Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω στο youtube πρόβλημα. Δεν μπορώ να πατήσω κάποιο thumbnail για να παίξει βίντεο ή να δω άλλες λεπτομέρειες. Πρέπει με το στανιό να ανοίγω νέα καρτέλα για να δω τι γίνεται. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο greek team εχω πολυ lag στο scroll up/down.

Με οπερα/μοζιλα δουλευει κανονικα.

Γυρισα σε παλαιοτερη εκδοση chrome,βελτιωθηκε λιγο και για λιγο,αλλα τωρα παλι τα ιδια.

Ο υπολογιστης μου δεν ειναι θηριακι,αλλα στεκεται αξιοπρεπως,με 8g,τετραπυρηνο Phenom2,radeon r7 s200 και windows 7.

 

Επεξ/σία από webparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, webparts είπε

Στο greek team εχω πολυ lag στο scroll up/down.

Με οπερα/μοζιλα δουλευει κανονικα.

Γυρισα σε παλαιοτερη εκδοση chrome,βελτιωθηκε λιγο και για λιγο,αλλα τωρα παλι τα ιδια.

Ο υπολογιστης μου δεν ειναι θηριακι,αλλα στεκεται αξιοπρεπως,με 8g,τετραπυρηνο Phenom2,radeon r7 s200 και windows 7.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το smooth scrolling.

chrome ://flags  -->  smooth scrolling επιλέγεις disable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα! Το πρόβλημα μου είναι στο you tube! Δεν δείχνει βίντεο! Όχι σε όλα αλλά στα περισσότερα! Θέλω να δω ένα βίντεο και μου δείχνει μαύρη εικόνα ενώ ο ήχος ακούγεται κανονικά! Στην μέση δείχνει ότι φορτώνει αλλά προχωράει με τον ήχο μόνο! Έκανα αναβάθμιση του Chrome ψάχνοντας το και μου δείχνει πάλι τα ίδια! Να ενημερώσω με το Firefox δεν έχω κανένα πρόβλημα! Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει κανενα addon που να ψαχνει για λεξεις σε ολα τα ανοιχτα tabs και να σου βγαζει μια λιστα με τα tabs που εχουν την συγκεκριμενη λεξη?

οπως το αντιστοιχο Tabhunter στον FF?

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cookies ναι, selective ιστορικο απο οσο βλεπω θελει extension.

Να υποθεσω οτι το incognito mode δεν σε βολευει μιας και εξυπηρετει αυτον ακριβως τον σκοπο?

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aνοιξε τον Chrome και κατω στη μπαρα πατα δεξι κλικ το εικονιδιο του chrome -->Νew incognito window
ή πατα τις τρεις τελιτσες στα δεξια του browser και επελεξε το Νew incognito window
ή Ctrl+Shift+N
Eχει εμφανως πιο σκουρο χρωμα για να το διαχωριζεις απο το κανονικο παραθυρο που αποθηκευονται τα cookies κτλ οπως ηξερες ως σημερα.
Αναφερει και μερικες βασικες πληροφοριες στο παραθυρο.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας

χρισημοποιώ έδω και χρόνια τον chrome στον υπολογιστή και στο κινητό εδώ και λίγο καιρό έχω δει τον υπολογιστή πραγματικά να σέρνεται στο διαδίκτυο βασικά η σελίδα του fb αλλά γενικά.

Σήμερα σκεφτόμουν οτι κάτι φταίει η ταχύτητα της σύνδεσης μου και είπα να κάνω ένα τεστ αλλά δεν μπορούσε καν να συνδεθεί...

μετά δοκίμασα απο το mozilla και δουλευαν όλα φυσιολογικά και τουλάχιστον 5-6 φορές ταχύτερα....

τον έκανα απεγγατάσταση και ξανά εγγατάσταση και τα ίδια! έχει κάποιο πρόβλημα ο chrome?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...