Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα. Στο Chrome για κάποιο άγνωστο λόγο άλλαξε η αρχική σελίδα, που ήταν το λογότυπο του google και κάποιες καρτέλες με τις πιο συχνές σελίδες και έγινε 4 καρτέλες συγκεκριμένες και η προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης έγινε η yahoo. Πάω στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ ούτε να επιστρέψω στην παλιά αρχική σελίδα ούτε να αλλάξω μηχανή αναζητησης.  Απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα το chrome αλλά πάλι τίποτα. Πάω στις μηχανές αναζήτησης, μου δείχνει προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης web πάω στις 3 τελείες δεξιά και δεν το επιλέγει. Παρακαλώ πολύ βοήθεια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, sacisrou είπε

Kαλησπέρα. Στο Chrome για κάποιο άγνωστο λόγο άλλαξε η αρχική σελίδα, που ήταν το λογότυπο του google και κάποιες καρτέλες με τις πιο συχνές σελίδες και έγινε 4 καρτέλες συγκεκριμένες και η προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης έγινε η yahoo. Πάω στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ ούτε να επιστρέψω στην παλιά αρχική σελίδα ούτε να αλλάξω μηχανή αναζητησης.  Απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα το chrome αλλά πάλι τίποτα. Πάω στις μηχανές αναζήτησης, μου δείχνει προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης web πάω στις 3 τελείες δεξιά και δεν το επιλέγει. Παρακαλώ πολύ βοήθεια.  

Κάνε ένα σκανάρισμα με malwarebytes γιατί κάτι τέτοιο μου φαντάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα εχει λιγες μερες που στις ειδοποιήσεις το φεισμπουκ εκεινο το κοκκινο δεξια επανω αν δεν κανω ανανέωση της σελίδας δεν εμφανίζονται ειναι του φβ η εχει αλλαξει κατι με τον chrome??σας το κανει και σας??? 

Επεξ/σία από jk_bartender
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, jk_bartender είπε

καλησπέρα εχει λιγες μερες που στις ειδοποιήσεις το φεισμπουκ εκεινο το κοκκινο δεξια επανω αν δεν κανω ανανέωση της σελίδας δεν εμφανίζονται ειναι του φβ η εχει αλλαξει κατι με τον chrome??σας το κανει και σας??? 

τιποτα ρε μαγκιες κανενας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, jk_bartender said:

καλησπέρα εχει λιγες μερες που στις ειδοποιήσεις το φεισμπουκ εκεινο το κοκκινο δεξια επανω αν δεν κανω ανανέωση της σελίδας δεν εμφανίζονται ειναι του φβ η εχει αλλαξει κατι με τον chrome??σας το κανει και σας??? 

Μου το κάνει και μένα εδώ και αρκετές μέρες. Θα κοιτάξω με άλλο browser να δω αν το κάνει και θα σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, UsualSuspect__ είπε

Μου το κάνει και μένα εδώ και αρκετές μέρες. Θα κοιτάξω με άλλο browser να δω αν το κάνει και θα σου πω. 

δεν το κανει στον firefox εχθες που δοκίμασα....ερχονται ολα κανονικά εκει!!!ειναι του browser θεμα προσπάθησα να βαλω μια παλιότερη έκδοση αλλα μόλις πάω να κανω συγχρονισμό κανει update μονο του και παει παλι στην 132 εκδοση την τελευαταια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, jk_bartender said:

δεν το κανει στον firefox εχθες που δοκίμασα....ερχονται ολα κανονικά εκει!!!ειναι του browser θεμα προσπάθησα να βαλω μια παλιότερη έκδοση αλλα μόλις πάω να κανω συγχρονισμό κανει update μονο του και παει παλι στην 132 εκδοση την τελευαταια! 

 

Το δοκίμασα και εγώ μόλις.

Βάλε μια beta !

Edit: Έβαλα εγώ και πάλι δεν δουλεύουν τα notification.

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Το δοκίμασα και εγώ μόλις.

Βάλε μια beta !

Edit: Έβαλα εγώ και πάλι δεν δουλεύουν τα notification.

καλα οχι οτι παιζει ρολο αλλα τους εστειλα μηνυμα στην αναφορα προβληματων με screen shot ειμαι ρομαντικος ακομα !!!δεν ξερω αν υπαρχει και κανενα προσθετο μεχρι να φτιαχτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, jk_bartender said:

καλα οχι οτι παιζει ρολο αλλα τους εστειλα μηνυμα στην αναφορα προβληματων με screen shot ειμαι ρομαντικος ακομα !!!δεν ξερω αν υπαρχει και κανενα προσθετο μεχρι να φτιαχτει!

Τους έστειλα και εγώ. 

Υπάρχει κ άλλο θέμα αν παρατηρήσεις (αν κατεβάζεις torrents)

Σε ρωτάει πάντα αυτό εδώ όταν πας να κατεβάσεις. Ακόμα κ ας έχεις τικάρει την επιλογή. Στην beta το έφτιαξαν απ ότι διάβασα.

 

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Τους έστειλα και εγώ. 

Υπάρχει κ άλλο θέμα αν παρατηρήσεις (αν κατεβάζεις torrents)

Σε ρωτάει πάντα αυτό εδώ όταν πας να κατεβάσεις. Ακόμα κ ας έχεις τικάρει την επιλογή. Στην beta το έφτιαξαν απ ότι διάβασα.

Screenshot_1.png

μπα οχι τωρα εβαλα ενα να το δοκιμασω δεν μου εβγαλε κατι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/1/2018 στις 4:47 ΜΜ, jk_bartender είπε

μπα οχι τωρα εβαλα ενα να το δοκιμασω δεν μου εβγαλε κατι.....

αδερφε εγω το ελυσα το θεμα ηρθε σημερα ενα update σε 64 εκδοση αλλα δεν ειχε λυθει και τελικα χρησιμοποιησα αυτο το αρθρο https://www.pcsteps.gr/1379-καθαρισμός-windows-ccleaner/ και τα σωστα settings του προγράμματος ωστε να μην χασεις βασικα πραγματα του pc και ολα κομπλε πλεον ερχονται ολα κανονικα λογικα στο τελευταιο update του 63 θα εφαγε κανενα bug και σημερα με το 64 και μετα το καθαρισμο διορθώθηκε δοκιμασε το !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εχτες ξαφνικα τα video στο fb και τα livestream ειτε σε twitch ειτε σε yt δεν παιζουν.Ενω ακουγεται ο ηχος κανονικα απλα μου βγαζει ενα μαυρο φοντο.Δοκιμασα απεγκατασταση αλλα και παλι δεν φτιαχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω άλλο θέμα με τον Chrome από χθες.

Σε κάθε σελίδα που θα μπω, πχ insomnia, η fb, η instagram, μου ζητάει να ξανά κάνω log in.

Δοκίμασα μέχρι chromium, canary κτλ, αλλά πάλι τα ίδια.

Σε firefox,opera κτλ δεν έχω αυτό το θέμα.

Έκανα uninstall με revo uninstaller και ξανά απ την αρχή αλλά τίποτα. 

 

ΥΓ. Όλα αυτά συμβαίνουν αφού κλείσω τον browser και πάω να ξανά μπω. 

 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Google Chrome adds Protection against Meltdown and Spectre

http://www.guru3d.com/news-story/google-chrome-adds-protection-against-meltdown-and-spectre.html

As mentioned, this latest version of Chrome also protects Mac and Windows users against the Meltdown and Spectre vulnerabilities. Google is disabling the SharedArrayBuffer feature to mitigate against web-based attacks. The update will apply itself, or alternatively, you can manually update by going to help and then about

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...