Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, jim_p είπε

Μηπως εχεις κολλησει κατι ή εχεις καποιο προβληματικο προσθετο? Δεν εχω συναντησει προβλημα στον chrome εδω και χρονια.

Δεν ξέρω γιατί έκανα εγκατάσταση ξανά και μου έβαλε τα ίδια πρόσθετα. 

 

Επίσης παρατήρησα ένα site που έχουμε ο chrome στη τελευταία έκδοση το βγάζει μη ασφαλείς σύνδεση παρόλο που έχει πιστοποιητικό ssl και με παλαιότερη το βγάζει κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, malachaskos είπε

Δεν ξέρω γιατί έκανα εγκατάσταση ξανά και μου έβαλε τα ίδια πρόσθετα.

Προφανώς έχεις συνδέσει τον λογαριασμό σου και συγχρονίζει και τα πρόσθετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Προφανώς έχεις συνδέσει τον λογαριασμό σου και συγχρονίζει και τα πρόσθετα.

Αν δεν ήταν θέμα συγχρονισμού και όλα όσα έχω μέσα πραγματικά δεν θα με πείραζε να αλλάξω σε mozilla...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2018 στις 6:29 ΜΜ, malachaskos είπε

καλησπέρα σας

χρισημοποιώ έδω και χρόνια τον chrome στον υπολογιστή και στο κινητό εδώ και λίγο καιρό έχω δει τον υπολογιστή πραγματικά να σέρνεται στο διαδίκτυο βασικά η σελίδα του fb αλλά γενικά.

Σήμερα σκεφτόμουν οτι κάτι φταίει η ταχύτητα της σύνδεσης μου και είπα να κάνω ένα τεστ αλλά δεν μπορούσε καν να συνδεθεί...

μετά δοκίμασα απο το mozilla και δουλευαν όλα φυσιολογικά και τουλάχιστον 5-6 φορές ταχύτερα....

τον έκανα απεγγατάσταση και ξανά εγγατάσταση και τα ίδια! έχει κάποιο πρόβλημα ο chrome?

Να το δοκιμάσεις και με άλλα ασύρματα δίκτυα αν σου παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με την προβολή video σε κάποια site. Ενώ έχω κανονικά ήχο, εικόνα δεν υπάρχει! Σημειώνω ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετωπίζω μόνο στη χρήση του chrome, κάτι που δεν ισχύει όταν ανοίγω τον edge για την προβολή του. 

Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα, παιδιά μήπως είδε κανείς το google i/o 2018 που είπανε για το google chrome ,to google packaging και το google procrastinator μου το κάνει ποιό απλά γιατί δε το πολύ κατάλαβα??  είναι στο λεπτό 7:15 μέχρι 15:34
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@adi32

Βάλε στην μπάρα διευθύνσεων chrome://settings/passwords

Θα βγάλει λίστα με τους κωδικούς, πάς στα δεξιά του κάθε κωδικού κλικ στις 3 κάθετες γραμμές και Delet.

Update

ctrl+shift+delete και επιλέγεις τους κωδικούς.

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, maarinos είπε

@adi32

Βάλε στην μπάρα διευθύνσεων chrome://settings/passwords

Θα βγάλει λίστα με τους κωδικούς, πάς στα δεξιά του κάθε κωδικού κλικ στις 3 κάθετες γραμμές και Delet.

Ευχαριστώ πολύ. Αλλά νομίζω υπήρχε και ένας συνδυασμός πλήκτρων που παταγες μόλις επελεγες κάτι στη φόρμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, υπαρχει καποιος τροπος να κλειδωσω το λογαριασμο μου? στο γραφειο επειδη ισως χρησιμοποιησει καποιος αλλος τον υπολογιστη μου οσο λειπω, δεν μπορω να κανω συνεχεια αποσυνδεση απο το google Και delete bookmarks history κλπ.. 

καπου διαβασα για parental control, αλλα ειδα οτι το κατηργησαν.. καμια ιδεα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...