Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δουμε αραγε multi row tabs σε chrome?

Θα μου πεις, αν ηταν να τα δουμε, θα τα ειχαν κανει ήδη τα προηγουμενα χρονια...

Καπου διαβαζα οτι η google εχει 'κλειδωμενη' με καποιο τροπο αυτη τη δυνατοτητα.

Εγω ομως που αρκετες φορες ανοιγω και 100 tabs μαζι, να μου πει η google πως θα τα διαχειριστω, που δεν θα ξερω που πατω και που βρισκομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ομως που αρκετες φορες ανοιγω και 100 tabs μαζι, να μου πει η google πως θα τα διαχειριστω, που δεν θα ξερω που πατω και που βρισκομαι...

 

Προσωπικά για να καταφέρω να διαχειριστώ τα πολλά tabs που έχω ανοιχτά μόνιμα, έχω δύο instances με 55-60 tabs έκαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 
 

μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση η καποιο προσθετο ωστε η μπαρα διευθηνσεων να γινει σαν τον explorer ,δηλαδη τερμα δεξια να εχει το βελακι και πατωντας το να εμφανιζονται οι τελευταιες 15-20 σελιδες που επισκεφθηκα?

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δουμε αραγε multi row tabs σε chrome?

Θα μου πεις, αν ηταν να τα δουμε, θα τα ειχαν κανει ήδη τα προηγουμενα χρονια...

Καπου διαβαζα οτι η google εχει 'κλειδωμενη' με καποιο τροπο αυτη τη δυνατοτητα.

Εγω ομως που αρκετες φορες ανοιγω και 100 tabs μαζι, να μου πει η google πως θα τα διαχειριστω, που δεν θα ξερω που πατω και που βρισκομαι...

 

 

Προσωπικά για να καταφέρω να διαχειριστώ τα πολλά tabs που έχω ανοιχτά μόνιμα, έχω δύο instances με 55-60 tabs έκαστο.

 

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά; Εγώ γιατί με 8gb στην δουλειά και i5 μετά από λίγες ώρες, αν έχω πάνω από 4-5 tabs κρασάρει όλος ο υπολογιστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά; Εγώ γιατί με 8gb στην δουλειά και i5 μετά από λίγες ώρες, αν έχω πάνω από 4-5 tabs κρασάρει όλος ο υπολογιστής;

 

Εμένα πάντως μου τρώει 12–14 GB.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατι τετοιο αλλα να αποθηκευει μονο τις διευθηνσεις που πληκτρολογω ολοκληρες στην url bar.αυτο αποθηκευει και τις υποσελιδες και τις αναζητησεις

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

windows 10 14393 ,chrome 63 

 

ξαφνικα το middle click ανοιγει συχνα πυκνα 2 ιδια tabs αλλα οχι παντα 

 

στον firefox δεν συμβαινει αυτο ,δεν εχει συμβει ουτε μια φορα οποτε δεν φταιει το ποντικι

 

επισης η ιδια συμπεριφορα κ σε incognito mode οποτε δεν φταιει καποιο προσθετο

 

εψαξα στο net για λυση αλλα δεν βρηκα κατι παρολο που το αντιμετωπιζουν πολλοι κ σε πολλες διαφορετικες εκδοσεις του chrome

 

 

εχετε βρει καποια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 3-4 μέρες το FVD speed dial 3 ενω το προσθετω στο chrome απο το μενου των επεκτασεων, εμφανιζεται στην μπαρα πανω δεξια άλλα οταν κανω επενεκινηση το chrome εξαφανιζεται απο την μπαρα πάνω δεξια, λέτε να ειναι ιος?

Τι λυση υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω multi-monitor κατάσταση και συνηθίζω να ανοίγω κανα WebTV στη διπλανή οθόνη όσο δουλεύω οπότε όπως καταλαβαίνεται έχει μεγάλη σημασία για μένα η επιτάχυνση υλικού (hardware acceleration) πράγμα που διαπίστωσα ότι δε γίνεται με τον ποιοτικότερο τρόπο σε Google Chrome παρότι με τον Microsoft Edge είμαι απολύτως ευχαριστημένος!

Ο Edge ανοίγει με το καλημέρα σας την ποιοτικότερη εικόνα και στέλνει ένα 15-20% στην GPU ενώ ο Chrome αφενός μεν ότι αργεί να μου δώσει high definition δεν μεταβιβάζει ούτε το 8% του φόρτου! Βεβαίως αυτό έχει αντίκτυπο και στην καθημερινή περιήγηση σε εμπλουτισμένη ειδησεογραφία κτλ. αφού επιβαρύνεται κατα πολύ ο κεντρικός επεξεργαστής!

Έριξα μια ματιά στα flags και δεν είδα κάτι που θα μπορούσε να προκαλέσει αυτή τη κωλυσιεργία. 

Εσείς τι εμπειρία έχετε;

 

 

ΥΓ. Δουλεύω με μια NVIDIA GT430

ΥΓ. Σας επισυνάπτω μια αναφορά για ζητήματα γραφικών απο τον Chrome στον υπολογιστή μου.

gpu.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...