δουλευε αυτο;

 

 Search for a website in your Omnibox and Chrome will tell you if it’s already open and let you jump straight to it with “Switch to tab.” 

 

Πολυ χρησιμο για εμενα γιατι εχω ανοιχτα πανω απο 50 tabs συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο google chrome, όταν ανοίγω την πρώτη σελίδα με το google, μου είχε από κάτω κάποια shortcuts από τις ιστοσελίδες που επισκέπτομαι συνήθως για να πατάω με το ποντίκι και να μπαίνω γρηγορότερα. Ξαφνικά αυτές έσβησαν και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να τις επαναφέρω, μπορεί να μου πει κάποιος τι να κάνω για να τις επαναφέρω; Σκυλοβαριέμαι να γράφω τις ιστοσελίδες μια μια για να μπαίνω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Βασίλης_29

Στην μπάρα διευθύνσεων πληκτρολογεις  chrome://flags/

Θα κάνεις αναζήτηση Enable using the Google local NTP το άλλαζεις στο Enebled  και  New Tab Page Material Design UI το αλλάζεις στο Disabled κλίκ στο "Relaunch now"

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, KilliK είπε

ναι δουλευει κανονικα, το ενεργοποιεις μεσα απο το about:flags

 

Ποιο απ ολα ειναι; Εψαξα με keywords tab και search και δεν ειδα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, KilliK είπε

ναι δουλευει κανονικα, το ενεργοποιεις μεσα απο το about:flags

 

Edit:

 

Για οσους το ψαξουν, θελουν Enabled τα 

Επεξ/σία από Shadowjump
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα εδω σε chromium 69 σε λινουξ. Αν μπω απο το google.gr τα δειχνει ελληνικα ολα και αν μπω απο το google.com τα δειχνει αγγλικα ολα. Μηπως καποιο προσθετο σου τα χαλαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@giorgosmcmc

Ρυθμίσεις πας στο τέλος της σελίδας κλικ στο Advanced πας στο Γλώσσα(Languages) κλικ στο βέλος

Order languages based on your preference

στην κάθε γλώσσα έχει 3 κάθετες τελείες κλικ και επιλέγεις move down η move up on the top.

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα .Στον Chrome υπαρχει δυνατοτητα να προσθεσω μια σελιδα στα αγαπημενα οπως στον ie ωστε να εχω πιο ευκολη προσβαση σε  αυτη ?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...