Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαλημέρα, μήπως ξέρει καποιος σε Chrome Android  αν υπάρχει τρόπος να περάσω πρόσθετα?  Δυστηχώς δεν μου βγάζει καθόλου την επιλογή...

Αναφορά σε κείμενο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2018 στις 8:19 ΠΜ, jim_p είπε

Δεν μπορεις να περασεις προσθετα στον chrome για android, ουτε στα forks του, πχ kiwi browser. Αν θες browser με προσθετα στο κινητο, ο ff ειναι μονοδρομος.

 1) Baσικά αυτό που θέλω είναι να αποκλείσω τα cookies  απο συγκεκριμένο site , κάτι σαν εξαίρεση . Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος μεσα απο τις Ρυθμίσεις του Android Chrome,  γιατί έχω κανει Αποδοχή Cookies (απο κεκτημένη ταχύτητα) στο παρελθόν στο συγκεκριμένο site, και τώρα θέλω να κάνω με κάποιον τρόπο redeem στην αποδοχή των cookies...

2) Yπάρχει πρόσθετο για τον παραπάνω αποκλεισμό στον Android FF ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην 68.0.3440.106 έκδοση, όταν σε κάποιο site όπως Ιnstagram κάνω click για να βγω από μια φωτογραφία, ταυτόχρονα μου κάνει και back.

Π.χ. ανοίγω τον chrome και έχω αρχική σελίδα το google, από εκεί μπαίνω στο instagram και στο timeline κλικάρω μια φωτογραφία που μου την ανοίγει σε μεγέθυνση. Όταν της ξανακάνω κλικ, δεν την κλείνει απλώς αλλά με κάνει και back στο google. 

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Στην 68.0.3440.106 έκδοση, όταν σε κάποιο site όπως Ιnstagram, Facebook κ.α. κάνω click για να βγω από μια φωτογραφία, ταυτόχρονα μου κάνει και back.

Π.χ. ανοίγω τον chrome και έχω αρχική σελίδα το google, από εκεί μπαίνω στο facebook και στο timeline κλικάρω μια φωτογραφία που μου την ανοίγει σε μεγέθυνση. Όταν της ξανακάνω κλικ, δεν την κλείνει απλώς αλλά με κάνει και back στο google. 

Με μια δοκιμή που έκανα στην ίδια έκδοση Chrome, δε μου εμφάνισε κάποιο πρόβλημα. Μήπως φταίει κάποια επέκταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω κάτι περίεργο μόνο Ublock και No History.

Επίσης έχω εξαίρεση cookies για το google.com και κάθε φορά που τον ανοίγω πρέπει να κάνω Log in στο google account μου για να κάνει συγχρονισμό ενώ μέχρι σήμερα ήταν μόνιμα logged in χωρίς να επηρεάζεται από την εξαίρεση αυτή.

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενω ο chromium που εχω στα windows (71 σημερα, αλλα εχει παρει τις αλλαγες απο τοτε που ηταν στην 69) εχει το καινουριο λουκ στα tabs, στην address bar και στην start page, o chrome 69 (παλι στα windows) εχει μονο τις αλλαγες στα tabs και στην address bar. Στην start page οι σελιδες δεν φαινονται στρογγυλες (εικονα, οχι δικη μου), ουτε υπαρχει το γραναζακι κατω δεξια για να αλλαξω το φοντο.
Το ιδιο χαλι ακριβως και στον chromium 69 που εχω στο λινουξ. Δεν εχω αλλαξει κατι απο το chrome://flags σε κανεναν απο τους 3, εκτος απο το flag που κοβει το smooth scroll.

Επιπλεον, στον chromium στο λινουξ κανει τα ιδια ακομα και με νεο/προσωρινο προφιλ (παραμετρος --temp-profile για οποιον θελει να δοκιμασει), αρα δεν ειναι καποια περιεργη/προβληματικη ρυθμιση που να το χαλαει. Τελος, η παραπανω παραμετρος δεν δουλευει στις windows εκδοσεις των chrome και chromium, οποτε δεν γινεται να κανω δοκιμες εκει.

69.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...