Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό αξίζει να ανοίξεις ενα νεο θέμα, θα έχει πολύ πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποιο καλο/δοκιμασμενο extension, εστω και με λιγοτερες δυνατοτητες, σαν το tab mix plus του firefox,

στον chrome, για μια αποτελεσματικη διαχειριση των tabs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο feature του tab mix plus θες να εχεις στον chrome? Πολλα δεν μπορουν να υλοποιηθουν καν, πχ να πανε οι καρτελες οπουδηποτε, λογω της "κατασκευης" του chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο καλο/δοκιμασμενο extension, εστω και με λιγοτερες δυνατοτητες, σαν το tab mix plus του firefox,

στον chrome, για μια αποτελεσματικη διαχειριση των tabs?

 

vTabs. εχω δοκιμασει ολα τα tab management addons, το συγκεκριμενο ειναι μακραν το καλυτερο

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/vtabs/okpnlgbgcfchbicbhjmmhldhkbkfilce?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vTabs. εχω δοκιμασει ολα τα tab management addons, το συγκεκριμενο ειναι μακραν το καλυτερο

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/vtabs/okpnlgbgcfchbicbhjmmhldhkbkfilce?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

 

Ευχαριστω για την προταση!

Μου λες σε παρακαλω ομως, δεν ειναι η στανταρντ διαχειριση tabs, εννοω τι ρολο παιζει το vertical?

Εγω τα tabs ομως οπως ειναι οριζοντια θελω, αλλα να κανω save session, να εχω sessions με διαφορα σετ/συλλογες απο tabs κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για session management, βαλε το session buddy

https://chrome.google.com/webstore/detail/session-buddy/edacconmaakjimmfgnblocblbcdcpbko?hl=en

 

για οριζοντια tabs δεν υπαρχει σχετικο addon επειδη λογω αρχιτεκοντικης του browser, η πανω μπαρα ειναι τελειως κλειδωμενη.

το μονο που θα βρεις ειναι addons για καθετα tabs η σε popup menu η μαζεμενα σε δικο τους tab

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχει βρει κανεις καποιο addon που να κανει το εξης:

 

πολλες φορες ενω γραφω σε καποιο φορουμ, θελω να ψαξω κατι στα γρηγορα στο google σχετικα με αυτο που γραφω.

αυτο που κανω ειναι να ανοιξω ενα καινουργιο tab, να κανω search αυτο που θελω απο το omnibox οποτε θα μου βγαλει τα google results στο tab που ανοιξα, και μετα να επιστρεψω πισω στο tab οπου συνεχιζω το γραψιμο στο φορουμ.

 

θελω να απλοποιησω αυτη την διαδικασια αλλα δεν γνωριζω αν υπαρχει καποιο σχετικο addon που να το κανει με καποιον τροπο.

προσωπικα θα θελα ενω ειμαι στο φορουμ και γραφω, να κανω google search και να παιρνω τα αποτελεσματα χωρις να χρειαζεται να φευγω απο την σελιδα του φορουμ.

πχ αν παταω καποιο κουμπι που θα ανοιγει σε popup μια σελιδα της google, να ψαχνω γρηγορα στο popup και μετα να το κλεινω.

η το omnibox να δινει κατευθειαν τα results χωρις να χρειαστει να ανοιγω ενα δευτερο tab.

 

γνωριζει κανεις κανενα τετοιο addon? η χρησιμοποιει καποιον αλλο τροπο για να εκτελει πιο ευκολα αυτο που κανω τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο addon για την μετα λαζαρους εποχη?

ο Λαζαρος εδω και κατι μηνες δουλευει οποτε του κανει κεφι και αρχιζω να εχω υποψιες

οτι μπορει να γραφω σε φορμα και να κρασαρει το πισι και να μην κρατησει τιποτα  :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις προβλημα τις τελευταιες μερες με το flash player στον chrome; απ το πουθενα σταματησε να λειτουργει και με εμποδιζει στη δουλεια που θελω να κανω. δοκιμασα να ξανακατεβασω πρωτα αυτο και μετα το chrome αλλα τιποτα. δοκιμασα και μια επεκταση flash player+ αλλα και παλι χωρις αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εσβησα με τη μια αυτο γιατι δεν ειδα αποτελεσμα. τελικα κοιταξα και στο windows update και βρηκα καποιες ενημερωσεις που δεν ειχα κανει, τις εκανα και ετσι εφτιαξαν ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...