Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ξαναρωτησει αλλα ακρη δεν βρηκα ...Πως γινεται να προσαρμοσω εγω ποια "παραθυρακια" θα μου εμφανιζοντε οταν ανοιγω τον chrome?

Το οτι εμφανιζοντε τα πιο συνηθισμενα δεν ισχυει γιατι εξαφανιστηκε το παραθυρο για google που χρησιμοποιω καθημερινα.

Επισης πως γινεται οταν ανοιγω τον chrome να πηγαινει στην αρχικη σελιδα που  εχω ορισει ?

100.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Καλημέρα. Πας στις ρυθμίσεις του chrome, εκεί που λέει "Κατά την εκκίνηση' επιλέγεις το 'Ανοίξτε μια συγκεκριμένη σελίδα 'η ένα σύνολο σελίδων' και βάζεις την αρχική που θέλεις. Τα παραθυράκια νομίζω δεν γίνεται να αλλαχθούν, εμφανίζει εκεί τις πιο συνήθεις σελίδες που επισκέπτεσαι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dimitris85 είπε

Καλημέρα. Πας στις ρυθμίσεις του chrome, εκεί που λέει "Κατά την εκκίνηση' επιλέγεις το 'Ανοίξτε μια συγκεκριμένη σελίδα 'η ένα σύνολο σελίδων' και βάζεις την αρχική που θέλεις. Τα παραθυράκια νομίζω δεν γίνεται να αλλαχθούν, εμφανίζει εκεί τις πιο συνήθεις σελίδες που επισκέπτεσαι.  

Σε ευχαριστω αλλα δεν ισχυει το bold που εκανα .Η συντομευση για google που εχει καθημερινη επισκεψη χαθηκε

Την www.in.gr εχω βλαει αλλα δεν ανοιγει με αυτη .

200.jpg

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε ευχαριστω αλλα δεν ισχυει το bold που εκανα .Η συντομευση για google που εχει καθημερινη επισκεψη χαθηκα.

Παρακαλώ. Τώρα διάβασα πιο προσεχτικά το post σου, δοκίμασε να σβήσεις τις υπάρχουσες σελίδες, ώστε να φορτωθούν καινούριες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσβησα μερικες απο τι μικρογραφιες που δεν θελω...Για να δουμε....Την in.gr να εμφανιζεται στο ανοιγμα δεν καταφερα.

 

Διορθωση: Ανοιγει με in.gr

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην καλημέρα μου.   

Θα κάνω  format στο pc:   

1) αν έχω 3 διαφορετικούς λογαριασμούς google , με το που θα ξανακατεβάσω το chrome,  πρέπει να τους ξαναπεράσω έναν -έναν (εννοώ που τους βγάζει  σε λίστα,και επιλέγω να ανοίξω όποιον θέλω)  ή μπορώ να κάνω καποιο backup  απο πριν? 

 2) Με το που θα βάλω το λογαριασμό μου google στον chrome, θα μου βγάλει έτοιμα και τα bookmarks που είχα στον chrome, ή πρέπει να κάνω backup  και σε αυτά, 'οπως  παλιά με "εξαγωγή σε αρχείο html" κλπ?

Επεξ/σία από kounga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kounga είπε

2) Με το που θα βάλω το λογαριασμό μου google στον chrome, θα μου βγάλει έτοιμα και τα bookmarks που είχα στον chrome, ή πρέπει να κάνω backup  και σε αυτά, 'οπως  παλιά με "εξαγωγή σε αρχείο html" κλπ?

Αν έχεις ενεργοποιημένο το συγχρονισμό των σελιδοδεικτών, θα τους επαναφέρει αυτόματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oταν βαζω τον κερσορα στο quick start, στη κατω γραμμη αριστερα δηλαδή, δεν εμφανίζεται επισκοπηση των ανοιχτων παραθυρων όπως γινεται στον ie. Μόνο ένα παραθυρακι δειχνει. Πως μπορει να εμφανιστεί?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια γιατι εχω συνεχεια delay οταν πληκτρολογω κατι στην αναζητηση στο youtube, τι φαση με το chrome?

------------------------

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν ανοίγω τον υπολογιστή αμέσως ανοίγει ο chrome στο σημείο που είχα μείνει. Αυτό το κάνει τους τελευταίους μήνες. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό; Γίνεται να απενεργοποιηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Christos21417 είπε

Όταν ανοίγω τον υπολογιστή αμέσως ανοίγει ο chrome στο σημείο που είχα μείνει. Αυτό το κάνει τους τελευταίους μήνες. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό; Γίνεται να απενεργοποιηθεί;

Επέλεξε τις 3 τελείες πάνω δεξιά / ρυθμίσεις / πήγαινε στο υπομενού "κατά την εκκίνηση"  και άλλαξε τη επιλογή σε "ανοίξτε τη σελίδα νέας καρτέλας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sant είπε

Επέλεξε τις 3 τελείες πάνω δεξιά / ρυθμίσεις / πήγαινε στο υπομενού "κατά την εκκίνηση"  και άλλαξε τη επιλογή σε "ανοίξτε τη σελίδα νέας καρτέλας"

Το θέμα δεν είναι να ανοίγει νέα καρτέλα. Εγώ θέλω να μην ανοίγει ο chrome. Έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εκκίνηση του chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...